تویوتا کمری، سادگی در اوج کیفیت

تویوتا کمری، سادگی در اوج کیفیت

28 اردیبهشت 1398
حسین ریاحی
نویسنده
فربد امینی
عکاس
مقدمه

تویوتا کمری در ابتدای ورود به بازار ایران خیلی مورد پسند جوانان نبود و با وجود همه ی مزایا و کیفیت ساخت بالایی که داشت بیشتر افراد با سن بالای 40 سال را به خود جذب کرده بود. به خصوص مدل کمری گرند هیچگاه نتوانست آن جایگاهی را که در بازار جهانی داشت در ایران پیدا کند و حتی بازار را به رقبایی همچون نیسان ماکسیما و هیوندای سوناتا واگذار کرد. اما این مساله در سال 2006 کاملا تغییر کرد. در این سال تویوتا نسل جدیدی از کمری را با کد XV40 به بازار معرفی کرد. کمری XV40 طراحی کاملا مدرن داشت و توانست طیف بیشتری از افراد را جذب خود کند. این خودرو در نسخه‌های مختلفی در بازار جهانی تولید می‌شد و مدل‌های 4 و 6 سیلندر و مدل هیبریدی از آن به تولید رسیدند. مدل های 6 سیلندر کمری به تعداد انگشت شماری در ایران موجود هستند و مدل هیبریدی آن نیز هیچگاه به بازار ایران راه پیدا نکرد و بیشتر مدل های از نوع 4 سیلندر هستند. این سدان سایز متوسط ژاپنی در تیپ های GL، GLX و SE در بازار ایران عرضه شد و امروز می خواهیم یکی از آنها را بررسی کنیم.

برخورد اول


امروز شاید برخورد با یک کمری XV40 نتواند انسان را به وجد بیاورد ولی در سال 2007 زمانی که برای اولین بار آن را دیدم واقعا شگفت زده شدم که تویوتا چگونه آن سدان ساده را به چنین خودروی اغوا کننده ای تبدیل کرده است. چراغ‌های کشیده‌ی جلو در همراهی با خطوط نرم جلوپنجره نمایی زیبا را ایجاد کرده‌اند که حتی امروز با گذشت بیش از 10 سال هنوز زیباست. روی کاپوت خودرو خطوطی نرم وجود دارند که از آرم تویوتا شروع شده و به سمت بالا ادامه دارند. در عقب نیز چراغ ها حالتی شبیه به چراغ های جلو دارند و انگار جلو عقب کمری با یک طراحی قرینه شکل گرفته اند. نمای عقب نیز با اینکه سادگی خود را دارد ولی تویوتا با خطوط و چراغ ها سعی کرده این بخش را عضلانی نشان دهد.
در مدل های SE که دارای کیت بدنه ی اسپرت هستند سپرها، جلوپنجره و رینگ ها فرق دارند و نمای اسپرت تری دارد. مدل SE دارای باله عقب متفاوتی نیز است.

کمری XV40 در مقایسه با مدلی قبلی کمری 10 میلیمتر طول بیشتر، 25 میلیمتر عرض بیشتر و 15 میلیمتر ارتفاع پایین تری دارد و فاصله ی محوری آن نیز 55 میلیمتر بیشتر شده است. این خودرو دارای طول، عرض و ارتفاع به ترتیب 4815، 1820 و 148 میلیمتر است و فاصله محوری 2775 میلیمتری دارد. ضریب درگ این خودرو 0.28 Cd است که برای سال 2006 عددی مناسب است.

نمای داخلی


خیلی از افراد طراحی داخلی کمری XV40 را نمی پسندند اما به نظر نگارنده اگر آن را به خودروهای هم سن خود مقایسه کنید اتفاقا طراحی مدرن و برتر از رقبا دارد. برای مثال هیوندای سوناتا و حتی آزرا در سال 2007 داشبورد هایی کاملا فاقد هیجان و ساده دارند و انگار فقط یک پنل برای قرار دادن کلیدها است. اما در کمری سعی شده تا با خطوطی نرم یک داشبورد پهن و در عین حال ساده ایجاد شود. اصلی ترین بخش داشبورد قرار گرفتن 3 کلید چرخان مربوط به سیستم تهویه هستند. در سمت بالایی نیز یک نوار بلند وجود دارد که ساعت دیجیتالی را درون خود جای داده است. فرمان از نوع چهار شاخته و با روکش چرمی است. غربیلک فرمان در مدل های SE از نوع اسپرت سه شاخ است.

