هیاهوی ام جی GS در پیست آزادی
این صفحه 54,043 بار مشاهده شده است - آپلود شده در 1394/7/3

هیاهوی ام جی GS در پیست آزادی

نوشته: سپهر زنگنه
عکس: بامداد صفاییان

چندی پیش جمعی از خبرنگاران نشریات تخصصی حوزه خودرو برای تست و بررسی MG GS میهمان شرکت مدیا موتور در پیست آزادی تهران بودند. این کراس اوور که اولین محصول MG در این کلاس شناخته می شود، در مراسمی جالب در محوطه برج میلاد تهران رونمایی شد اما تست و بررسی آن در پیست آزادی برای اثبات توانایی های خاص این خودرو الزامی به نظر می رسید بنابراین بی مقدمه به سراغ اصل مطلب می رویم.

پرداختن به مقوله طراحی خودروها بحثی کارشناسی و در عین حال سلیقه ای است، بنابراین قصد نداریم در این مطلب چندان به جزییات طراحی MG GS وارد شویم، اما باید اذعان کرد که طراحی این خودرو نه تنها در تصاویر رسمی و غیر رسمی، بلکه در شرایط واقعی از نظر نور و زاویه دید هم جذاب و خاص است و متفاوت از سایر خودروهای موجود در خیابان به نظر می رسد. در روزگاری که شباهت خودروها هر روز به یکدیگر بیشتر و بیشتر می شود، باید به طراح خلاق چنین خودرویی دست مریزاد گفت که نمونه ای متفاوت و در عین حال تاثیر گذار را پدید آورده است. MG GS از آن دسته خودروهاست که از نظر طراحی سریعاً تکراری و ملال آور نمی شود و در عین حال حد متعادلی از ویژگی های اسپرت را در عین آراستگی ظاهری با خود دارد، چرا که طراحان موفق شده اند تا از طرحی درهم و برهم و بیش از حد پیچیده پرهیز نمایند و بخش های اسپرت و عضلانی را به خوبی در نمای جانبی ترکیب کنند.

بی درنگ به سراغ خودرو آماده شده برای تست خبرنگاران می رویم. مشخص می شود که مدیا موتور چند خودرو مختلف را در ایران آزمایش کرده است و در نهایت تصمیم به عرضه نمونه فول با تریم داخلی بهتر گرفته است که نمود آن را می توانید در تصاویر مربوط به خودرو نقره ای رنگ مشاهده فرمایید. در واقع خودروهای کم آپشن و دارای تریم داخلی پلاستیکی براق از فهرست خودروهای عرضه شده در ایران حذف شده اند و همچنین نمونه تک دیفرانسیل نیز در ایران فروخته نخواهد شد. بنابراین مدیا موتور تنها مدل فول را در رنگ های مختلف بدنه و تودوزی به فروش می رساند و از واردات مدل های کم آپشن و ارزان خودداری کرده است.

فضای داخلی

لحظاتی پس از نشستن پشت فرمان درخواهید یافت که طراحی کلی داشبورد نسبتاً ساده اما کاملاً ارگونومیک انجام پذیرفته و دسترسی آسان و مناسبی به ادوات و دکمه های کنسول میانی وجود دارد. طرح های چند ضعلی دریچه های سیستم تهویه مطبوع و کادر بندی های داشبورد در هماهنگی با طراحی خارجی خودرو شکل گرفته است اما جنس پلاستیکی سطح فوقانی داشبورد و پوشش داخلی در ها چنگی به دل نمی زند.

با این وجود، کیفیت چرم صندلی و طراحی آن ها یکی از بهترین های قابل تصور است و حتی در پیچ های سرعت بالا نیز به خوبی بدن سرنشینان را حفظ می کند. جالب تر آنکه این مورد به دو صندلی جلو محدود نمی شود و سرنشینان عقب نیز علاوه بر بهره مندی از فضای داخلی مناسب و راحت، از صندلی راحت و مناسبی برخوردارند که برخلاف بسیاری کراس اوور های دیگر در این کلاس، ساختار نیمکت مانند نداشته و از قابلیت خواباندن پشتی ردیف دوم با نسبت غیر مساوی نیز برخوردار است.

