نسل جدید تویوتا لندکروز ، لباسی نو بر تن بزرگ مرد سامورائی
این صفحه 41,595 بار مشاهده شده است - آپلود شده در 1395/6/5

نسل جدید تویوتا لندکروز ، لباسی نو بر تن بزرگ مرد سامورائی

عکس: بامداد صفائیان
آزمایش و نوشته: یاسین مشکوری

مقدمه

در طول یک دهه گذشته همواره و هرساله نام تویوتا جزو پرفروش ترین خودروسازان دنیا بوده که این مهم را مدیون دوام بالا و استهلاک کم محصولاتش می دانند. تنوع محصول مورد دیگری است که باید به این 2 مورد اضافه کنیم به صورتی که در بسیاری از کلاس های خودرویی علاوه بر یک محصول با 2 محصول به ایفای نقش می پردازد تا بتواند در قلب تمامی مشتریان جا باز کند.
اگر بخواهیم نگاهی کلی به گل های سرسبد محصولات این برند معظم داشته باشیم ابتدا به نام کرولا بر میخوریم که عنوان پرفروش ترین خودروی تولیدی دنیا را به همراه دارد. بعد از آن تویوتا پریوس هیبرید را نام می بریم که به تازگی امکان واردات آن به کشور میسر شده و به زودی شاهد عبور آن در سطح شهر خواهیم بود، خودرویی که با کمترین میزان مصرف سوخت، حمایت همیشگی طرفداران محیط زیست را به دنبال داشته و دارد، کمری هم در میان سیل عظیم محصولات تویوتا از جایگاه مهمی برخوردار است و چندین سال توانسته عنوان ارزشمند پرفروش ترین سدان اندازه متوسط ایالت متحده را که از مهم ترین بازارهای دنیاست به دست آورد.
اما به سراغ لندکروز می رویم، شاسی بلند محبوب 4 فصلی که بیشترین محصول تویوتاست که در شبکه های اجتماعی به اشتراک گذاشته می شود و القابی از جمله سلطان بیابان به آن داده می شود. لندکروزر 2016 در حالی که چشم جهانیان به تویوتا دوخته شده بود با تغییراتی نه چندان گسترده در ژاپن معرفی شد.
البته عکس های جاسوسی خبرنگاران، کلیت طراحی لندکروز 2016 را لو داده بود ولی هنوز به صورت رسمی از آن پرده برداری نشده بود. با توجه به حجم گسترده تغییرات محصولات جدید تویوتا انتظار می رفت لندکروز نیز تغییرات گسترده ای را تجربه کند که اینگونه نشد و طراحان تویوتا تصمیم گرفتند در این اتاق به روحیه همیشگی خود که سال هاست با آن سر و کار دارند و اسم آن محافظه کاری است بله بگویند، هرچند معقول هم به نظر می رسید زیرا فروش بالای اتاق قبل لندکروز نشان از رضایت مشتریان می داد و تغییرات بنیادین می توانست فروش بالای آن را با ابهام روبرو کند و مشتریان قدیم را از دست بدهد.

متاسفانه به دلیل قانون پر حرف و حدیث ممنوعیت خودروهای بالای حجم موتور 2500 از ورود اتاق 2016 لندکروز جلوگیری شد، البته هر از گاهی در مناطق آزاد عکس های آن را مشاهده می کردیم که البته چند بار قصد کردیم به شهرهای مرزی رفته و از نزدیک به بررسی این بیابانگرد شهری بپردازیم که هر بار مشکلاتی مانع رفتنمان می شد.
نیمه های اولین ماه تابستان بود که خبرهایی مبنی بر ورود لندکروز 2016 به ارومیه شنیده می شد و از دوستان مستقر در این شهر جویای احوال آنها بودیم که با خبر شدیم پس از رفتن به شهرهای شمالی کشور قصد سفر به تهران را دارند.
ساعت حدود 4 صبح بود که مالک لندکروز که آشنایی چندانی با پایتخت نداشت با نگارنده تماس گرفت و پرسش هایی در خصوص مسیر رسیدن به محل مورد نظر جهت اقامت چند روزه ایشان در تهران را کرد که پس از تماس های مکرر و گم شدن ایشان مجاب شدم دنبال دوستان رفته و علاوه بر دیدن لندکروز 2016 برای اولین باراز نزدیک، مسافران را تا مقصد رهنمون کنم.
بالاخره پس از مسافتی زیاد به لندکروز مورد نظر رسیدیم که به واقع جذبه و جسور بودن خاصی را در اولین دیدار به نگارنده منتقل کرد.
پس از خوش و بشی کوتاه با مالک قرار تست و بررسی را به فردای آن روز موکول کردیم که برآمد آن را در ادامه می خوانید.

