دیو و دلبر؛ مقایسه جک S3 با چانگان CS35
این صفحه 16,861 بار مشاهده شده است - آپلود شده در 1397/5/9

دیو و دلبر؛ مقایسه جک S3 با چانگان CS35

بامداد صفائیان
عکاس
آراد فلاح
نویسنده
شاید زمانی که لیفان X50 به عنوان یکی از اولین هاچ‌بک‌های کراس بازار ایران معرفی شد، کمتر کسی فکرش را می‌کرد که شاهد موفقیت این کلاس در بازار باشیم، اما حالا شرایط به نحوی تغییر کرده که تا قیمت‌هایی نزدیک به 200 میلیون تومان خودروهای کراس‌اوور تک دیفرانسیل عمدتاً چینی، از محبوبیت بسیار بیشتری نسبت به خودروهای سدان برخوردار شده‌اند و یکی پس از دیگری رکوردهای فروش مربوط به خودروهای چینی در بازار ایران را می‌شکنند.

طراحی ظاهری

جک S3 این روزها آنچنان پر فروش ظاهر شده که کرمان موتور از پُر شدن ظرفیت فروش آن خبر داده است. بنابراین بیان نظر شخصی در مورد طراحی نسبتاً عجیب و غیرمعمول این خودرو می‌تواند تا حدی مخالفت با سلیقه این مشتریان تلقی شود اما واقعیت این است که با اندک دانشی در زمینه طراحی صنعتی می‌توان به این جمع بندی رسید که تناسبات طراحی در بدنه چانگان CS35 بسیار بهتر از جک S3 رعایت شده است.


بر این اساس باید به دماغه نسبتاً کوتاه جک S3، طول زیاد شیشه جلو، شیب قابل توجه سقف و شکل کلی بدنه اشاره کرد که اساساً بسیار عجیب ترسیم شده و با الگوی ثابت خودروهای هاچ‌بک، کراس اوور یا حتی SUV فاصله دارد. در مقابل چانگان CS35 یک کراس‌اوور تمام عیار است که برخلاف خودروهای شاسی‌بلند، اثر چندانی از چهره تهاجمی یا مشخصات آفرودی را ارائه نمی‌دهد اما از نظر ابعاد و سایز بدنه، شباهتی نیز به خودروهای هاچ‌بک ندارد و به درستی در فضایی بین این دو کلاس قرار می‌گیرد.

طراحی و فضای داخلی

با ورود به داخل کابین شاهد اختلاف کمتری بین این دو خودرو خواهید بود. چانگان در چین با کمپانی فورد ارتباط فنی و تجاری دارد و شاید همین عامل باعث شده تا فرم کلی داشبورد چانگان CS35 به خصوص در بخش مرکزی داشبورد شباهت زیادی به محصولات مدرن فورد داشته باشد. نکته کلیدی در این زمینه بخش پایینی صفحه نمایشگر و استفاده از کلیدهایی با زاویه نسبتاً افقی است که تنها در میان محصولات فورد دیده می‌شود. در مقابل کابین جک S3 بیشتر به سایر خودروهای چینی شباهت دارد و استفاده گسترده از قطعاتی با رنگ نقره‌ای براق شاهد این مدعاست. اما نکته جالب اینجاست که با نشستن پشت فرمان از سطح وسیع داشبورد جک S3 شگفت زده خواهید شد.


این داشبورد طویل در واقع به لطف شیب زیاد شیشه جلو ایجاد شده است اما در کمال تعجب چنین وضعیتی باعث کوچک شدن فضای کابین نشده است و به طور کلی می‌توان گفت که فضای داخلی جک S3 اندکی نسبت به چانگان CS35 بزرگتر است. این مورد به خصوص در مورد فضای صندوق عقب مصداق بارزی دارد چرا که فضای صندوق عقب چانگان CS35 حتی ممکن است برای مسافرت سه نفره نیز ناکافی باشد، اما اتاق بزرگتر جک S3 امکان ارائه یک فضای بار کارآمد را فراهم کرده است.

مشخصات فنی

در چین قانونی وجود دارد که بین مالیات و حجم موتور ارتباط ایجاد می‌کند و درست به همین دلیل است که بسیاری از خودروهای چینی سایز کوچک و سایز متوسط از پیشرانه‌هایی به حجم 1.5 یا 1.6 لیتر نیرو می‌گیرند. ماحصل این وضعیت محدود شدن توان تولیدی 100 الی 110 اسب بخاری برای اکثر خودروهای چینی با چنین پیشرانه‌هایی است که از تکنولوژی توربو شارژر بی‌بهره هستند. هر دو خودرو حاضر در این تست نیز از این قاعده مستثنی نیستند.

