موضوعات داغ

ماشین تندر پلاس

(4/5) 83,005 رای

خانواده رنو لوگان (یا شاید بهتر است بگوئیم داچیا لوگان) با خصلت‌های اقتصادی نظیر سادگی طراحی، امکانات حداقلی و استهلاک پایین خلق شده‌اند تا به قشر کم‌درآمدتر جامعه جهانی (بخصوص اروپای شرقی و خاورمیانه) خدمات‌رسانی نمایند، اما در کشور ما نبود رقیب مناسب و قابل اعتماد (از نظر استهلاک و کیفیت فنی) در این رده باعث شد که قیمت تندر 90 و سایر زیرمجموعه‌های این پلتفرم مثل ساندرو با رشد عجیبی روبرو شود، به شکلی که نمایندگان اقتصادی داچیا دیگر در زمره خودروهای ارزان‌قیمت و در دسترس عموم جامعه قرار ندارند و به محصولاتی نسبتاً گران‌قیمت تبدیل شده‌اند. با این وجود هنوز هم طرفداران لوگان به قدری از بابت کیفیت و هزینه نگهداری مناسب خودرو رضایت داشتند که از مدل‌های فیس‌لیفت شده نظیر تندرپلاس و پارس‌تندر و یا نسخه هاچ‌بک یعنی همان ساندرو نیز (علیرغم قیمت‌گذاری نه‌چندان عادلانه) استقبال نمودند. تندر پلاس نسخه فیس‌لیفت شده رنو لوگان محسوب می‌شود که توسط ایران خودرو به کشورمان عرضه شده و توانسته با بهبود طراحی در داخل و بیرون، اندکی از حالت زمخت و کسل‌کننده پدرش بکاهد و با ظاهری آراسته‌تر در انظار ظاهر شود. البته بدیهی است که حتی این تغییر چهره هم نماینده اقتصادی رنو را از نظر زیبایی به سطح رقبای چینی نرسانده، اما برای افرادی که بدلیل کیفیت مناسب فنی بدنبال خرید تندر هستند این مدل می‌تواند جایگزین مناسبی برای نسخه ساده قبلی باشد؛ هرچند متاسفانه بدلیل آغاز تحریم‌ها و کوچ رنو از کشورمان دیگر نمونه صفرکیلومتر این محصول تولید نمیشود و باید به تولیدات سالهای قبل رجوع کرد.

175 km/h
حداکثر سرعت
8.3 liter/100km
مصرف سوخت
1598 cc
حجم موتور

مشخصات تندر پلاس

کلاس بدنه
سدان
انتقال نیرو
دیفرانسیل جلو
نوع جعبه دنده
4 دنده خودکار (یا 5 دنده دستی)
حداکثر توان
105 اسب بخار
تنفس موتور
تنفس طبیعی
تعداد سیلندر
4 سیلندر

فیلم بررسی تندر پلاس

مزایا و معایب تندر پلاس

مزایا

کیفیت فنی بالا و استهلاک پایین قطعات، فضای جادار کابین و صندوق، بازار دست دوم خوب، دسترسی مناسب به شبکه خدماتی و قطعات یدکی، بهبود نسبی طراحی در قیاس با تندر ساده، کیفیت سواری قابل قبول

معایب

طراحی قدیمی کابین و بدنه در مقایسه با رقبای چینی (علیرغم بهبود نسبت به تندر ساده)، آپشن‌های بسیار محدود در برابر رقبای قیمتی، ارگونومی نامناسب صندلی عقب، فرمان‌پذیری ضعیف، ترمزهای عقب کاسه‌ای

بررسی تندر پلاس

تندر پلاس از نظر ارزش‌گذاری و همچنین قیمت قطعات یدکی شباهت چندانی به یک خودرو اقتصادی ندارد و ممکن است در نگاه اول این طور به نظر برسد که این محصول از اقتصادی بودن فقط ظاهر نازیبا و کسری امکانات را به ارث برده؛ اما واقعیت این است که کیفیت مناسب فنی و استهلاک پایین قطعات، هزینه نگهداری از تندر را به شکل چشم‌گیری کاهش داده که اگر اینطور نبود همچنین خودرویی با این ظاهر ساده و زمخت هرگز موفق نمیشد در برابر رقبای خوش رنگ و لعاب چینی دوم آورد. مثلاً پیشرانه K4M این ماشین مقاومت بالایی از خود نشان داده و حتی با اکتان پایین بنزین‌های وطنی و شرایط خاص آب و هوایی کشورمان سازگار بوده است. همچین زیربندی قرص و محکم نماینده داچیا در کنار دوام مطلوب ادوات داخل کابین باعث شده که مالکین تندر نگرانی خاصی از بابت خرابی‌های ماشین محبوبشان نداشته باشند. البته مدل‌های قدیمی تندر دنده‌ای با مشکل روغن ریزی از ناحیه گردگیر پلوس‌ها روبرو بودند که آن مشکل هم با جایگزین شدن گیربکس JHQ (بجای JH3) مرتفع گردید. در واقع شما با خرید از خانواده تندر (از ال 90 ساده گرفته تا مدل پلاس و حتی ساندرو) یک بار هزینه میکنید و برای مدت زیادی خیالتان از بابت همه چیز آسوده است. حتی قیمت قطعات یدکی نسبتاً گران اتومبیل هم با توجه به طول عمر بالای آنها تا حد زیادی جبران می‌گردد. ضمناً تندر 90 از نظر جادار بودن کابین و صندوق و همچنین نرمی سیستم تعلیق هم شرایط مطلوبی دارد و از نظر شتاب، مصرف سوخت، ایمنی و ترمزها نیز می‌تواند تا حدودی شما را راضی نگاه دارد. البته در این بین مشکلاتی هم وجود دارند که حتی متعصب‌ترین طرفداران تندر نیز قادر به انکار آنها نخواهند بود. اولین و مهم‌ترین مورد بحث کمبود امکانات جانبی است. به عنوان مثال ترمزهای عقب کاسه‌ای، سیستم تهویه دستی، سقف فلزی (فاقد سانروف) و حتی سفارشی بودن رینگ‌های آلومینیومی برای خودرویی در این رده قیمتی واقعاً ناامیدکننده است. در ضمن مرکز ثقل نسبتاً بالا در کنار سیستم تعلیق ساده عقب و نبود سامانه هوشمند کنترل پایداری الکترونیکی باعث شده که تندر از نظر هندلینگ هم شرایط چندان خوبی (البته در سرعت‌های بالا) نداشته باشد. همچنین از نظر جذابیت و زیبایی هم باید گفت با وجود اینکه نسخه پلاس از نظر طراحی ظاهری و کابین نسبت به مدل‌های قبلی پیشرفت داشته اما در برابر رقبایی نظیر برلیانس H330، بسترن B30، یا حتی خودروهای ارزان‌تر مثل شاهین و آریو حرف چندانی برای گفتن نخواهد داشت.

داخل تندر پلاس

تندر پلاس جدا از تغییرات ظاهری در بخش کابین هم دست‌خوش اصلاحات نسبی شده و با رودری‌ها و پوسته داشبورد مشابه ساندرو، در مقایسه با مدل ساده خود اندکی پیشرفت را تجربه نموده است. با این حال هنوز هم خطوط کلی دیزاین داخلی و خشکی پلاستیک‌های بکار رفته در داخل کابین حس خوبی (یعنی در شان خودرویی با این قیمت) به سرنشینان منتقل نمیکنند. در واقع تندر برخلاف ماشین‌های چینی نتوانسته اقتصادی بودن خود را پشت یک ظاهر اغواگرایانه پنهان نماید. با این حال مزیت‌های تندر همچنان سر جای خود باقی هستند. مثلاً حالت جعبه‌ای‌ اتاق، به بهبود فضای داخلی منتهی شده به شکلی که فضای سر این محصول با خودروهای بزرگ‌تر قابل مقایسه است.

طراحی رنو تندر پلاس

این نکته در کنار صندوق عقب بزرگ 510 لیتری، تندرپلاس را به خودرویی مناسب برای استفاده‌های خانوادگی تبدیل نموده است. از همه مهم‌تر اینکه تمامی ادوات خودرو از نظر استحکام و ماندگاری شرایط بسیار خوبی دارند و به این راحتی‌ها دچار خرابی یا افت کیفیت نخواهند شد. در واقع همین ویژگی‌هاست که به محبوبیت لوگان افزوده، وگرنه جذابیت بصری خاصی حتی در نسخه اصلاح شده پلاس هم دیده نمی‌شود. با تمامی این صحبت‌ها باز هم جا داشت که طراحان حداقل در نسخه فیس‌لیفت از اهرم تعویض دنده ظریف‌تر و صندلی عقب با ارگونومی بهتر استفاده مینمودند و کلیدهای شیشه‌بالابر را از کنسول میانی به روی درب‌ها منتقل می‎کردند.

طراحی تندر پلاس

با اولین نگاه به تندر پلاس یا همان تندر 90 فیس‌لیفت متوجه تغییرات جزئی و کلی بدنه خواهید شد. چراغهای جلو تفاوت اندکی با مدل ساده دارند و جلوپنجره مشابه ساندرو در کنار سپر و مه‌شکن‌های جدید، دماغه اتومبیل را دست خوش اصلاحات نسبتاً خوبی نموده‌اند. در قسمت کناری هم آینه‌های بزرگ‌تر در کنار زه و دستگیره همرنگ بدنه مقداری از حس اقتصادی بودن مدل قبلی را کاهش داده‌اند تا ظاهر تندر اندکی مدرن‌تر جلوه کند. اما عمده تغییرات به قسمت انتهایی خودرو مربوط میشود، یعنی جایی که جدا از سپر و چراغها، خود صندوق هم فرم اسپرت و زیباتری بدست آوده و با برجستگی قسمت فوقانی (که حالتی شبیه به یک اسپویلر دارد) و نوار کرومی پایین صندوق، جذاب‌تر از قبل شده است.