تجربه رانندگی

به نظر می رسد که سرانجام وقت استارت زدن این شاسی بلند توربو فرار رسیده است. با فشردن دکمه استارت در سمت راست فرمان، هر دو عقربه سرعت سنج و دور سنج، همانند خودروهای اسپرت و سوپر اسپرت یک حرکت رفت و برگشتی را تا انتها انجام می دهند و پیشرانه با صدایی نسبتاً قدرتمند روشن می شود.
خوشبختانه فرصت کافی برای تست همه جانبه خودرو وجود دارد و بنابراین در اولین دور به محک زدن اولیه عملکرد خودرو قبل از فشردن کامل پدال گاز می پردازیم، هرچند خودداری از تخت کردن پدال گاز در پیست آزادی واقعاً کار سخت و آزار دهنده ایست.

برای گیربکس چند حالت مختلف رانندگی تعریف شده است که شامل حالت های اسپرت و زمستانی می شود. در حالت زمستانی انتقال قدرت به آرامی توسط دنده 2 انجام می شود تا از هرزگردی و لغزش خودرو در مسیر های یخ زده یا پوشیده از برف جلوگیری شود. در حالت اسپرت هم طبیعتاً دنده ها با واکنش سریعتری در دورهای بالاتر تعویض می شوند.

همانطور که پیشتر گفته شد، MG GS های معرفی شده در ایران همگی به صورت چهار چرخ متحرک خواهند بود اما در شرایط نرمال رانندگی نیرو تنها در اختیار چرخ های جلو قرار می گیرد و برای فعال کردن حالت دو دیفرانسیل باید دکمه مربوط به درگیر شدن 4WD را بفشارید. در این حالت GS به یک کراس اوور واقعی با قابلیت های آفرود مناسب و قابلیت شیب پیمایی مبدل می شود و توانایی عبور از بسیاری موانع را دارد. به خصوص آنکه در مواجه با شرایط وا ماندگی تا 50 درصد نیرو و گشتاور 217 اسب بخاری و 350 نیوتن متری موتور در اختیار چرخ های عقب قرار می گیرد و ترمز چرخی که دچار هرزگردی شده است، به صورت خودکار فعال می شود تا از تشدید شرایط وخیم جلوگیری شود.

عملکرد گیربکس

زمان آن رسیده تا بیشتر با حد و مرزهای عملکردی GS آشنا شویم و این به معنای قرار دادن گیربکس در شرایط رانندگی اسپرت است. در این وضعیت رنگ مجموعه پشت آمپر از سپید به قرمز تغییر می کند و گیربکس و پیشرانه برای نشان دادن حداکثر قابلیت های خود آماده می شوند. کافیست در سرعت های پایین پدال گاز را انتها بفشارید تا شاهد عملکرد تهاجمی گیربکس با اعمال دو دنده معکوس و شتاب گیری ضربه ای و لذت بخش خودرو باشید. در این شرایط صدای پرطنین و خشنی از هر دو اگزوز MG GS شنیده می شود اما با رسیدن دور موتور به حدود 6500 دور در دقیقه در شرایطی که هنوز حدود 500 دور تا محدوده RED LINE هفت هزار دور در دقیقه فاصله وجود دارد، دنده بعد از مکث کوتاهی سبک می شود. به گفته مسئول فنی شرکت، این مکث کوتاه به دلیل ساختار گیربکس دوبل کلاچ MG GS است که از صفحه کلاچ های خیس (WET) بهره می برد و گیربکس بر خلاف نوع خشک به مکثی کوتاه برای هماهنگی سرعت دو شفت داخلی نیاز دارد، البته مزیت این نوع گیربکس نسبت به مدل خشک که معمولاً در خودروهای اسپرت و سوپر اسپرت استفاده می شود، دوام بالاتر و عدم وجود حالت ضربه ای در زمان تعویض دنده است که طبیعتاً برای یک خودرو خانوادگی و مسافرتی مانند GS مناسب به نظر می رسد و امکان رانندگی طولانی مدت در حالت اسپرت را فراهم می آورد.

