ناامیدی از حذف خودروهای قدیمی

دنیای اقتصاد : روز گذشته در حالی معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت از بازنگری در جزئیات اجرایی استانداردهای ۸۵ گانه خبر داد که به‌نظر می‌رسد برای دولت نیز دل کندن از تولید خودروهای قدیمی سخت یا حتی ناممکن باشد.
آنچه که بسیاری از مشتریان را در اجرای استانداردهای ۸۵‌گانه تا دی‌ماه سال آینده، امیدوار کرده بود حذف محصولات قدیمی خودروسازان و ورود خودروهای جدید به بازار بود.در این بین اما تحرکی از سوی خودروسازان برای جایگزینی محصولات قدیمی به چشم نمی‌آمد. پیش از این تصور می‌شد تولید‌کنندگان با توجه به اجرای استانداردهای یاد شده و حذف حتمی بسیاری از خودروهای تولیدی شان برنامه‌ریزی جدی برای جایگزینی داشته باشند حال آنکه تحرکی در این زمینه ازسوی خودروسازان دیده نمی‌شد. اما این عدم‌تحرک به‌طور واضح و شفاف از اجرا نشدن استانداردهای مذکور خبر می‌داد؛ به‌طوری‌که برخی کارشناسان با توجه به اظهارات خودروسازان مبنی بر تدوین استانداردهای سختگیرانه تاکید داشتند که تولید‌کنندگان نسبت به اجرای استانداردهای جدید تمکین نخواهند کرد. پیش از این انجمن خودروسازان کشور نسبت به توقف تولید ۷۰۰ هزار دستگاه خودرو در صورت اجرای استانداردهای ۸۵ گانه هشدار داده بود.
برچسب ها:
نظرات
 
 
 

abadan

1396/12/8
بر فرض اینکه پراید حذف بشه . با 22 میلیون مردم چه ماشینی میتونن بخرن؟ اون زمان که تحریم نبود و ال 90 قرار بود جایگزین بشه نشد و الان میبینیم که ال90 یکی از خودروهای گرون بازاره . انتظار حذف شدن ماشین های قدیمی درست نیست تا زمانی که خودروی ارزان تولید نشه .

افشین

1396/12/8
بهتر ! مردم هم نمی خرند !
همینطوری به دست خودشون دارن گور خودشونو می کنند !
همینطوری زرت و زرت تولید کنید تا همش بمونه رو دستتون و انشالا زودتر ورشکست شید ما راحت شیم یه نفس راحت از دست شما بکشیم ! مرگ و میر هم کمتر بشه