جک S3 با موتوری 1.5 لیتری در حدود 107 اسب بخار قدرت را از طریق گیربکس ضریب متغییر پیوسته CVT راهی چرخ‌های جلو می‌کند و چانگان CS35 به موتوری 1.6 لیتری با قدرت 124 اسب بخار مجهز است و از گیربکسی چهار سرعته اتوماتیک بهره می‌برد. بنابراین حداقل بر روی کاغذ، مشخصات چانگان CS35 اندکی جذاب‌تر از جک S3 به نظر می‌رسد. به خصوص که با توجه به گیربکس CVT، جک عملاً از لذت رانندگی این خودرو نیز اندکی کاسته شده است. البته این بدان معنا نیست که چانگان شتاب یا عملکرد خارق‌العاده‌ای را ارائه می‌دهد. در واقع با شتابی در محدود 16 ثانیه هر دو این کراس‌اوورها در زمره خودروهای نسبتا کُند و حداقلی در بازار جای می‌گیرند. هرچند اعضای گروه چانگان سواران معتقدند که شتاب گیری صفر تا صد این خودرو حدود 12.5 ثانیه به طول می انجامد اما متاسفانه تاکنون تست شتاب این خودرو به وسیله دستگاه های دقیق نظیر V BOX انجام نشده است.

تجربه رانندگی

چانگان در زمره خودروسازان نسبتاً معتبر چینی قرار می‌گیرد و به محض نشستن پشت فرمان CS35 مواجه با یک خودرو مهندسی شده استاندارد را متوجه خواهید شد. ابعاد و زویایی دقیق باعث شده تا موقعیت نشستن راننده مناسب باشد و خللی نیز به دید راننده یا تسلط به محیط پیرامون خودرو احساس نشود. با این حال پس از روشن کردن پیشرانه و تخت کردن پدال گاز به تدریخ چینی بودن خودرو خود را نشان می‌دهد که از جمله بارزترین نکات در این زمینه می‌توان به صدای نسبتاً زیاد پیشرانه در دور موتورهای بالا و سبک بودن بیش از حد ضرایب دنده سه و چهار اشاره کرد که کاهش کشش خودرو در سرعت‌های بالا را به همراه دارد.


وضعیت پشت فرمان جک S3 تا حدی متفاوت است. چرا که این خودرو به دلیل وضعیت متداول گیربکس‌های CVT از شتاب اولیه چشمگیری برخوردار نیست اما با رسیدن به سرعت‌های میانی به دلیل مکانیزم جالب این گیربکس، شاهد کشش بهتری از جک S3 هستیم. هر دو خودرو از ترمزهای چهارچرخ دیسک با عملکرد نسبتاً مناسب بهره می‌برند هرچند به لطف وجود ESP وضعیت برای جک اس 3 اندکی بهتر است. در زمینه نرمی و سیستم فنربندی نیز هر دو این کراس‌اوورهای به آرایش ساده‌ای برای چرخ‌های عقب مجهزند که وضعیت متعادلی را بین هندلینگ و نرمی فنربندی ارائه می‌دهد اما در زمینه جذب سرعت‌گیرهای ساندویچی و دست اندازهای ریز عملکرد چندان مناسبی ندارد. البته این مشکل محدود به این دو خودرو نیست و در مورد سایر خودروهای کراس‌اوور چینی موجود در بازار نیز چنین مسئله‌ای دیده می‌شود.

قیمت و نتیجه گیری نهایی

چانگان CS35 این روزها در بازار به اندازه رنو ساندرو استپ وی قیمت دارد و به عنوان خودرویی در محدوده 85 الی 90 میلیون تومان شناخته می‌شود، اما کرمان موتور اخیراً قیمت جک S3 را افزایش داده و شاهد رد شدن بهای رسمی و کارخانه‌ای این خودرو به رقمی بیش از یکصد میلیون تومان هستیم. از این رو در مجموع می‌توان گفت که چانگان CS35 می‌تواند انتخاب ارزنده‌تری در این کلاس قیمتی باشد، اما باید به این نکته توجه کرد که برای خانواده‌های پرجمعیت و استفاده برون شهری، احتمالاً جک S3 می‌تواند رضایت بیشتری را برای مصرف‌کنندگان تامین نماید. این درحالیست که چانگان CS35 با توجه به کابین نسبتاً کوچک و ضرایب سبک گیربکس، برای استفاده در محیط‌های شهری خودرو مناسب‌تری به نظر می‌رسد. از سوی دیگر با توجه به شدت تحریم‌های صنعت خودروسازی، احتمال تحت تاثیر قرار گرفتن چانگان، بیشتر از JAC خواهد بود و از این رو در بلندمدت ممکن است مشکلاتی برای تامین قطعات یا مونتاژ چانگان ایجاد شود اما ظاهراً در این زمینه مشکل چندانی برای جک وجود ندارد.