طراحی خارجی

از نمای جلو شروع به بررسی تویوتا لندکروز 2016 می کنیم، قسمتی که بیش از سایر بخش های خودرو دستخوش تغییرات شده است که این تحول به زیباتر شدن لندکروز کمک شایانی کرده است.
جلوپنجره عضلانی کروم کاری شده در این قسمت جذابیتی دوچندان به نمای جلو خودرو هدیه کرده است،همچنین جلوپنجره با 3 خط افقی پوشانده شده است که میان 2 خط بالایی نشان تویوتا به زیبایی جای گرفته است، خط میانی در این قسمت است که تا روی چراغ های دو طرف امتداد یافته که چراغ روشنایی در روز در پایین آن قرار دارد.

فرم کلی چراغ ها جذاب تر از اتاق قبلی است که با دارا بودن چراغ روشنایی در روز بیش از گذشته لندکروز را به روز و زیبا نشان می دهد. قاب چراغ ها چراغ های اصلی، راهنما و چراغ های مخصوص روز که دیگر تمامی خودروسازان موظف به استفاده از آن شده اند را درون خود جای داده اند.
پایین تر از چراغ های اصلی چراغ های مه شکن در دو طرف خودرو درون گودرفتگی زیبایی قرار دارند که بیرون آن با کروم تزئین شده است، همچنین این چراغ ها در دوطرف خودرو توسط ورودی هوایی مشکی رنگ به هم متصل می شوند.
همانند فرم قسمت انتهایی سپر که به رنگ سفید است خطی کرومی ترسیم شده که به زیبایی این قسمت کمک شایانی می کند، همچنین در انتهایی ترین قسمت سپر خطی کرومی به صورت افقی دیده می شود که همانند سایر بخش های کروم به چشم نمی آید.
کاپوت نیز با برجستگی و گود رفتگی های زیبا علاوه بر نشان دادن پیشرانه ای قدرتمند در زیر آن،کمک زیادی به قلدر جلوه دادن لندکروز دارد. یکی از قانون های نانوشته که چند سالی است بین خودروسازان شایع شده این است که استفاده زیاد از کروم نشان دهنده لوکس بودن خودروست، موردی که در این قسمت به میزان زیاد به آن برخوردیم که نشان می دهد تویوتا علاوه بر تقویت قابلیت های خارج از جاده لندکروز به مسئله لوکس بودن توجه ویژه ای داشته است.