برای GS امکان تعویض دنده تیپ ترونیک توسط پدل شیفتر های پشت فرمان نیز فراهم شده است و در صورت تمایل به تعویض دستی از این طریق هم اخلالی در عملکرد خودرو دیده نمی شود. بنابراین گیربکس به خصوص با توجه به اعمال معکوس های سریع و دقیق در ورودی پیچ ها، نمره کامل می گیرد و عملکردی به راستی قابل قبول را در مقایسه با کلاس و قیمت خودرو ارائه می دهد، البته ذکر این نکته خالی از لطف نیست که در حالت تیپ ترونیک در صورت رسیدن به محدوده ردلاین، سبک سازی دنده به صورت اتوماتیک انجام می شود تا موتور و توربو از زیر فشار سنگین خلاص شوند، اما پیشتر دیده بودیم که برای مدل های دیگر MG مانند MG GS چنین برنامه ای لحاظ نشده بود و راننده می توانست در صورت تمایل، ریسک رانندگی طولانی مدت در دور بالا را بپذیرد.

شتاب، ترمز و هندلینگ

GS به راستی خودرو سریعی است و شاهد این مدعا توانایی دست یابی به سرعت 100 کیلومتر بر ساعت در هر سه مسیر مستقیم پیست کوچک و یک کیلومتری آزادی است، در واقع عملکرد و شتاب خودرو به راستی معادل قدرت 217 اسب بخاری پیشرانه به نظر می رسد و از این نظر هیچ احساسی از هدر رفت قدرت به راننده منتقل نمی شود. ترمز ها نیز در آستانه ورود به پیچ عملکردی در خور توجه را از خود نشان می دهند و پس از زدن چند دور این اعتماد به نفس در راننده ایجاد می شود که دیرتر و دیرتر نسبت به ترمز گرفتن اقدام کند و این قضیه تا آنجا ادامه می یابد که فریاد ترس و هیجان سرنشینان خودرو بلند شود، هرچند که پس از زدن چند دور سریع با چنین شرایطی، شاهد داغ شدن بیش از حد ترمز ها و تصعید شدن لنت ها هستیم اما بازهم تفاوتی در قدرت ترمزگیری خودرو به چشم نمیخورد و همچنان می توان با قدرت و سرعت به پیچ ها حمله کرد.

فیلم شتاب صفر تا صد کیلومتر MG GS معادل 8.47 ثانیه:


خودروهای کراس اوور و SUV به طور کلی از نظر هندلینگ و مانور پذیری دچار ضعف هستند و این ضعف هم به شکل ذاتی در اثر ارتفاع زیاد این خودروها و مرکز ثقل بالای آن ها پدید می آید و اکثر خودروسازان معمولاً نمی توانند به بالانس صحیحی بین خشک بودن فنربندی – در راستای دست یابی به هندلینگ خوب - یا نرم بودن سیستم تعلیق برای تامین آسایش سرنشینان دست یابند، چرا که در این حالت هم مانور پذیری خودرو به شدت دچار ضعف می شود و از عملکرد آن به عنوان یک خودرو مناسب و مطمئن شهری کاسته می شود.برای مثال می توانید نسل اول ب ام و X3 و نسل قبلی تویوتا پرادو را در نظر داشته باشید که به ترتیب در مورد سفتی بیش از حد فنربندی و قابلیت مانور پذیری پایین زبانزد هستند.
اما MG GS در زمینه هندلینگ چگونه است؟ همانطورکه احتمالاً می دانید پیست آزادی شامل چند پیچ U شکل سرعت متوسط و سرعت پایین است که شرایط مناسبی را برای تست هندلینگ و مانور پذیری فراهم می آورد. در این پیچ ها مشخص می شود که فرمان عملکرد صحیح و دقیقی دارد و علیرغم بهره مندی از سیستم کمکی برقی، اطلاعات صحیحی را به راننده منتقل می کند و نرمی بیش از حدی ندارد، فنربندی خودرو در مجموع عملکرد نرمی را از خود نشان می دهد، اما نکته مهم اینجاست که انتقال وزن از عقب به جلو خودرو در زمان ترمز گیری و حرکت گهواره ای بدنه به نرمی صورت می پذیرد و حتی در زمانی که هر چهار چرخ به مرحله جیغ کشیدن رسیده اند نیز اثری از ناپایداری و اغتشاش در حرکت دیده نمی شود.