از جناب آقای سجاد جوکار مالک خودروی چانگان CS35 و آقای شهرام دانش مالک جک S3 برای همکاری با تیم خودروبانک جهت تهیه این گزارش کمال تشکر را داریم.
عکس ها
نظرات
 
 
 

آرش

1397/5/13
سپاس پروردگار، ایرانی ها به چیزی که لیاقت واقعی شون بوده دارن روز به روز نزدیکتر میشن. سپاس صد هزار بار چنین روزهایی رو میبینم و چه چیزهایی که خواهم دید.

علی

1397/5/14
نه مثل اینکه خیلی ها در مورد چانگان یک موارد ایراد شنیدن ناراحت شدن !!!! حالا موقع بحث علمیه نه تعصب .. یک چیزی تو اینترنت باب شده میگن چانگان پرفروش ترین اصلا قبول.... ولی کدوم چانگان ؟؟؟؟ اینی که تو ایرانه ؟؟؟؟ اونی که میگن پرفروش ترینه چانگان cs35 be300 است که اصلا در ایران نیست و اون اگه بیاد ایران با قیمتی نزدیک به 136 میلیون وارد میشه و موتور 2140 یا همون 2000 داره و خیلی سیستم برقی بهتر و پیشرفته تر و اونه که که واقعا گیربکس ایسن ژاپنه .... بعد یک چیز دیگه هم باب شده میگن با فورد همکاری میکنه اونم قبول ولی از کی؟؟؟؟؟ نزدیک به 3 ساله که با فورد قرارداد بسته .. وحالا بگو جک تیراژش پایینه جک در طی این سال ها اول با تسلا بعد با کیا بعد با هیوندای وبه تازکی میخواهد با آئودی قرارداد ببنده بعد جک به خاطر این تیراژش نیومد پایین که ور شکست شد اگر یک سرچ ساده بکنید میبینید جک در یک زمانی بیشترین تولید را داشته ولی اون موقع بر روی کمیت ماشین هایش کار میکرده والان روی کیفیت واسه همینه که دیگه تولید اولیش رو نداره پس زیاد بودن دلیل بر خوب بودن نیست اگر اینجور بود پراید در ایران بیشترین فروش رو نداشت ؟؟؟؟؟؟پس منطقی حرف بزن ... فرمون چانگان که ما در ایران داریم در اصل هیدرولیکی است با کمک برقی نه کاملا برقی ..... ترمزش از نوع bbg است که یک ترمز فوق العاده معمولی است و گیربکسش که به اسم ایسن ژاپن به مردم قالب میکنن😯😯😯😯من با جک کار ندارم .... و زیاد ازش اطلاعی هم ندارم تو بعضی سایت ها به اشتباه زده جک 60 کیلو از چانگان کم وزن تره در حالی واقعا نزدیک به 76 کیلو جک وزنش کمتره و آن هم بخاطر فیبر کربن بکار رفته در جک است من با جک کاری ندارم چون کسانی که در این سایت گردش میکنن ناراحت میشن من از جک تعریف کنم چون چانگانشون نسبت به جک تو بازار فروش نمیره باید هم ناراحت بشن ... حالا بحث موتور که حتی اونایی که چانگان سوار میشن و شانسی راضین میدونن تو سربالایی هم مشکل داره😂😂😂😂😂😂😂 چون موتور گیربکسش در سربالایی LANDER میکشه که اصلا راجع بهش حرف نزنیم بهتره چون چانگانیا ناراحت میشن پس چیش خوبه حالا من با اونایی که راضین کار ندارم شاید واقعا خوب باشه ولی من که خودم چانگان دارم این مشکلاتو داره اتفاقا فکر میکنم یک نفره که تو همه سایت ها تبلیغ ماشین باباش یعنی چانگانو میکنه 😉😉😉😉😉😉😉😉 سلامتی برای همه ارزو میکنم لطفا چانگانیا بهم فحش ندن 😎😎😎😎😎😉😉
 • srn

  1397/5/14
  cs55 و بالاترش هم موتور 2000 ندارن!cs35یه مدل دیگه با موتور 1500 توربو داره فقط!
  این اطلاعات رو از کجا میاری آخه جناب ساسان یا علی یا سامان یا هرچیز دیگه
  فیبر کربن به کار رفته در جک خیلی خوب بود!!
  17+
 • محمد