به نمای جانبی خودرو می رویم قسمتی که تویوتا ناامید کننده عمل کرده است یعنی پس از آن حجم گسترده از تغییرات در نمای جلو انتظار تغییراتی بیشتر در این قسمت را داشتیم که شاهدش نیستیم،مهم ترین تغییر در این قسمت تغییر رینگ ها به سایز بزرگتر و طرحی زیباتر نسبت به نسل قبل می باشد.
سایر بخش ها همانند اتاق قبلی لندکروز بوده غیر از آینه ها که با کروم تزئین شده اند و چندان با کلیت این قسمت هماهنگی ندارند. به انتهای خودرو می رویم قسمتی که تویوتا همانند نمای جانبی خودرو ترجیح داده به این قسمت زیاد دست نزده و تغییرات مختصری را در این قسمت اعمال کند، طرح کلی چراغ ها در این قسمت همانند اتاق قبلی بوده با این تفاوت که گرافیک درون چراغ ها دستخوش تغییر شده و از چراغ های LED بهره می برند، همچنین خطی کرومی چراغ های اصلی 2 طرف را به هم متصل می کند که در میانه آن نوشته لندکروزر به چشم می آید، پایین تر از چراغ های اصلی در این قسمت و پس از عبور از نوشته V6 و GXR که نشان از پیشرانه کم حجم تر نسبت به مدل V8 دارد به چراغ های مه شکن قرمز رنگ می رسیم که درون سپر جای دارند.
سپر نیز نسبت به مدل قبلی تغییر یافته است و روی آن سنسورهای پارک دیده می شود که برای پارک کردن علی الخصوص با نبود دوربین دنده عقب به کمک راننده می آید تا برای پارک کردن این ژاپنی عظیم الجثه راننده را در زحمت نیندازد،در میانه ی سپر نیز وینچ مشکی رنگی دیده می شود که نشان می دهد لندکروز همواره آماده کمک به هم قطاران خود یعنی ماشین هاست.
همچنین در بالاترین قسمت شیشه عقب اسپویلر زیبایی دیده می شود.
به جمع بندی در خصوص فضای خارجی تویوتا لندکروزر 2016 می رسیم باید اعتراف کرد لندکروز جدید جذابتر، زیباتر، قلدرتر و جسورتر از مدل قبلی به نظر می آید اما از آن جایی که تغییرات آن به صورت یکپارچه نبوده و بیشتر شامل نمای جلوی خودروست در حالی که سایر بخش ها با حداقل تغییرات به بازارهای جهانی عرضه شده اند از آن به عنوان نکته ای منفی یاد می کنیم.

طراحی داخلی

پس از باز کردن در خودرو و رفتن روی رکاب با محیطی زیبا و دلنشین روبرو شدیم،افزایش کیفیت نسبت به اتاق قبلی محسوس بوده و در اکثر جزئیات کابین مشهود است،موردی که همواره انتقادات تند و تیزی را متوجه تویوتا و در راس آن لندکروز می کرد در این اتاق بهبود یافته تا همانند نمای بیرونی آن در این قسمت نیز تغییرات مثبت باشد،تلفیق رنگ کرم،خاکستری و چوب کاری های هرچند مختصر در جای جای کابین کمک زیادی به جذاب جلوه دادن این قسمت می کند.

فرمان در حالی که نشان تویوتا را در قلب خود جای داده است با چرم با کیفیت و چوب تزئین شده است هرچند تراز نبودن دکمه ها در دو طرف فرمان از زیبایی آن می کاهد، پشت فرمان صفحه ای شامل کیلومتر شمار، دور شمار موتور، درجه بنزین و درجه آب به چشم میخورد که صفحه کیلومتر شمار که مندرج تا 240 کیلومتر است و دور شمار موتور به صورت دایره ای می باشند، همچنین در میانه ی آن ها درگیر بودن حالت های مختلف گیربکس به اطلاع راننده می رسد، بالای این قسمت نیز دو درجه بنزین و آب به صورت نیم دایره دیده می شود، لازم به ذکر است سادگی بیش از حد این قسمت با کلیت کابین سازگاز نیست و اصطلاحا توی ذوق می زند و در حد خودروهایی باارزش کمتر است.
کنسول مرکزی با دارا بودن دریچه های تهویه مطبوع به صورت عمودی در گوشه ها و سیستم صوتی با خروجی سی دی و MP3 و AUX و تنظیمات آن به چشم میخورند، پایین تر از آن ساعت و دکمه ی فلاشر قرار دارد و در پایین ترین قسمت به سیتم تهویه اتوماتیک که به صورت دوال برای راننده و سرنشین کناری در نظر گرفته شده است برمیخوریم، کلید Start/Stop نیز سمت چپ تنظیمات سیستم تهویه قرار دارد که نشان می دهد تویوتا از سوئیچ هوشمند در این اتاق استفاده کرده است، همانگونه که در بررسی نمای خارجی به آن اشاره کردیم از تزئینات بیرونی می شد حدس زد تویوتا توجه ویژه ای به راحتی راننده کرده است.
در دو گوشه کابین نیز دریچه هایی برای راننده و سرنشین در نظر گرفته شده است. گیربکس تیپ ترونیک با دسته دنده ای خوش استیل همراه است که کنار آن کلیدی دوار برای دیفرانسیل تعبیه شده است که برای حالت رانندگی در برف و کوه باید از آن استفاده کرد و برای شرایط مختلف آفرود مورد استفاده قرار می گیرد، دکمه های دیگری نیز پایین تر از گیربکس به چشم میخورند که برای شرایط خاص رانندگی مثل بکسل کردن بکار می آیند.
روی در راننده کلیدهای بالا و پایین آورنده شیشه ها و قفل درها دیده می شوند،از نظر فضاسازی نیز مهندسی ابعاد به خوبی صورت گرفته و خبری از کمبود جای پا و یا مماس شدن سر با سقف نیست،البته در صورت سوار شدن 3 نفر در ردیف دوم صندلی ها محدودیت فضا محسوس است،در این قسمت خروجی برقی 12 ولت برای سرنشینان در نظر گرفته شده است.