صندلی ها مانند بسیاری از تویوتا ها فاقد روکش چرمی هستند و یک روکش مخملی با کیفیت روی آنها کشیده شده است. نرمی صندلی ها و طراحی آنها بسیار خوب است ولی حمایت زیادی از بدن سرنشینان ندارند. کمری مورد بررسی ما با اینکه از نوع پایه دنده دستی بود و فاقد تهویه مطبوع خودکار بود ولی همچنان امکانات بدی نداشت. برای مثال می‌توان به 6 عدد کیسه هوا، کروز کنترل، فرمان چرمی، پرده عقب برقی، سانروف برقی، شیشه های برقی، آینه های برقی و تنظیم برقی صندلی های جلو بود.

موتور و گیربکس

قبلا در تست کمری XV50 نکات جالبی را در مورد قسمت های فنی آن با هم مرور کرده بودیم. کمری 2007 نیز به مانند همه ی محصولات تویوتا در بخش فنی دست پری دارد. بیشتر مدل های کمری در ایران به موتور 2.4 لیتری 4 سیلندر تنفس طبیعی مجهز هستند که با کد 2AZ-FE شناخته می شود.
سرسیلندر این موتور از آلیاژ آلومینیوم سبک و مقاومی ساخته شده است که قابلیت انتقال حرارت خوبی هم دارد و می تواند در خنک کاری بهتر موتور موثر واقع شود. موتور کمری از نوع DOHC یا دو میل سوپاپ در بالا است و برای هر سیلندر 4 سوپاپ (2 سوپاپ هوا و 2 سوپاپ دود) وجود دارد. روی میل سوپاپ هوا در این موتور از سیستم زمانبندی متغیر هوشمند سوپاپ ها (VVT-i) استفاده شده است. در این موتور واشر شمع ها و واشر درب سوپاپ به صورت یکپارچه به یکدیگر هستند تا تعداد قطعات و هزینه ی نگهداری کاهش پیدا کند. واشر سرسیلندر نیز نز نوع فلزی است.

سیستم سوخت رسانی در این موتور از نوع MPI است و از انژکتورهایی با 12 سوراخ پاشش در مانیفولد هوا استفاده شده است. بلوک این موتور آلومینیومی بوده و وزن زیادی ندارد. طراحی سیلندرها از نوع Open-deck است یعنی در صورت خرابی بلوک باید آن را به طور کامل تعویض کنید و امکان تعمیر با تراشکاری و غیره وجود ندارد. درون این بلوک مجراهای هوای وجود دارند تا تا فشار هوای پایین پیستون ها روی راندمان موتور تاثیر منفی نداشته باشد. میل لنگ موتور 2AZ-FE از فولاد فورج کاری شده ساخته شده است و دقیقا با مرکز پیستون ها هم راستا نیست بلکه 10 میلیمتر به یک سمت متمایل است تا اصطکاک کمتری ایجاد کند. به گفته ی تویوتا این نوع طراحی به کاهش مصرف سوخت به میزان 1 تا 3 درصد کمک می کند. برای به حداقل رساندن لرزش میل لنگ یک بالانسر شفت در این موتور وجود دارد و برای گرفتن لرزش بالانسر شفت یک بالانسر شفت دیگر نیز در جهت خلاف آن تعبیه شده است. بالانسر شفت ها نیروی خود را از طریق یک دنده که مستقیما به میل لنگ متصل است دریافت می کنند. برای کاهش صدا و لرزش این دنده از جنس فلزی نیست و از رزین ساخته شده است.

پیستون ها در این موتور آلومینیومی هستند و برای کاهش اصطکاک روی آنها با یک پوشش مخصوص روکش شده است. شمع های این موتور هم از نوع ایریدیومی بوده و تا 100 هزار کیلومتر عمر دارند. از دیگر مشخصه های این موتور دریچه گاز برقی هوشمند و زنجیر تایم هستند. موتور 2AZ-FE به طور کلی موتوری مطمئن و قابل اطمینان است با این وجود برخی گزارشات حاکی از افزایش مصرف روغن موتور در کیلومترهای بالاتر از 120 هزار هستند. با این وجود بسیاری از منابع معتبر کارکرد بدون مشکل این موتور تا بالاتر از 300 هزار کیلومتر را تضمین کرده اند.
با اتمام این اوصاف این موتور می تواند 159 اسب بخار قدرت و 224 نیوتون متر گشتاور تولید کند.

آیا در فکر تیونینگ کمری هستید؟

با اینکه کمری خودرویی ذاتا اسپرت نیست ولی تیونینگ کردن آن به توجه به توانایی های موتور امکان پذیر است. کیت های توربوشارژر زیادی برای این موتور طراحی شده و در بازار جهانی موجود هستند و معروف ترین آن ها کیت T04E است. باید دقت کنید که با توجه به ظرفیت محدودی که قطعات داخلی موتور دارند نباید فشار توربو از 10 psi بیشتر باشد. به این ترتیب می توان قدرت موتور را تا 250 اسب بخار افزایش داد ولی نباید دیگر انتظار دوام همیشگی تویوتا را داشته باشید. اگر از پیستون های فورج کاری شده و شاتون های تقویت شده استفاده کنید امکان افزایش قدرت موتور تا 300 الی 350 اسب بخار هم وجود دارد.
یکی از بهترین کارهای برای ارتقای توان موتور کمری خرید کیت سوپرشارژر TRD است که به طور ویژه برای موتور 2AZ طراحی شده است و می تواند قدرت موتور تا 200 اسب بخار افزایش دهد. این سوپرشارژر در عمر موتور تاثیر منفی چندانی ندارد.