رنو تندر پلاس

البته با وجود تمامی این تغییرات هنوز هم تندر پلاس یارای رقبابت با خودروهای زیباروی چینی این رده را نخواهد داشت اما در قیاس با مدل قبل از فیس‌لیفت، پیشرفت ظاهری محسوس است. بخصوص که طراحی این مدل در مقایسه با پارس‌تندر نیز تا حدودی اصولی‌تر صورت گرفته و از هماهنگی بالاتری برخوردار می‌باشد.

مشخصات تندر پلاس

ایران‌خودرو مدعی شده که برنامه‌ریزی ECU تندر پلاس را اندکی اصلاح نموده اما با این حال در صفحه مشخصات فنی این محصول هیچ تفاوتی با مدل قبلی دیده نمی‌شود. اینجا هم با همان پیشرانه معروف 1.6 لیتری 16 سوپاپ K4M رنو سر و کار داریم که دقیقاً مشابه تندر ساده 105 اسب بخار قدرت و 140 نیوتن‌متر گشتاور تولید می‌کند و قادر است در شرایط استاندارد به شتاب صفر تا صد 10.2 ثانیه (نسخه اتومات 11.7 ثانیه) دست یابد. البته در عمل با بنزین‌های وطنی و ارتفاع تهران این اعداد به ترتیب به حوالی 12 و 15 ثانیه خواهند رسید. بنابراین می‌توان از تندر پلاس به عنوان خودرویی با توانایی‌های حرکتی کافی یاد نمود هرچند این ماشین برای رانندگی اسپرت ساخته نشده و بویژه در نسخه اتوماتیک بدلیل تعداد کم دنده‌ها، شتاب کاملاً معمولی ارائه می‌کند. البته رفتار جعبه‌دنده اتوماتیک خانواده تندر علیرغم اشتراکات ساختاری با پژو 206، نرم‌تر و هوشمندانه‌تر است اما در هر صورت فاصله زیاد میان ضرائب در این نوع جعبه دنده قدیمی باعث شده که در سربالایی‌ها و پس از هر بار سبک شدن دنده با افت دور موتور شدید و کاهش شتاب مواجه شویم.

موتور رنو تندر پلاس

از دیگر ویژگی‌های فنی تندر می‌توان به مواردی نظیر ترمزهای دیسکی جلو و کاسه‌ای عقب و سیستم تعلیق مک‌فرسون برای جلو و یکپارچه عقب اشاره نمود که این موارد هرچند برای رانندگی عادی مشکلی ندارند اما هنگام رانندگی اسپرت ضعیف عمل می‌کنند.

مشخصات فنی تندر پلاس

نام خودرو
تندر پلاس
کشور سازنده
پرچم کشورایران
سال (طراحی)
1396
موتور
4 سیلندر 16 سوپاپه
حجم موتور
1598 سی سی
تنفس موتور
تنفس طبیعی
انتقال نیرو
دیفرانسیل جلو
حداکثر قدرت
105 اسب بخار در 5750 دور در دقیقه
حداکثر گشتاور
140 نیوتن متر در 3750 دور در دقیقه
جعبه دنده
4 دنده خودکار (یا 5 دنده دستی)
شتاب 0 تا 100
11.7 ثانیه
حداکثر سرعت
175 کیلومتر در ساعت
وزن
1115 کیلوگرم
اندازه (میلیمتر)
4290 طول - 1740 عرض - 1525 ارتفاع
فاصله بین دو محور
2630 میلیمتر

مصرف سوخت ماشین تندر پلاس

 • داخل شهر
 • خارج از شهر
 • ترکیبی
 • حجم باک
 • استاندارد آلایندگی
 • میزان تولید CO2
 • استاندارد امنیت
 • 11.1 لیتر در هر صد کیلومتر
 • 6.6 لیتر در هر صد کیلومتر
 • 8.3 لیتر در هر صد کیلومتر
 • 50 لیتر
 • یورو 4
 • -

امکانات و تجهیزات تندر پلاس

خانواده لوگان از نظر سطح آپشن یکی از ضعیف‌ترین گزینه‌ها در رده قیمتی خودشان محسوب میشوند و تندرپلاس نیز از این قاعده مستثنی نخواهد بود. در واقع امکاناتی نظیر: ایربگ راننده و سرنشین کناری (جمعاً دو عدد)، ترمزهای مجهز به سیستم ضد قفل و توزیع کننده نیروی ترمز، فرمان هیدرولیک، سیستم تهویه مطبوع با تنظیمات دستی، تنظيم ارتفاع چراغ‌هاي جلو از داخل، شیشه‌ها و آینه‌های جانبی برقی و مواردی از این دست، حتی برای رقابت با پژو 206 تیپ 5 و 6 قدیمی هم کافی نخواهد بود، چه برسد به اینکه بخواهیم تندر را با خودروهای امروزی چینی که به آپشن‌های پرشمار تجهیز شده‌اند مقایسه کنیم.
اما در خصوص ایمنی جدا از شواهد عینی که نشان از استحکام قابل قبول شاسی و بدنه تندر دارد، میتوانیم به 3 ستاره ایمنی موسسه Euro-NCAP اشاره نمائیم. هرچند این ستاره‌ها مربوط به سال 2009 میلادی هستند و در برابر تست‌های سخت‌گیرانه امروزی اعتبار کمتری دارند.

امکانات تندر پلاس

کیسه هوا
کیسه هوای راننده و سرنیشین جلو
سیستم صوتی
راديو پخش CD خوان با پورت USB و AUX و بلوتوث
ترمز و پایداری
ترمز ضد قفل ABS چهار كاناله بهراه EBD - ترمز جلو ديسكي خنك شونده و ترمز عقب كاسه اي
دیگر امکانات
دیگر تجهیزات مه شكن عقب و جلو - چراغ داخل صندوق عقب - چراغ ترمز سوم - جلو پنجره جديد - تغيير در طرح سپر جلو و عقب - طرح جديد چراغ هاي جلو و عقب - طرح جديد چراغ مه شكن جلو - شبرنگ و قلاب يدك كش مخفي سپر عقب - داشبورد دو رنگ جديد - كنسول مياني - طرح جديد صفحه آمپر - رودري هاي هماهنگ با داشبورد - دكمه درب بازكن درب صندوق عقب - زه هاي همرنگ بدنه - دستگيره جديد درب ها و همرنگ بدنه - طاقچه جديد عقب - آيينه هاي جانبي جديد همرنگ بدنه - بكارگيري قطعات كرومي در بالاي جلو پنجره و درب صندوق عقب – 2 عدد پشت سري بالني شکل و 1 عدد مركزي ويرگولي شكل براي صندلي عقب - طرح جديد قربيلك فرمان همراه با قابليت تنظيم ارتفاع - دسته دنده جديد چرمي - روكش صندلي جديد - رودري هاي جديد - پوشش سقف - آفتاب گير – ايموبلايزر - سيستم تهويه هوا دستي - تنظيم ارتفاع چراغ هاي جلو از داخل

رقبای تندر پلاس در بازار

درست است که با آغاز تحریم‌های مجدد، روند عرضه محصولات رنو در کشورمان متوقف گردید اما حضور طولانی مدت خانواده لوگان در کشورمان باعث شده که وضعیت شبکه خدماتی و دسترسی به قطعات یدکی این محصولات در کشورمان همچنان مطلوب باشد و در نتیجه مشکلاتی که با خروج زودهنگام برخی از ماشین‌های چینی در بازار روئیت شد در خصوص تندر 90 (حداقل به این زودی‌ها) دیده نمی‌شود. مهم‌تر آنکه خانواده تندر از نظر استهلاک هم جز کم‌آزار و اذیت‌ترین گزینه‌های موجود به حساب می‌آیند و خیلی دیر به قطعات یدکی نیاز پیدا خواهند کرد. با این وجود رقبایی نظیر برلیانس H330، بسترن B30، دناپلاس توربو با جذابیت‌های ظاهری بالاتر و تجهیزات جانبی بیشتر می‌توانند نظر بسیاری را به خود جلب نمایند و به عنوان خودورهایی کامل‌تر و لوکس‌تر (هرچند با عمر مفید کوتاه‌تر) به مشتریان خدمات رسانی نمایند. بخصوص که دناپلاس با مشکل بازار دست دوم ماشین‌های چینی هم روبرو نیست و همزمان از شتاب بسیار بهتر از تندر بهره می‌برد. هرچند از نظر استهلاک همچنان لوگان دست برتر را مثل همیشه در اختیار خواهد داشت. در این بین پژو 207 صندوقدار هم می‌تواند به لطف هندلینگ برتر، امکانات بیشتر و ظاهر اندکی به روزتر رقیب شایسته‌ای باشد هرچند تندر با فضای جادارتر کابین، رفتار نرم‌تر گیربکس اتوماتیک و دوام بالاتر قطعات، گزینه اقتصادی‌تر و کم آزارتری به نظر میرسد.

قیمت و نمایندگی

 • قیمت
 • نمایندگی

سوالات متداول

موتور رنو تندر پلاس چیست؟

ایران‌خودرو مدعی شده که برنامه‌ریزی ECU تندر پلاس را اندکی اصلاح نموده اما با این حال در صفحه مشخصات فنی این محصول هیچ تفاوتی با مدل قبلی دیده نمی‌شود. اینجا هم با همان پیشرانه معروف 1.6 لیتری 16 سوپاپ K4M رنو سر و کار داریم که دقیقاً مشابه تندر ساده 105 اسب بخار قدرت و 140 نیوتن‌متر گشتاور تولید می‌کند و قادر است در شرایط استاندارد به شتاب صفر تا صد 10.2 ثانیه (نسخه اتومات 11.7 ثانیه) دست یابد. البته در عمل با بنزین‌های وطنی و ارتفاع تهران این اعداد به ترتیب به حوالی 12 و 15 ثانیه خواهند رسید.