فضای صندوق عقب نیز بزرگ و برای مسافرت های آخر هفته شدیدا جوابگو خواهد بود، در این قسمت صندلی هایی دیده می شود که با بازکردن آن می توان سرنشینان بیشتری را همراه داشت که به قیمت کاهش حجم صندوق بار همراه است.
در یک جمع بندی در خصوص کابین لندکروزر 2016 آن را بهتر از نسل قبل دانسته که هنوز برای رسیدن به ایده آل مسیر طولانی را پیش رو دارد که به عنوان مثال نداشتن LCD در خودرویی با قیمت پایه 84 هزار دلار دور از ذهن است و از آن به عنوان نکته ای منفی یاد می کنیم.

قوای فنی

همانند اتاق قبلی این مدل نیز با دو پسوند GXR و VXR به معنی پیشرانه هایی 6 و 8 سیلندر برخوردار است. مدل V6 ، 4 لیتری با توان 271 اسب بخار و گشتاور 385 نیوتن متر همراه است که نسبت به اتاق قبلی با پیشرانه ای یکسان که با 240 اسب بخار قدرت و 376 نیوتن متر گشتاور برخوردار بود بهتر به نظر می رسد مصرف سوخت اتاق جدید نیز به صورت میانگین بالغ بر 13.5 لیتر در 100 کیلومتر بوده که شتاب صفر تا صد را در 9.5 ثانیه کسب می کند.
اما مدل 8 سیلندر با حجم 5.7 لیتری قادر است 381 اسب بخار نیرو تولید کند و با تعویض گیربکس آن از 6 حالته تیپ ترونیک به 8 حالته با اینکه نتوانسته مصرف سوخت آن را کاهش دهد اما در شتابگیری موفق عمل کرده و واکنش بهتری نسبت به پدال گاز دارد. البته لازم به ذکر است که مدل 8 سیلندر 4.6 لیتری هم روی این مدل قابل عرضه است و در بازارهای حاشیه فارس موجود می باشد.
لازم به ذکر است خودروی روز تست از پیشرانه 6 سیلندر 4 لیتری بهره می جست و گونه ضعیف تر لندکروزرهای اتاق 2016بود که چند روزی را مهمان پایتخت بود.

پاشنه ی آشیل همیشگی لندکروز مصرف بالای آن است که در این اتاق هم تعبیری برای آن چیده نشده و از مصرف سوخت بالایی برخوردار است.