رفته رفته فشار بر خودرو را افزایش می دهم تا به سرحد عملکرد شاسی برسم، دوستانی که در خودرو های پشت سر هستند در ترمز گیری شاهد جدا شدن چرخ عقب درون دایره پیچ از سطح مسیر هستند اما این مورد به هیچ عنوان برای راننده محسوس نیست و حتی ESP نیز وارد مدار نمی شود. جالب تر آنکه در سخت ترین ترمز گیری ها، چرخ ها قفل نمی شوند و ABS حتی بهتر از برخی خودروهای اروپایی عمل می کند.
فنربندی مک فرسون در چرخ های جلو و مولتی لینک برای محور عقب، مُدرن ترین آرایش مکانیکی سیستم تعلیق برای خودروهای سواری محسوب می شود و پایداری بسیار خوبی را برای GS فراهم می آورد. جالب تر آنکه ESP و سایر سیستم های رانندگی خوشبختانه دخالت چندانی در کار راننده نمی کنند و برخلاف برخی دیگر خودروهای آسیایی (حتی کره ای ها) آزادی راننده در فشار آوردن به خودرو کاملاً حفظ می شود. در آخرین دورها سرانجام به شرایطی رسیدیم که ESP وارد مدار شد و به درستی ترمز چرخ های در معرض خطر را فعال کرد. این درحالیست که برای برخی خودرهای جدید، ESP بیش از حد سریع فعال می شود و یا ترمز هر چهار چرخ را به صورت همزمان درگیر می کند که منجر به کاهش سرعت ناگهانی خودرو شده و در رانندگی شهری و جاده ای می تواند بسیار خطرناک باشد و منجر به بروز تصادف شود،اما خوشبختانه MG GS به هیچ عنوان اینگونه نیست و درست مانند یک خودرو اروپایی اصیل و اسپرت واکنش نشان می دهد.

MG GS بخریم یا نه؟

مدت هاست که خودروهای اصطلاحاً شاسی بلند و کراس اوور در بازار بسیار محبوب شده اند و حتی در شرایط بی رونق فعلی هم بسیاری افراد که در صدد خرید خودرو هستند، نمونه های کراس اوور را به خودروهای سدان ترجیح می دهند. با این حال باید اعتراف کرد که این خودروها معمولاً مشخصات فنی هیجان انگیزی ندارد و نمی توانند رانندگی لذت بخشی را ارائه دهند، اما MG GS از معدود خودروهای این کلاس است که می تواند در عین طراحی جذاب و توان فنی خوب، لذت رانندگی در حد یک سدان سریع را برای شما به ارمغان بیاورد و چنین ویژگی ای مسلماً برگ برنده GS در بازار پر رقابت فعلی است، البته باید گفت که به هرحال موتورهای توربو به نگهداری بیشتری نسبت به موتورهای معمولی نیاز دارند و به کیفیت روغن و بنزین حساس هستند، بنابراین خریداران این خودرو صد و چهل میلیونی باید به خصوص در مسافرت هایی که امکان دسترسی به بنزین سوپر وجود ندارد، به فکر تامین سوخت مناسب برای MG خود باشند.
عکس ها
نظرات
 
 
 

وحید

1394/7/28
منم از این بدم مساد که 140 میلیون پولتو بریزی تو جوب
بعد بشینی پشت لب تابت ادعای پولداریت بشه و به منتقدان صالح و کارشناس توهین کنییی!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 • AREF

  1394/7/28
  وحید جان دلبندم
  دو کلمه مینویسی با این همه غلط !!
  یکبار بخوان خودت چی نوشتی بعد ادعای منتقد کارشناس (!!!!) بکن . اونم "جوب" نیست "جوی" است ...
  12+
 • مهربد

