اصیل زادگان سرزمین اژدها، ام جی 6 در برابر بایک سنوا
این صفحه 41,369 بار مشاهده شده است - آپلود شده در 1394/9/12

اصیل زادگان سرزمین اژدها، ام جی 6 در برابر بایک سنوا

نوشته: سپهر زنگنه
عکس: بامداد صفاییان

ساب سوئد و ام جی انگلستان به عنوان دو خودروساز اروپایی قدیمی و با تجربه چند سالیست که با سرنوشت یکسانی مواجه شده اند و هر دو پس از توقف تولید در خاک خود به واسطه سرمایه گذاری خودروسازان چینی سر از بازارهایی چون ایران در آورده اند.
البته اگر ریز بینانه تر به ماجرا نگاه کنید، واقعیت این است که SAAB هنوز مالک مشخصی ندارد و برخی پلت فرم های خود را در اختیار کمپانی BAIC چین و اخیراً یک شرکت تازه تاسیس ترکیه ای قرار داده است، اما ام جی به شکل کامل تحت عنوان یکی از برند های زیر مجموعه SAIC فعالیت می کند و یک خودروساز انگلیسی تحت مالکیت چینی ها به شمار می آید. سرنوشتی که در سال های گذشته گریبان سایر خودروسازان انگلیسی نظیر لوتوس، رولزرویس، جگوار، لندروور، بنتلی و ... را هم گرفته است و تمام این خودروسازان مشهور به زیر مجموعه شرکت های غیر انگلیسی مبدل شده اند.
به هرحال حالا ام جی و بایک در بازار ایران حضور دارند و تابستان گذشته شرکت عرضه کننده بایک سنوا نسبت به کاهش قیمت این خودرو تا حدود 110 میلیون تومان اقدام کرد و بنابراین رقابت ام جی 6 با 123 میلیون و بایک سنوا به عنوان دو سدان سایز متوسط با موتور های چهار سیلندر توربو بیش از پیش جدی شد. چندی پیش فرصتی دست داد تا در شرایطی مناسب این دو خودرو را با یکدیگر مقایسه کنیم.

طراحی

نظر دادن در مورد طراحی بدنه تا حدی تخصصی و تا حدی سلیقه ای است اما در مجموع باید گفت که طراحی و چهره پردازی بایک سنوا بسیار متفاوت از یک خودرو چینی انجام پذیرفته و از بسیاری زوایا با خطوط آشنا در طراحی محصولات ب ام و، مرسدس بنز و حتی خود SAAB مواجه می شوید. در واقع به غیر از برند ناشناخته و چراغ های کمی غیر معمول، بعید است کسی بتواند به آسانی چینی بودن این خودرو را تشخیص دهد. در مقابل ام جی 6 از طراحی خاص تری برخودار است و شبیه هیچ خودرو دیگری در جهان نیست. در مجموع شاید بتوان اینگونه نتیجه گرفت که طراحی بایک سنوا پخته تر و لوکس تر است ولی در مقابل ام جی 6 طرحی اسپرت و متفاوت دارد و می تواند به نوعی بیانگر روحیه و سلیقه خاص مالک و راننده خود باشد، البته ام جی 6 در دو تیپ مختلف بدنه لیفت بک (ام جی 6 جی تی) و سدان (ام جی 6 مگنت) در ایران به فروش می رسد که از نظر مشخصات فنی و رفاهی کاملاً با یکدیگر یکسان هستند اما از نظر استایل بدنه اندکی در بخش عقب تفاوت دارند.


فضای داخلی

به لطف علاقه بی حد و حصر مشتریان چینی به فاصله محوری زیاد و فضای زیاد پا برای سرنشینان عقب، هر دو خودرو از کابینی با ابعاد مناسب برخوردارند و اثری از تنگی فضای اتاق احساس نمی شود، اما در مجموع عجیب است که تناسب چندانی بین طراحی داخلی و خارجی این خودروها وجود ندارد. بایک سنوا با پنجره های نسبتاً کوتاه و صندلی های اسپرت و در برگیرنده، حس و حالی شبیه ب ام و را به سرنشینان منتقل می کند و در مقابل ام جی 6 با صندلی هایی نرم و راحت و طراحی نه چندان مهیج داشبورد و مجموعه پشت آمپر، می تواند حس نشستن در کابین یک خودرو پر آپشن و نرم فرانسوی نظیر سیتروئن را به سرنشینان القا کند.

از نظر جنس و کیفیت مواد تشکیل دهنده کابین، در هر دو خودرو قطعاتی از پلاستیک نسبتاً خشک و نه چندان دلچسب دیده می شود اما با توجه به قیمت حدود 110 تا 120 میلیونی دو خودرو و مقایسه آن ها با رقبایی عموماً کره ای نظیر هیوندای النترا می توان گفت که هر دو به راحتی نمره قبولی را کسب می کنند و مجموعه مناسبی از نظر کیفی را حداقل در نگاه اول به سرنشینان ارائه می دهند.

مشخصات فنی

اگر بخواهیم از وجه اشتراک دو خودرو شروع کنیم باید به مواردی نظیر گیربکس اتوماتیک، موتور چهار سیلندر توربو، فنربندی مک فرسون چرخ های جلو و مولتی لینک محور عقب و وزن تقریباً یکسان حدود 1.5 تُن اشاره کنیم که در واقع برای بایک به حدود 1.6 تُن می رسد و اندکی از ام جی سنگین وزن تر است، اما از مهمترین تفاوت ها می توان مواردی چون حجم بیشتر پیشرانه بایک اشاره کرد که 2.3 لیتر حجم دارد و این رقم در برابر موتور 1.8 لیتری ام جی قابل توجه به نظر می رسد.