تجربه رانندگی

پس از سوار شدن بر روی صندلی راننده درصدد تنظیم صندلی آن برآمدم و متوجه شدم برخلاف اتاق قبلی در این اتاق تنظیمات صندلی به صورت برقی بوده و خبری از اهرم های دستی که بیشتر یادآور خودروهای وطنی بود نیست.
ترمز را فشرده و گیربکس را از حالت پارک به درایو تغییر دادیم و با خواباندن ترمز دستی شروع به حرکت کرده فرمان خوش دست به خوبی در دستان راننده می نشیند و اطلاعات مسیر را به او گزارش می کند،کاپوت برآمده خودرو دید جلو را کاهش داده و نیازمند تمرین است تا ابعاد جلوی خودرو دستتان بیاید.
آینه های جانبی دید خوبی را از اطراف به راننده نشان می دهند و به طور کلی با وجود ستون های کلفت دید اطراف نسبتا خوب ارزیابی می شود، شتابگیری با وجود 5 نفر سرنشین ناامید کننده احساس می شد، دست اندازهای بیشمار پایتخت با تکان هایی در کابین همراه است که در ردیف دوم صندلی کمی آزار دهنده حس می شد.
تنبلی همیشگی لندکروزهای اتاق قبلی البته در نمونه 6 سیلندر به این اتاق نیز سرایت کرده است هرچند کمی از خواب آلودگی نسل قبل کاسته شده است. ارگونومی کابین جزو بهترین های این کلاس بوده و راحتی کار با ادوات و دکمه ها زبانزد می باشد، صندلی ها با روکش پارچه ای نیز در ردیف جلو راحت بوده و برای سفرهای شهری مناسب است و راننده و سایر سرنشینان را خسته نمی کند هرچند نبود گودرفتگی در صندلی در سفرهای برون شهری موجب حرکات شدید راننده شده و چندان مورد رضایت نخواهد بود و در سفرهای آفرود حرفه ای می تواند خطرناک باشد.

شتاب گیری با نفوذ صدا به کابین همراه بود و دنده ها با افزایش دور موتور تعویض می شدند اما عقربه سرعت سنج چندان جا به جا نمی شد. دنده ها با تکانی اندک تعویض و به حرکت لاک پشت وارانه لندکروزر کمک می کردند.
پدال ترمز با حساسیت بالا کوچکترین عملی را با عکس العمل جواب می داد که نیازمند کمی تمرین بود تا با آن اخت بگیریم زیرا هر بار اقدام در جهت ترمز گرفتن با صدای جیغ مانند لاستیک ها همراه بود. برای کسب شتاب گیری بهتر گیربکس را روی حالت دستی گذاشته و مجدد اقدام به شتابگیری کردیم هرچند شتاب گیری بهتر از حالت اتوماتیک بود اما بازهم چنگی به دل نمی زد.
مصرف سوخت این ژاپنی بلند قامت طبق اعداد کاتالوگ به صورت میانگین 13.5 اعلام شده است اما برای رسیدن به این عدد باید خیلی محتاطانه با اهرم گاز رفتار کنید در غیر این صورت رسیدن به همچین عددی تقریبا غیر ممکن است.
پتانسیل نهفته آفرودی لندکروز در تمامی لحظه های تست از طرف خودرو به ما گوشزد می شد، قطعا می دانید که تویوتا لندکروز از محبوب ترین خودروهای آفرودی در کل دنیاست و در بسیاری از تورهای آفرود از این خودرو استفاده می شود.
پس از طول مسیری نسبتا طولانی برای پارک کردن خودرو اقدام به گذاشتن گیربکس روی حالت R یا دنده عقب کردم، نداشتن دوربین دنده عقب (در نمونه مورد تست ما) در این خودروی عظیم الجثه نمی تواند منطقی داشته باشد اما به سختی و با توسل به سنسورهای پارک در قسمت عقب اقدام به پارک خودرو کردیم.
مصرف سوخت بالا و بزرگی ابعاد لندکروزر نمی تواند شاخص های مثبتی برای رانندگی با آن در شهر شلوغی مثل تهران باشد اما زمانی که همه چیز رنگ و بوی مد به خود میگیرد،در شهر تهران متعدد دیده می شود که لندکروزهای تک سرنشین برای خرید یا رفتن به محل کار این جثه 2.5 تنی را با پیشرانه 6 یا 8 سیلندر از خواب ناز بیدار می کنند.