  1397/5/15
  ینی واقعا این سایت پر شده از بچه های 15 ساله که فقط بلدن از ماشین باباشون حمایت کنن
  علی جان تو خوب بلدی تحقیق کنی ولی انگار بلد نیستی از نتایج تحقیقاتت استفاده کنی ! عزیزم اگه یکم روی تحقیقات فک می کردی میفهمیدی که به جای یه آهن پاره ی چینی که هیچ خبری از مهندسی خصوصا در بخش طراحی درش دیده نمیشه، باید یه ماشین کارکرده خارجی میخریدی
  البته حالا دیگه خیلی دیره چون ماشین های خارجی قیمتش به جایی رسیده که با پول جک و مک عکسشم نمیدن !
  چانگان بدردنخوره و جک بدردنخور تر...هیچ کدوم از این ماشینا ارزش حمایت ندارن، مشخصه که جک داری و خیلی دوس داری ازش حمایت کنی ولی ای کاش بیشتر از منطقت استفاده میکردی تا میفهمیدی کراسس اوور کوچک یعنی میتسوبیشی asx و نیسان جوک که میتونی بررسی شونو بخونی تا بفهمی ماشین ینی چی. ماشینی مثل جک فقط یک توهین جدید به شعور مردم ماست که آشغال سازهای کرمانی به مردم با قیمت ماشین خارجی قالب می کنن. جک j5 و s5 که اصلا چیزی بنام هماهنگی موتور و گیربکس نداشتن دیگه چه برسه به اس3 که طراحیشم افتضاحه. اون ماشین چینی که رنگ داشبوردش رفته وتا کیلومتر 6000 تا 3 بار گیربکس عوض کرده و کیفیت رنگش در حد پوست پیازه ، جک j5 یکی از اقوام ماست ! اون ماشین چینی که 175 اسب قدرت داره ولی از سمند هم می خوره و جون میده تا بخواد معکوس بکشه، جک s5 اتوماته که میتونی بررسی شو نگاه کنی و ببینی که فرق ماشین خوب، با آهن پاره چینی و ایرانی ( که البته ایرانی ها هم چینی هستن ) چیه .
  به طراحی ماشین های خارجی نگاه کن تا متوجه بشی که هارمونی و هماهنگی طراحی ینی چی.
  در ضمن من طرفدار چانگان هم نیستم و معتقدم که چانگان بده و جک بدتر
  7+
 • علی

  1397/5/19
  جناب اقای srn این دو نسخه که شما گفتی اونیه که قرار بوده تو ایران بیاد ولی چانگان cs35 یک مدل با حجم موتور 2000cc هم داره اطلاعات نداری حرف نزن
  3+

سامان

1397/5/14
ببخشید من چانگان دارم موتور خیلی خیلی ضعیفه تو هیچ سربالایی دووم نمیاره نمیخوان درستش کنن😢😢😢😢😢😢😢😢😢😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭

shahin

1397/5/14
دقت کردید اینی که از جک دفاع میکنه و با 20 تا id پیام میذاره، چقدر عشق ایموجی داره ؟؟ یعنی دقیقا از این شاخ مجازی ها!! یهو 10 تا ایموجی میکوبه پشت سر هم :))
به امید اینکه مدارس باز بشه و شر این بچه مچه ها کم بشه
درضمن این مدل جک به حق جز زشت ترین خودروهاس

شهرام

1397/5/15
من چانگان رو دوست داشتم ولی بخاطر فروش نقدی مجبور شدم جک اس 3 بخرم. البته هنوز تحویل نگرفتم. راستش خیلی از ظاهر جک خوشم نمیاد ولی دیگه ناچارا گرفتم تا بعد از تموم شدن اقساط بتونم بفروشمشو هاوال h2 بخرم و یا BYD S6 ( البته اگه تا اون موقع گرون نشده باشه ) ای کاش موتور قوی تری برای جک اس 3 در نظر گرفته میشد و یه کم سلیقه در طراحی بخرج میدادن.

حسین

1397/5/15
به نظر من کیفیت جک اس 3 بهتره ولی قیمت جک خیلی بالا رفته و خرید چانگان باصرفه تر. الان 74 تومن چانگان رو میخری و حدود 97 تومن تو بازار قیمت داره ولی جک 105.500 تومن قیمت داره و 107 تومن تو بازار. از نظر ریخت و قیافه هم به نظرم چانگان سرتره. از لحاظ نرمی و سواری جک بهتره. خلاصه هر کدوم نسبت به همدیگه تو برخی موارد ضعف و در برخی موارد قوت دارند. در کل خرید هر کدوم از اینها بسته به نوع سلیقه آدمهاست. پس بهتره به سلیقه هم احترام بزاریم.

