تست و بررسی هاوال H9 – بخش اول

تست و بررسی هاوال H9 – بخش اول

هاوال یکی از خودروسازان ثروتمند چینی است که در کنار SAIC و MG در جستجوی موفقیت در بازار استرالیا است و با توجه به اینکه این بازار جزو شلوغ ترین بازارهای دنیاست، موفقیت در آن کار آسانی نیست.
خودروهایی مانند لوکس ترین SUV هاوال یعنی H9 حداقل ارزش بررسی دارند. در این مدل به روز شده برخی از مشکلات مدل قبلی اصلاح شده است.
برای این خودرو هنوز موتور دیزلی وجود ندارد. قبل از عرضه موتور دیزلی، یک نسخه هیبریدی از آن ارائه خواهد شد. اکنون این خودرو با موتور بنزینی 2.0 لیتری توربوشارژ ارائه می شود که به لطف افزایش نسبت تراکم به 1 :10، قدرت از 217 به 245 اسب بخار و گشتاور آن از 324 به 350 نیوتن متر ارتقا یافته است و ضمنا این گشتاور از دور 1800 در اختیار راننده است.
این اعداد و ارقام با موتور 3.5 لیتری V6 کیا سورنتو که 280 اسب بخار و 336 نیوتن متر تولید می کند قابل مقایسه است و با اینکه در این خودرو از گشتاور مهیب موتور دیزل خبری نیست ولی ظرفیت یدک کشی آن با تریلر ترمزدار 2500 کیلوگرم اعلام شده است. این خودرو در تست توانست به اندازه رقم اعلامی 10.9 لیتر در 100 کیلومتر (سیکل ترکیبی) سوخت مصرف کند که 10 درصد بیشتر از مصرف سوخت جیپ گرند چروکی 3.6 است.
اکنون این خودرو به جای گیربکس 6 دنده اتوماتیک، با گیربکس 8 دنده اتوماتیک عرضه می شود که محصول ZF آلمان بوده و قابلیت تعویض دنده به صورت دستی، انتخاب حالت اسپرت و تعویض دنده توسط شیفترهای فرمان را دارد.
این موتور جدید در واقع وظیفه خود را به خوبی انجام می دهد. ساختار هاوال H9 از نوع شاسی و بدنه ی مجزا است و به همین دلیل 2230 کیلوگرم دارد و بسیار سنگین است ولی با این حال در کمتر از 10 ثانیه به 100 کیلومتر در ساعت می رسد. این موتور واکنش نسبتا خوبی دارد، گشتاور خوبی در دورهای میانی دارد و لرزش و صدای کمی دارد. توزیع بهتر ضرایب دنده در گیربکس جدید باعث می شود شتابگیری در سرعت های پایین سریعتر باشد.
با اینکه هاوال H9 ظاهرا یک کراس اوور خانوادگی است، در واقع مانند پاجرو اسپرت یا فورد اورست ساخته شده است. ساختار شاسی و بدنه آن مجزا هستند (یکپارچه نیستند)، مجهز به دیفرانسیل عقب قفل دار Eaton است، دنده کمکی و جعبه تقسیم گشتاور بورگ وارنر دارد.
به همین دلیل با وجود سیستم تعلیق جناغی دوبل نسبتا پیشرفته در جلو و مالتی لینک (چند عضوی) در عقب، تعادل و کنترل حرکات بدنه این خودرو در مسیر مستقیم یا هنگام عبور از پیچ ها در حد کراس اوورهایی که بر اساس یک خودروی سدان یا هاچبک شکل گرفته اند نیست. مقداری بازی عمودی محورها نیز زیاد هستند.
دیواره نرم تایرهای کومهو در این خودرو همراه با رینگ های کوچک 18 اینچی، سواری نسبتا نرمی هنگام عبور از ناهمواری های کوچک برای این خودرو ایجاد می کنند. در واقع این خودرو در مسیرهای خاکی و سنگریزه نسبت به آسفالت رفتار آرام تری دارد.
فرمان هیدرولیک هاوال به نیروی کمی برای چرخش نیاز دارد و همین نرمی فرمان باعث می شود دور زدن در شهر با آن بسیار آسان باشد.
ویژگی منفی سیستم فرمان این است که اگر در حین دور زدن از دست اندازی عبور کنید، ضربه ناشی از آن به فرمان منتقل خواهد شد. هنگام عبور از دست اندازها کاپوت این خودرو دچار تکان و لرزش می شود که شاید ضعف ساختاری نباشد ولی قطعا به کیفیت ساخت و مونتاژ مربوط می شود.
چیزی که در این خودرو باعث شگفتی شما خواهد شد قابلیت های آفرودی آن چه در حالت استاندارد و چه با کیت سیستم تعلیق Iron Man است. با این خودرو به راحتی می توانید با تایرهای خیابانی و با فشار باد مناسب برای خیابان از مسیرهای آفرودی عبور کنید و با وجود اینکه کمبود گشتاور در این خودرو احساس می شود به ندرت نیاز به استفاده از دنده کمک دارید.
این خودرو می تواند از خاکریزهایی با شیب 40 درجه بالا و پایین رود، از رودخانه ای با عمق 500 میلی متر عبور کند و حتی از یک مسیر باریک و پر از سنگ با شیب تند بالا رود. نزدیک ترین فاصله کف این خودرو تا سطح زمین 206 میلی متر است، بازی عمودی محورهای آن بسیار زیاد است و موتور آن حتی هنگام شروع حرکت از وسط یک مسیر سربالایی و شنی با شیب 38 درجه واکنش مناسبی دارد.
در این خودرو قابلیت انتخاب حالت های مختلف برای مسیرهای آفرودی متفاوت نیز وجود دارد مانند حالت خودکار، حالت مخصوص مسیرهای شنی که سیستم کنترل پایداری بوش را تنظیم می کند، حالت مخصوص مسیرهای برفی و گلی و انتخاب حالت حرکت با دنده کمک. هاول سیستم کنترل پایین رفتن از سراشیبی را نیز بهبود داده است تا بتواند با سرعت خیلی کمتری حرکت کند و این سرعت را حفظ کند.
با اطمینان می توان گفت که هاوال H9 تقریبا مانند SUVهای که بر اساس یک وانت شکل گرفته اند یک آفرودر ماهر است. چیزی که با اطمینان نمی توان از آن سخن گفت بحث دوام این خودرو است که البته گارانتی 5 ساله آن تا حدودی باعث آسودگی خاطر می شود.
اما برای یک خریدار عادی کابین خودرو اهمیت بیشتری دارد. طراحی داشبورد H9 با تاثیرپذیری از خودروهای مختلف انجام شده است اما جدید به نظر می رسد و از نظر مواد به کار رفته در حد خودرویی مانند جیپ گرند چروکی است.
دکمه ها و سوییچ ها، قسمتهایی که در تماس با دست قرار می گیرند و انتخاب مواد از جنس متفاوت قابل قبول هستند و دستگیرهای سقفی و نمد به کار رفته در کنسول و جعبه داشبورد، کابین را لوکس تر جلوه می دهند. اگر آرم روی غربیلک فرمان را بپوشانید بسیاری از افراد ممکن است گول بخورند و فکر کنند این کابین مربوط به یک برند جاافتاده است. صفحه پشت آمپر متفاوت به همراه کیلومترشمار دیجیتال نیز تجربه متفاوتی از قرار گرفتن پشت فرمان ایجاد می کنند.

بخش دوم این مقاله را در این لینک مطالعه کنید.
نظرات