موتور بایک بدین ترتیب قدرت و گشتاوری معادل 248 اسب بخار و 350 نیوتن متر را تحویل گیربکس 5 سرعته خودکار می دهد که در مقابل قدرت و گشتاور 160 اسب بخار و 215 نیوتن متر ام جی 6 به شکل قابل توجهی بیشتر است. با وجود وزن تقریباً برابر، مشخص است که نسبت قدرت به وزن بایک سنوا یک سر و سرگردن بهتر از ام جی خواهد بود اما وقتی پای اعداد و ارقام مربوط به شتاب گیری دو خودرو به میان می آید تفاوت چندانی در رقم رسمی 8.2 ثانیه ای بایک و رقم 8.4 ثانیه ای ام جی 6 وجود ندارد و این درحالی است که در مقایسه با خودروهای پیشرو بازار با موتور 245 اسب بخاری و وزن مشابه 1.5 تُنی (نظیر ب ام و سری سه 328i) می توان عملکرد ساب را حتی ضعیف ارزیابی کرد! چرا که ب ام و با مشخصات مشابه ظرف حدود 6 ثانیه به تندی یکصد کیلومتر بر ساعت می رسد اما ساب حداقل 2.2 ثانیه کُندتر است و این مسئله می تواند از ضعف عملکرد و تکنولوژی گیربکس 5 سرعته قدیمی ساب و یا عملکرد موتور ناشی شود که ممکن است در شرایط واقعی 248 اسب بخار اعلامی را تحویل خریدار ندهد، البته هیچ کس از یک خودرو چینی با تکنولوژی سوئدی انتظار رقابت با ب ام و را ندارد اما به هرحال مشخص است که فاصله معنا دار بین اعداد و ارقام روی کاغذ و عملکرد خودرو در دنیای واقعی از کجا نشات می گیرد!

از نظر مصرف سوخت، مالکین ام جی از رقمی در حدود 8 لیتر در صد کیلومتر سخن به میان می آورند، اما حداقل و حداکثر مصرف ام جی 6 در بهترین و بدترین شرایط می تواند بین 7 الی 14 لیتر در یکصد کیلومتر متغیر باشد، در مقابل به دلیل تعداد اندک بایک سنوا در بازار نمی توان از تجربه مالکین سخن گفت اما به نظر می رسد رقم میانگین در حدود 9 لیتر باشد، چرا که پیشرانه بایک حدود 0.5 لیتر حجیم تر است و قدرت بیشتر خود را به واسط مصرف بیشتر سوخت تولید می کند.

پشت فرمان

پیشتر رانندگی با ام جی 6 را در پیست آزادی تجربه کرده ام. مجموعه ای از واکنش های خوب موتور و گیربکس، هندلینگ مناسب و بسیار بهتر از رقبای کره ای نظیر هیوندای النترا و کیا سراتو، گیربکس نسبتاً هماهنگ (در مدل 2015 با نمونه هوشمند تر دوبل کلاچ جایگزین شده) و سیستم تعلیق نرم، از ویژگی های این خودرو هستند، البته نباید ام جی 6 را در حد مرسدس و ب ام و بی نقص بدانید اما در مجموع با توجه به قیمت خودرو می توان آن را رقیبی در خور توجه و قدرتمند از نظر لذت رانندگی و عملکرد برای خودروهای کره ای نظیر النترا و سراتو دانست.

اما حس و حال راندن بایک سنوا با پیشرانه ای قدرتمند تا چه حد می تواند جالب باشد؟ برای یافتن پاسخ این پرسش در ابتدا از تجربه مالک سنوا می پرسم. ایشان از شتاب گیری و قدرت خودرو رضایت کامل دارند و از نظر هندلینگ سنوا را با خودرویی چون مزدا 3 قابل قیاس می دانند که البته با توجه به پلت فرم ساب و مشخصات سیستم تعلیق چنین توصیفی چندان هم اغراق آمیز به نظر نمی رسد.
با چنین ذهنیتی به سراغ خودرو می رویم. نخست آنکه مجموعه آپشن های مفید و کاربردی سنوا مانند پرده عقب برقی، سانروف با تنظیم چند حالته و صندلی های برقی دارای گرم کن، دوربین دید عقب و ... می تواند لبخند رضایت را بر چهره خریدار بنشاند و از این نظر واقعاً کمبودی در سنوا احساس نخواهید کرد، اما حس شتاب گیری خودرو چندان تند و تیز نیست و این مسئله می تواند از عدم سازگاری پیشرانه با بنزین معمولی ناشی شده باشد که در روز آزمایش در باک خودرو وجود داشت. همچنین صدای زوزه مانند نسبتاً واضحی نیز از گیربکس شنیده می شود که باعث نگرانی مالک شده اما متاسفانه شرکت دیار خودرو از نظر پشتیبانی و خدمات دهی به خودرو بسیار ضعیف عمل کرده و پاسخگوی این مسئله نبوده است.

فارغ از این مورد، عملکرد فرمان نسبتاً سنگین و مانند تمام خودروهای دارای پلت فرم اروپایی دقیق است. فنربندی احساسی بین نرمی ام جی 6 و خشکی مزدا 3 را ارائه می دهد و واکنش ترمز ها نیز بسیار مناسب است. گیربکس تعویض دنده های کاملاً نرم و حساب شده ای دارد، اما مشخص است که برای رانندگی اسپرتی تنظیم نشده و بیشتر برای رانندگی توام با آرامش کارایی دارد. بنابراین بایک سنوا می توان خودرویی قابل تامل در خصوص مشخصات فنی و لذت رانندگی دانست اما اگر علاقه مند به کشف سرعت و قدرت این دو خودرو هستید، شما را به دیدن ویدیو زیر دعوت می کنیم که به درگ غیر رسمی این دو خودرو مربوط می شود.


