موضوعات داغ

ماشین هیوندای سنتنیال

(4.2/5) 154,072 رای

سگمنت سدان‌های لوکس فول سایز برای دهه‌ها در تصاحب مرسدس بنز اس کلاس و بی ام و سری ۷ بوده است. رقبای دیگری هم نظیر آئودی A8، جگوار XJ و لکسوس LS در این بازار حضور دارند اما موفقیت تجاری آنها به خصوص در دهه‌ی اخیر با موقعیت اس کلاس و سری ۷ قابل قیاس نیست. خودروسازان در این سگمنت پرچمدار محصولات خود را تولید می‌کنند و به همین دلیل هم از نظر فناوری و امکانات و هم از نظر فنی نیز رقابت در این کلاس بسیار دشوار است. گواه دشوار بودن رقابت نیز حذف نمونه‌ای همچون فولکس واگن فیتون است. با وجود همه شایستگی‌هایی که فولکس داشت اما نتوانست در میدان باقی بماند و شکست خورد.

250 km/h
حداکثر سرعت
12.3 liter/100km
مصرف سوخت
4600 cc
حجم موتور

مشخصات هیوندای سنتنیال

کلاس بدنه
سدان
انتقال نیرو
دیفرانسیل عقب
نوع جعبه دنده
8 دنده خودکار شیفت ترونیک
حداکثر توان
366 اسب بخار
تنفس موتور
تنفس طبیعی
تعداد سیلندر
8 سیلندر

مزایا و معایب هیوندای سنتنیال

مزایا

کابین لوکس، امکانات بسیار مناسب، موتور قدرتمند

معایب

خدمات پس از فروش ضعیف، بازار دست دوم ضعیف

بررسی هیوندای سنتنیال

نمونه‌هایی همچون فولکس واگن فیتون اما باعث نشدند تا خودروسازان دیگر از ورود به سگمنت سدان‌های لوکس فول سایز منصرف شوند بلکه همچنان اشتیاق برای تولید این خودروها وجود دارد. در این بین کره‌ای ها نیز از خود جسارت نشان داده و خودروی هیوندای سنتنیال را در سال ۲۰۰۹ معرفی کردند. سنتنیال البته خودروی جدیدی نبود و نسل نخست آن بین سال‌های ۱۹۹۹ تا ۲۰۰۸ روی خط تولید هیوندای قرار داشت اما هیچ وقت نتوانست خود را مطرح کند. در نسل دوم هیوندای از هر نظر محصول خود را ارتقا داده بود تا بتواند آن را رو در روی بزرگانی همچون اس کلاس قرار دهد.
هیوندای سنتنیال در برخی بازارها با نام Equus نیز شناخته می‌شود. این خودرو در بین سال‌های ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۳ در بازار کشور نیز عرضه شد که البته به دلیل قیمت بالایی که در آن زمان داشت چندان نتوانست مورد توجه بازار قرار گیرد. با وجود موقعیت سنتنیال در بازار ایران تعریفی نداشت و ندارد اما این خودرو را باید نقطه عطفی در تاریخ هیوندای دانست و اتومبیلی به غایت ارزشمند است. در ادامه نگاهی دقیق‌تر به هیوندای سنتنیال خواهیم داشت.

داخل هیوندای سنتنیال

با ورود به کابین هیوندای سنتنیال در همان لحظات نخست متوجه خواهید شد که هیوندای هنوز با رقبای آلمانی خود فاصله دارد. کابین شلوغ و پر دکمه هیوندای، در مقایسه با مرسدس S کلاس و بی ام و سری هفت، انگار یک نسل عقب ‌تر است همچنین در برخی نقاط کابین استفاده از مواد ارزان دیده می‌شود که شایسته خودرویی با چنین قیمتی نیست. با این حال باید اعتراف هم کرد که کیفیت کلی کابین بسیار بالاست و در کل حس خوبی را به سرنشینان منتقل می‌کند. با توجه به سن و سال خودرو در بخش‌هایی مانند کلید روشن و خاموش کردن موتور رنگ رفتگی دیده می‌شود که شایسته چنین خودرویی نیست، همچنین فرمان نیز دچار مقدای فرسودگی در بخش‌های چرمی شده است وهمه این موارد با باید به ضعف هیوندای در کیفیت متریال مربوط دانست.

