بی‌توجهی واردکنندگان خودرو به ابلاغیه وزارت صنعت

ایسنا : در‌حالی‌که وزارت صنعت، معدن و تجارت تنها ۱۵ مدل خودرو را برای پیش‌فروش تایید کرده است شرکت‌های واردکننده خودرو بدون اعتنا به این موضوع اکثر محصولات خود را به روش پیش‌فروش عرضه می‌کنند.
اخیرا امیرحسین قناتی مدیرکل صنایع خودرو و نیرومحرکه این وزارتخانه اعلام کرد که وزارت‌صنعت، معدن و تجارت پیش‌فروش تنها ۱۵ مدل خودرو در ایران را به رسمیت شناخته‌است. به این ترتیب دیگر مدل‌های خودرویی که اجازه ثبت سفارش را در ابتدای سال دریافت کرده بودند، اجازه عرضه به روش پیش‌فروش را ندارند.پیش‌فروش خودرو دارای ضوابطی است که از سوی سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان اعلام شده و یکی از مهم ترین ضوابط آن وجود خودرو در انبار شرکت واردکننده است.یک بررسی ساده نشان می‌دهد شرکت‌ها به میزان درخواست بازار، برخی محصولات را ندارند، اما سایت شرکت‌های واردکننده چیز دیگری را نشان می‌دهد؛ به‌نحوی‌که آنها به پیش‌فروش و حتی فروش نقدی محصولاتی که به تایید وزارت صنعت، معدن و تجارت نرسیده است، می‌پردازند.یک حساب سرانگشتی نشان می‌دهد برخی شرکت‌ها به‌دنبال آن هستند که با دریافت سرمایه مردم، میزان سرمایه در گردش خود را افزایش دهند. بررسی سایت تنها سه شرکت واردکننده خودرو که برخی از محصولات آنها برای پیش‌فروش به تایید وزارت صنعت، معدن و تجارت رسیده است، نشان می‌دهد فراتر از محصولات مورد تایید وزارت صمت به پیش‌فروش و فروش نقدی محصولات دیگر خود روی آورده‌اند.
نظرات
 
 
 

ميثم

1396/8/26
خب وقتي به طرف كتبي يه چيزي ابلاغ كنن و پشت پرده به صورت شفاهي بعد از صرف يك نهارتپل و چرب كاري يه چيز ديگه توافق كنن ديگه ابلاغيه كيلويي چند ؟