  1394/7/29
  دوست منتقد من ، گاهی لازم است به جای کارشناسی کور و نقد با شائبه ، خاموش باشیم و بیاموزیم و تا آن زمان در مشارکت بحث های فنی و "کارشناسی" عجول نباشیم و کلماتی مانند "لپ تاپ" را اشتباه ننویسیم که در آن صورت نظراتمان "صالح" و شایان نمی باشد !
  24+

آرش

1394/7/30
انگلیسی یا چینی! با کیفیت یا بی کیفیت و... با بحث و صرفا حرف زدن نمیشه کیفیت رو ثابت کرد، این میزان استقبال مردم در ایران و جهان ازین برند و میزان فروش خودروهاشه که خیلی چیزارو مشخص میکنه. مثلا سنگ یانگ تونست با ساخت و عرضه تیوولی به فروش بسیار مناسبی برسه و افتخار کاندیدای خودروی سال جهان و اروپا رو هم بدست بیاره. در ضمن قدیمی بودن یه برند یا افتخارات گذشتش ملاک خوبی برای تعیین کیفیت فعلیه اون نیست! یا بالعکس. بلکه افتخارات فعلیه یه خودرو ملاک کیفیت اونه مثلا نامزد خودروی سال شدن یا افتخاراتی که ام جی 6 تونسته تو زمینه هندلیک و... کسب کنه
از همه اینا گذشته یه موضوع آزاردهنده درباره این برند تو ایران وجود داره اونم قیمت گذاری توسط نمایندگیه انحصاریش یعنی مدیاس! با سر زدن به سایت گمرک ایران به عنوان معتبرترین مرجع ارزش گذاری خودروهای وارداتی در ایران متوجه میشیم که ام جی 6 در دو مدل 12700 و 12500 هزار دلار قیمت گذاری شده!!!! یعنی همقیمت جیلی امگرند 7 اتومات!!! اونوقت جیلی امگرند 7 اتومات داره 86 تومن فروخته میشه ولی ام جی 6 124 تومن!!!! این یعنی چی؟! در ضمن میدونم قیمت ام جی 6 تو سایتای مختلف و کشورای دیگه بیشتر از جیلیه ولی صحبت ما درباره خودروییه که وارد ایران میشه نه اونیکه وارد کشورای عربی میشه یا تو چین فروخته میشه. شاید ام جی وارد شده به ایران با ضریب دامپینگ بسیار بالا وارد میشه یا با کیفیت متفاوت یا هر چیز دیگه...
خداروشکر دو مدل ام جی 6 هم بیشتر وارد ایران نمیشه که هر دو هم تو گمرک قیمتشون رسما اعلام شده! میشه یکی لطف کنه بگه دلیل این قیمت گذاری عجیب و گرانفروشی چیه؟! احتمال زیاد شرکت مادر یعنی سایک داره ضریب دامپینگ عالی اولیه رو اعمال میکنه ولی مدیا لطف کرده و خودش دامپینگ رو برداشته و سود کلانی به جیب میزنه!! اینم لینک قیمت ام جی در گمرک ایران
http://www.irica.gov.ir/Portal/Home/ShowPage.aspx?Object=Form&ID=bbbdeb7a-1cbf-4d41-8d12-e486182e0657&FormID=83b7a03f-3a10-4237-9b51-d6bf3ab09802&RecordID=5f6303d2-3c59-4983-a6e7-ae563bde65fe&LayoutID=f08786d6-a2e6-42e0-8e14-2c5aeb7751fd&CategoryID=1fb0d42a-dd5f-4966-b647-642fe5a1b2f8&Type=View&Slt=D8ECC9F3407F0246415A8CAC393A040D5954332E
 • AREF

  1394/7/30
  این خودرو تیولی تازه از تابستان در بازارهای جهانی عرضه شده و در خیلی از بازار ها عرضه نشده . شما آمار فروش را از کجا تخیل می کنید و نظر میدهید ؟؟ معنی ارزش گمرکی را تحقیق کنید و بفهمید و بدانید که به ارزش واقعی ماشین ربطی ندارد!
  8+