محمد

1397/5/15
با سلام خدمت دوستان من هم جک s3 دارم که برای خودم هست هم چانگان که برای همسرم من اینجا نیومدم الکی حرف مفت بزنم بگم این چرخ اون نمیشه یا این در صندوق عقب اون هم نیست .... بنده میخوام اول راجع به فضای داخلی صحبت کنم اولا هردو ماشین در فضایی داخلی جادارن و راحت ولی صندوق جک یکم بزرگتره... جنس ادوات بنظر ادوات چانگان کمی از جک بهتره و مانیتور هر دو هم کاملا خوب عمل میکنه .... حالت بحث فنی ... از نظر رانندگی وقتی شروع به حرکت میکنی هردو ماشین های کاملا بی صدا ونرمین و واقعا راضی تون میکنه ..... تو هندلینگ هم هر دو عالی عمل میکنن و شعاع گردش هردو 20 است تو ترمز هم مثل همن.... در شتاب اولیه چانگان بهتر عمل میکنه ولی در شتاب ثانویه تقریبا برابرن ... حالا بحث گیربکس در گیربکس شما وقتی توی جک میشینی اصلا حس نمیکنی دنده عوض میشه و واقعا نرمه تو چانگان هم خوب عوض میکنه ولی در حد کم سردرگمی داره ولی خیلی محسوس نیست.... تو سربالایی در حالت R یا به عبارتی دنده عقب هردو شون واقعا خوب عمل میکنن ... ولی در حالت Drive تو سربالایی جک فرزتره و دنده هارو خیلی بدون سردرگمی عوض میکنه ولی چانگان هم خیلی بد عمل نمیکنه در هر حالت اگر از لحاظ ظاهری جلو حساب کنیم من جک رو قبول ندارم ولی پشتش خوبه و اگر از لحاظ ظاهر عقب حساب کنیم من چانگانو دوست ندارم ولی جلوشو دوست دارم و از لحاظ ظاهر داخلی کیفیت داخلی چانگان کمی مرقوبتره ولی من از لحاظ ظاهر داخلی جکو بیشتر میپسندم چون بیشتر حس یک ماشن لوکس بهت میده و بیشتر تورو در بر میگیره و یک چیزی که منو از همه بیشتر از همه مجزوب خودش کرده عملکرد گیربکس جک که آدم اصلا حس نمیکنه دنده ها عوض میشه .... از لحاظ موتوری هردو شون رو میشه قابل قبول حساب کرد و اگر میخوایم بخرید خیالتان راحت باشد چون جک فکر کنم گرین جت میتسوبیشیه موتورش و چانگانو نمیدونم ولی میگن موتورش خوبه در هر حالت متعصب برخورد نکنین البته عادت ما ایرانیاس که هر چی خودمون داریم عالیه هر چی دیگران دارن اخن یعنی میری یه سایتی فقط از جک تعریف کرده یه سایتی فقط از چانگان و فقط دارن تو سر هم میکوبن به امید روزی که همه به علایق و سلیقه ها وخواسته های دیگران احترام بگذاریم با تشکر....
 • آرشششش

  1397/5/29
  دوست عزیز نوع گیربکس چانگان و جک با هم فرق میکنه ، گیربکس جک از نوع ضریب متغییر پیوسته یا همون cvt هست که در متن هم بهش اشاره شده ، در واقع اصلا دنده عوض نمیکنه و گیربکس یه جورایی بطور پیوسته ضرایب رو تغییر میده و واسه همینه که شما تعویض دنده ها رو حس نمیکنی ، یه جورایی انگار ماشین یک دنده داره فقط و با همون حرکت میکنه !! اما چانگان گیربکس اتوماتیک واقعی داره و واقعا دنده عوض میکنه و طبیعیه که تا حدودی تعویض دنده ها حس بشه !
  در ضمن گیربکس های cvt معمولا گیربکسهای اقتصادی تری هستن و مصرف سوخت کمتری دارن اما حس و حال رانندگی خسته کننده تری دارن و تو شتابگیری اولیه هم کند تر عمل میکنن!

