صدای بی ام و M5 جدید با اگزوز تیتانیومی را بشنوید + فیلم

عکس نویسنده
گروه خودرو
نویسنده
با توجه به شنیده ها احتمالا بی ام و مدل M5 M Performance جدید خود را مجهز به سیستم اگزوز تیتانیومی کرده است و همین مورد سبب شده تا این سدان ۶۰۰ اسب بخاری صدایی بسیار گیرا و گوش نواز داشته باشد.
از زمانی که بی ام و اقدام به توربوشارژر دار کردن مدل های M خود کرد بسیاری از علاقه مندان نگران بودند که این اقدام به وجود تاثیر مثبی که روی قدرت خروجی موتورها دارد اما تاثیر منفی روی صدای این خودروها بگذارد. با این حال اما ویدیوهای اخیری که از مدل جدید M5 منتشر شده اند نشان می دهند که بی ام و همچنانا توجه ویژه ای به صدای تولیدی خودروهای خود دارد.
بی ام و M5 جدید مجهز به یک موتور V8 به حجم ۴.۴ لیتر است که می تواند با کمک دو عدد توربوشارژر خود ۵۹۲ اسب بخار قدرت و ۷۵۰ نیوتن متر گشتاور را تولید کند و با استفاده از گیربکس هشت دنده ی اتوماتیک به هر چهارچرخ خودرو انتقال دهد.
شتاب صفر تا صد کیلومتر این خودرو ۳.۴ ثانیه است و تنها در ۱۱.۱ ثانیه می تواند به سرعت ۲۰۰ کیلومتر بر ساعت دست پیدا کند. حداکثر سرعت این خودرو نیز به ۳۰۵ کیلومتر بر ساعت می رسد.
این خودرو به سیستم چهاچرخ محرک M xDrive نیز مجهز است که در آن از دیفرانسیل فعال جلو استفاده شده است وامکان از مدار خارج کردن دیفرانسیل جلو نیز در این سیستم پیش بینی شده است تا بتوان راحت تر با این خودرو اقدام به دریفت زدن کرد.
بی ام و همچنین پکیج M Performance را نیز برای نسل این خودرو معرفی کرده است که تغییرات آن شامل سیستم تعلیق بهینه سازی شده، قطعات فیبر کربنی و سیستم اگزوز تیتانیومی مجهز به مافلر عقب هستند. این سیستم اگزوز سبب شده تا این هیولای باواریایی صدای بسیار جذاب و گیرا داشته باشد.
در ادامه پیشنهاد می کنیم برای اینکه درک بهتری از صدای تولیدی این خودرو داشته باشید ویدیوی زیر را حتما تماشا کنید.

نظرات
 
 
 

کیا سورنتو

1396/8/16
okey

علی

1396/8/16
اقای صدا