گفتنی است که در ویدیو فوق عملکرد بایک سنوا به دلیل استفاده از بنزین معمولی ایده آل نیست و در صورت استفاده از بنزین خوب باید توقع کسب نتیجه بهتر را از این خودرو داشته باشید، البته ذکر این نکته الزامیست که هر دو خودرو نسبت به کیفیت سوخت حساس هستند و در صورت استفاده از بنزین معمولی دچار افت عملکرد و مشکلات دوام در بلند مدت می شوند.

رقابت ناشناخته ها در بازاری با مشتریان محتاط

شرکت مدیاموتور با خودروهای ام جی چند سالی است که در بازار کشورمان حضور دارد و علیرغم ناشناخته بودن این برند در ایران و استفاده از پیشرفته ترین تکنولوژی ها (یکی از اولین خودروهای وارداتی با موتور توربو) توانسته جایگاه نسبتاً مناسبی را برای محصولات ام جی در ایران به وجود آورد اما در مقابل خودروهای بایک در ابتدای مسیر برند سازی هستند و متاسفانه طی یکی دوسال گذشته فعالیت خاصی از شرکت وارد کننده برای خدمات دهی مناسب و عرضه گسترده خودروهای این شرکت دیده نشده است. آنچنان که مالک خودرو مورد آزمایش حتی برای تهیه تیغه برف پاک کن خودرو خود نیز دچار مشکل شده اند و حتی امکان خرید این قطعه ساده از بازار را نیز نداشته اند، چرا که به دلیل تعداد کم خودروهای فروخته شده و ناشناخته بودن این خودروها عملا هیچ یک از قطعات سنوا در بازار به فروش نمی رسد.
با چنین شرایطی پر واضح است که خرید بایک سنوا حتی علیرغم تمام مزیت ها و جذابیت هایش نسبت به خودروهای شناخته شده بازار، توجیهی ندارد و چه از نظر پروسه تعمیر و نگهداری و چه از نظر افت قیمت در هنگام فروش خودرو دست دوم به معضلی بزرگ برای فروشندگان مبدل خواهد شد. بنابراین ام جی با شرایط بسیار بهتر از نظر خدمات پس از فروش و بازار دست دوم، با قطعیت برنده این رقابت خواهد شد و می تواند گزینه ای متفاوت و مهیج نسبت به چند خودرو کره ای رقیب با مشخصات و عملکرد فوق العاده اقتصادی باشد، البته ذکر این نکته نیز لازم است که به هرحال افت قیمت چنین خودروهایی در بازار دست دوم نسبت به خودروهای کره ای نسبتاً زیاد است و همین مسئله بسیاری علاقه مندان را از انتخاب این گزینه های متفاوت زده می کند. در چنین شرایطی اعتماد سازی شرکت وارد کننده از طریق افزایش کیفیت خدمات دهی و حتی باز خرید و ارائه گارانتی بر روی خودروهای دست دوم می تواند در جهت افزایش اعتماد مشتریان بسیار موثر باشد. روشی که در اکثر نقاط جهان توسط خودروسازان پیشرو انجام می شود تا ضمن رونق بخشیدن به بازار دست دوم، از افت قیمت نمونه های صفر کیلومتر نیز جلوگیری شود.
در پایان ضمن تشکر از مالکین محترم خودروها و همراهان همیشگی خودروبانک، امیرعطا فکری و فرشید جم که ما را در تهیه این نوشتار یاری کردند، جدول مشخصات فنی خودرو خدمت خوانندگان گرامی تقدیم می شود.
مشخصات فنی
مدلام جی 6بایک سنوا
پیشرانه4 سیلندر1.8 لیتری توربو4 سیلندر 2.3 لیتری توربو
قدرت160 اسب بخار248 اسب بخار
گشتاور215 نیوتن متر350 نیوتن متر
شتابحدود 8.4 ثانیه8.2 ثانیه
گیربکسخودکار 5 سرعته (2014)
دوبل کلاچ 6 سرعته (2016)
پنج سرعته خودکار
مصرف سوختحدود 8 لیترحدود 9 لیتر
قیمتحدود 123 میلیون تومانحدود 110 میلیون تومان
عکس ها
نظرات
 
 
 

فرید

1394/9/18
سلام به همه ی دوستان
جدا از بحث چینی بودن این دو محصول چیزی که جای تامل داره رشد سریع شرکت های چینی و تنوع محصولاتشون به کمک مشاوران خارجی این کشور هست ، شاید اگه نشان شرکت بایک رو از روی جلو پنجره بدارن به سختی میشه به چینی بودن محصول پی برد ...
بهرحال نمیشه منکر پیشرفت شرکت های چینی شد و نباید به صرف ورود محصولات درجه چندم و بی کیفیت به کشور تفکر بی کیفیت بودن رو به تمام محصولات شرکت های چینی تعمیم داد.
راه برون رفت فعلی صنعت خودرو کشور ما فقط شراکت با خودروسازان طراز اول جهانیه...
به امید اون روز...