گیربکس تندر پلاس از چه نوعی است؟

تندرپلاس با دو نوع جعبه‌دنده 5 سرعته دستی و 4 سرعته اتوماتیک روانه بازار شده که شتاب مدل منوال به شکل محسوسی بهتر است اما نسخه اتومات هم رفتار نسبتاً نرم و هوشمندانه‌ای از خود نشان میدهد و به غیر از تعداد کم دنده‌ها (که به افت شتاب و کشش در سربالایی‌ها منتهی شده) مشکل دیگری (نظیر تقه زدن یا خرابی‌های مکرر) ندارد

تندر پلاس از نظر ایمنی در چه سطحی قرار دارد؟

این نسل از داچیا لوگان موفق به کسب 3 ستاره ایمنی از موسسه Euro-NCAP شده است؛ هرچند این ستاره‌ها مربوط به سال 2009 میلادی هستند و در برابر تست‌های سخت‌گیرانه امروزی اعتبار کمتری دارند

تندر پلاس از چه امکاناتی بهره میبرد؟

خانواده لوگان از نظر سطح آپشن یکی از ضعیف‌ترین گزینه‌ها در رده قیمتی خودشان محسوب میشوند و تندرپلاس نیز از این قاعده مستثنی نخواهد بود. در واقع امکاناتی نظیر: ایربگ راننده و سرنشین کناری (جمعاً دو عدد)، ترمزهای مجهز به سیستم ضد قفل و توزیع کننده نیروی ترمز، فرمان هیدرولیک، سیستم تهویه مطبوع با تنظیمات دستی، تنظيم ارتفاع چراغ‌هاي جلو از داخل، شیشه‌ها و آینه‌های جانبی برقی و مواردی از این دست، حتی برای رقابت با پژو 206 تیپ 5 و 6 قدیمی هم کافی نخواهد بود، چه برسد به اینکه بخواهیم تندر را با خودروهای امروزی چینی که به آپشن‌های پرشمار تجهیز شده‌اند مقایسه کنیم

نظرات کاربران

62 نظر

دیدگاه های شما پس از تایید توسط خودروبانک نمایش داده خواهند شد

1396/4/22
این همه پول واسه این آشغال . تا خودرو سازی های دولتی جاشون رو به خودرو سازی های خصوصی ندند اوضاع همین جوری بیریخته.
1396/4/24
درود و وقت خوش
من تقریباً تمام مطالب این سایت ، خصوصاً مقایسه خودروها پیگیری میکنم.
درخصوص تندر ۹۰ پلاس مزاحمتون شدم تا بگم که : مدتها (حدود ۴ ماه) بود که دنبال ماشینی با رنج قیمتی زیر ۵۰ بودم با تمایزات خاصی که مد نظر خودم بود.
ماشینهای قبلی که داشتم پراید ، تیبا ، تندر ۹۰ ، مزدا ۳ بود و در نهایت یک ماه پیش با وسواس زیاد و البته با توجه پولی که در نظر داشتم ، تندر پلاس گرفتم.
در طول سه هفته گذشته یه مسافرت حدود ۲۷۰۰ کیلومتری باهاش رفتم.
غرض از این همه مقدمه چینی : فقط میخواستم تجربه‌ام رو از این مسافرت با تندر پلاس بگم.
- مصرف عالی میانگین حدود ۹ لیتر ( با توجه به گرمای این فصل ، استفاده از کولر و مسیر کوهستانی سفر ما )
- قدرت موتور و هماهنگی بی‌نظیر اون با گیربکس اتومات جدیدش ( مسیر رفت و برگشت من از جاده طارم به زنجان و غار کتله خور و در نهایت مسیر جاده کندوان با ترافیک معروفش بود.)
- قدرت خوب کولر ، که در این مدت حداقل من رو جلو خونواده روسفید کرد و بنظرم با مدلهای قبلی کاملاً متمایز هستش.😆
- صندلیها از حالت نیمکت خارج شده و اصلاً در طول این سفر هیچگونه خستگی نه برای من و نه دیگر سرنشینان بهمراه نداشت.
- شاید موردی که بیش از هر چیز دیگری تو این مدل جلب توجه میکنه ، ظاهر متفاوت و همچنین تفاوتهای داخلی اون هستش که احساس خوشایندتری به سرنشینان میده و نیز برای دیگران سئوال برانگیزه. ( من رینگها رو اسپرت و لاستیکها را ۲۰۵ انداختم که به نظرم خیلی رخ ماشین رو تغییر داده.)
- البته دوباره میگم که انتخاب من با توجه به استطاعتم و رنج قیمتی تندر بود.

از اینکه حوصله کردید ، سپاسگزارم. براتون بهترینها رو آرزو میکنم.
1396/4/24
طبق اعلام رسمی، 75 درصد خودروهای فرانسوی موجود در خاورمیانه و آفریقا...فقط سهم کشور "ایران" میشه.
اگه ما فرانسوی رو نخریم تا چند سال دیگه اثری از این فرانسوی ها حتی توی خود اروپا هم نمی مونه!
در هر صورت باز بی ریخت فرانسوی به بزک شده چینی میارزه.
1396/5/9
آشغال همون 206sdکه همه تعریف شو میکنن فهمیدی عزیزم
1396/7/2
بنده تازگی 206 SD مدل 95 که صفر داشتم رو فروختم اینقدر بی کیفیت و خرابی های ریز و درشت و متعدد داشت از برف پاک کن هاش گرفته تا خود گیربکس تو گارانتی عوض شد که آخر سر هم خسته شدم و فروختمش دیدم اصلا ماشین نمیشه اینقدر که بیکیفیته . جالبه گیربکس 206 های جدید BE هست یا بقول معروف چهار صد و پنجیه ! واقعا که . از ترمز و ecu و بدنه و موتورش هم هیچی نگم بهتره
1396/7/23
ببخشید آقای خخخ ماشین های ..... اشغال هستن و بدرد نمی خورن این ماشین 4 ستاره ی کیفی داره و از لحاظ کیفیت و ایمنی اوله و من خودم از مخالفات ال نود بودم ولی توی این نسخه کاملا ارادات ظاهری و داخلی از بین رفته و البته با این وضع خودرو های داخلی این ماشین اصلا خرج نداره خیلی راحته و قطعاتش باکیفیته. سواری نرم و کولر تقویت شده و داخل زیبا و گیربکس فوق العاده با کامپیوتر سفری که از h30 cross و 206 sd خیلی بهنره و کروزش عالیه و شتابش از هم رنج قیمتی هاش بالاتره بنظر من شاید کمبود برخی امکانات به چشم بیاد ولی کاملا ارزش خرید رو داره.
1397/10/27
این خودرو در خود اروپا هنوز هست کار میکنه ماشین تو حتما سمنده خخخخ مال تو بوگاتیه
1399/2/29
خواهشا اینقدر از 206 اس دی بد نگین. ماشین قبلیم ال نود و ماشین الانم اس دی مدل 98. من باهاش 10 هزار تا رفتم هیچ مشکلی ندارم . سواری عقب نرمه بخاطر اکسل هاش. اما جلو کمی اسپرته. همه چیش عالیه. کولرش اینقدر قویه که حس میکنی اومدی قطب. کجای اس دی بده وقتی سوارش نشدید حرف مفت نزنین. درسته ایرانیزه شده ولی هنوز کلاسشو و اصالتشو حفظ کرده. ال نود قبلیم فنیش عالی بود اما تو جاده اگر غفلت میکردی میبوردت بهشت زهرا اما اس دی اینطوری نیست. حالا تندر پلاس رو نمیدونم.
1396/5/9
خلایق هر چه لایق ! تا وقتی انقد خوب سواری میدیم چرا که نه؟!
1396/6/24
متاسفانه تو کشور ما با 50 تومن گزینه بهتری نیست مگه بری ماشین چینی بگیری بعد یه سال کلی افت و مشکل به وجود میاد اما ال 90 پلاس با کیفیته سواری نرم و خوبی داره فقط باید سه چهار تومن خرج مانیتور و کروز و دوربین و لاستیک خارجی بگیری عالی میشه
1396/5/23
من خیلی سرچ کردم و با توجه به رنج قیمت و با درنظر گرفتن کیفیت و اصالت برند در این رنج در حال حاضر این بهترین انتخابه ، منم از رخش خوشم نمیاد ولی هرچی فکر میکنم از اینکه به ماشین چینی پول بدم مطمئنا 1000 بار بهتره در هر صورت اگر شرایط مالیم خوب بشه حتما ماشین آلمانی یا ژاپنی میخرم ولی این فعلا بهتر از هیچیه !
1396/6/4
سلام ببینین لطفا درباره اتومیبیل که سوار نشدید نظر ندید.الان 99 درصدِ نظرا درباره هر مدلی رو تو هر سایتی کسانی که ندارن و ندیدن از خودشون چرت و سرِ هم میکنن.این و ساندرو تو قیمتِ خودشون بهترین و نرمترین سواری رو دارن.شما اصلا توی نمایشگاها میتونید سوار تولید داخل و کره ای و چینی بشید ببینید اتاق رنو بازه صندلی هم با اینکه اسپرت نیست ولی راحته و آدم حس خوبی داره.تو قیمت خودشم راخت ترین رانندگی رو دارن ارزون قیمتای رنو برعکسِ چیزی که به نظر میاد همین ال نود آدم میرونه جال میکنه از نرم بودنه همه چیز و ردیف بودنه موتور و گیربکس.تندر پلاس داخلش خیلی از ال نود بهتر شده.حتما سوار شین بعدا نظر بدین.
1396/6/18
با سلام دوستان من ال 90 پلاس خریدم و مصرف سوخت مقداری بالاست حدود 14/5 ماشین صفر از نمایندگی تحویل گرفتم ایا دوستانی ک ماشین ال 90 ولاس اتومات دارند هم همین تجربه را دارند با تشکر لطفا راهنمایی کنید
1396/6/24
کارکردش بالا بره بهتر میشه مال من اول زیاد بود ولی الان حدود 5000 تا کارکرده تو جاده 7.5 میسوزونه
یه نکته هم هست کامپیوترشون مصرف رو کمی زیاد نشون میده به نظرم
1396/10/5
من هم در مهر ماه تحویل گرفتم مصرفش داخل شهر 10هست ولی تو جاده مصرفش7/2هست البته من کروز هم رو ماشین نصب کردم.
1398/7/28
سلام
خدمت دوستان
منم ال ۹۰ پلاس مدل ۹۷ دارم . مصرفش حدود ۱۴ لیتر در ۱۰۰ کیلومتر نشون . راهنمایی میفرمایید چکار باید کرد؟ البته روزهای اول ۱۵ بود و تا ۱۲ و نیم کم شد الان هم ۱۴ ثابت مونده. البته من تا حالا جاده باهاش نرفتم . اما ال۹۰ دنده ای که داشتم داخل شهر نهایت ۱۰۰ تا ۱۰تا مصرف میکرد و تو جاده هم ۷لیتر!
1396/7/13
سلام ،دوستا میخواستم ببینم قدرتش تو سربالایی چطوره مثلا جاده چالوس ،میخوام ببینم با چهارتا سرنشین به ماشین فشار میاد یا نه ،ممنون میشم جواب بدید
1396/7/23
موتور پر قدرتی داره و به خوبی از پس وزنش بر میاد ولی باید تو سربالایی از تیپ ترونیک استفاده کنی
که خیلی نرم دنده هارو عوض میکنه
1396/7/25
سلام مشکلی نداره ماشبن خوبیه
1396/7/26
کساییکه تندر پلاس تحویل گرفتن بیان در مورد این ماشین نظر بدن مثل جناب مهرداد و چینی سواران عزیزم برن تو همون قسمت چینی
1396/7/26
کساییکه تندر پلاس تحویل گرفتن بیان در مورد این ماشین نظر بدن مثل جناب مهرداد و چینی سواران عزیزم برن تو همون قسمت چینی
1396/7/26
سلام دوستان
برید توی نمایندگیها بلا استثنا یه ال نود چپی آوردن. من خودم خریدم سر دو ماه فروختمش .جون خودتون و خانوادتونو با این ماشین به خطر نندازید .تازه باید 50 میلیون هم پول بی زبون داد. این ماشین تو جاده و سر پیچها نامرد ترین ماشینه. یا حق
1396/7/30
هر ماشینی بد بری چپ میکنه . این قضیه تخریب L90 از بابت تعادل قدیمی شده دیگه جواب نمیده ! استپ وی که 10 تومن گرونتره تعادلش به خوبی L90 نیست !
1396/8/2
اول که ال90 پورشه که نیست با سرعت بالا پیچ های جاده چالوس رو باش بشکنی
دوما پر مملکت شده راننده ناشی که ادای راننده های حرفه ای رو در میارن
هرکس باید به اندازه توانایی و مهارتش در رانندگی و ویژگی های خودروش و شناختش از مسیر سرعتش رو تنظیم کنه وگرنه کار دست خودش میده
من با پلاس بیشتر از 5000 کیلومتر تو جاده رفتم کاملا ماشین عالی هست فقط تو سربالایی باید از تیپ ترونیک استفاده کنی
1396/8/5
سلام
آقا مهدی پاریاد تو سربالایی با چه سرعتی تیپ ترونیک استفاده میکنی .یعنی اگه تیپ ترونیک استفاده نکنی بالا نمیره؟و اینکه چه جور سربالایی بوده مثلا در حد چالوس یا شیب کمتر.
از فرمون پلاس راضی هستی؟ جسارتا قبلا چه ماشینی داشتی.میخوام بدونم نرمی ماشینو با چه ماشینی مقایسه میکنی .