جمع بندی

در انتهای این مقاله باید گفت یکی از خودروهایی که واقعا نبودش در نمونه ی صفر کیلومتر داخل کشور شدیدا حس می شود تویوتای لندکروز است که امیدواریم با وضع قوانین جدید واردات،امکان شماره گذاری آن به زودی میسر شود.
لندکروز با تغییراتی نه چندان گسترده این اتاق را به بازارهای جهانی عرضه کرد که علاوه بر افزایش قابلیت های خارج جاده ای که عجین شده با نام لندکروز است به مسئله زیبایی و امکانات توجه ویژه ای داشته است که موفقیت های بیش از پیشی را برای تویوتا رقم زده است، هرچند باز هم ضعف هایی در آن دیده می شد.
از رقبای لندکروزر در بازارهای جهانی می توان به لندروور دیفندر، جیپ رانگلر، مرسدس بنز G کلاس اشاره کرد که متاسفانه یا خوشبختانه هیچکدام از آن ها امکان واردات را به کشور ندارند، به عبارتی با واردات لندکروز به کشور بازاری بی رقیب برای آن وجود دارد که قطعا باعث موفقیت آن خواهد شد.
سرانجام پس از تجربه ای چند ساعته با لندکروزر 2016 در حالی که خداحافظی از آن برایمان سخت بود به امید واردات آن به صورت گسترده به کشور با آن بدرود کردیم.
در پایان ضمن تشکر از مالک خودرو که در مدت اقامت دو روزه خود در تهران 1 روز خودرویشان را در اختیار تیم تست خودروبانک قرار دادند تشکر ویژه ای کرده و در ادامه شما را به سایر مشخصات فنی لندکروزر 2016 جلب می کنیم.
مشخصات فنی
مدلتویوتا لندرکروز 2016
پیشرانه6 سیلندر 4 لیتری
حداکثر قدرت271 اسب بخار در 5600
حداکثر گشتاور385 نیوتن متر در 4400
جعبه دنده5 سرعته خودکار
انتقال قدرت4 چرخ متحرک 4x4
وزن ناخالص3300 کیلوگرم
شتاب9.8 ثانیه
مصرف سوخت12.9 لیتر در هر صد کیلومتر
عکس ها
نظرات
 
 
 

علیرضا

1395/6/12
چه گیری دادی به شتاب برادر!
نکنه فکر کردی لامبورگینی سوار شدی؟
نه این لند کروزه برای آفرود!

پوریا

1395/6/14
زمانی ارزش داره نمونه صفرش شماره بشه که مثل سال 89 به قیمت 90 میلیون فروخته شه . وگرنه 300 میلیون که فقط مردم حسرت میخورن و عده کمی سوار هستند.

حمید

1395/6/16
سلام. میگم کسی اینجا اطلاعاتی در مورد تغییر فیس 2013 به 2016 داره .من چند جا دیدم تبلیغشو زده بود ایه واقعیت داره

محمدحسین هدایتی

1395/6/16
با سلام خدمت دوستان عزیز دوستان به این حرف ها توجه نکنید من خودم تویوتا بازم این ماشینی که خودرو بانک مورد برسی قرار داده لو آپشن ترین لندکروز موجود تو جهانه . لندکروز سه مدل 4000 و 4700 و 5700 داره که فول ترین آن zx است بعد vx و بعد gx. مدل zx آن 5 گرم کن و 5 سرد کن و 4 ماساژور و چندین رادار و 4 مانیتور(سقفی و دوتا صندلی عقب و وسط ماشین)که 13 اینچی هست.کرال کنترل و دیفلاک و.... انبوهی از آپشن.که قیمت این مدل 84000 دلاره .من متاسفم برای سایت خودرو بانک که میاد لوآپشن ترین لندکروز رو مورد برسی قرار میده و معیار میزاره.تازه من همه جور لندکروز و انواع تویوتا رو داشتم و هیییییچ کدام از نظر شتابی و قدرت کم ندارند مگر پرادو دو در. لطفا سایت محترم خودرو بانک اطلاعات نداری توضیح نزار.باتشکر
 • رضا