حميد

1394/9/20
آخه مهدى ج و اون يكى ، من كجا نوشتم آپتيما قوى تر از سوناتا ست ؟ واقعا معنى سرتر با قوى تر از نظر شما يكيه ؟
اينكه كيا رو سال ٩٩ ميلادى هيونداي از فورد خريد كه چيز عجيبى نيست كه كسى ندونه ولى از نظر كيفى و شتاب و رخ بهتر از سوناتاست ، پس الكى جو ندين ؟
طرف ميگه ام جى خودروي هيبريدى داره !!! بله داره ام جى EV كه پارسال به عنوان خودروى كاملا سبز تو انگليس رونمايى شد .
http://www.autoexpress.co.uk/mg/92290/mg-eyes-up-electric-future-with-plug-in-hybrid-6-and-gs
يا ميگه از نظر موتورى تاحالا انتخاب شده ، بله ام جى ايكس پاور تو سال ٢٠٠٤ با حجم ٢/٥ ليتر و توان ٤٨٠ اسب بخار ، بعدش انتخاب ام جى ٦ به عنوان ششمين خودروى برتر بازار انگلستان در سال ٢٠١٤ ، مقام كمى هست ؟ اونم بازارى كه ٢٠٠ تا ٣٠٠ نوع خودرو توش هست و بزرگترين بازار اروپاست .
پس بهتر شما تشريف ببريد اطلاعاتت رو زياد كنى در اين زمينه ها و از اين به بعد سعى كن با ارايه مدرك چيزى بنويسى نه جملات من درآوردى.
 • مهربد

  1394/9/21
  MG XPOWER SV یکی از برترین خودرو های ام جی ، دارای موتور 4600 سی سی V8 با توان 320 اسب بخار و گشتاور 409 نیوتن متری است و با کیت انژکتور اکسید نیتروس 410 اسب قدرت دارد . 10 سال پیش در رده خود بی همتا بوده است .
  12+

امیر حسین

1394/10/1
سلام یه سوال بایک سنوا از همه نظر بهتر که چرا 110 اون ام جی 123؟ ولی ام جی خیلی خوشکل واسپرت تره

مهدی

1394/10/2
خدا وکیلی یکی از دوستام یک هفته پیش با سراتو 2015 اومد سوار ام جی 2014 من شد و به کلی از سراتو نامید شد و پشیمان بود . می گفت ام جی هم نرم تره هم ترمز های بهتری داره هم توربو گزینه جذابی هست و.....
 • mchkzdgn

  1394/10/12
  دوست شما هنوز فرق موتور تنفس طبیعی با توربو رو نمیدونه که موتور 169 اسبی سراتو با تنفس طبیعی رو با یه موتور توربو با بوست پایین مقایسه کرده و شگفتی اینکه موتور توربو رو برتر دونسته واقعا توی ام جی چی دیدین؟؟؟
  ام جی جی اس رو توی نمایشگاه از نزدیک دیدم و سوار شدم اصلا لازم به سواری گرفتن نبود دیدن کیفیت اتاق و داشبورد همانا و داد زدن بی کیفیتی پلاستیک خشک و زمخت ماشین 145 میلیونی همانا شما همین ام جی براتون بسه که باش خوش باشی...
  6+
 • AREF

  1394/10/12
  دوست من در غیر قابل مقایسه بودن هندلینگ ، فرمان پذیری و طراحی شاسی MG با سراتو همین بس که حتی یک خودرو سراتو در دنیا وجود ندارد که از استراکچر آن جهت مسابقات اتومبیلرانی سطح یک استفاده شود ... شما از سراتو چی دیدید ؟؟ یه نگاه تو چال به زیر دو خودرو بیانداز و اینقدر در بند داشبورد و ظاهر نباش که حتی ظاهر هم داره داد میزنه ..
  ضمنا کیفیت اتاق MG GS حداقل از اتاق کیا اسپورتیج برتر است .. شما نمیدونم پلاستیک داشبورد اسپورتیج فکر کردی چرمه و یا ماده عجیب و لوکس دیگه ای غیر پلی پروپیلن است !!
  شما یک مقام و یا یک عکس غیر تزیینی موتور اسپورت از سراتو خط بده ما هم اطلاعاتمون راجع به پدیده خودروسازی کره بالا بره !!!
  21+
 • Mchkzdgn

  1394/10/25
  مشکل شماها و اکثر ایرانیا اینه که ماشین رو خلاصه میکنن به برند و به قول خودشون قدمت یه برند توی اشتباه بودن این حرف همین بس که اگه بقیه هم میخواستن همینجوری فکر کنن که الان بنز و بی ام ای وجود نداشت و اونا هم میگفتن ما قدمتمون بالاست و مردم برای همین میخرن ماشین هامونو هرچیزی که باشندوم اینکه اگه ام جی برند خوبی بود ورشکست نمیشد و ا ن خودروسازی طویل و مر قدمت به قول شما مجبور نمیشد چینی بشه پس بهتره سرتونو از برف در بیارین دلتونو به یه ماشین با یه توربوی بوست پایی خوش نکنین بی ام و توربو داره ام حی هم داره که تو سبت تو سربالایی کم میاره و جی اس رو من دیدم و از نزدیک مقایسه کردم تو کیفیت کابین و داشبورد به پای ه اسپورتی و نه توسان به هیچکدوم نمیرسه دیگه
  1+
 • AREF

  1394/10/28
  شما یکبار نظرت خودت رو خواندی ؟؟ خودت هم متوجه میشی چی میگی ؟
  در این که کارخانه بنز و ب ام و جز پرقدمت ترین ها هستند حرفی نیست ولی دلیل مثال زدن شما را نمی فهمم !!؟
  شما برای توجیه از ب ام و مایه نگذار و همون سراتو را مقایسه کن ..
  جواب را نتوانستی توی اینترنت پیدا کنی و آسمون ریسمون میبافی ..
  ورشکستگی با تغییر مالکیت و فروش فرق میکنه دوست من واگر نه اینکه بسیاری از کارخانه های پر قدمت در عمر چند دهه خود بارها تغییر مالکیت دادند .. لیست اش از کمپانی های معروف بسیار بلند بالاست .. شرق آسیایی ها هم زیادند از جمله همین کارخانه کیا ..!!
  اون مثال توی سر بالایی هم برای خنداندن مثال خوبی بود .. مابقی چیز ها هم مثل کیفیت و .. از همین مثال شما قابل تحلیل است ..
  14+