ممنونم
1396/9/17
باسلام
هر ماشینی با توجه به ابعادش و خصوصا ارتفاع ، سرعت خودرو و میزان درجه پیچ جاده یک تعادل و پایداری دارد. که متاسفانه پیچ های اکثر جاده های ما استاندارد نیست وپیچ باید شیب دار بوده و شیبش به طرف داخل جاده باشد که چینی چیزی در جاده های ساخته شده در 30 سال اخیر کمتر دیده میشود و اما سرعت هم باید متناسب با میزان چرخش پیچ باشد و اگر سرعت زیاد باشد طبق قانون گریز از مرکز خودرو از جاده خارج و به بیرون پرتاب (چپ)میشود.واما نکته سومی که مهم است ابعاد خود بوده که با توجه به طول و ارتفاع و فواصل چرخها در پایداری خودرو موثر هستند .مثلا پراید هاچ بک پایداری اش سر پیچ ها از پراید معمولی بیشتر است و اما نکته اخری که خیلی خیلی مهم است شخص راننده است .لذا راننده باید خیلی مهارت و ممارست داسته باشد که با توجه به پیچ جاده و سرعت ماشین . فرمان را یک دفعه بپیچد .هر ماشینی با پیچش ناگهانی فرمان چپ خواهد کرد .به همین خاطر برخی رانندگان در پیچ ها به مسیر یا لاین دیگررفته تا بتوانند به پایداری خودرو دوام بیشتری داده و مانع از چپ و انحراف خودرو شوند .لذا اکثر کسانی که در جاده ها چپ کرده و منحرف میشوند اغلب به شرایط ان جاده اشنا نبوده و در هنگام برخورد با پیچ های نااشنا ناگهان دست و پاچه شده و فرمان را یکدفعه می پیچند و حادثه ناگوار رخ میدهد .لذا بهترین عمل و پیشگیری از این نوع حوادث در این مواقع توجه به تابلوها ی راهنمایی و رانندگی است .انشاء ا.. همه سفرها بخوشی انجام شود
1396/8/6
سلام
منظورم از سر بالایی گردنه ها رو با تیپترونیک بری بهتره چون دیگه دنده سبک نمیشه واقعا از قدرت واقعی موتور استفاده میکنی
من قبلا 405 داشتم الانم 207 اتومات در کنارش دارم به نظرم پلاس خیلی نرمتر
1396/8/9
وقعاً که کلی چراغ و پلاستیک جدید اضافه شده بهش. خیلی عالی شده این ماشین به نظرم اینو تو ایران باید ۱۰۰ میلیون بفروشن چون مشتری داره، کیفیت داره، چراغ های بزرگ داره، فرانسویه، از همه مهمتر مقام اول رو از نظر زشتی داره. خداییش طراحش کیف دنیا رو میکنه ۵ سال یه بار نقاشی میکشه میده دست ایرانیا و کلی هم پول میگره.
چینی چیه بابا !!! همش به قول دوستمون بزک شده.دوست عزیز حداقل چینی ها چراغ رو به عنوان آپشن حساب نمیکنن و وقاحتشون هنوز به حدی نرسیده که آشغال هاشونو ۵۰ میلیون قالب شما کنن
1396/9/17
با سلام
هرماشینی با دنده اتومات سربالایی را میرود ولی با سرعت و دورموتورکمتری بالا میرودولی وقتی به حالت تیپ ترونیک یا دستی تغییر میدهید ماشین با سرعت و دورموتور بالاتری به مسیرش ادامه میدهد.البته باید در سرازیری ها هم در حالت تیپ ترونیک و دستی پایین امد تا خودرو بخودی خودش سرعت نگیرد و دنده عوض نکند .دنده در حالت اتومات باید در مسیرهای مسطح و غیر کوهستانی استفاده شود.
1396/8/10
اینکه پلاس زیاد زیبا نیست شکی نیست
اما باید واقعیت رو درک کنیم که با این مبلغ گزینه دیگه ای نیست
چینی ها که فوق العاده بی کیفیتن تو این رنج قیمت و البته بعد از چند سال به کلی فراموش میشن از طرف سازنده قطعاتشون و تعمیرشون سخت و پر هزینه است تولیدات داخل هم اصلا ارزش بحث کردن ندارن چند تا ماشین قدیمی که فقط پلاستیک خشکه داشبرد و رویه درشون عوض کردن با متور های پرحاشیه ef7 . Xu7 که همیشه دلت تو مشت باشه واشر نسوزونه یاتاقان نزنه
این موتور رو چند ماشین به کار رفته و امتحان پس داده
قیافشم بد نیست قابل تحمله
1396/8/14
رییس اتحادیه تعمیرکاران خودرو با اعلام اینکه بعد از دوره گارانتی تکلیف خریداران خودروهای چینی در بازار معلوم نیست، گفت: در این رابطه هماهنگی های لازم برای آموزش تعمیر کاران کشور نیز انجام نشده ولی از طرف دیگر خود شرکت واردکننده در حوزه خدمات پس از فروش ناقص عمل می‌کند.

وی اضافه کرد: برای حل این مشکل باید وزارت صنعت یک کمیته ویژه تشکیل و این موضوع را بررسی کند. چرا که هر روز سهم خودروساز چینی در بازار افزایش پیدا می‌کند اما هیچ اقدامی برای رعایت حقوق مصرف کننده صورت نمی‌گیرد.