حامد

1397/5/15
راجع به جک چون نداشتم وسوار هم نشدم نظری ندارم.
در مورد چانگان با توجه به رنج قیمتیش معایب زیر رو عنوان می کنم تا برسم به بقیه چیزها:
۱- جنس پلاستیک خشک کار شده در کابین
۲-کوبش در دست انداز
۳-صندوق عقب و باک کوچک
۴-صدای زیاد موتور در دور بالا
۵-سیستم صوتی فابریک ضعیف
۶-رنگ نچندان با کیفیت سایپایی
در مورد سربالایی که می گن ماشین نمی کشه، نمی دونم با چه ماشینی مقایسه می کنن ولی قاعدتا یه ماشین نیاز به معکوس دادن پیدا می کنه! و دوستان راننده می تونن از این قابلیت استفاده کنن تا خدایی نکرده وسط راه نمونن!!
شتاب ماشین خوبه. اولا در مسابقه رالی شرکت نمی کنیم. در خیابان و اتوبان و جاده ایم و نهایتا مسیرهای آفرودی ملایم! اگر اهل کورس دادن و رو کم کردن پشت چراغ قرمز و جا گذاشتن چنتا پراید و ۲۰۶ هستید قبل از اینکه ماشین رو نقد کنین نوع موزیکی که گوش می دین رو ملایم تر کنید تا حرص سبقت گرفتن نداشته باشین. ۱۰ ثانیه زودتر رسیدن به چراغ قرمز بعدی باعث پیشرفت شما نمی شه. بحث شتاب برای یک خودروی درون شهری بیشتر شبیه یک جوکه.
دید ماشین به اطراف خوبه، آینه ها و شیشه ها به اندازه کافی بزرگن، فرمون بسیار نرمه، صندلی ها راحتن نسبتا، مصرف سوخت معقوله، ارتفاع ماشین خوبه و راننده تسلط خوبی روی مسیر پیش رو داره. فاقد برخی امکانات مثل دوربین دنده عقب و مولتی مدیاس که نمونه های زیادی داخل بازار دارن.
در کل ماشینیه که توی رنج قیمتیش رقیب درخور توجهی نداره.

علی

1397/5/16
یه بنده خدایی برای تعریف از جک خیلی ناشیانه 4 تا کامنت با ایدی های مختلف گذاشته ..... ولی این چانگانیا خیلی حرفهای ترن و تو این کار استاد شدن و الان تزشون اینه هر کی از جک تعریف کنه همون طرفه که 4 تا کامنت گذاشته ..... به خودشون نگاه نمیکنن که اینقدر بی شخصیت رفتار میکنن و رفتن تمام سایت ها تبلیغ چانگانو کردن رفتن لیفان x60 و mvm و بسترن b30 و..... این کار کار واقعا بچگونه ای است یعنی بچه دوارده ساله هم این کارو انجام نمیده ... فعلا تو این سایت هاست که پر شده از بچه های دوازده ساله که از چانگان باباشون حمایت میکنن ... نی نی جون تو خیلی چانگانتو دوس داری کسی مجبورت نکرده جک بخری من میگم تو عملکرد موتور گیربکس رو دست جک نیست .... وخواهشمندم از دوستان جک سوار که از این به بعد با این چانگانیای تازه به دوران رسیده دهن به دهن نگذارن اینا برای اینکه بازار افتضاح ماشینشونو خوب کنن حتی پا روی آبروشون هم میگذارن ..... دم دوستان جک سوار گرم👊👊👊👊👊👊👊

علی

1397/5/16
البته منظورم بعضی چانگان سوارا بود

محمد حسین

1397/5/17
خدایی هردوشون ماشین های با کیفیتی هستن ..... فقط جک یک مزایایی داره که چانگان نداره ... 1عملکرد در سربالایی درسته چانگان نزدیک به 15 اسب از جک قدرتش بهتره ولی این 15 اسب نمیتونه وزن 70 کیلو بیشتر چانگان از جکو جبران کنه .... صندوق بزرگتر جک ..... ایمنی بیشتر جک .... جک کنترل پایداری داره چانگان نداره ..... از همه مجذوب کننده تر هماهنگیه موتور گیربکس جکه که انگار سوار ماشین کره ای شدی واقعا عالیه و شما نه تقه حس میکنی و نه تعویض دندرو البته جک از چانگان گرون تره ولی بازم هردوشون با ارزشن