  1395/6/17
  کاملا نظر ایشون درسته .در ضمن در تماااااام رده بندی های جهانی تویوتا لندکروز و لکسس lx570 هم در ماشین های آفرود (off road suv) و در شاسی بلند های بزرگ لوکس (luxury large suv) جزو 3 یا 4 تای برترند .یعنی با کادیلاک اسکالید و رنج روور و مرسدس gl و ... رقابت میکنند . به سایت خودرو بانک توصیه میکنم اطلاعاتشو بالاببره.ممنون
  17+

s.a.t.m

1395/6/20
بهترین ماشین دنیا همینه

یاسر

1395/6/20
نویسنده مقاله با این همه ایراد و نقص بی موردی که از آقای آفرود جهان گرفته ، دو حالت بیشتر نداشته :
1- یا ماشین شخصی اش بنتلیه 2- یا متعصب بی چون و چراست
چون من هم خودم سوار لندکروزهای 2010 تا 2013 شدم و هم از صاحبان این خودرو زیاد سوال کردم و هیچکدوم از ایرادهای بی موردی که در این مقاله گفته رو تا حالا در مورد لندکروز نشنیدم و خودم هم از تجربه سواری باهاش حس نکردم. درمورد شتاب هم شاید شتابش در حد مدل 8 سیلندرش نباشه اما واقعا در مدل 6 سیلندرش خیلی خوبه شتابش و
نه تنها ناامیدکننده نیست بلکه بسیار هم راضی کننده ست . شوخی که نیست موتور 6 سیلندر خورجینی 4000 سی سی روش نصبه که 270 اسب بخار قدرت خالص داره.
در ضمن خیلی هم ماشین نرمیه و بسیاری از چاله چوله ها رو با کمترین تکان رد میکنه. اینا تجربه سواریه نه این چرت و پرت هایی که تو مقاله نوشتن.
 • امیرحسین

  1395/6/22
  درست میگی دادا .پس عربا اسکلن که همه چی در اختیارشونه این پر فروش ترین ماشینشونه
  7+

سهیل

1395/6/22
سلام
من تا به حال لند نداشتم ولی از خیلیا شنیدم که میگن اصلا در حد پولی که میدی نیست !!
به نظر من کسایی که اصلا قصد آفرود ندارن، لندکروز فقط یک پر استهلاک بزرگ و البته با این قیمت بی ارزشه !!!
من فکر می کردم این ماشینا حداقل توی آفرود درجه یک هست
ولی توی این مستند چنددرجه شبکه نسیم خودمون که پاترول و جیپ 30 سال پیش به این هیکل قرتی شرف داشتن !!!
کسی هست که آفرود های بهتری از لندکروز سراغ داشته باشه ؟؟؟؟
بالاخره این هیکل زشت بدرد کجا می خوره ؟؟؟
آفرود ارزون= هایلوکس.......شاسی شهری= ولوو xc90
 • حیدر

  1395/6/26
  آخه قربون شکل ماهت اونی که میخاد پولش را به رخ دیگران بکشه که کاری به این حرفها نداره
  1+
 • کوروش

  1395/6/27
  دوست عزیز در آفرودی بودن لندکروز شکی نیست چون خیلی از ماشین ها هستند که شاسی بلند هستن ولی اصلا مثل لدکروز به درد آفرود نمی خورن مثل سانتافه راو4یا حتی پرادو و.... ولی به نظر من اشکال لندکروز توی آفرود زاویه ی ورود و خروج بدش هست که مشکل ساز میشه با اون سپر بلندش سخت میشه رفت آفرود ودوما توی آفرود همش به قدرت ماشین نیست .به توانایی وتجربه ی راننده هم خیلی بستگی داره که شاید توی مستند چند درجه هم همین بوده باشه
  2+
 • امیررضا