نیک آیین با اشاره به اینکه تعداد تعمیرگاه‌های کشور در مقایسه با حجم بالای خودروهای چینی بسیار اندک است، تصریح کرد: در این بازار بی سامان فقط حقوق مصرف‌کننده است که بدون توجه مسئولان مورد تضییع قرار می‌گیرد.

منبع

تسنیم
1396/8/17
به نظر من کلاً اینکه ما ایرانی ها در همه چی نظر میدیم اشتباهه آدم فقط زمانی میتونه در مورد چیزی نظر بده که خودش تست و امتحان کرده باشه ، بنده تندر پلاس رو دوماهه دارم مسافرت هم باهاش رفتم بسیار ماشین خوبیه به نسبت 50 میلیون تومان موتور و گیربکس خوبی داره و تقریبا به نسبت این قیمت عالیه
1396/8/29
باسلام
کسی از دوستان روی پلاس کروز نصب کرده؟
میدونه چرا در حالت کروز کنترل اگه ترمز بگیری بعد دوباره بری رو حالت کروز یه گاز زیاد میخوره یک دفعه دور موتور میره بالا بعد از کروز خارج میشه واین خیلی خطرناکه
اگه از دوستان راه حل رفع این مشکل رو میدونه لطفا راهنمایی کنه
ممنون
1396/9/1
سلام
صحت داره گيرباكس پلاس اتومات نصب به تندر٩٠اتومات تقويت شده هست؟؟
1396/9/4
فقط و فقط جای مه شکن عقبش من رو کشته
خلاقیت موج می زنه
1396/9/19
سلام دوستان.من این ناشینو خریدم.۴ حلقه لاستیک هانکوک ۲۰۵ گذاشتم روش.نمیدونم چرا یکمی یه دست میکشه سمت شاگرد.بالانس و تنظیم فرمون رفتم عیبی نداشته.دوستانی که این ماشینو دارن مشکل منو دارن آیا؟چیکارش کنم؟
1396/9/20
سلام منم دقیقا همین مشکل رو دارم و میزون فرمون هم مشکل نداره ولی به سمت شاگرد میکشه
1396/9/21
سلام هیتی
شاید لاستیک ها مشکل دارن اخه من 205 ایرانی انداختم مشکل ندارن
با185 کارخونه چطور بود؟
1396/9/22
سلام
من 4 حلقه لاستیک 205 گذاشتم همین مشکل داشت علت آن تفاوت آج لاستیک ها و میزان باد لاستیک ها بود داداش اگر مشکل جلوبندی و فرمان نداره 1- جهت وآج لاستیک هماهنگ کن 2- با د نیتروژن بزن البته به یک اندازه
1396/9/25
سلام مجدد به دوستان.متاسفانه من سریع لاستیکارا عوض کردم وقتی خریدم و فرصت نشد با لاستیک فابریکش تست کنم.آج لاستیکارا هم همه هم سو هستند و روی این مسئله دقت کردم.باد لاستیکارا هم بارها تست کردم.یعنی نیتروژن بزنم مشکلم حل میشه؟یه بنده خدایی گفت اگه بالانس رو کار بری درست میشه؟کسی این مورد را تست نکرده؟
1398/7/10
سلام دوست عزیز من هم همین مشکل رو داشتم پیش هرکی بردم نفهمیدن چشه یکی میگفت لاستیکت یکم شکم زده که اینجوری نبود
بعد با یه مکانیک ماشین سنگین صحبت کردم
گفت بخاطر جای پیچ ها هست که لاستیک پهن شده باید ببری بدی دستگاه دیاگ از حالت رینگ 14 تغییر بدن به پانزده دیاگ
من ماشین فروختم دیگه نمیدونم راسته یا نه
1396/9/20
سلام
تو رنج قیمت 50 ت بهتر از محصولات خانواده رنو ، تو بازار فعلی ایران گیر نمیاد.ایراداتی داره مثل تعلیق نامناسب ولی مزیتش به عیبهاش می چربه.
سپاس
1396/9/27
قبل از اظهار نظر بهتره کمی فکر کنیم ...(موتور خوب،بدنه محکم،کم استحلاک،جادار،و....) و در آخر انصافا ظاهرش بهتر شده. در حال حاضر بهترین گزینه تا 60 میلیون همین ماشینه اگه کسی ماشین صفر دیگه ای سراغ داره بیاد خودم خریدارم.
1396/10/4
سلام دوستان من ال نود پلاس دستی خریدم که خیلی راضیم ازش الان نزدیک ۲ ماه میشه ببینید تو این رنج قیمت بهترین انتخابه مطمئن باشید البته بازم به سلیقه بستگی داره بنظر من کسایی ک با ال نود معمولی نتونستن ارتباط برقرار کنند این مدل پلاس خیلی بهتر شده مخصوصا داخل خودرو فیسش عوض شده فرمان عوض شده تغییرات بیرون ماشین هم خوب بوده و اون ضمختی ال نود گرفته شده ( منظور از تغییرات جزئی هست ) ولی در کل ماشین خیلی خوبیه سر و صدا تو ماشین نیست سیستم تعلیق خیلی خوبه و نرمه تو دست اندازا نمی کوبه شتابش خوبه و کسایی که دنبال ماشین اسپرت هستند با امکانات بالا این ماشین میشه روش کار گذاشت چون از قبل تعریف شده واسش این ماشین ک میخرید خامه یکم بهش برسید بنظرم خیلی راحت باهاش حال میکنید البته اینم بهتون بگم تعمییرات ال نود خیلی کمه یعنی ماشین خراب نمیشه با هرجور رانندگی کیفیت قطعات بالاس البته اینم بگم که اگ ماشین خراب بشه قیمت قطعات بالاس که البته اگه خراب بشن مثلا تسمه تایمش رو هشتاد هزارتا عوض میکنن مصرف بنزینش هم که خیلی کمه البته از مصرف اتوماتش خبر ندارم ( شنیدم ک مصرفش یکم بیشتره درستی یا غلط بودنشو نمیدونم) در کل تو بازار خراب ماشین این بهترین انتخاب هست و امیدوارم چیزهایی که گفتم به دردتون بخوره موفق باشید دوستان
1397/1/15
با عرض سلام
من 5 ماهه که اتومات این خودرو رو خریدم و خیلی هم از انتخابم راضیم.. مصرف سوختش هم عالیه، تو جاده های بین شهری صدی 6 تا میسوزونه.. به جرئت میتونم بگم بهترین خودرو توو رنج قیمت 40 تا 60 تومنه
1396/10/6
سلام.دوستان توی دنده اتومات حالت دنده دستی یا ترونیک چند دنده هست؟اتوماتش که ۴ دنده جلو داره
1396/10/7
سلام دوست عزیز
اتوماتیک ال 90 چهار دنده است و کیربکس دستی 5 دنده دارد
1397/2/7
ترونیکش هم 4 دنده دارد
1396/10/12
سلام دوستان ؛ ببخشید یک سوال دارم . آیا گیربکس اتوماتیک تندر 90 نسبت به گیریکس دنده ایش ایراد خاصی داره ؟ آیا استهلاکش بیشتره یا مثل دنده ایشه ؟ آیا تعمیرکار و قطعات لازم برای گیربکس اتوماتیکش تضمین شده هست تا بشه با خیال آسوده مدل اتوماتش رو بخریم ؟
1396/10/14
سلام. من حدود يک ماه وقت گذاشتم واسه خريد ماشين، کلي تحقيق کردم و بالاخره پلاس اتومات ثبت نام کردم. به نظر من از بقيه رقيباش بهتره. اول رفتم سراغ اچ سي کراس که خود نمايندگي گفت بي خيال شو که اين ماشين خيلي مشکل داره، 207 خيلي خوشکل تر بود ولي وقتي کاپوت رو بالا زدم با موتور ايراني زشت روبرو شدم و منصرف شدم ولي گفتن اتوماتش گيربکس فرانسويه ولي موتورش همينه، خلاصه اينکه اين ماشين کم استهلاک ترين و نرم ترين بين رقباشه.
1396/10/14
سلام دوستان. کمتر از یک هفته هست اتومات خریدم. امروز بعد از اینکه دزدگیر نصب کردم چراغ چک روشن شد. رفتم دیاگ زدم میگه ایراد در سنسور تعویض دنده. کسی تجربه ای داره؟ حالا باید چیکار کنم؟ نکنه مشکلی پیدا کرده باشه و از گارانتی خارج بشه؟
1396/10/15
سلام
احتمالا نمایندگی آپکو نبوده مشکل برقی پیدا کرده
چون نصبش با دزگیر فابریک سوکتی باشه
من تو آپکو نصب کردم مشکل نداشت
1397/2/19
داداش حرف مفت میزنه برای منم این جوری شد بردم جای وارد تا دید دیاگ نزده گفت دزدگیر با پاور ویندوز نصب کردی گفتم آره : گفت اگه دکمه قفل شیشه زیر ترمز دستی رو فعال کنی که شیشه های عقب دکمش کار نکنه بعدش در ماشین و با دزدگیر بزنی پاور ویندوزت خطا میندازه ـ برام خطا رو پاک کرد گفت یا پاور ویندوزو باز کن یا هواست باشه ـــ منم اصلاً دیگه دکمه قفل دکمه شیشه بالابرو نمیزنم چیز مهمی هم نیست مشکل کلاً حل شد موتور گیربکس این ماشین در حد خودش بهترینه
1396/10/19
سلام دوستان ما ۹۶/۱۰/۱۰ یه تندر پلاس دستی برداشتیم الان ۶ روزه تو خونس صبحا که روشن میکنم تا موتور گرم شه بعد از چند دقیقه سر دوتا خونه درجه رادیات پر می‌کنه بعد که گرم تر شد دوتا درجه دیگه میخواستم ببینم این عادیه یا نه؟