چ و ج مسئله اینست

1397/5/17
هر کی هرکدامش را خریده نوش جونش.حالش رو ببره.ولی زشته که فضای سایتهای خودرویی فیلتر سن و سال نداره.مثلا کامنتهای در مدح جک بقدری تابلو هست که کاملا معلومه اکثریتش توسط یک نفر با سن حداکثر 12 سال فرستاده شده.در مقابل هم خیلی از مالکان چانگان هم پاسخ تندی بهش دادند.اینکه برای چینی ها جانبداری بشه هم از مزایای دوستان محدود در دنیاست. اما در واقعیت چانگان هم طراحی پخته تر و درست تری داره و هم پشتش سایپا هست که خودش با تمام ایراداتی که به سایپا وارد هست مزیت حساب میشه.همینکه دیگه در لیست پیش فروش سایپا نیست نشان از استقبال مردم داشته. در بین جکها هم فقط اس 5 اتوماتیک نه دنده دستی خوبه.اصلا مشکل اس 5 این بود که اول دنده دستی تولید شد که طبیعتا امروزه در دنیا کسی برای کراس اوور دنده دستی نمیخره جز ایران! جک اس 3 که خودش ظاهرش گویایی پسرفت طراحی جک هست.
در حال حاضر چانگان و هایما و هاوال ارزش فکر کردن دارند و یقینا جک جایگاهای در اینده نخواهد داشت.کرمان موتور قیمتها را طوری بالا برده که انگار تو خیالات هست.اینهمه سانتافه 2016 دستش باد کرده یا لیفان ایکس 60 که اصلا تمام بی اعتباری چینی ها بخاطر همین لیفان ایکس 60 هست را گرون کرده که خبر نداره تو بازار صفرش را 50 ور نمیداشتند چه برسه به این قیمتهای خیالی.کلا شرکت جالبی هست.البته مبلغان کم سن و سال فعالی هم داره که تو تعطیلات تابستانی فعالیتشان بیشتر هم میشه.خودرو بانک تاییدش کن.اینهمه تراوشات ذهنی 10 - 12 ساله را تایید کردی حداقل چهار پست سایرین را هم تایید کن
 • کیارش

  1397/5/18
  فعلا که جک 3 بار ظرفیتش تکمیل شده و الان دوباره سایتش بسته شده شما اولا تو عمرت اگر جک سوار نشدی چرا راجع بهش نظر مفت میدی فعلا چیزی که تو خیابان ها معلومه اینه که جک s3 حتی از s5 فروش بهتری خواهد داشت چون سوار یه فوق العاده ای داره من قبول دارم یک بچه 12 ساله سایت های دیگر از جک تعریف کرده ولی یک سری بچه 8 ساله هم تو سایت ها پر کردن و تعریف چانگانو کردن و اینم قبول دارم که جک s3 واقعا سواریه خوبی داره ولی کرمان موتور هم داره بی انصافی میکنه .... ولی باز با این حال این بار سومه که ظرفیت این خودرو تکمیل شده ینده هم چون چانگان سوار نشدم حق نظر دادن راجع به چانگانو ندارم و شمایی که جک سوار نشدی هم حق نظر دادن راجع به جکو نداری
  8+
 • موسی

  1397/5/18
  بابا اینا اصلا بچه دوازدهه ساله نیستن اینا 3 تا گروه اصلی دارن به نام های jac s3 band و نمایندگان s3 و جک سواران همراهن...... اینا اسامی این گروهان که ترتیب افراد عضو آنها 2567 . 1560 . 1030 نفر که از دلال هایی بودند که جک s3 صبت نام کردن البته منظور اون گروهی که سبقت ازاد گذاشته نیست البته ابن گروه هم نزدیک به 1000 نفر عضو داره از طرفی جک s3 خیلی داره طرفدار پیدا میکنه هم تراز های چانگان حالا دور از هر گونه حرف الکی من فنی ماشین دوستم که s3 داره رو برسی کردم واقعا ماشین خوبی از لحاظ فنیه این که شما میگی تو بازار ایران جا نداره از تعصبات خودت هست جناب اقای بی نام ..... اینا نصف بیشترشان شاخ مجازین یعنی ببینن تو یه سایت یکی الکی از ماشین شون بد گفته میرن تو سایت همان کسانی که بد گفتن اون ماشینو به گند میکشن خوشبختانه هنوز از اینکه چنتا از این چانگانیا که رفتن تو سایت جک s3 تبلیغ چانگانو کردن بویی نبردن یعنی آگه بخوان میتونن هر سایتی رو به گند بکشن من چانگان سوار های عزیز پیشنهاد میکنم زیاد با اینا دهن به دهن نذارن چون نمیخوام بخاطر حماقت بعضی دوستان چانگان سوار بازار دسته دوم چانگانم از اینی که هست بدتر بشه چون چانگان تازه داره بازارشو پیدا میکنه ممنونم از دوستان چانگان سوار👐👐👐👐👐👐
  6+

کیارش

1397/5/18
اگر از لحاظ فنی حساب کنی جک خیلی سره و همینطور ایمن تر ولی از لحاظ ظاهر چانگان ولی یک چیزی هست که ما در ایران سوار ماشین های خیلی زیبا نمیشم مثلا پراید پژو ها ال نود یا ساندرو . من از لحاظ زیبایی جک یه چیز رو بگم که از نمای عقب قیافه خوب و از نمای بغل شبیه به توسان است پس خیلی بهش نمیشه گیر داد فقط نمای جلو......از لحاظ فنی جک من که عالیه موتور گیربکس در حد کره ای ها هماهنگن فرمون نرم ترمز واقعا قوی و تو سربالایی های راه مریوان که نزدیک به 45 درجه هست بدون استفاده از مود اسپرت میره ماشین خیلی راحت صندوق عقب واقعا جاداره منی که 183 قدم تو ماشین چه عقب چه جلو قشنگ پامو دراز میکنم واقعا جک s3 یک پکیج کامل برای خریدارانه و واقعا بی نقص هست

