موضوعات داغ

ماشین هایما S7

(3.4/5) 148,360 رای

درست است که کراس‌اوورهای تک‌دیفرانسیل قابلیت‌ آفرود خاصی ندارند و با توجه به شاسی یکپارچه و نبود گزینه‌هایی نظیر سیستم چهارچرخ متحرک، در بیرون از جاده کارآمد ظاهر نمی‌شوند، اما نکاتی مثل ابهت بیشتر، احساس امنیت (هرچند کاذب)، عبور ساده‌تر از ناهمواری‌های معمول، توانایی حمل بارهای حجیم و از همه مهم‌تر مدگرایی باعث شده که مردم توجه زیادی به این سگمنت داشته باشند. در واقع بسیاری از مشتریان حاضرند به جای سدان‌های چالاک بازار، یک کراس‌اوور حتی ضعیف‌تر از برندی گمنام‌تر را با قیمت مشابه خریداری کنند تا به مزیت‌های مورد اشاره دست یابند. خودروسازان هم با علم به این قضیه تمام تلاش خود را به کار بستند تا از این رقابت داغ عقب نماند و از جو موجود نهایت استفاده را ببرند. هایما S7 یکی از همین کراس‌اوورها است که در اوج سلطه SUVها و شاسی‌بلندنماها توسط ایران‌خودرو به بازار معرفی شد و توانست فروش قابل قبولی را تجربه کند.

165 km/h
حداکثر سرعت
8.8 liter/100km
مصرف سوخت
1995 cc
حجم موتور

مشخصات هایما S7

کلاس بدنه
کراس اوور
انتقال نیرو
دیفرانسیل جلو
نوع جعبه دنده
5 سرعته خودکار
حداکثر توان
148 اسب بخار
تنفس موتور
تنفس طبیعی
تعداد سیلندر
4 سیلندر

مزایا و معایب هایما S7

مزایا

آپشن‌های کافی، فضای قابل قبول کابین، کیفیت سواری نسبتاً مناسب، حساسیت کمتر به اکتان بنزین در قیاس با نسخه‌های توربو، گستردگی شبکه خدماتی (البته نه درحد تمامی شعب ایران‌خودرو)

معایب

شتاب ضعیف، هندلینگ نه چندان خوب در سرعت‌های بالاتر، ایمنی نامشخص، کمبود برخی امکانات نظیر دوربین 360 درجه در قیاس با نسخه توربو

بررسی هایما S7

هایما S7 یک کراس‌اوور سایز متوسط دیفرانسیل جلو چینی است که در ابتدا تنها با پیشرانه 2 لیتری تنفس طبیعی به بازارمان عرضه شد اما شتاب نه‌چندان مناسب و کشش متوسط این محصول، مسئولان ایران‌خودرو را برآن داشت تا با ارائه مدل توربو که از موتور به مراتب قوی‌تر و گیربکس جدیدتر و چند آپشن اضافه بهره می‌برد، نقطه‌ضعف‌های نسخه قبلی را جبران نمایند. میزان استقبال از S7 توربو به حدی بود که پس از مدتی نمونه ساده از چرخه تولید کنار رفت و حالا چند سالی است که نماینده ایران‌خودرو تنها با پیشرانه مجهز به پرخوران تولید می‌گردد. با این حال نسخه‌های دست دوم S7 اتمسفریک هم در مدل‌های تولیدی سال 1394 الی 1397 قابل خریداری هستند که هرچند از نظر لذت رانندگی و توانایی‌های حرکتی به پای برادر قوی‌تر خود نمی‌رسند اما با قیمت ارزان‌تر و حساسیت کمتر به کیفیت سوخت وشرایط نگهداری، میتوانند انتخاب قابل قبولی به حساب آیند.

هایما S7

از جمله نکات مثبت هایما S7 می‌توان به مواردی نظیر: آپشن‌های پرشمار، کابین و صندوق نسبتاً جادار، کیفیت سواری مناسب و گستردگی قابل‌قبول شبکه خدماتی یاد نمود؛ هرچند همانطور که گفتیم این محصول خودرو چندان چالاکی نیست و در بحث لذت و دینامیک رانندگی، فاصله زیادی با حالت ایده‌آل دارد. در خصوص ایمنی هم باید گفت که متاسفانه گزارش رسمی از عملکردش در تصادفات منتشر نشده است و درنتیجه نمی‌توان در خصوص میزان امنیت واقعی اتومبیل اظهار نظر کرد.