مازیار

1394/11/19
تمامی کسانی که برند mg خریداری کردن به شدت دنبال اثبات این هستند که خرید درستی انجام داده اند که همین نشان دهندهی تعصب و عدم اعتماد خودشان به برندشان هست... من خودم به شخص خیلی هوس کردم mg gs بگیرم تا جایی که تقریبا چیزی نمانده بود که اینکارو انجام بدم ولی وقتی که یکبار سوار رنو کولوس یکی از دوستانم شدم کلن منصرف شدم، سواری mg gs را تست نکردم ولی کیفیت اتاقشان حداقل آنقدر بود که منو منصرف کرد حالا یکسری افراد اضحار میکنن 217 اسب بخار هر کسی یکسری اولویت دارد، من نمیگمmg خوب هست یا نه ولی کسانی که mgخریداری کرده اند دقیقا مانند کسانی هستند که سامسونگ خریده اند و به اسرار به دنبال تلاش برای اثبات برتری آن به اپل هستند...تصمیم گیری با خودتون

رضا

1394/11/29
با سلام خدمت دوستان من خودم ام جی ندارم ولی دربارش زیاد تحقیق کردم با دو تا سه تا سرچ ساده میتونین بفهمین چطور ماشینه 1_درمورد سابقه توسایت مدیا موتور درباره ام جی اطلاعات خوبی در مورد پیشینش هست2_با سرچ درگ ام جی بهتون ثابت میشه هیچ 4 سیلندر کره ای جلودار ام جی نیست 3_ با اندکی تحقیق میفهمید که ی شرکت کره ای مانند هیوندای تا 10 سال پیش جاروبرقی تولید میکرده و اصلا در حد ام جی نیس

بهروز

1394/12/4
سلام خدمت همگی دوستانی که نظراتشون رو ارائه کردن.عرض به خدمتتون بنده در صدد بودم یک خودرو خریداری کنم ، در اینجا نظرات همه دوستان رو خوندم ، قاطعانه تصمیم به خرید خودروی ام جی 6 گرفتم ، خوب یا بد از تصمیم خودم که به لطف همگی شما دوستان بود راضی هستم.

مهرداد ايلات

1395/1/25
با سلام؛
از آقاي سپهر زنگنه تقاضا دارم بفرمايند براساس اطلاعات كدام سايت يا مجله معتبر شتاب ام جي 6 اتومات با قدرت 160 و گشتاور 215 و وزن 1540 رو 8.4 ثانيه نوشته‌اند !!!؟؟؟
خود كارخانه سازنده ام جي زده 10.0 و مجلات تست كردند و زده‌اند 11.5 ثانيه !!!
اينهم لينك بروشور خود شركت ام جي ايران:
http://iran-mg.com/files/images/Back-2.pdf
لطفاًعدد شتاب ام جي 6 رو اصلاح كنيد و گرنه طرفداران سينه چاك ام جي 6، از اين به بعد اطلاعات اين صفحه رو بعنوان ملاك و مبنا بخورد ديگرون مي‌دهند!!!
 • AREF

  1395/2/6
  دوست من منابع معتبر تست دنیا، پایگاههای خودرویی هستند و با یک سرچ عدد درست را می بینی..
  شرکتی بنام ام جی ایران نداریم و مدیا موتور هم نماینده واردات است نه کارخانه طراح و سازنده..
  رقم شتاب درسته.. اگه شک داری با یه کورنومتر بیا بغلم بشین تا با تمام وجودت درک کنی..
  7+

مهرداد_ايلات

1395/2/6
باسلام؛
لطفاً بجاي كري خواندن آدرس يكي از اين "منابع معتبر تست دنیا، پایگاههای خودرویی" را كه عدد زير 10 ثانيه براي MG6 با گيربكس اتوماتيك بدست اورده را بگذاريد!!!
توي گوگل سرچ كردم:"mg6 acceleration test" و سايت‌هاي متفاوتي رو ديدم مثل اطلاعات سايت ويكيپديا كه البته مراجعش هم آورده و شتاب گيربكس دستي مخصوص انگليس رو 8.4 ثانيه زده و شتاب گيربكس اتوماتيك مخصوص چين و تايلند رو زده 10.35ثانيه و 11.0 ثانيه (البته 0 تا 62 مايل )!!!!
https://en.wikipedia.org/wiki/MG_6
اين تفاوت حدود 2 ثانيه بين شتاب دستي و اتوماتيك، يعني فاجعه گيربكس قبلي در ناهمحواني با موتور كه اتفاقاً مهدي دلاور توي تستش بهش اشاره كرده!!!
اينهم تست شتاب توسط يكي از سايت‌هاي معتبر خود كشور سازنده فعلي يعني چين كه كاسه داغتر از آش نبوده و كرنومترش هم خراب نبوده و زده 10.66 ثانيه!!!
http://car.bitauto.com/mingjuemg6/pingce/7/
فقط اطلاعات سايت درايوعربيا را نگذاريد كه حالم بهم مي‌خورد!!! سايت درايوعربيا فقط براي دونستن قيمت خوب است و بس!!!
حواستون به مدل گيربكس هم باشه و شتاب گيربكس دستي رو هم بجاي گيربكس اتومات نگيريد!!!
فقط منتظرم. نشه مثل سايت تيونينگتاك كه اين سوال رو تو تاپيك MG6 پرسيدم و تا الان هم كسي نتونسته يك لينك از يك سايت معتبر بدهد:):):)
راستي اگر شتاب MG6 بقول شما 8.4 ثانيه باشد و توي اين تست شتاب هم از سنوا با كاركرد موتور بد حدود 2 الي سه ماشين عقب بيافتد، پس اونوقت با يك حساب دو دو تاچهارتا، شتاب سنوا چقدر مي‌شود؟؟؟
لطفاً پاسخ اين سوال آخري رو هم بديد!!!
آمدن و نشستن بغل دست شما هم باشه برا بعد از ديدن نتايج تست شتابMG6 اتوماتيك در يكي از سايت‌هاي معتبر كه شما ارائه مي‌كنيد :):):)
 • Milad