Mehran 2

1394/8/1
Mg اصلا بنز ، يه سر به سايتهاي كشورهاي همسايه بزنيد ، يا يك سرچ ساده با عبارت mg used car for sale ,ميبينيد تعداد انگشت شماري ، mg 3 براي فروش گذاشته شده ، تو كشور تركيه هم فقط mg 3 , تو سايت car buyer هم باز هم تعداد انگشت شماري mg 3
اونوقت خودرو ي ام جي ، با نوشته هاي چيني ، پشتش ،كه ميارن و تو ايران ميكنن ، و پشتش uk ميچسبونن

وبه قيمت نجومي هم ميفروشن ، و عوامل نمايندگي ها هم تو اين سايت دور هم جمع شدن شروع كردن به ، به به و چه چه كردن كه اين سوپر خودروها در كه در چين توليد ميشه ، و ايران مياد ، ما ها به عنوان خودروي انگليسي قبول كنيم ،

،،،شايد در سايت بيرمنگام هم مونتاژ بشن ، ولي ام جي هايي كه ايران مياد از سايك موتور چين عرضه ميشه ،،،،،

كيا اپتيماي ٢٠١٤ و حتي ٢٠١٥ را به قيمت نجومي ام جي شش ميشه خريد ، كه از نظر كيفيت و قدرت بازار دست دوم ، ام جي حرفي براي گفتن در مقبل اپتيما ندارد

اما در مود جي اس ، انهم در سايت بيرمنگام مونتاژ نمي شود ، واز سايك موتور چين به ايران عرضه ميگردد ،

و عكس العمل بازار به گراني و گرانفروشي كاملا روشنه و در چند ماه اينده قيمتهاي سقوط كرده انرا مشاهده خواهيد كرد

به نظر من چند تا منشي و كارمند نمايندگي اينجا جمع شدن ودارن تبليغ محصول ميكنن ، و دكان راه انداختن و فكر ميكنن اونقدر و مردم ،،،،،هستن كه ١٤٠ به اين كالاي چيني پول بدن


 • پرهام

  1394/8/1
  دوست خوبم از روشنگری شما ممنونم . قصد داشتم این ماشینو یا ام6 رو بخرم ولی با حرف های شما حساب کار دستم اومد و حالا به اپتیما فکر میکنم که سرم کلاه نره بازم ممنونم ضمن اینکه گفتید چینیه من فکر میکردم انگلیسیه
  9+
 • سمش ناراحت

  1394/11/9
  140 میلیون؟ فقط 2-3 سه ماه گذشته 20 میلیون قیمت خودرو رو افزایش داده شرکت وارد کننده ش.
  حالا اینجا و جاهای دیگه فقط سر چینی بودن یا نبودن بحث میشه انگار نگاهی به این افزایش قیمت های بیجا و کم خردانه نمیشه.
  راحت و بدون نظارت مرجعی وارده کننده این خودرو(مدیا موتور) برداشته قیمت مدل 2016 رو 10 میلیون تومان افزایش داده.
  کدوم عقل سلیمی میتونه این رو بپذیره؟
  لیاقت تحریم شدن رو هم ندارن اینا
  قیمت ماشین رو یهو از 152 میلیون رسوندن به 162 میلیون تومان.
  همون 152 میلیون هم زیاد بود برای این ماشین حالا نوابغ قیمت گذاشتن 162 میلیون.
  توو سایت مدیا موتورز میرفتید قیمت فروش جشنواره زمستانه شون 152 درج شده بود حالا برداشتن یه عکس جدید گذاشتن تمام قیمت های اعم از نقدی و اقساطی رو(مربوط به این خودرو و مدل 2016) بالا بردن اون هم نه یکی دو میلیون بلکه 10 میلیون تومان.
  سر به بیابون بذاریم هرجایی رو نگاه میکنیم بخور بخور میکنن و کسی هم کاریشون نداره.
  4+

مهران ٢

1394/8/2
ممنون از لطف شما ، انشالا از خودرويي كه انتخاب ميكنيد با قيمت مناسب و كيفيت خوب باشه و نهايت استفاده رو ببرين
 • پرهام