داخل هایما S7

هایما S7 از دیزاین داخلی زیبا و شکیل بهره می‌برد که هرچند در قیاس با خودروهای جدیدتر بازار (از جمله نسخه پلاس خودش) مقداری قدیمی و از مد افتاده شده اما همچنان قادر است نظرات بسیاری را به خود جلب نماید. داشبورد حجیم در تلفیق با کنسول برآمده مرکزی حس قرار گرفتن داخل یک خودرو امن و مستحکم را به سرنشینان منتقل می‌کند و نشانگرهای اسپرت پشت‌آمپر در کنار آپشن‌های مناسب موجود در جای‌جای کابین کمک کرده‌اند تا S7 تاحدودی مدرن و امروزی به چشم آید. از نظر کیفیت هم اوضاع راضی‌کننده است و قسمت فوقانی نرم داشبورد و مونتاژ قابل قبول قطعات حداقل برای این رده قیمتی امیدوارکننده به نظر میرسد.

هایما S7

از لحاظ فضای کابین نیز شرایط مناسب ارزیابی شد. البته با توجه به طول ماشین توقع جای پای بیشتری در قسمت عقبی داشتیم اما همین حالا هم می‌توان از هایما S7 به عنوان خودرویی مناسب برای خانواده و مسافرت‌های دسته جمعی یاد کرد. صندوق عقب 400 لیتری نیز برای نیازهای معمول کارآمد به نظر می‌رسد، بخصوص که با خواباندن صندلی‌های عقب می‌توان به فضای بسیار مناسبی دست یافت. از لحاظ ارگونومی مشکل حادی روئیت نشد، فقط به دلیل ارتفاع زیاد ماشین، در برخی شرایط دید پیرامونی محدود می‌گردد که این مورد در نسخه‌های توربو با اضافه شدن دوربین 360 درجه برطرف شده است.

طراحی هایما S7

هایما S7 از نظر ظاهری به خودروهای شاسی‌بلند واقعی شباهت دارد. در واقع برای این محصول از اِلمان‌های فانتزی و ظریف‌کاری‌های رایج در کراس‌اوورهای این رده استفاده نشده و تمرکز طراحان روی خصلت‌های قدرتی و پایبندی بر اصل سادگی بوده است. درب موتور و گلگیرهای برجسته، خطوط عضلانی کناری و قطعات درشت و زمخت ماشین دست به دست هم داده‌اند تا ظاهر هایما S7 خیلی مردانه و قوی به چشم آید و ارتفاع مناسب از سطح زمین در کنار لاستیک‌های نسبتاً فاق‌بلند، چهره‌ای آفرودی به ماشین بخشیده‌اند.

هایما S7

البته نسخه توربو با سپر و جلوپنجره جدید، رینگ‌های متفاوت و برخی ریزه‌کاری‌های دیگر ظاهر شکیل‌تری به خود گرفته اما همین مدل ساده هم از نظر طراحی به راحتی نمره قبولی را دریافت خواهد نمود. تنها مشکل در کپی‌کاری برخی قسمت‌هاست که کمبود اصالت ماشین را لو میدهد. مثلاً چراغ‌های عقب S7 به وضوح از روی محصولات ب‌ام‌و تقلید شده‌اند.

مشخصات هایما S7

زیر کاپوت هایما S7 اتمسفریک یک پیشرانه 4 سیلندر 2 لیتری 16 سوپاپ قرار گرفته که قادر است در بهترین حالت 148 اسب بخار قدرت و 180 نیوتن‌متر گشتاور تولید نماید. اعدادی که شاید برای یک خودرو سدان سبک‌وزن قابل قبول باشند اما در برابر جثه 1545 کیلوگرمی S7 چندان کافی به نظر نمی‌رسند و به همین علت در آغاز حرکت شاهد شتاب‌گیری کند اتومبیل هستیم. در واقع همین مشکل باعث شد که ایران‌خودرو خیلی زود به فکر جایگزین‌کردن مدل ساده با نسخه توربو بیفتد چراکه در نوع مجهز به پرخوران، علیرغم کاهش 200 سی‌سی از حجم موتور، قدرت به میزان 22 اسب بخار و گشتاور 50 نیوتن‌متر افزایش یافته و گیربکس 5 سرعته اتوماتیک هم با نوع 6 سرعته با ضرائب بهتر تعویض شده است.