  1395/2/10
  دوست عزيز تو دفترچه خودرو عدد ٨.٤ براي دنده اوتماتيك نوشته و قبل از ورود ام جي ٦ نيو، سايت مديا هم كاتالوگ و مشخصات همون ٨.٤ و سرعت محدود شده ٢٢٠ عنوان شده
  البته قبلا هم سايت امجي موتور ، مدل اوتمات رو هم داشت با شتاب ٨.٤ ولي الان اون اطلاعات حذف شده
  معمولا تو اين جور موقع ها ب اطلاعات دفترچه بسنده ميكنند ولي تست هاي شتاب همگي اعداد ٧:٣٠ تا ٨:٣٠ داره تا حداكثر ٩ بارروشن كردن tc esp
  4+

مهرداد ایلات

1395/2/12
با سلام؛
دوست عزیز جناب میلاد خان دستتان درد نکند که اطلاعاتی دادید ولی این برای بنده نشد جواب و من کماکان منتظر دیدن شتاب ام جی 6 در "منابع معتبر تست دنیا، پایگاههای خودرویی" هستم!!!
در رابطه با کاتالوگ هم ممکن است شخصی که داشته کاتالوگ رو تهیه می‌کرده هم مثل شما شتاب مدل دستی انگلیسی رو برای اشتباهی برای مدل اتوماتیک زده، یا شاید هم عمدی زده تا مشتری جذب کنه!!!!!!
راستش رو بخواهید اینجوری کلاً قوانین نیوتن رو رسماً میریزید دور چون تا الان هرچی خودرو با وزن 1550 کیلو و گشتاور 210 الی 220 نیوتن برمتر و قدرت حدود 160 الی 180 بوده، شتابی بهتر از 10 ثانیه نداشته نمونه‌هاش هم بسیار از جمله کمری و سوناتا و اپتیما و غیره و غیره حالا چطور بشه که ام جی 6 این وسط با قدرت کمتر و گشتاور کمتر و وزن برابر حدود 2 ثانیه شتابش بهتر بشه رو مسلماً باید بهش شک کرد.
هــــــــــــــــــــــــــــــــــنـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــوز جــــــــــــــــــــــــــــــــــــوابــــــــــــــــــــــــی نـــــــــــــــگـــــــرفـــــــــــــــــــتـــــــــــــــــــــــــــــم.
یعنی اینهمه مدعی شتاب 8.4 ثانیه داریم که نمیتونند توی اینترنت بگردند و اطلاعات شتاب از "منابع معتبر تست دنیا، پایگاههای خودرویی" پیدا کنند و اینجا ارائه کنند؟؟؟!!!!
!!!!جناب سپهر زنگنه شما هم نکنه ام جی 6 دارید که عدد شتاب رو تغییر نمیدید!!!!
 • Milad

  1395/2/20
  عزيزم شما به جاي اينكه ماشين كره اي رو ببينين سگمنت هاي دي از bmw يا شركت هاي اروپايي انگليس المان اشكودا رو ببينين عدد ٨ مربوط ب بازده اين خودرو هست با گشتاور ٢١٥
  خوب شما وقتي كاتالوگ كارخونه رو قبول نداريد كه نميشه كاري كرد شركت ب اين بزرگي تو. اعداد و ارقام اشتباه نميكنه يا اكه بكنه تو اين ٦ سال حتما داستش ميكرد ايميلتون رو بفرستيد كاتالوگ خود ام جي رو براتون بفرستم
  ولي راه مطمينش ديدن تست هاي آپارات هست خودروهايي ك شتاب يكسان دارند ماكسيما اتومات ة جي تي ٨٦ كمي هم مزدا ٣
  اپتيماو فلوينس و سراتو ) ام جي 550 كلي از سراتو جلو ميوفته يا مزدا) اينهارو ببينيد هيچ كدوم حرفي جلوي ام جي 6 ندارن
  يا تست هاي شتاب خود مردم ك فيلم هاش پره،
  اگر هم شك داريد خودتون شماره بديد يا به دوستان برگزار كننده درگ ها تشريف ببريد با آزرا اپتيما يا هرچي ببنيد نتيجه شتاب بين 7:30 تا 9 هست به خاموش بودن كنترل پايداري و كشش و بنز ين
  يك فيلم هم هست از 160تا ٢٤٠ ببنيد اين ماشين بازدهش خيلي بالاس كه به همه چي مربوط ميشه از منحني گشتاور شتاب تا خروجي سر چرخ
  تست هاي درگ با ماكسيما اتومات دتده اي تيانا جي تي 86 و كلي ديگه پره ببنيد چندين بار تست گرفتن شما هم اكه مايل بودين بياين حتما
  تست هاي خود مردم رو هم ببينيد اينيل هم بدين
  ممن الان با موبايل پيام ميزارن والا ميفرستادم
  5+
 • AREF

  1395/2/22
  مهرداد جان من کامنتت را زیر کامنتم ندیدم و اگر نه زودتر جواب میدادم اینقدر حرص نخوری..
  اون دوستی که با اسنوا درگ گذاشته متاسفانه کار بلد نبوده و خوشحال میشم قرار بگذاریم و شتاب 8 را باهم تجربه کنیم..
  ولی در جواب خواسته ات ، به عنوان نمونه ، سایت Auto Home در سال 2011 این ویدیو را گذاشته و 0 تا 100 و 100 تا 0 دنده اتومات را میتونی ببینی..:
  http://v.autohome.com.cn/v-7004.html
  در بسیاری از موارد که شما فرمودی ، در مورد شتاب دنده های اتومات ، اعداد مربوط به حالت عادی و معمولی است و نه رانندگی اسپورت..
  6+