1396/10/20
سلام دوست عزیز
کاملا عادیه بعد پر کردن چهار خونه دیگه نه بالا میره نه پایین میاد
1397/2/19
چیز مهمی نیست کاملاً عادیه 206 و تقریباً همه ماشین ها همین جوری هستند
1396/11/4
سلام .ماه های اخیر مطالعه ی نظرات کاربران در باره ی خودروها موجب سردرگمی فراوان می شد. در نظر داشتم در کنار خودرویی که دارم یک ماشین بی دردسر ومناسب برای تردد روزمره تهیه کنم. سرانجام تندر پلاس را انتخاب کردم..باید بگویم که بیشتر از آنچه فکرش را می کردم راضی کننده است.هرچند امکانات رفاهی یا آپشن خاصی ندارد اما برای من راحتی و اطمینان مطرح بود. رانندگی با تندر پلاس بسیار نرم و راحت و بدون خستگی است.دنده ی اتوماتیک آن بسیار نرم و منا سب عمل می کند..در ترافیک و نیز در مسیرهای طولانی بسیار راحت هستم. بدون تردید از انتخابم راضی هستم.سفر جاده البته کوتاه را هم امتحان کردم بسیار مطلوب بود.هرچند سفرهای طولانی را با ماکسیما طی خواهم کرد. شکل ظاهری ماشین هم با تغییراتی که داشته از نظر من بسیار خوب شده است. بنظرمن در این محدوده ی قیمت یکی از بهترین انتخاب هاست. یکی از محسنات دیگرش راحتی صندلی هایش است.
در مجموع ماشین بسیار جذابی است برایم.
1396/11/5
من میخوام بخرم ایا مصرف سوخت زیاده
1397/1/7
نه مصرفش خیلی پایینه
1396/11/14
سلام، وقت بخیر! سه روز هست که ماشینو تحویل گرفتم، متاسفانه هنگام تعویض دنده از 1 به 2 ماشین لگد میزنه، هم تو سرعت آهسته هم پر گاز! کسی دلیلشو میدونه؟
1396/11/17
با سلام خدمت دوستان
آرش جان به خاطر دسته موتور شاتونی هستش که بی کیفیت هستش و جنس اصل نمیندازن اگه تونستی یدونه اصلی شو بگیر قیمتش هم حدودا ۱۴۰۰۰۰ تومان هستش این مشکل رو هم من داشتم
1397/1/29
با سلام و احترام
صبر کنید تا ماشین گرم بشه بعد حرکت کنید. همه ماشین های اتومات را نباید بلافاصله بعد از روشن کردن به حرکت در بیارید.
1396/11/19
در جواب سیامک و هیتی، مشکل کشیدن فرمان به سمت چپ یا راست در صورتی که لاستیک ماشین خوبه و بالانسم میزونه مربوط به میل تعادل جعبه فرمون میشه.
برید جلوبندی کار بگید میل تعادل جعبه فرمون رو عوض کنه مشکل حل میشه
1396/11/19
دوستان من یه تندر پلاس اتومات گرفتم ولی موتورش صدایه لق لق میده. ظاهرا میگن موتورش ایرانیزه شده. یه ال نود خوب بود که اونم اینطوری شد
1396/11/24
من می خوام بخرم خوبه
1396/11/27
سلام منم تندر پلاس دنده ای رو ثبت نام کردم ، ولی الان پشیمون شدم ، اینقدر اطرافیان منو سرزنش کردن
بقول یکی از دوستان هرچه بیشتر تحقیق کنی سردرگم تر میشی
به نظر شما تندر پلاس بهتره یا دنا پلاس و یا برلیانس اچ ۳۳۰ ؟ هنگ کردم بخدا
در ضمن حواله تندر پلاس دنده تحویل خرداد ماه هم فروشه.
1396/12/4
رضا جان
سر در گم نشو ،اگه از لحاظ فنی دنبال یه ماشین بی درد سر و آلی میگردیخمین تندر پلاس عالیه .................عالی شک نکن .بسیاری از این کساییکه از این ماشین بد میگن ،یا میگن داریم و پشیمونیم،یا فلان ایرادو داره،دروغ حرف میزنن و اطلاعات غلط میدن.
گوشکن فقط کافیه اینترنت رو خاموش کنی بری چند نفر که ال90 دارن رو پیدا کن و سوال کن،یا برو پیشچند تا مکانیک،صافکار .شما اگه بخوای یه ال 90 دست دوم سالم پیدا کنی بخری باید خیلی بگردی ،چونکسی کهیه ال90 سالم داره حاضر نیست ماشینشو بفروشه. ایناواقعیته.
ولی اگه دنبال آپشن و امکانات متفرقه میگردی ،این دوتا ماشینی که گفتی هم خوبه ،ولیبازار دست دوم بسیار بدی دارن.
بیشتر فکر کن!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
1396/12/10
سلام بر دوستان تجربه بنده که چند سال تند سوارم با 150000 کیلومتر رانندگی هنوز بجز قطعات مصرفی از قبیل تسمه تایم لنت لاستیک هنوز راهم به مکانیکی نیوفتاده همچنان ماشین سالم و سلامت ال 90 مدل 90 e2 پر شتاب گیربکس فوق العاده نرم و معایب که داره کابین ساده خسته کننده هندلینک ضعیف البته با لاستیک 205 تا حدودی حل میشه و صندلی های نا راحت برای مسیر های طولانی و کم آپشن بودن
1396/12/21
ماشینی که 10 میلیون قیمستشه مردم 60 تا بابتش میدن خیلیم بشکن و بالا میندازن فقط مواظب باشید دارید شیشه رو بالا پایین میکنید باباتون نبینه فکر نکنه دارین فندک روشن می کنید واسه سیگار... :)) یک آشغال به تمام معناست مثل پیکان هیچی نداره فقط راه میره
1397/1/17
در مورد قیمت با شما موافقم چاره ای نداریم چون در ایران زندگی میکنیم در این رنج قیمتی بهترین گزینه همین لوگان است ولی در مورد قدرت شتاب خیلی بی انصافیه که این ماشین اروپایی با پیکان 40 سال پیش مقایسه بشه. البته اونایی که پراید و پیکان سوارن میگن این ماشین اشغاله
1397/2/1
عالی بود
1397/2/4
کولرفوق العاده ضعیفی داره؛
1397/5/24
ببین تو یا سوار ال نود نشدی یا داری حرف الکی میزنی کولر ال نود سر 1 انقدر قوی کار میکنه که از بسیاری ماشین ایرانی خیلی قوی تر وبهتر کار میکنه
1398/4/2
چرا حرف الکی میزنی شما کولر ال نود خنکیش مثل کولر گازیه و بعد گذشت چند دقیقه آدم تو ماشین یخ میزنه
1397/2/8
من مدل ۹۶ دارم ۱۴۰۰۰ کیلومتر باهاش رفتم هیچ عیبی نداره بهترین ماشینی که داشتم با ماشینای چینی قابل قیاس نیست
1397/2/19
منم همینطور ده هزار تا رفتم باهاش کولر و بخاری و ... همه چیش عالیه منن فقط لاستیک و کره ای 205 انداختم که به نظرم خیلی تو جاده تاثیر داره
1397/2/28
سلام دوستان تندر 90 پلاس کنسول میانی داره یا نه
1397/2/29
۳۵ تومن بگیر بنداز روش
1397/3/6
سلام. دوستان یه ماهه ک تندراتومات خریدم. امروز وقتی خواستم از پارکینگ خارجش کنم دنده روحالت رو ب جلوقرار دادم ولی ماشین حرکتی نمی کنه. رو حالت عقب هم همینطور. کسی همچین مشکلی براش پیش اومده؟؟
1397/3/10
سه ماه هکه این ماشینو دارم رینگ پهن آلومینیومی با لاستیک پهن یزد تایر انداختم .یه سر اگزوز هم براش نصب کردم . زیباتر شده . ماشین نرم و راحتی هست .
1397/3/18
6ماهه که تندر پلاس اتومات دارم ول تو هوای گرم یا وقتی که کولر میگیرم موتور ماشین لرزش داره کسی میدونه چرا .برا کسی دیگه پیش اومده
1397/6/3
با سلام
منم ي تندر نود پلاس اتومات دارم وقتي كولر ميگيرم فن تند استارت ميشه ماشين خيلي لرزش داره و صداي زيادي هم ايجاد ميكنه.
البته ي مشكل ديگه هم اينه كه خيلي تو سربالايي ضعيفه و شتاب خوبي نداره نسبت به مدل هاي قديمي ترش. شما هم اينو تاييد ميكنيد؟
1397/3/21
من پنج سال ال نود معمولی دارس خودرو داشتم. از سال ۹۱ تا ۹۶. واقعا عالی بود.محکم و قابل اطمینان و نرم. الانم ال نود پلاس اتوماتیک گرفتم. بد نیست. ولی واسه من اون ال نود قدیمی پاررس خودرویی خیلی بهتر و جذاب تر بود. نمی دونم چرا این پلاس مثل اون قدیمیه نرم و محکم نیست!
شایدم من خیلی حساسم
1397/3/22
تندر90پلاسی ک ب من تحویل دادن، ورقه‌ بدنش اونقدر نازک و ضعیفه ک حتی با فشار دست هم خم میشه. کلا بدنش آشغاله امکانات رفاهی هم نداره
شیشه راننده هم وقتی تا وسط میکشم پایین ی صدای ریز تق تق میده وقتی توی دست اندازی میفته
1397/3/28
با سلام
میخوام ماشین بخرم نمیدانم تندر پلاس بخرم یا پارس تندر به نظر شما کدام بهتره?