موتور هایما S7

تمامی این موارد در کنار ثبات نسبی وزن ماشین به بهبود شتاب‌گیری و کشش قابل توجه و همچنین کاهش نسبی مصرف سوخت در نسخه توربو منتهی گشته است. پس اگر ذره‌ای به شتاب اهمیت میدهید باید حتماً به بودجه خود اضافه کرده و مدل توربو را انتخاب کنید؛ البته نمونه اتمسفریک هم از مزیت‌هایی مثل حساسیت کمتر به عدد اکتان بنزین برخوردار است که شاید برای برخی مهم‌تر از توانایی‌های حرکتی باشد.
برای سیستم تعلیق هم در جلو از مدل رایج مک‌فرسون و عقب مولتی‌لینک استفاده شده که در مجموع سواری نرم و راحتی برای ماشین به ارمغان آورده‌اند اما همین نرمی به افزایش حرکات عرضی در پیچ‌ها منجر شده و فرمان‌پذیری خودرو را کاهش داده است؛ هرچند خوشبختانه سیستم‌ کنترل پایداری الکترونیکی روی این محصول قرار دارد و اجازه نمی‌دهد که به این سادگی‌ها کنترل ماشین از دستان راننده خارج شود.

مشخصات فنی هایما S7

نام خودرو
هایما S7
کشور سازنده
پرچم کشورچین
سال (طراحی)
2014
موتور
4 سیلندر 16 سوپاپه
حجم موتور
1995 سی سی
تنفس موتور
تنفس طبیعی
انتقال نیرو
دیفرانسیل جلو
حداکثر قدرت
148 اسب بخار در 6000 دور در دقیقه
حداکثر گشتاور
180 نیوتن متر در 4500 دور در دقیقه
جعبه دنده
5 سرعته خودکار
شتاب 0 تا 100
15.8 ثانیه
حداکثر سرعت
165 کیلومتر در ساعت
وزن
1545 کیلوگرم
اندازه (میلیمتر)
4498 طول - 1830 عرض - 1730 ارتفاع
فاصله بین دو محور
2619 میلیمتر

مصرف سوخت ماشین هایما S7

 • داخل شهر
 • خارج از شهر
 • ترکیبی
 • حجم باک
 • استاندارد آلایندگی
 • میزان تولید CO2
 • استاندارد امنیت
 • -
 • -
 • 8.8 لیتر در هر صد کیلومتر
 • 61 لیتر
 • یورو 5
 • -

امکانات و تجهیزات هایما S7

درست است که نسخه‌های توربو و توربوپلاس هایما با چند آپشن اضافه نظیر دوربین 360 درجه به بازارمان عرضه شده‌اند اما حتی همین مدل ساده تنفس‌طبیعی هم از نظر سطح امکانات شرایط بسیار خوبی دارد و با ارائه گزینه‌هایی نظیر: "ترمزهای چهارچرخ دیسکی مجهز به ABS و EBD، سیستم کمکی حرکت در سربالایی‌ها HSA، کنترل پایداری الکترونیکی ESP، کنترل کشش TCS، کیسه هوا برای راننده و سرنشین کناری بهمراه ایربگ‌های جانبی (جمعاً چهار عدد)، تهویه مطبوع اتوماتیک، نمایشگر لمسی مرکزی مجهز به رهیاب ماهواره‌ای، دوربین دید عقب و بلوتوث، چراغ‌های روشنایی در روز، مه‌شکن‌های جلو و عقب، تنظیم ارتفاع چراغ‌های جلو از داخل، آینه‌های جانبی برقی تاشونده، آینه وسط ضد انعکاس نور با قابلیت نمایش فاصله تا موانع عقب و نظارت بر فشار باد تایرها، تودوزی چرمی، ایموبلایزر، ایزوفیکس، صندلی راننده با تنظیمات برقی و گرمکن، صندلی‌های قابل تنظیم و تاشو عقب، سیستم ورود و استارت بدون کلید، کروزکنترل، سانروف برقی و کامپیوتر سفری" شما را تا حدود زیادی راضی نگاه خواهد داشت.

امکانات هایما S7

کیسه هوا
کیسه هوای راننده و سرنشین کناری و ایربگ های جانبی (جمعاً 4 عدد)
سیستم صوتی
نمایشگر 7 اینچی لمسی با GPS - بلوتوث
ترمز و پایداری
سیستم های ترمز و پایداری شامل ترمز ضد قفل ABS - ترمز کمکی BAS ، کنترل کشش TCS - پایداری الکترونیکی ESP
دیگر امکانات
سامانه کنترل فشار باد تایر ها TPMS - دوربین دنده عقب - کامپیوتر سفری - سیستم تهویه مطبوع اتوماتیک - آینه ی داخلی الکتروکرومیک - آینه های جانبی گرمکن دار بهمراه امکان تاشوندگی برقی - سانروف و شیشه های برقی تمامی سرنشینان - صندلی های چرمی – صندلی های در جلو مجهز به گرمکن و برای راننده دارای تنظیمات برقی 8 جهته - کیلس و استارتر دکمه ای - کروز کنترل - چراغ روز بهمراه تنظیم ارتفاع چراغهای جلو از داخل -