مهرداد ایلات

1395/3/4
***آقا میلاد چرا مثال‌هایی میزنید که اصلاً درست نیستند؟؟؟!!! کدوم BMW یا اشکودایی با گشتاور 215 و وزن 1550 کیلوگرم تونسته شتاب 8 داشته باشه؟؟؟!!! برادر من، خودم منتظر اشکودا هستم و همه اطلاعاتش رو دارم. اکتاویا 1.4 با وزن زیر 1300 کیلو (1260 کیلو) و کشتاور 250 در دور 1500 (و نه 215 در دور 2500 و وزن 1550) شتابش بالای 8 ثانیه است، اگه بخواهیم مقایسه کنیم اضافه وزن MG6 برابر 290 کیلو است (یعنی سه نفر بالای 90 کیلو بشینن تو ماشین) گشتاورش هم که 35 نیوتن متر کمتره و تازه بخاطر بوست ضعیفش حداکثر گشتاورش توی دوری که 1000 تا بیشتر بدست می‌آید (1500 در مقابل 2500) حالا شما خودت بگو این دوتا میتونند شتابی یکسان و حدود 8.4 ثانیه داشته باشند؟؟؟؟!!!!
***آقا عارف فکر کنم این شما هستی که داری حرص میخوری !!! اونهم بخاطر اینکه تو این مدت کلی گشتی و گشتی و نتونستی یک لینک از "منابع معتبر تست دنیا، پایگاههای خودرویی" پیدا کنی و ارائه بدهی و آخرش هم که دیدی گشتن بی فایده است، لینک یک ویدیو رو گذاشتی!!!! البته ویدیو هم از تیپ این ویدیوهای است که MG6 سواران دوآتشه توی آپارات گذاشتند!!!
شما یکسری نفراتی هستید که محدود هم هستید و MG6 سواران منصف هم هستند که بصراحت اعلام کردند که شتاب زیر 10.5 محال است و توی لینک زیر میتونید اینو ببینید که دوستی که اسمش هم MG6 است نوشته که "محاله":
http://www.tuningtalk.com/forum/viewtopic.php?f=244&t=65803&start=3310
حالا چطوره که شما اتوموبیل‌هاتون شتابی متفاوت و 2 ثانیه کمتر از دیگرون داره؟؟؟
خوب جوابش رو خودتون (یعنی همین MG6 سوارهای دوآتشه) دادید!
جوابش هم همون "پاس کردن استیج ۲ -سوخت اتانول -فیلتر و بندو بساط -هدرز-ریمپ ای سی یوو" است که شما روی MG6 خودتون انجام دادید و اگر هم کسی از شما جلو بیافتد اون رو متهم به همین کارهایی که خودتون کردید میکنید!!!
http://www.aparat.com/v/UTBJa
بازم میگید نه خودتون ببینید که دوستان در قسمت توضیحات چطور مثل نقل و نبات ری مپ ای سی یو رو به سایر MG6 سوارها تجویز میکنند:
http://www.aparat.com/v/4Q3JI
قافل از اینکه با ریمپ ای سی یو ممکنه پدر جد گیربکس یا موتور بیاد جلو چشمش!
باید خدمتتون عرض کنم که میشود کاری کرد که همون اشکودا اکتاویا 1.4 با ریمپ ای سی یو یا با یک روش دیگه که تعویض چیپ ای سی یو است و بنام "چیپینگ" معروف است گشتاوری حدود 350 نیوتن متر بدهد و بجای شتاب 8.4 ثانیه،

شتاب 6.4 ثانیه بدهد ولی دیگه هیچ گارانتی براش باقی نمیمونه.
راستی کسی از MG6 سواران مدعی توی مسابقات درگ که همین چند وقت پیش در تهران بود شرکت کرد؟؟؟
خوب اونجا نتیجه چی شد؟؟؟
خلاصه بگم هستند معدود افرادی که ادعای شتاب 8.4 برای MG6 اتومات دارند و با این و اون هم درگ میزنند و برنده میشوند، این آقایون همون کسایی هستند که انواع و اقسام تیونینگ‌ها رو روی اتوموبیل زدند.
شما اتوموبیل استاندارد رو بده به همین خودرو بانک تا پس از چک کردن موتور و ای سی یو یک بنزین سوپر توش بریزه و صفر تا صدش رو بگیره و بزاره اینجا تا موضوع تموم بشه.
 • AREF

  1395/3/25
  دیدی حالا داری حرص میخوری..!!
  دوست من آن فیلمی که من گذاشتم، تست معتبر خود کارخانه SAIC هست و فکر نمی کنم چیزی در فیلم مخفی باشد!!
  شیب صفر و دوربین نمای دور و زمان سنج..
  شما دیگه چی میخواهی!!
  شما یا از ماشین سررشته نداری و یا شتاب نمیدونی چیه و یا پشت MG ننشستی..
  مهرداد جان، MG سرآمد توربو سازان و واژه شتاب در دنیای خودرو سازی است .. با کمی سرچ، تاریخچه MG را سرشار از این دستاوردها خواهید یافت..
  همه چیز شتاب ، گشتاور و توان و دور موتور نیست و هماهنگی گیرباکس و موتور و بخصوص نمودار گشتاور و توان در دور موتور مناسب، از همه مهم تر است..
  دور موتور 1500 هم نسبت به 2500 برای حداکثر گشتاور نه تنها برتری نیست بلکه ضعف طراحی است که نمی گذارد خودرو شتاب بگیرد و به سرعت لازم برسد و نیاز به تعویض دنده دارد که این خود به زمان شتاب گیری می افزاید..
  شتاب ده - یازده ثانیه برای خودرویی مانند MG3 هست و نه MG6..
  درگ کردن یک کار حرفه ای است و کار هر کسی نیست..
  راننده ای که در دنده 2 به عدد 100 میرسد با راننده ای که در دنده 2 به 90 میرسد و مجبور به شیفت به 3 می شود، شتابشان حداقل 1.5 ثانیه تفاوت دارد..
  MG6 در دنده 2 به 100 می رسد و شتاب 8.5 را بدون لانچ میزند..
  کلی هم فیلم ازش هست!!
  با دوستان کلاب ام جی در میان بگذار، مستند بهت نشان میدهند..
  انقدر هم جوش نزن..
  9+
 • مهربد

