اعلام قیمت خودروی غول پیکر رضوانی، دورگه ایرانی آمریکایی

عکس نویسنده
علی صادقی
نویسنده
ماه گذشته شرکت خودروسازی "رضوانی" از اولین شاسی بلند خود پرده برداشت و با رونمایی رسمی از محصول جدید خود، حالا می‌دانیم که این تانک استاندارد جاده‌ای به یک پیشرانه 6.4 لیتری هشت سیلندر مجهز شده است که حداکثر خروجی قدرت آن به مرز 500 اسب بخار و همچنین گشتاور خروجی پیشرانه هم به عدد 583 نیوتن متر می‌رسد که برخلاف انتظارات، مشخص شد که این پیشرانه از سوخت بنزین برای تولید نیرو محرکه خود استفاده می‌کند. این تمام ماجرا نیست، زیرا رضوانی اگر مجوز استفاده از سلاح و مهمات بر روی شاسی بلند خود را نداشته باشد، بجای آن از پوشش زرهی بالستیک و همچنین دوربین‌های حرارتی و دید در شب استفاده کرده است که هم می‌تواند در حفظ جان سرنشینان اتومبیل مسمرثمر واقع شود و هم می‌تواند میدان دید بهتری از محیط اطراف در شب به راننده دهد، بویژه در مسیرهای آفرودی که قطعا مورد نیاز یک اتومبیل خواهد بود. حال پس از یک مقدمه چینی نسبتا طولانی، به موضوع اصلی بحثمان خواهیم رسید و آن هم قیمت تعیین شده برای شاسی بلند "رضوانی تانک" است که چندی پیش اطلاعات آن از سوی رضوانی منتشر شد.

در زمان معرفی رسمی، گفته شد که خودروی تانک رضوانی با قیمت پایه 178 هزار و 500 دلار عرضه می‌شود و مشتریان می‌توانند از همین حالا نسبت به ثبت نام این خودرو اقدام کنند که اولین موعد تحویل آن به مشتریان از پایان سال جاری خواهد بود. اما حالا در پی انتشار اطلاعات جدید از این خودرو، گفته می‌شود که شرکت خودروسازی رضوانی به ارزش 127 هزار و 75 دلار، آپشن‌های مختلف برای این اتومبیل در نظر گرفته است که می‌تواند قیمت پایانی اتومبیل را حتی به 305 هزار دلار هم نزدیک کند.
در جزییات جدید آمده است که شرکت خودروسازی رضوانی برای نصب سیستم تعلیق جدید با کمک فنرهای برند "فاکس"، حدود 5500 دلار هزینه بیشتری از مشتریان خود دریافت خواهد کرد، این درحالیست که با سفارش بسته آفرودی بر روی اتومبیل که شامل رینگ و لاستیک‌های مخصوص آفرود در کنار یک سیستم تعلیق مخصوص آفرود به همراه کمپرسور هوا می‌شود، هزینه پرداختی مشتریان حدود 12 هزار و 500 دلار افزایش پیدا خواهد کرد. برای تقویت سیستم ترمز اتومبیل هم می‌توانید دیسک و کالیبرهای بزرگ‌تر سفارش دهید که مجموعه آن با قیمت 3500 دلار بر روی اتومبیل نصب می‌شود.

موارد ذکر شده در بالا تنها بخشی از تجهیزات قابل سفارش رضوانی تانک هستند که هرکدام به تنهایی تاثیر زیادی در تغییر قیمت اتومبیل نمی‌گذارند، اما بسته ایمنی اتومبیل یک جهش بزرگ در قیمت اتومبیل ایجاد خواهد کرد، زیرا شرکت خودروسازی رضوانی برای افزایش ایمنی اتومبیل در برابر گلوله و رساندن آن به رتبه B4، چیزی بالغ بر 45 هزار دلار دریافت خواهد کرد تا ماشین شما را به شیشه‌های ضدگلوله، محافظ‌های بالستیک بدنه، مخزن سوخت ضدگلوله و... مجهز کند. اما اگر به دنبال امنیت بالاتری هستید، می‌توانید سطح B6 را به ارزش 60 هزار دلار سفارش دهید که در برابر سلاح‌های تهاجمی نیز مقاوم خواهد بود. در پایان هم اگر می‌خواهید از میدان جنگ فرار کنید و ماشین شما در برابر گلوله ماشین‌های زرهی مقاوم باشد، سطح B7 با قیمت 97 هزار دلار در دسترس مشتریان خواهد بود!!. به غیر از موارد ذکر شده، دوربین حرارتی اتومبیل هم با پرداخت 5500 دلار به تجهیزات اتومبیل اضافه می‌شود.
نظرات
 
 
 

sajjad

1396/8/4
made in usa

ali

1396/8/4
ماشين جذبه داريه.ازش خوشم مياد.دوست دارم سوارش شوم

علی

1396/8/4
شاسی و بدنه fj cruiser با یکسری تغییرات ظاهری و موتور جنرال موتورز .

احسان نیک

1396/8/5
😀 چه خبره مگه قراره تو میدون جنگ بریم با این ماشین
این ماشین فقط بدرد کسایی میخوره که تو افغانستان و پاکستان و عراق و غیره میخوره که ۲۴ ساعت بمب که هواشون میکنه