رقبای هایما S7 در بازار

از جمله رقبای قیمتی S7 تنفس‌طبیعی میتوان به خودروهایی نظیر: جک S5 دنده‌ای و رنو داستر تک‌دیفرانسیل اشاره نمود؛ کراس‌اوورهایی که هرکدام مزایا و معایب خاص خودشان را در برابر نماینده هایما خواهند داشت. مثلاً رنو داستر با توجه به گشتاور بالاتر و وزن سبک‌تر مقداری چالاک‌تر است و از لحاظ دوام و استحکام هم یک سر و گردن بالاتر از S7 قرار می‌گیرد، اما در عوض در بحث زیبایی (بخصوص کابین) و آپشن‌های جانبی حرف چندانی برای گفتن نخواهد داشت.
جک S5 منوال هم علیرغم سواری اندکی خشک‌تر و گیربکس دنده‌ای و دردسرهای نگهداری از پیشرانه توربو، از شتاب بسیار بهتر و دینامیک رانندگی برتر بهره می‌برد. البته چری تیگو 5 نیز از بسیاری جهات شرایطی نزدیک به هایما S7 اتمسفریک دارد و در مدل‌های مشابه می‌تواند رقیب شایسته و قابل احترامی محسوب شود.

قیمت و نمایندگی

 • قیمت
 • نمایندگی

سوالات متداول

موتور هایما S7 تنفس‌طبیعی چه مشخصاتی دارد؟

زیر کاپوت هایما S7 اتمسفریک یک پیشرانه 4 سیلندر 2 لیتری 16 سوپاپ قرار گرفته که قادر است در بهترین حالت 148 اسب بخار قدرت و 180 نیوتن‌متر گشتاور تولید نماید

هایما S7 تنفس‌طبیعی از نظر فنی چه تفاوت‌هایی با نسخه توربو دارد؟

هایما S7 تنفس‌طبیعی جدا از تفاوت‌های جزئی ظاهری و تریم داخلی و چند آپشن کمتر (مثل دوربین 360 درجه)، از نظر فنی اختلاف زیادی با نمونه توربو دارد. در نوع مجهز به پرخوران، حجم پیشرانه 200 سی‌سی کاهش یافته اما با این حال قدرت به میزان 22 اسب بخار و گشتاور 50 نیوتن‌متر افزایش یافته و گیربکس 5 سرعته اتوماتیک (نمونه تنفس‌طبیعی) نیز با نوع 6 سرعته تعویض شده است. تمامی این موارد در کنار ثبات نسبی وزن ماشین به بهبود شتاب‌گیری و کشش قابل توجه و همچنین کاهش نسبی مصرف سوخت در نسخه توربو منتهی گشته است

مصرف سوخت هایما S7 تنفس‌طبیعی چقدر است؟

نسخه تنفس‌طبیعی هایما S7 در هر 100 کیلومتر پیمایش مسیر در شرایط استاندارد ترکیبی به 8.8 لیتر بنزین نیاز خواهد داشت. البته باتوجه به کیفیت سوخت، ارتفاع از سطح دریا، نوع رانندگی و سلامت خودرو این عدد می‌تواند بالاتر هم برود

هایما S7 ساده (تنفس‌طبیعی) از چه آپشن‌های رفاهی و ایمنی بهره برده است؟

درست است که نسخه‌های توربو و توربوپلاس هایما با چند آپشن اضافه نظیر دوربین 360 درجه به بازارمان عرضه شده‌اند اما حتی همین مدل ساده تنفس‌طبیعی هم از نظر سطح امکانات شرایط بسیار خوبی دارد و با ارائه گزینه‌هایی نظیر: ترمزهای چهارچرخ دیسکی مجهز به ABS و EBD، سیستم کمکی حرکت در سربالایی‌ها HSA، کنترل پایداری الکترونیکی ESP، کنترل کشش TCS، کیسه هوا برای راننده و سرنشین کناری بهمراه ایربگ‌های جانبی (جمعاً چهار عدد)، تهویه مطبوع اتوماتیک، نمایشگر لمسی مرکزی مجهز به رهیاب ماهواره‌ای، دوربین دید عقب و بلوتوث، چراغ‌های روشنایی در روز، مه‌شکن‌های جلو و عقب، تنظیم ارتفاع چراغ‌های جلو از داخل، آینه‌های جانبی برقی تاشونده، آینه وسط ضد انعکاس نور با قابلیت نمایش فاصله تا موانع عقب و نظارت بر فشار باد تایرها، تودوزی چرمی، ایموبلایزر، ایزوفیکس، صندلی راننده با تنظیمات برقی و گرمکن، صندلی‌های قابل تنظیم و تاشو عقب، سیستم ورود و استارت بدون کلید، کروزکنترل، سانروف برقی و کامپیوتر سفری شما را تا حدود زیادی راضی نگاه خواهد داشت