  1395/3/26
  این که شما تا به امروز درگ حرفه ای ام جی 6 را ندیدی و شتاب حدود 8 ثانیه ای این خودرو را باور نداری در اصل و درستی آن خللی نیست. دوست من ام جی سوارها را بیش از این نخندان!
  4+
 • مهربد

  1395/3/26
  اون روز درگ ام جی 6 و تویوتا GT همه میدونند که تویوتا تقویت شده بود و ام جی دوستمون که میشنایسمش، استاندارد بود ولی با وجود زرنگی در دور اول، در دور دوم عقب موند و شما ظاهرا موضوع را برعکس متوجه شدی!!
  1+

مهرداد ایلات

1395/3/25
جناب اقای عارف خان که نظرتان این است که اگر حداکثر گشتاور در دور پاینتر بدست بیاید بد است و شتاب را بدتر می‌کند!!!
شما عزیز دلم بهتره بری اول یاد بگیری که MT یعنی "گیربکس دستی"!!!! بعد بیایی اینجور در باب کسب حداکثر گشتاور در دور پاینتر اظهار نظر بکنی!!!
شما توی فیلمی که خودت به اون استناد میکنی نمی‌بینی اون زیر نوشته "MG6T MT" ???
اگر نمیبینی به این فریم از این ویدیو دقت بیشتری بکن:
http://ttupload.ir/uploads/up865161465929930_MG6 MT.JPG
بابا یا بدجوری سوتی دادی!!! یا اینکه مارو گاگول تصور کردی و می‌خواستی شتاب مدل دستی رو بجای مدل اتوماتیک قالب کنی!!!
درضمن این فیلم رو کارخانه سایک تولید نکرده و بلکه همونطوریکه در زیر تصویر دیده می‌شود، این فیلم حاصل تست سایت معتبر WWW.AUTOHOME.COM.CN است.
این ویدیو جدید هم نیست و توی سایت آپارات توسط یوزری بنام "ایرانین ام جی کلاب" آپلود شده.
حتماً همگی نفرات "ایرانین ام جی کلاب" هم با استناد به همین ویدیو شتاب ام جی 6 های اتوماتیک توی ایران را حدود 8 ثانیه در نظر می‌گیرند!!!!
http://www.aparat.com/v/6NIFi
وای، وای، و وای به این هم لجبازی و پافشاری اشتباه!!!
دیگر متقاعد شدم که شما تنها افرادی معدود هستید که که با "روی باز" هر چی می‌خواهید می‌گویید و حتی به مواردی استناد می‌کنید که اشتباه است:
*** یکی اشکودا اکتاویا و بی ام و را با ام جی 6 یکی می‌گیرد و می‌گوید: ببیند شتاب اشکودا اکتاویا و بی ام و با گشتاور 215 هم میشه حدود 8 ثانیه!!!!
*** یکی هم که هنوز فرق بین MT و AT را نمی‌داند!!!
من قصدم کل کل با شما نبود و فقط خواستم بفهمید که طوطی وار می‌گویید که شتاب ام جی 6 اتومات حدود 8 ثانیه است و هم اینکه جناب سپهر زنگنه هم لطف کنند و عدد شتاب رو تصحیح کنند.
دیگر بحث با شما که از رو نمی‌روید فایده‌ای ندارد!
شما هم دلتون خوش باشه که شتاب ام جی 6 اتومات حدود 8 ثانیه است!
این آخرین نوشته من توی این صفحه است.
 • AREF

  1395/3/26
  باشه تو راست میگی..
  ما نمیدونیم ماشین زیر پامون چجوریه..!!
  تو میدونی ..
  تو حتی نمیدونی که گیرباکس دبل کلاچ اتومات از دستی هم سریعتره..!!!!
  تا حالا میگفتی ویدیو نا معتبره .. حالا میگی از سایت معتبر..!!!
  در ضمن منظور منم از دور پایین تر اون دور موتور مسخره 1500 بود که گفتی.. بله حداکثر قدرت و گشتاور دور 1500 ، شتاب را ضایع میکنه..
  11+

mr

1395/5/20
اصیییییل زادگان چینی ؟؟؟؟ نویسنده با چه رویی این حرفو زده !!!! آهان نیست هرکی تو چین بیشتر از 5 سال قدمت داره، اصیل زاده به حساب میاد!!!!!
تا اونجایی که ما می دونیم همه چیز MG انگلیسیه، از کی تا حالا MG شده چینی !!!! درسته که MG در مقایسه با استون یا لندروور یه برند سطح پایینه، ولی خداییش لیاقت و اصالتش از سایر اصیل زادگان چینی بیشتره...
البته اون چیزی که به ماشین اعتبار میده قدمت شرکت سازنده نیست، این موضوع رو کره ای ها به دنیا فهموندن !

استارت

1395/6/17
ام جی که جای خود داره ولی من سنوام با کره ایای بی بخارعوض نمیکنم...موتور 2300,240اسب!!!!ناموسا اگه زود تر سنوا رو میشناختم جای النترا حتما اونو میخریدم

کیوان

1395/12/22
MG سواران و MG دوستان هیوندایی ۳۸ درصد mg ۰/۱ واردات اتومبیل را شامل میشوند دعوا سر لحاف ملا است
Top