راهنمایی کنید ممنون
1399/3/11
سلام، شک نکن، تندرپلاس و اگه میتونید اتوماتیک، بنده دو ساله دارم، حرف نداره
1397/4/7
من در حدود یک سال هست که تندر پلاس دارم و تجربیاتم را می گم شاید به درد کسی بخوره. مثل غالب تندر هایی که دیدم یه کمی فرمون به سمت راست می کشه. وقتی کولر روشن میکنی و دور تند فن استارت می خوره،اگر دستت روی فرمون باشه، یه حالت لرزش خیلی ضعیف احساس میشه. البته واسه سرنشین ها ملموس نیست. اما راننده اگه دقت کنه متوجه میشه. من وقتی ماشین را تحویل گرفتم حدود 3 ملیون خرج مونیتور و دوربین و سنسور وکروز و.... کردم ولی در کل ماشین با امکاناتی نیست ولی از نظر فنی خیلی خوبه. من از روزی که گرفتم تا الان پا به نمایندگی نزاشتم. حتی برای سرویس اولیه و گارانتی و.... یه مورد دیگه هم که باید بگم گیربکس بسیار خوب زد اف هست که انقدر نرم دنده تعویض می کنه که سرنشین متوجه تعویض دنده نمیشه. معکوس دادنش هم خیلی خوب و منظم انجام میشه. در مجموع نمونه بارز یه ماشین بی دردسر هست که آدم را گرفتار تعمیرگاه و نمایندگی نمی کنه و امکانات حداقلی را هم داره. ولی اگه بخوای با ماشین های صد ملیونی و بالاتر مقایسه کنی امکاناتش بسیار کم هست. از نظر دوام و بی دردسر بودن، قابل مقایسه با هیچکدام از رقبا و هم قیمت هاش نیست. حالا ممکنه یه ماشینی نرم تر و بی صداتر باشه و اون یکی خوشگل تر باشه و... ولی ماشینی که به راحتی تا 150 هزار کیلومتر واست کار میکنه و خرجش یه تسمه تایم و لوازم مصرفی هست، همین لوگان یا تندر هست و بس. گواه این ادعا را هم توی خیابون ها میتونی ببینی. کافیه یک روز راه بیفتی توی خیابون و از دارندگان تندر سوال کنی. خودت متوجه قضیه میشی. البته درست استفاده کردن هم نباید فراموش بشه. چون بعضی دوستان خودم هستن که اگه تانک بهشون بدی، سر یه سال داغون تحویلت میدن.
1397/4/10
اخه تندر نه قیافه داره نه اپشن داره نه سواریش انچان تعریفی داره اخه اینم شد ماشین بدرد ... میخوره من زانتیا رو از این بیشتر می پسندم از هر لحاظ از ال 90 نمیدوم تندر و ..... که سهله از مگانم که بابای این ماشین حساب میشه سرتر هست شتاب زانتیا صد برابر این ماشین هست هندلینگ هم که اصلا حرفی در مقابل زانتیا نداره زانتیا از لحاظ موتوری واقعا حرف نداره بینظیر هست ماشین اصلی قاچاقچی هاست حتی دنده سه هم تیکاف میکشه سواری بسیار نرمی داره قابلیت و تنظیم ارتفاع و...... حرکت روی سه چرخ گشتاوو ر و کشش بالاتر گیربکس عالی من که یه چرخ زانتیا رو با 10000از این ماشین عوض نمیکنم البته خرج های زانتیا خیلی بالاست و بایداز لحاظ فنی استاد باشی چون سیستم تعلیق پیچیده ای داره درکل فقط یه ماشین باز واقعی میفهمه زانتیا چه ماشینی هاست
1397/4/11
باسلام دوست عزیز زانتیا رو ال 90 نباید مقایسه کرد چون زانتیا تو یک کلاس دیگه قرار دارد و ال 90 توی یک کلاس دیگس کلا مقاسشون هم اشتباس زانتیا باید با رقیباش مقایسه کرد مثلا با ماکسیما و مزدا3 یا کیا سراتو یا مثلا با مگان که بقول خودت همه می دونن بابای ال 90 وتندر هست ولی ال 90 باید بامثلا پارس و دنا و برلیانس h330 که از نظر بنده ال 90 از رقیبای خودش بهتر هست اما زانتیا در مقابل رقیباش هیچ حرفی برای گفتن نداره درضمن الان اگه بخای زانتیا بخری در حد صفر 30 میلیون از تندر صفر که مطمئنی دست دلال نبوده گرون تر پس زانتیا با خرج های زیادی که داره ماشین خیلی خیلی خوبی هم نیست وگرنه تولید میشد ولی در شتاب و قدرت و سرعت و لذت رانندگی سواری خیلی نرم و راحت چابکی و برای کل کل و کورس از هیچ ماشینی جانمیونه رو همه می دونن ولی زانتیا در مقابل رقیباش هیچ حرفی برای گفتن نداره و اگه بخای اون با دنا یا تندر یا برلیانس و پارس یا 207 مقایسش کنی زانتیا از همه اینا یه سرو گردن بالاتر هست
1397/5/19
سلام من یه ال۹۰ اتومات دارم میخوام فیس لیفت ظاهریش کنم به تندر پلاس ،اصلا امکانش هست؟و اینکه میدونه حدودا چه قدر هزینه برمیداره؟
1397/6/3
با سلام
دوستان من ي ال نود پلاس اتومات دارم اسفند ٩٦ تحويل گرفتم دو تا ضعف عمده داره ١- تو سربالايي خيلي ضعيفه . ٢- كولر كه ميگيري فن استارت ميشه ماشين خيلي لرزش داره. كسي اين مشكلات رو با اين سري ال نود داره؟
در كل نسبت به نوع قديميش بنظرم از لحاظ فني ضعيف تره.
1397/9/14
آقای رامتین
پیشنهاد میکنم درخصوص نصب کابل ارت که قیمتی حدود ۱۰هزارتومان داره اقدام کنید.
ضمنا اگر بتونید شمع آمریکایی (اگه اصلش رو گیر بیارید) تاثیر خوبی رو قدرت و شتابش میندازه.
نکته دیگه اینه که درچه حالاتی از ماشین کولر میگیرید.همونطور که میدونید این خودرو دارای حجم موتور۱۶۰۰سی سی هست.در مواقع داشتن ۴ سرنشین خصوصا در سراشیبی رو به بالا و یا در ترافیک اگر زیاد گاز و ترمز بگیرید به موتور فشار وارد میشه.بعبارتی از هرخوردرو باید به اندازه خودش انتظار داشت.
1397/9/14
سلام.
من اولین خودروی ال۹۰ رو در سال ۱۳۹۱ خریدم.به رنک نوک مدادی.البته به ظاهر نوک مدادی و درسند هم درج شده بود نوک مدادی ولی واقعیتش به رنگ آبی نفتی میزد و یه روز که تو پارکینگ اداره دیدم یکی از همکارانم رنگ مشکی اش رو داره با حدود۳۰۰۰ کیلومتر کارکرد تقریبا به همون قیمت خرید فروختمش و یه مشکی رنگ خریدم.
غیر از موضوع رنگ، با توجه به اینکه قبلا پراید وپژوglx وپرشیا داشتم و طول قدم هم بلند بود بسیار احساس راحتی داشتم.اگرچه ال۹۰ ازپشت شبیه تانک وموتورش هم از پژو کم حجم تر بود، ولی بنظرم خیلی راحت بودم.تو اولین اقدام آینه بغل هاشو عوض کردم ودیدم بایه برچسب کاغذی داخش زده ساخت فرانسه.
این ماشینو تا سال۱۳۹۵ داشتم و چون بدلیل داشتن یه خودرو دیگه‌ که نتعلق به همسرم بود ناچار بودم بیرون از منزل پارکش کنم، و دائم خاک میگرفت و بقول معروف چرک تاب بود با۲۱۰۰۰ کیلومتر کارکرد فروختمش و وبا قدر قیمت بیشتر یه نقره ای که خاک رو کمتر نشون میده خریدم.بعداز حدود۸ ماه و کارکرد ۱۰۰۰ کیلومتر دیدم وقتی درحالت ایستاده ماشین روشنه، فرمون لرزش کم اما قابل احساس داره که بعداز مراجعه به نمایندگی جاده دماوند؛ اصلا محل نگذاشتند و به ناچار به لوگان شاپ توسراج رفتم و اون گفت ابراد از پمپ هیدرولیکشه که یک پمپ مثلا اصل داچیا بهم داد و همون بغل یه مکانیک که جوان خوبی بود عوضش کرد ولی باز درست نشد.یکی از دوستام او هم دوست مکانیک واردی داشت که وقتی دید گفت ایراد از لوله های حمل روغن هیدرولیک هستش و بتازگی کیفیت قبل رو ندارند.باشرط یدونه اصل و نو برام تهیه کرد و بعداز تعویض مشکلش حل شد. همونجا یه مشتری پیدا شد و من هم که کلا به ذوقم خورده بود درحدقیمت فروختم وفرداش از بنگاه هدیه سرا تو پل چوبی یه پارس تندر نقره ای خریدم(علتش این بود که همه میگفتند تولیدات پارس خودر یه چیز دیگه اس)
چشماتون روز بعد نبینهچراکه بعد از نصب دزدگیر و پاورویندوز و یه سری وسای دیگه؛ دیدم؛ بعداز چندروز اتاقش جیرجیر میکنه خصوصا وقتیکه با سرعت کم از چاله ها یا سرعت گیرها عبور میکردم.چندین بار امتحان کردم وبویژه موقع ضربدری رد شدن از موانع اتاق جیرجیر میکرد.