نظرات کاربران

41 نظر

دیدگاه های شما پس از تایید توسط خودروبانک نمایش داده خواهند شد

1395/5/18
عالی
1395/5/24
0تا 100 نگاه 15ثانیه در حالت ایده ال یعنی تو جاده با سرنشین و این وضعیت بنزین کمتر از 18 یا 19 ثانیه نیست :)) بابا این چیزا رو نخرین بخدا افت داره
1395/6/19
سلام دوست عزیز 0 تا 100 طبق کتابش زیر 15ونیم ثانیه است . و در تست هرچی گرفتیم 14/2 تا 14/5 در اومده .
1402/1/12
استاد ماشین تو جاده صفر تا صد دیگه نیاز نداره بلکه نیاز به گشتاور مناسب داره
1395/5/25
بین هایما با تیگو ۵ کدوم بهتر هستن ؟؟
1395/6/3
وانت پیکان
1395/10/8
خب معلومه که تیگو بهتره چون یکی از بهترین ماشین های چینی بعد از s5به خاطر کیفیت هست
1396/5/26
هایما بهتره چون کیفیتش بهتره گول ظاهرو نخور تیگو ظاهرش قشنگه ولی کیفیت قطعات نداره هایما شاید به نظر خوشگل نیاد ولی کیفیت قطعات داره قیمتش هم خوبه خرابی هم بگی نمیشه بگی خراب نمیشه شما پورشه سوار بشی بلاخره یه مشکل براش پیش میاد
1396/5/28
سلام دوستان من بین ماشین های مختلف مونده بودم همه ماشین های هم رده رو بررسی کردم تیگو۵،جکs5 ،رنو کپچر تیوولی و... اما نهایتا باتوجه به مشخصات عایما توربو رو انتخاب کردم گریبکس پاور تک کره،موتور طراحی مزدا ، اپشن های کامل از جمله دوربین ۳۶۰درجه شاسی بلند(بلند تر از جکs5) اتاق بزرگتر، نرمی خودرو در حال حرکت(نرم تر از اسپورتیج) وسانروف بزرگتر و.... پیشنهاد میکنم بدون اطلاعات نظر ندید و خودرو خودتون رو با مقایسه و البته با بررسی جیبتون انتخاب کنید
1396/6/30
وانت پیمان برای تو از همه بهتره
1396/8/9
يه دوچرخه بخري بهتر جواب ميده تا اين اشغالاي چيني
1395/6/15
اشغال چینی
1395/7/17
سخت در اشتباهی
1395/11/11
سلام یک نکته رو لازم دونستم که یاد اوری کنم خدمت دوستان مخصوصا اقامیلاد تمام عزیزان که تشریف اوردن به این بخش از سایت مطمئنا اطلاع دارن که این ماشین چینیه و لازم به زیر سوال بردن نظرات دوستان نیست به نظرم در این بخش ها از معایب و مزایای خودرو صحبت کنیم بهتره
موفق باشید
1396/3/31
سلام بسه دیگه این حرفها ماشین های کره ای هم اولش بد میگفتین حالا شده 200 میلیون هر چی باشه خدایی از ماشین های ویران خودرو و سایپا بهتره باتشکر
1396/6/6
عشق فقط یک کلام هایما علیه سلام
1395/6/19
سلام دوستان . من این ماشین رو دارم واقعا با کیفیت هست و نسبت به قیمتش واقعا خوبه و از بقیه
رقبای زیر 100 میلیونی واقعا بهتره.
1395/7/17
بله دوست عزیز منم با شما موافقم
1396/9/10
سلام، ببخشید من واقعا موندم و نمیدونم بین این همه ماشین، بلاخره کدومو انتخاب کنم و البته توان خریدم هم زیر ۱۰۰ میلیونه، اما محصولات ایران خودرو هم قابل اعتماد نیستن و الان واقعا نمیدونم باید چه ماشینی رو انتخاب کنم
1395/6/21
در سایت ایران خودرو استاندارد آلایندگی را یورو4 نوشته است. کدام یکی درست است؟
1395/6/24
کلا این ماشین غیر استاندارده
1395/8/4
اقا چرا خودمونو گول بزنیم با توجه به قیمتش نمیرزه :/
1395/11/16
سلام
هایما اس7 توربو اصلا قابل قیاس با این نیست جلو پنجره و سپر و... عوض شده و شتابش حدود 10 شده و دوربین 360 درجه و ... من که معتل نکردم و یه تحویل اردیبهشت نوشتم
1396/1/5
کسی این ماشینو میخره فریب سقف پانوراما و ظاهر نه چندان خوبشو میخوره اصلا ارزششو نداره
مصرفش خوبه که تنها نقطه مثبتشه
شتابش مزخرفه
در کل ماشین چرتیه
1396/1/14
یعنی ما ایرانیا تموم ماشینای دنیارو تست کردیم و‌نظر میدیم اصلا این ماشین سقفش پانورما نیست
من در حد صفرشو خریدم هفتادو پنج تومن اتومات بی صدا تعویض دنده عالی کیفیت خوب کشش در حد چارصدو پنج که فشار بیارین بهش سریعترم میشه مصرف سوخت خوب و پشتیبانی ایران خودرو