  1394/8/4
  مهران جان من بیشتر تحقیق کردم دیدم ام جی نه تنها طراحی و مهندسیش انگلیسیه بلکه یک برند انگلیسی است که مثل اکثر وارداتی ها تو چین مونتاژ میشه و کیفیت بالا و امکانات زیادی داره که بیشتر شبیه خودروهای دیگه اروپاییه و از کره ای ها اگر سرتر نباشه کمتر نیست
  ضمنا ام جی شش را از نزدیک که توی نمایشگاه دیدم متوجه کیفیت بالا آن در برابر هم رده های خودش شدم و بسیار زیبا و گیرا است
  قیمتش هم با توجه به هم رده هاش مثل اپتیما خیلی خیلی مناسبه
  خوشحالم که بیشتر تحقیق کردم و از نزدیک همه چیزو دیدم
  تو تعطیلات بالاخره تصمیمم رو گرفتم و امروز صبح نمایندگی ام جی شش نیو را ثبت نام کردم و تا چند روز دیگه که انشاالله تحویل یگیرم از نزدیک نظراتم رو براتون دقیق تر مینویسم
  خدانگهدار
  16+

مهران ٢

1394/8/4
مبارك باشه ، تحويل كه گرفتين ، از نظراتتون بي نصيب نباشيم، دوست عزيز

Mehran 2

1394/8/4
در ضمن شرايط پرداخت و قيمت كل با احتساب ما ليات ارزش افزوده ، لطفا قيد كنيد ، واينكه چند روزه تحويل ميگيرن ، و چند روز بعداز تحويل پلاك ميشه ، ممنون

محمد

1394/8/8
لطفا خودتون يه بررسي تخصصي بذاريد قدرت موتورش خيلي وسوسه كنندست موندم بين اين و سانتافه هم ٦٠مليون ارزونتره هم قدرت موتورش بيشتره لطفا راهنماييم كنيد ممنون

حسین

1394/8/23
درود برشما
من قصد خرید ام جی 6 رو دارم در جستجوی که انجام دادم مدل 2015 مگنت پیدا کردم ولی نیوفیس نیست یه مدل نیوفیس هم هست که 10 میلیون گرونتره هر دوی انها زیر 60000 کارکرد داره . نمی تونم تصمیم بگیرم لطفا راهنمایی کنید .بخصوص جناب نریمان نظرتون رو دریغ نفرمایید تشکر

رامین

1394/9/20
دوستان عزیز خودروی چینی ( مثلا انگلیسی ) بازار نداره . خودتونو خسته نکنید مشتری اول اخرش خودتونید . من MG6 خودمو 2 ماه طول کشید فروختم اونم با هزار بدختی .

مهدی

1394/10/6
متاسفانه آپشن هایی مانند گرمکن صندلی و تهویه دوگانه از این خودرو بی نظیر توسط شرکت وارد کننده آن، مدیا موتور، صرفا برای سودجویی بیشتر حذف شده است.

mehran

1394/10/11
شتاب زیر صدش که زیر 8 ثانیه هست یه طرف اون شتاب 100 تا 140 اش برام خیلی عجیبه انگار رو جک داره شتاب میگیره

مقالتنو خوندم خیلی کامل بود مخصوصا در مقایسه با بی ام و پرادو و نرمی و خشکی برای هندلینگ و... که این ماشین هردو رو داره خیلی دوس دارم امتحانش کنم
ممنون

ماهان

1394/10/17
کسایی که ام جی داشتن میدونن درب موتورو بالا بزنی اکثر قطعات موتور مال شرکت جانسون انگلیس پس الکی نطر ندین که.چینیه بعدش هنوزم طراحهای ام جی انگلیسی هستن و چینیا زیر نظر اونا کار میکنن در کل من جنازه ام جی رو با کیا و هیوندا عوض نمیکنم ماشین اصالت 91 ساله داره محکم و ایمن هر کی نظری داره لطف کنه سوار شه بعد ایراد بگیره چشم بسته غیب نگین

فرشید

1394/11/23
من بعد از دو ماه تحقیق ام جی gsخریدم . امیدوارم انتخاب خوبی کرده باشم اگر هم برعکس این همه تبلیغات خوب نباشد دیگه تنها میتوانم بگویم خدا از سرشون نگذره ما این پول با زحمت بدست اوردیم .ولی چون مطمعن هستم پولم حلال بوده خدا خودش هوای متو داره
 • سمش