  1395/7/11
  میفرمایید پر استهلاک بزرگ و البته با این قیمت بی ارزشه
  5 ساله سوارشم با 240000 کیلومتر فقط روغن و فیلتر و لنت عوض کردم ماشین یه ذره هم صدا نداره لطفا اطلاعاتت ببر بالا
  فقط لند
  7+
 • سروش

  1395/7/11
  فک کنم بهت معنی استهلاک رو یاد ندادند خخخ
  2+
 • على

  1396/1/3
  اونى كه لندكروز و با لاستيك شهرى و سپر اسپورت مياره برنامه ٣٦٠ آفرودباز نيست. كسى كه تور صحراى دبى رفته ميدونه لندكروز چرا سلطان بيابونه. شرط شركت در تور صحرا خالى بودن معده ست.
  2+

-

1395/6/25
واقعا برای چی باید با این پول این ماشین رو سوارشیم که نه آپشن داره نه قیافه داره
قدرت موتورش هم از سانتافه کمتر و مصرف از سانتافه بیشتره
 • بابک

  1395/6/27
  داداشم من نه لندکروز دارم ، نه کسی از نزدیکامون داره بخام جانب داری کنم ، اما اینکه شما میگید امکاناتش کمه و از سانتفه ضعیف تره عملا میگی سانتافه از هامر و بنز و رنجروورم بهتره ، دادشم اینکه این ماشین شتابش با ۴۰۰۰ سی سی یکم از سانتافه بهتره بخاطر اینه که این ماشین ضریب گیربوکسش با گشتاورش برای افرود تنظیم شده ، شما شاید تو شهر با یه سانتافه از این عقب نمونی ( که ۱۰۰٪‌میمونی ) اما وقتی داستان شد شیبای سنگین یا جاده خاکی و گلی متوجه تفاوت میشی ، کلاس این ماشین شاسی بلند شهری نیست که داری مقایسه بی اطلاعانه می کنی
  16+
 • سروش

  1395/7/11
  ساقیت کیه؟ساااااانتافه هههه!
  6+

ashkan058

1395/7/1
جانم فدای حضرت لندکروزر
 • غلام لندکروز

  1395/7/4
  نوکرتم حضرت
  2+
 • امیررضا

  1395/7/11
  ببین اصلا ناراحتم کردی به خدا یه دونه ایید خودتو و سلطان جاده لندکروز
  3+

حمید

1395/7/4
سوتی عظیم تویوتا...پشت امپر مدل2010 هست....بدون تغییر و بدون ال سی دی

kiarash

1396/5/14
به درد مرز نشین ها و بیابون نشین های پول دار میخوره ولی واسه یه شهری متل تهران عمرا

محمد

1396/5/15
سلام
لطفا به نگارش متن دقت کنید هیچ ماشینی از مصرف بالای سوخت "برخوردار" نیست معمولا از مصرف بالا رنج میبرن نه اینکه برخوردار باشن😃😁

علی

1396/8/2
به نظر شما
در کل این بهتره یا نیسان پاترول با کیت نیسمو؟؟؟؟
اگر قدرت رو ملاک قرار‌بدیم کدوم بهتره و شتاب بهتری داره والبته ایمنی و ترمز های بهتر؟؟؟

Are

1396/10/25
با ۳۰ تا ۴۰ میلیون تومان می شه تبدیل به فیس جدیدش کرد.

محمد جواد

1396/12/21
سلام درود
در یک معامله بطور اتفاقی یه لندکروز 2007 -6سیلندر برداشتم .خداییش یه مسافرت رفتم باهاش شیراز برگشتم دیگه دلم نمیاد بفروشم . هرکی داره مبارکش باشه هرکی هم نداره ان شا الله بزودی بخره .
Top