از چری تیگو ۵ خیلی خیلی بهتره شک نکنین
1396/2/20
باسلام خدمت دوستان . من بین هایما و x33s موندم به نظر شما کدوم بهتره ممنون میشم کمک کنین.
1396/3/3
اصلا اینا غیر قابل مقایسه هستند سعی کنید برید سوار شید تا متوجه تفاوت ها بشین
1396/3/31
سلام صد در صد هایما بهتره مخصوصا توربوش
1397/2/23
هایماs7بخرید بهتره،پشیمون نمیشید.
1396/3/9
هركي ماشينهاي زشت و بدتركيب چيني بخره صاحب اول و آخرش ميشه
1396/3/31
سلام تو که پولداری برو تویوتا بخر !
1397/2/20
آقا ماشین کره و ژاپن 10 مدل پایینتر خیلی بهتر از این چینی هاست
سانتافه 2008 کجا و این چینی ها کجا
1396/3/28
باسلام خدمت دوستان. ببخشین من بین هایما توربو و جک S5 موندم . کدوم بهتره ممنون میشم راهنمایی کنین.
1396/3/31
سلام دوست عزیز هایما توربو یه سری امکاناتی داره که s5 نداره و از لحاظ قدرت هم فرقی ندارند ولی جک s5 بازار فروش بهتری داره نسبت به هایما انتخاب من هایما توربو باتشکر
1396/3/30
سلام من بین تیگو 5 جدید و هایما s7 توربو موندم کدوم بهتره لطفا آگه میشه کمکی کنید با تشکر
1397/4/10
هایما خیلی بهتر از تیگو 5 هست
1396/5/7
همه چیزش قابل تحمله ولی شتاب 15 یعنی از rd هن تره یعنی سبقت ممنوع مثل خاور
1396/5/22
سلام بیشتر اقایون از شتاب کم ناراحت هستند مگر کسی که ماشین شاسی بلند میگیره دنبال مسابقه و کورس بستن هستید بابا این شاسی بلند فقط شهری هست نه برای کوه کمر است و نه برای کورس بستن سرعتش هم از میزان مجاز توی ایران بیشتر هست فقط چند اشکال عمده عدم گارانتیه که تمام نمایندگی ها پوشش نداره و دوم اینکه ایرانخودرو یه هو دستور العمل میده که کلاچ گارانتی نداره و تسمه وچند قطعه دیگر 7500 یا سه ماه گارانتی داره که برای یه ماشین 80 تا 90 میلیونی خیلی بخشنامه مسخره است
1397/5/19
شتاب ورژن جدید توربو شارژش فوق العاده است
1396/5/22
سلام برای من کند بودن شتاب و سرعت 165 کافیه فقط از مسئولین ایرانخودرو گلایه دارم که در تبلیغات اعلام میکنند گارانتی در تمام نمایندگیها سراسر کشور که اینطور نیست و دیگر 10000 کیلومتر که یه هو بخشنامه میکنند که کلاچ اصلا گارانتی نداره و تسمه تایم و چند قطع دیگر فقط 7500 کیلومتر یا سه ماه که برای یک ماشین 80 90 میلیونی بنظر مسخره و باورکردنی نیست همین کاراها را میکنند که مردم رقبتی به خرید کالای ایرانی یا منتاژ ایرانی را ندارند
1396/6/23
سلام خدمت همه دوستان عزیز
اول بگم که من این ماشین رو ندارم اما خیلی در موردش و هم رده هاش تحقیق کردم و تقریبا مدت زمان خوبی هم سوار همشون شدم
ببینید هایما ماشین خوبیه واسه کسی که تا حالا ماشین شاسی سوار نشده و این تجربه اولشه
ظاهرش خب چون چینی هستش سلیقه ای هست اما اکثرا میگن پشتش خیلی قشنگ تر از جلوشه
قیمتش تقریبا با توجه به ماشین های ایران خوبه البته رقیبای زیادی داره
از نظر کیفیت قطعات داخلی خوبه تقریبا اما نباید با ژاپنی ها و کره ای ها مقایسه بشه مثلا جنس داشبرد خوبه اما کیفیت دوخت صندلی ها قابل قبول نیست، پشت آمپرش میشه گفت خیلی ساده ولی امکانات مولتی مدیاش بد نیست که تو مدل توربو یکم ارتقا یافته تر شده