معطلش نکردم یه آگهی توی باما زدم وبانهایت انصاف به خریدار هم علت فروش با کارکرد پایین اش رو گفتم.ایشون هم یه دوری زد ومشکل رو مربوط به حساسیت بنده دونست.
دوباره به فروشگوه هدیه سرا رفتم و چون اون نوقع اصلا ساندرو رنگ نقره ای هنوز نیومده بود و من هم از خودرو سفید... نمیاد،یه دودی رنگش رو خریدم.
اگرچه شب قبل همه مشخصات ال۹۰ و ساندرو رو مقایسه کرده بودم ولی از فاصله بین دومحور که در ساندرو حدو ۷سانتیمتر کمتره غافل موندم و چون قدم بلنده وناچارم صندلی رو تانهایتش عقب ببرم،فضای جای پا برای نفر پشتی اصلا وجود نداره خصوصا اگه اون هم مثل فرزندانم قدبلند باشه.
چون قرار بود خودرو رو با خودروبر بیارن(ماشینهای کارتکسی اسنادشون برای پلاک حدودا۷روز طول میکشه) بلافاصله درخواست تعویض ساندرو رو با یک تندرپلاس اتوماتیک دادم.
تاریخ تحویلش برج ۹ سال ۱۳۹۶ هست و الان حدود ۶۰۰۰ تا کار کرده.
به معنای واقعی فوق العاده و راحته.البته لازمه بگم از اونهایی که ساندروی اتوماتیک دارند هم پرسیدم اونها هم خیلی راضی اند.
چهار حلقه لاستیک ۲۱۵ ژاپنی با گلپاشهایی که خود دادم همراه فول فلاپ رنگ نقره ای بهشون زدن و نصب کردم بهمراه یه سری لوازم که باید کارخونه میزد ونزده مثل نمد و نوار دور موتور و اینها نصب کردم و خیلی خوش رخ تر شده(انشالله)
گیربکس اتوماتیکش بسیار نرم وبموقع دنده عوض میکنه و نمای داخلیش هم یه کم بهتر شده خصوصا بعداز انداختن روکش طرح مارون.
مصرفش داخل شهر حدود ۹ تا ۱۰ لیتر در یکصدکیلومتره که بسته به ترافیک متغیره.بعداز انداختن لاستیکهای ژاپنی بنظرم خیلی نرمتر شده و البته بنظرم هنوز مثل تمام ال۹۰ ها درسر پیچ مشکل هندلینگ داره.صدای موتور اصلا تو کابین نمیاد خصوصا بعداز نصب نمد درب موتور.
نوشته های بالا صرفا جهت اطلاع ارائه شده و اگرچه ممکنه بعضی ها از سر شوخ طبعی بگن یا بنویسن که با این همه هزینه میشد یه ماشین خارجی خرید باید بگم که اولین خریدم از ۱۶ میلیون شروع شد و دربرج۹ سال۹۶ هم این تندرپلاس رو ۵۱میلیون خریدم. خوشبختانه در هرجابجای اگر بنا برشرایط بازار گرون میخریدم با همان شرایط گرونتر هم(قیمت روز) میفروختم.
ناگفته نمونه که الان قیمت این ماشین به حدود۱۱۰میلیون رسیده که صدالبته قیمت تمام خودروها افزایش پیدا کرده منجمله پراید.
موضوع دیگه اینکه اگر قیمت خودرو انشالله متعادل و ارزونتر بشه که یقینا نمیشه تصمیم دارم یه داستر دودیفرانسیل بخرم. زمانیکه من تندرپلاس رو خریدم قیمت دودیفرانسیل ۱۲۰ میلیون بود والان دوبرابر شده.
از معایب خانواده ال۹۰ هیچوقت مشکل موتوری نخواهید دید و یکی دو مورد خرابی لاستیک گردگیر سرپلوس اعلام شده که خب صدنات بعدی خودش رو بدنبال داره و باید حدود۴۰ هرار یه نگاهی بهش انداخت. مصداق این ادعا هم اینکه خودروهای نو وتازه از کارخونه درآمده رو حتما تو خیابونا و بزرگراهها دیدید که هتوز راه نرفته معیوب شده اتد و منتظر امداد اند.
درپایان بگم اگر در سطح قیمتی مشکل ندارید تندر پلاس که قیمت متوسط و تقریبا عامیانه ای داره، خودرو خوبیه اگر ظاهرش رو بپسندید. توصیه ام هم اینه ماشینی رو بخرید که از خوشتون بیاد حالا بسته به بودجه هرچی میخواد باشه چراکه چند نفر از دوستانم لیفان و ام دی ام و برلیانس و ... دارند که میگن خیلی خوبه حتی از ال۹۰ و تندرپلاس و ساندرو و نظایر که نظر هرکس محترمه.
یاعلی.
1397/12/4
با سلام من یه ال نود پلاس گرفتم که ظاهرا داخل باکش موجگیر نداره وقتی بنزین بیشتر از نصف باشه دائم تو ماشین صدای تالاق تالاق آب میاد کسی این مشکل رو داره؟
1398/1/28
با درود خدمت همه دوستان. یه سوال داشتم در مورد تندر 90. اخیرا قصد دارم یه تندر پلاس بخرم اما یه مورد هست که خیلی نگرانشم. اونم چپ کردن تندر 90 هست. متاسفانه آمار چپ کردن تندر 90 نسبت به ماشین های دیگه بالاست. که مثلا در سایت هایی که خودروهای تصادفی میفروشند میشه دید. دلیلش هم نمیدونم. برای اینکه مطمئن بشم از 3 نفر صافکار هم پرسیدم که اونها هم تایید کردن که یکی از خودروهایی که آمار چپی بیشتری داره ال 90 هست که یکی از اونها علت رو در یکپارچه بودن اکسل عقب عنوان کرد. از دوستانی که تجربه و اطلاعات کافی دارن ممنون میشم در این مورد راهنمایی کنن. ممنون
1398/5/25
من می خواستم استپ وی بگیرم
اما شکر خدا نشد ماشینش خوبه اما یکم کوچیکه، رفتیم تو فاز b30
اما یکی بهم گفت از فکر چینی بیا بیرون
خلاصه این رو خریدم، مولتی مدیا،سنسور،دوربین و... روش نصب کردم
از سادگی درومد.
من همه ماشینی سوار شدم اما تو رنج قیمت خودش حتی یکم بیشتر واقعا عالی
مخصوصا گیربکس خیلی خوبش،
کولرشم که حرف نداره فقط یکم فرمونش صفته که تو راحتی سواری گم میشه
خلاصه ماشین ردیفیه .
یه روز رفتم ایران خودرو برا گارانتی خودشون
می گفتن تو ماشیناشون محصولات رنو واقعا ارزش خرید بالا تری داره.
ممنون از حسن توجه شما
1398/11/4
تندر 90 یا تندر 90پلاس برخلاف شتاب زیادش و تند تیز بودنش بخاطر مرکز ثقل بالاتر و فاصله محور کمتر احتمال چپ شدنش بیشتره.به نظر من تنها ضعفش اینه .باید با سرعت بالا باهاش رانندگی نکنی بخصوص درجاده هایی که آب گرفتگی دارن و سر پیچ ها که تعادلش به هم میخوره و چپ میشه و درنتیجه در این شرایط باید اروم تر و با سرعت پایین تر رانندگی کرد .ولی از نظر شاخص های دیگر عالی هستش.
1398/7/8
سلام من مدل 4 97 پلاس اتومات گرفتم از اونجای که ماشین قبلیم هم تندر بود و کلا دوست دارم میگم
ماشینیه که هیچ وقت تعمیر گاه راه و بیراه نمیبرتت اگه هم بری برا مصرفی ها مانند روغن و لنت بری
شک نکنید ماشین عالی هست من چند بار مسافت ایلام ارومیه رفتم باش رازیم هیچگونه کم نمیاره با ماشین هم رنج خودش
1399/1/5
تجربه دوسال و 27000 کیلومتر ـ انقدر بی دردسره حوصله آدم سر میره ـ اینکه ظاهرش یکم پیره مردیه کاملاً درسته منم تنها به همین دلیل فروختمش و پژو 2008 خریدم ـ یک تجربه . من و یکی از دوستان که پرشیا داشت رفتیم فیل بند مسیر سربالایی سنگین و طولانی داره پرشیا دیگه داشت گریش میگرفت ولی تندر پلاس به راحتی رفت در طول این دوسال فقط به این فکر میکردم این ماشین واقعاً خوبه کولر و بخاری و ... اوکیه ـ چرا قیافه داخل و بیرونش این جوریه از نظر فنی و موتور و گیربکس با توجه به قیمتش واقعاً عالیه
1399/3/29
تندرپلاس دنده ای بخرین و در خریدش شک نکید من از موقعه ای که اونده سال ۹۶ یه دونه رو خریدم
نرم و پرشتاب و دنده ای نرم و کلاجی نرم با داشتن گیربکس jhq داره و خدایش پشیمون نمیکنه آدم رو از خریدش و دیگه رنگ نمایندگی و مکانیک رو نمی بینید با داشتن این خودرو
1400/11/28
من تندرپلاس در 96 دارم تا الان ازش راضیم استهلاک ومصرف سوخت کم، کولر خوب، میزان صدای کابین اذیت کننده نیست، قیمتش بالاست ولی می ارزه، قبلا زانتیا داشتم ولی ال90 بهتره،
1401/7/25
با گدَشت بیش از ۵ سال و کارکرد در حدود ۱۲۰ هزار کیلومتر باید بگم هنوز حتی برای تعویض لنت و تسمه تایم هم به تعمیرگاه مراجعه نکردم.فوق العاده کم استهلاک و بدون دردسره این ماشین.