  1394/11/26
  فرشید خان
  مانیتوری که هست روی ماشین چند اینچ هست؟ هشت اینچ رو برداشتن
  کلید های پلوتوث و مکالمه ی صوتی همانند بروشور در سمت راست آرم ام جی روی فرمان هست؟
  گرم کن صندلی داره؟
  این هارو تا جایی که میدونم برداشتن از روی ماشین
  از داخل ماشین و قسمت هایی که مقابل چشم نیست اگر دزدیده باشن خدا میدونه
  2+
 • فرشید

  1394/12/5
  امروز ماشین ام جی gs تحویل گرفتم فکر کنم اولین نفری باشم که این ماشین در شیراز گرفتم چند لحظه ای که باهاش رانندگی کردم خوب بود شتاب عالی داشت پخش ماشین سی دی خور نیست مثل اینکه همه ماشین های جدید همین طور است قابلیت پخش تصویری داره بلوتوث عالی داره بعدا بیشتر نظر میزارم
  2+
 • فرشید

  1394/12/5
  ماشین ام جی gs امروز تحویل گرفتم ظاهرا عالی هست بلوتوث داره پخش تصویری گرمکن صندلی نداره شتاب عالی تکان نداره نرم و راحت
  3+

فرشاد

1395/5/9
از اسفند ۹۴ تا اوایل مرداد به بررسی ماشین های بازه ۱۵۰ تا ۲۶۰ مشغول بودم از همین ام جی بگیر تا ولوو xc60 رو بررسی کردم دیدم و پشتشون نشستم، صادقانه بگم، سورنتو های تو ایران پایین ترین مدل های جهانی هستن و فقدان سنسور ها و کلی امکانات دیگه به راحتی قابل مشاهده اس، ولوو هم بخاطر نمایندگی ضعیف و کمبود قطعات خرید ریسکیه، سانتافه هم باز مدل تو ایرانش کم داره و ضعیف عمل میکنه یعنی تو شیب احساس میکنید که ماشین زور میزنه، آلفا واقعا ماشینای عالی داره چه کیفیت و چه قدرت اما مشکل اینجاست که ماشین مناسب خانواده نیست اصلا، راو هم خیلی خوبه اما در مقایسه با ام جی...خب خیلی تفاوت قیمت داره، سدان های کمری، سفران، اپتیما، پریوس و.... رو هم دیدم که باز یا ضعیف تر بودن یا از نظر قیمتی از این ماشین شکست خوردن در کل به این نتیجه رسیدم که ام جی جی اس رو بخرم الانم ۲ هفته گذشته از ثبت نام ماشین و منتظرم کارای ترخیص ماشین انجام بشه راستی من که از نمایندگی ام جی شیراز راضی بودم خوش رفتار و قابل اعتماد بودن، یکی از دوستان مشکل داشتن مثل اینکه، من راضی بودم، قیمتش هم مناسبه واقعا، درسته نسبت به قیمت جهانی گرونه اما خب اینجا ایرانه :) چه انتظاری دارین.پیشنهاد میکنم یک بار پشت این ماشین بشینین، قول میدم نظرتون عوض شه
 • احسان

  1395/9/7
  آقا فرشاد با سلام من هم این خودرو را ثبت نام کردم میخواستم بدونم آیا ازاین ماشین راضی هستین یا خیر؟
 • رضا

  1395/9/19
  سلام دوستان من خریدم ماشینه خوبیه ولی میخام بفروشم ۱۶۰خریدم ۱۲۰نمیخرن چکار کنم در ضمن بردم سرویس کنم نمایندگی مرکزی ماشینو برا گارانتی فهمیدم ماشینو از گارانتی خارج میکنن پوله ازافی بگیرن چه کنم
  1+

swjd

1396/12/16
این خودرو اصلا شرایط فروش قبل رو نداره و بسیار زیاد فروشش پر رونقه مخصوصا دست دومش...
mg 6 هم همینطور....
و بسی لذت بخشه رانندگی...
Top