از نظرفنی شتابش واسه کل کل خیابونی و درگ تقریبا ضعیفه ولی تو مدل توربو قابل قبوله
موتور توربو خب بهتر و پرشتاب تره اما همونطور که میدونید مشکل حساسیت موتورهای توربو شارژ با بنزین ممکنه یکم اذیتتون کنه
تو نظرات خوندم از خدمات گارانتی می نالیدن دوستان که حق دارن چون ایران خودرو تو شهرستان یکم خدماتش برای این ماشین ضعیفه
افت قیمت ماشین های چینی خب یه چیزیه که همه میدونن و کسی که میخره این ماشینا رو باید با علم به اینکه حداقل باید با 5تومن زیر قیمت بفروشتش خرید کنه
بازارش هم خب به جک s5 نمیرسه اما از تیگو5 تقریبا بهتره ( جک خب چون یکم اسم در کرده و ام وی ام هم بخاطر اینکه خود شرکتش شرایط خیلی متنوعی داره هرکی بخواد بخره خب مسلما میره سراغ صفرش )
1396/8/13
دوستاااااان
نخريد
هيچكدوم رو نخريد
من كه بيچاره شدم تصادف كردم ازبقل بهم زدن دوتادر سمت شاگرد تركيد
سه ماهه ماشين نمايندگي خوابيده تا دراش از چين بياد
قطعات ندارن ماشينهاي چيني
هيچكدومشون
1396/9/4
این میتونه مهمترین دلیل باشه برای نخریدن ماشین چینی!!
1397/2/27
مشکل از رانندگی خودتونه
1397/5/19
چرا حرف بیخودی میزنی من خودم در نمایندگی هستم تمام قطعاتش به وفور موجوده
1396/9/11
هایما ماشین خوبی هست
1396/9/26
سلام این ماشین بی نظیره موتور 2000
1396/10/6
سلام هایما S7 اتومات دارم موقع تعویض دنده به عقب یا جلو صدا میخوره چیه طبیعیه یا مشکل داره ماشینهای دیگه صدا نداره. لطفاً اونایی که دارن نظر بدن .ممنون
1396/11/1
دوستان عزیزمن ۵روزه که هایماتوربو گرفتم فعلا که همچی خوب و عالی ، شتابشم خوبه ، بی صداست ، دنده نرم عوض میکنه ، فول آپشن هم هست ، مصرفشم از مناسبه حدود۱۰لیتر ، چهره جدید هم که داره شک نکنین زیر ۱۰۰میلیون بهترین انتخابه
1396/11/21
آقا عالی عالی ماشین از توی این رج قیمت به این خوبی اصلا نیست تیگو و چری برن جلو یک بوق بزرگ دستشون بگیرن شروع کنند به زدن تازه پژو 2008 هم باید این بوق را روی کاپوتش بگذاره شتاب بیست مصرف بیست داخل ماشین بیست خلاصه حرف نداره دمش گررررررم
1396/12/19
همشون این ماشینهای چینی کیفیتی نداره حتا توربو تا دو مشتری میاد ۱۰ میلیون گران می شود هر کس بخره نباید سبقت بگیره ۰
1397/1/24
خودرو چینی مساویه اشغال به تمام معنا لطفاً گول ظاهر ش رو نخورید من خریدم و بعد از ۳ ماه ردش کردم البته با کلی زرر
1397/4/5
با کلی زررر یا کلی ضرررر؟؟؟؟!!!!
1397/2/20
ماشین چینی مثل گوشی هوآوی میمونه
اولش زیبا و با امکانات به نظر میرسه
بعد از مدتی از دستش کلافه میشه
خریداری هم براش نیست کلی باید ضرر بدی
1397/5/12
کدوم ضرر هروز در حال افزایش قیمته امروز نخری فردا باید گرونتر بخری
1397/3/7
باسلام ازجهت ايمني هايماپنج ستاره گرفته اما جك درتست ايمني چين ستاره نگرفته هايماs7 توربو باموتور ١٨٠٠قدرت موتورش از هايما s5 توربو با موتور ١٦٠٠بيشتره ودر سربالايي كم نمياره و محكم تره اما s5ظريفتر وجمع وجور تره
1397/3/11
با سلام من شش ماه است هایما s7دارم ۳۵هزار تا بهاش کار کردم و هیچ ناراحتی ندارم از قدیم گفتن هرچی پول بدی همانقدر در آش میخری
1397/3/13