Mashinbaz

1397/5/22
هم چانگان و هم جک اس تری بین خودوهای چینی واقعا ماشینای خوبین. ظاهر ماشین هم کاملا سلیقه ای هست . من دوتا ماشین رو سوار شدم . اگ بخوام منصفانه بگم تو بحث شتاب اولیه چانگان بهتر از جک هست ولی شتاب ثانویه جک بهتره. نرمی و هندلینگ و هماهنگی گیربکس جک کمی بهتر از چانگان هست. ظاهر پشت چانگان زیباتره و ظاهر جلوی جک. از لحاظ متریال و کیفیت داشبورد تفاوت آنچنانی ندارن. از لحاظ آپشنها کمی جک بهتره که شاید همین آپشن ها باعث اختلاف سی میلیونی شده. خدمات پس از فروش چانگان بهتر هستش. در مجموع دو خودرو ماشینهای خوبی برای خانواده های سه یا چهارنفره هستن. اگر عادلانه بگم شاید با اختلاف خیلی کم جک سواری بهتر و نرم تر و انتخاب مناسب تری هستش و اینکه هنوز چندسالی تا اشباع شدن تو بازار کشش رقابت داره. البته به اختلاف سی میلیونی هم دقت کنین وگرنه چانگان هم ماشین خوب و باکیفیتی هست میتونین اونو انتخاب کنین
 • 8

  1397/5/22
  منم با شما موافقم هردو ماشین خوبین من خودم جک s3 دارم و واقعا واقعا ازش راضیم تو شتاب اولیه جک من که خیلی خوبه مثل شتاب ثانویش . اونوقت جک s3 خیلی کم وزنه همش 1200 کیلوهه . برای من تو هر سربالایی شتابان رفته و واقعا عملکرد موتور گیربکس مثل کره ای هاست یه بار توش بشین اگه دروغ گفتم خدا منو لعنت کنه ر...... هر دو ماشین های خوبین من سوار چانگان نشدم ولی میدونم ماشین خوبیه الان تو خیابون هم زیاد میبینم هم جک s3 هم چانگان دم سازندهاشون گرم که انقدر خوب کار کردن مخصوصا از لحاظ فنی جک و از لحاظ زیبایی چانگان
  1+

67

1397/5/27
من جک دارم خوبه ولی چون چانگان ندارم راجع بهش حرف نمیزنم بهتره دوستان بجای اینکه ماشیناشونو مقایسه کنن و به هم بی احترامی کنن بدون تجربه رانندگی بهتره شرح حالی از وضعیت ماشین بدن تا طرف خریدار تو 2 راهی نمونه من خیلی از جک s3 راضیم ماشین خیلی نرم خوب باکیفیت جادار و بی صدا و خدارو شکر تو هیچ سربالایی نموندم تازه تو شتاب ثانویه واقعا قدرت نمایی میکنه حالا نمیدونم با این حجم موتور کم چطور اینقدر خوب خودشو نشون میده ؟!!! البته ماشین سبکیه ....... تو سربالایی های پاوه نوسود البته اسمشو دقیق نمیدونم ولی خیلی خیلی پر شیبه ولی با این حال روی حالت d بدون استفاده از مود s شتابان برام رفته و از ساندرو که قبلا داشتم بیشتر حس قدرت بهت میده من نمیدونم بعضی دوستان گفتن شتاب اولیه کمی ضعیفه حالا نمیدونم هنوز یاد نگرفتن باهاش کار کنن یا تو اب بندیه ماشین من از اب بندی در اومده و روز به روز داره قدرتش بیشتر میشه البته من اغلب بنزین سوپر میزنم ولی خدایی چیزی که خیلی خودشو نشون میده عملکرد موتور گیربکس و تعویض دنده هاس ولی دوستان یک چیز رو دقت کنین که شما نباید ماشین های خارجی حتی چینیشو الکی راجع بهشون قضاوت کنین من از وقتی سوار این ماشین شدم یک جورایی حس امنیت کامل و راحتی رو بهم داده چانگانم بدون تعصب میگم ماشین خوبیه و متاسفم که چینی ها روز به روز سواری و کیفیت ماشین هاشونو بهتر میکنن و ما هنوز داریم پراید تولید میکنیم واقعا متاسفم
Top