نسل جدید مرسدس بنز A کلاس بزودی رونمایی می شود

عکس نویسنده
سجاد حیدری
نویسنده
ماه گذشته تصاویری رسمی از سوی شرکت خودروسازی مرسدس بنز منتشر شد که فضای داخل کابین مرسدس بنز A کلاس در نسل جدید را نشان می‌داد، اما حالا تصاویری جدید از این خودرو بدست آمده است که نسل جدید A کلاس را نه به صورت کامل، اما با یک چهره بدون استتار نشان می‌دهد که همین موضوع باعث شد تا طراحان مستقل صنعت خودروسازی دست بکار شده و یک تصویر گرافیکی از چهره A کلاس جدید منتشر کنند، هرچند مدت زمان زیادی تا معرفی رسمی این محصول از سوی شرکت خودروسازی مرسدس بنز باقی نمانده است و تا 3 ماه دیگر می‌توان شاهد معرفی این خودرو همراه با اطلاعات تکمیلی بود.

همانطور که در تصاویر می‌بینید، نسل جدید مرسدس بنز A کلاس یک چهره کاملا جدید دریافت کرده است که از دیگر محصولات مرسدس بنز متمایز بوده و می‌تواند زبان طراحی جدید مرسدس بنز برای طراحی و ساخت محصولات جدید خود باشد که استارت آن بر روی مرسدس بنز A کلاس زده شده است تا بازخوردهای لازم را دریافت کرده و با ایجاد یکسری تغییرات، بر روی دیگر محصولات خود هم بکار گیرد، هرچند این موضوع کاملا احتمالی بوده و صرفا از سوی خودروبانک عنوان شده است. زیرا در طراحی ظاهری این خودرو علاوه بر یک چهره کاملا جدید، شاهد الگوبرداری از المان‌های طراحی مرسدس بنز CLS نسل جدید نیز هستیم.

طبق ادعای منابع خبری، نسل جدید مرسدس بنز A کلاس بر اساس پلتفرم MFA ساخته شده است که از نظر وزن و فضای داخل کابین خود بهبودهای چشمگیری تجربه کرده است و امکان نصب پیشرانه‌های جدید را بر روی آن فراهم کرده است، همچون یک پیشرانه 1.3 لیتری توربوشارژر که احتمال داده می‌شود با همکاری "رنو و دایملر" توسعه پیدا کرده و دارای قدرت‌های متفاوت 115 اسب بخاری، 140 اسب بخاری و همچنین 160 اسب بخاری باشد که قادر به تولید 220 الی 260 نیوتن متر گشتاور خواهد بود که برای تایید آنان از سوی شرکت خودروسازی مرسدس بنز، باید تا رونمایی رسمی A کلاس جدید منتظر ماند.

علاوه بر این، پیش بینی می‌شود که بر روی مدل‌های AMG A45 این اتومبیل از پیشرانه‌های 1.6 لیتری و یا 2 لیتری چهار سیلندر توربوشارژر استفاده شده باشد که در قوی‌ترین حالت خود حدود 400 اسب بخار پیش بینی شده است. هرچند مخاطبان امیدوار هستند که شرکت خودروسازی مرسدس بنز یک سیستم محرک هیبریدی و یا پیشرانه‌های دیزلی را ارائه دهد.
در پایان لازم به ذکر است که این خودرو در ماه مارس 2018 میلادی و در نمایشگاه بین المللی ژنو سوئیس رونمایی خواهد شد که تقریبا 3 ماه دیگر تا برگزاری آن فرصت باقی مانده است.
نظرات
 
 
 

AMIN

1396/9/18
چرتا بنز این چراغ های بیریخت جلو رو داره انتخاب میکنه
انگار ماشین غم داره :)

کیارش

1396/9/18
خداییش دی لایت اش شبیه دنا پلاسه اخه چرااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااا

armin

1396/9/18
چرا بنز داره اینجوری میکنه با خودش جدیدا؟

danyscientist

1396/9/19
این طراح بنز آیا عوض شده؟ من از اون طرفدار هام که وقتی پای بنز و بی ام و میاد وسط من بنز رو انتخاب میکنم.اما چرا اینطوری شده طراحی های جدید بنز؟

سپهر

1396/9/19
چرا بنزارو میرییزین تو برلیانسا(h220)😂

فرزان

1396/9/19
جرا بنزارو ریختن تو برلیانسا