خداييش بد ترین ماشینی که داشتم این بوده برای اولین بار رفتم از نمایندگی تحویلش گرفتم یکی از بچه هام با شورو شوق رفت که تو ماشین بشینه یه دفعه تا سوار شد دید که در ماشین. بسته نمیشه اونجا بود که سریع از تعمیر گاه نمایندگی اومدن نزدیک یک ساعت تمام در پشت سمت چپ و دستکاری. کردن تا بالاخره در درست بسته شد این مشکلش و فراموش کردیم و بعد با خانواده سوار ماشین شدیم وحرکت کردیم از همون اول دونستم شتابش خیلی ضعیف تر از پژو پارس هفته اول و دوم سالم بود ولی تو هفته سوم فهمیدم نويگيشنش روشن نمیشه این که هیچی نبود وقتی ميوخواستم بعد سه ما ه بفروشمش با بیست میلیون ضرر فروختم
1397/5/19
نمیدونم چرا و به چه نیتی بعضی ها تبلیغات منفی در مورد این ماشین میکنن . هایماs7 توربو شارژ خودروی خیلی خوبیه هم شیک و جاداره و هم شتاب و سرعت خیلی بالایی داره درضمن سواری نرمی هم داره از باب خدمات پس از فروشم که ایران خودرو پشتیبانی میکنه ۳ سال گارانتی داره
1397/5/5
هایما s7 ماشین خیلی خوبیه نسخه توربوشارژش بسیار عالیه قدرت و سرعت بسیار بالایی داره در کناری نرمی فوق العادش این خودرو بسیار بزرگ و جاداره با کلی امکانات و آپشنهای متنوع از همه چی مهمتر تا ۳ سال گارانتی ایران خودرو هست در تمام مناطق کشور میتونید از خدمات پس از فروش ایران خودرو استفاده کنید در کل با در نظر گرفتن خود خودرو و شرایط پشتیبانی ایران خودرو از این ماشین بنظر من برای خرید گژینه مناسبیه
1398/6/23
من این ماشین و تو خوزستان داشتم فروختم رافور اروند گرفتم ماشین بدی نبود ولی تو آفرود آشغال بود بنظر من برای استفاده شهری عالیه ولی تو گرما موتور توربو خراب میشه
1398/9/19
سلام من ۲سال این ماشین رو داشتم قبلش یک سال جک داشتم دنده ای واقعا از هایما راضی تر بودم ماشین نسبتا کم خرج و نرم و با امکانات خوبیه
1401/3/7
نمیدونم چرا اسم چینی که میاد خیلیا فک می کنن آشغال هست
من اینو دارم خداوکیلی خیلی خوبه
البته برای من توربو هست شتاب خیلی بهتر از همه رقبا
آپشن های خوب
کیفیت ساخت خوب تو قیمت خودش
و کلی نقاط مثبت دیگه
من با این ماشین تا حالا ۸۰ تا رفتم یه ریال خرج اضافه ندارن
اگه می تونید ۵۰ الی ۱۰۰ تومن اضافه خرج کنید بی شک توربو بگیرید فوق‌العاده هست
1401/8/5
عالی ترین ماشین چینی که وجود داره
1401/12/10
سلام آیا هایما S7 تولید دنده ای هم داشته است؟ یا فقط اتومات دارد
1402/2/28
الان که دیگه سال 1402 دارم مینویسم ..این کامنتای سالهای قبل رو میخونم برام جالبه.چون ماشینو همون حدود 96 گرفتیم و اون موقع همه این تردیدها بود..منتها بعد از 6 سال استفاده که احتمالا بخوام بفروشمش بزنم به یه زخمی تا همین امروز تا حالا نشده ماشین توی نمایندگی بخوابه..یا اصلا نشده به جز قطعات مصرفی چیزی عوض بشه .از نظر من بسیار بسیار بسیار باکیفیت بود و اصلا اذیت نکرد هایما اس7 2000---توربوشم خوبه هرکی میخواد بخره ازز نظر کیفیت تردید نکنه ماشینیه که درگیر نمایندگی و خراب شدن نمیکنه ...ولی خب بنظرم نسل خودروها از نظر ظاهر داره عوض میشه.این ماشین دنده ای هم به مقدار کم تولید شده.
1402/10/27
هنگام پارک بودن خودروآیاقابلیت فیلم برداری راداردیاخیر