رانندگی


کمری مورد تست ما از نوع دنده دستی بود. قبلا تجربه ی رانندگی با مدل دنده اتوماتیک را داشتم ولی این اولین بار بود که مدل دنده دستی را تجربه می کردیم. شروع به حرکت با قدرت بالایی همراه بود. در تمامی دنده ها کمری به خوبی شتاب می گیرد. پس از پایان یافتن جیغ لاستیک ها توانستیم در 9 ثانیه به سرعت 100 کیلومتر بر ساعت دست پیدا کنیم که در مقایسه با مدل اتوماتیک حدود نیم ثانیه سریع تر است. با اینکه به شخصه خودروهای اتوماتیک را بیشتر می پسندم ولی عملکرد جعبه دنده ی دستی کمری با نرمی خوبی که به همراه دارد اصلا خسته کننده نیست و دنده ها به نرمی و با دقت جا می روند. سایر قسمت ها تفاوتی بین سواری مدل اتوماتیک و دستی نبودو هندلینگ خودرو را اگر با مزدا 3 مقایسه کنید قطعا پایین تر است ولی از نسل قبلی کمری و یا نیسان ماکسیما بسیار بهتر است. می توان کمری XV40 را از نظر توانایی در پیچ ها در حد متوسطی ارزیابی کرد. هندلینگ این مدل نسبت به کمری گرند بسیار بهتر است ولی همچنان نباید انتظار یک سدان آلمانی را داشته باشید و احتمال منحرف شدن عقب خودرو در پیچ وجود دارد.
در مقابل این هندلینگ متوسط کمری راحتی بالایی را به سرنشینان خود ارايه می دهد و سواری بسیار بی تنش و خوبی دارد.

یکی از نکات مثبت کمری کیفیت بالای ساخت در این خودرو است به طوری که خودروی مورد بررسی با اینکه در شرایط ایده آلی نگهداری نشده بود و کارکرد بالایی هم داشت اما در بخش های اتاق هیچ سر و صدای اضافی شنیده نمی شود و تا کنون نیز مشکل خاصی برای مالک خود در بر نداشته است.
در بخش ایمنی کمری نیز هیچ جای نگرانی وجود ندارد چون این مدل موفق به دریافت 5 ستاره ایمنی از NHTSA آمریکا شده است. مصرف سوخت کمری هم بسیار مناسب است و اگر اسپرت رانندگی نکنید در سیکل ترکیبی کم‌تر از 8 لیتر بنزین را در هر 100 کیلومتر مصرف خواهد کرد.

نتیجه گیری


این روزها دیگر در مورد قیمت خودروها نمی توان چیزی گفت چون اگر صحبتی کنیم فقط برای امروز معتبر است و معلوم نیست فردا چه می شود ولی کمری در بازار رقبایی مانند سوناتا مدل 2007 تا 2009 و نیسان ماکسیما دارد گرچه در مقایسه با سوناتا خودرویی با کیفیت‌تر و در مقایسه با ماکسیما خودرویی ایمن‌تر با امکانات بیشتر است ولی ممکن است برخی به خاطر موتور 6 سیلندر ماکسیما و بازار فروش بسیار خوب آن نیسان را انتخاب کنند.

نقاط مثبت کمری شامل کیفیت بالا، مصرف سوخت پایین، سواری راحت، ایمنی خوب و هزینه ی نگهداری پایین هستند. در سمت مقابل ایرادات آن شامل، امکانات رفاهی متوسط به پایین، هندلینگ متوسط، نبود تهویه دوگانه و نبود قابلیت تیپ ترونیک در مدل های اتوماتیک اشاره کرد.

مشخصات فني
مدلتویوتا کمری XV40
پيشرانه4 سیلندر خطی تنفس طبیعی
حجم موتور2362 سی سی
حداکثر قدرت159 اسب بخار در 6000 دور بر دقیقه
حداکثر گشتاور224 نیوتون متر در 4000 دور بر دقیقه
شتاب رسمي9 ثانیه
مصرف سوخت ترکيبي7.5 لیتر در هر 100 کیلومتر
وزن1490 کیلوگرم
قيمتمتغیر بسته با کارکرد
عکس ها:

(برای بزرگنمایی تصاویر زیر ، روی آنها کلیک کنید)

نظرات