داخل کابین هیوندای سنتنیال

داشبورد یک حجم پف کرده و مخلوطی از قرعات آلومینیومی و چوبی است که چندان جلوه جالبی کنار هم ندارند. در این بخش هیوندای سعی کرده به سبک مرسدس بنز با استفاده از یک ساعت آنالوگ، فضایی لوکس‌تر و شکیل را ایجاد کند. در بخش کنسول میانی نیز دسته دنده درون خطوط راهنمای ریلی خود قرار دارد که این هم طرحی قدیمی در برابر دسته دنده‌های الکترونیکی رقبا است. کنسول شلوغ و پر کلید سنتنیال نوید امکانات زیاد این خودرو را به ما می‌دهد. مرسدس بنز از چندین سال قبل دسته دنده S کلاس را به پشت ستون فرمان منتقل کرده بود تا فضای بیشتری در کنسول ایجاد شود، اما هیوندای با قرار دادن دسته دنده به شیوه سنتی و حجم زیادی از کلیدها در کنسول مرکزی باعث شده تا فضای زیادی در این قسمت اشغال شود. این از دست رفتن فضا از سوی دیگر باعث کوچک شدن محفظه زیر آرنجی شده است. این محفظه در خودرویی مانند اس کلاس بسیار بزرگ و کاربردی است اما در هیوندای سنتنیال بسیار کوچک و به درد نخور است. یکی از نقاط ضعف دیگر طراحی کابین در بخش پشت آمپرها هویدا می‌شود که سادگی بیش از حدی دارند و کاملا فاقد هیجان هستند.
از نظر فضای داخلی، هیوندای سنتنیال با توجه به کلاس که در آن قرار دارد، خودروی بسیار راحت و جادار است و هم از نظر فضای سر و شانه و هم از نظر فضای زانو، سرنشینان آن هیچ مشکلی نخواهند داشت.

طراحی هیوندای سنتنیال

هیوندای سنتنیال بسیاری از عناصر طراحی نسل نخست جنسیس را در خود دارد و حتی از فاصله دور امکان اشتباه گرفتن آن با جنسیس بسیار بالاست، اما با نزدیک شدن به خودرو متوجه خواهید شد که با محصولی متفاوت طرف هستید که جلوه‌ای متفاوت و بسیار لوکس‌تر از جنسیس دارد و ابعاد آن نیز به وضوح بزرگ‌تر هستیند. در بحث سایز، هیوندای سنتنیال با طول ۵۱۶۰ میلی‌متر، عرض ۱۹۰۰ میلی متر و ارتفاع ۱۴۹۵ میلی متر کاملا با نسخه لانگ مرسدس اس یا بی ام و سری ۷ لانگ قابل قیاس است. فاصله محوری ۳۰۴۵ میلی متری این خودرو نیز به ما اطمینان می‌دهد که مشکلی در فضای کابین وجود نخواهد داشت.
در نمای روبرو چراغ‌های درشت خودرو در کنار جلو پنجره بزرگ کرومی خودنمایی می‌کنند. این جلوپنجره و چراغ‌ها تا حدی طرح جنسیس را نیز یادآوری می‌کنند. سپر نیز در نهایت سادگی طراحی شده است و ورودی‌های هوا و مه شکن‌های روی آن جذابیت خاصی ندارند.
در نمای جانبی، سنتنیال عضلانی و قوی جلوه می‌کند ضمن اینکه در این بخش هم هیوندای با استفاده از رینگ‌های کرومی و حاشیه کرومی شیشه‌ها سعی کرده تا چاشنی لوکس بودن را بیشتر کند. خط گلگیر عقب که از در عقب شروع شده است و تا چراغ‌ها ادامه دارد از بهترین قسمت‌های طراحی این خودرو است.
در بخش عقبی، سنتنیال مانند جلو، چراغ‌هایی بزرگ دارد که طراحی آنها قابل قبول است. دو خروجی اگزوز کتابی هم درون سپر عقب جای گرفته‌اند که برخلاف خیلی از خودروهای امروزی، کاملا واقعی و کاربردی هستند. در کل طراحی سنتنیال در برابر رقبای آلمانی‌اش حرف چندانی برای گفتن ندارد ولی هیوندای به خوبی توانسته ظاهری لوکس را ایجاد کند که البته خیلی چاشنی اسپرت بودن در آن دیده نمی‌شود و شاید مورد پسند بسیاری از خریداران جوان نباشد.

مشخصات هیوندای سنتنیال

هیوندای سنتنیال با سه موتور ۳.۸ لیتری شش سیلندر، ۴.۶ لیتری هشت سیلندر و ۵ لیتری هشت سیلندر تولید شد. نمونه‌های وارد شده به ایران از انواع ۴.۶ لیتری V8 هستند که قدرت و گشتاور مناسبی دارند. مدل‌های ۵ لیتری فقط در بازار آمریکا به فروش رفته‌اند.
موتور تنفس طبیعی این خودرو از سری Tau هیوندای است که در نسخه‌های دیگر آن در کیا موهاوی هشت سیلندر و هیوندای جنسیس هشت سیلندر نیزبکار رفته‌اند. این موتور از بلوک و سرسیلندر آلومینیومی استفاده می‌کند و به سیستم پاشش سوخت چند نقطه‌ای (MPI)، سیستم زمانبندی متغیر سوپاپ (CVVT) و طراحی دو میل سوپاپ در بالا (DOHC) مجهز است.
در نهایت، این موتور می‌تواند ۳۶۰ اسب بخار قدرت و ۴۴۰ نیوتن متر گشتاور تولید کند. انتقال نیرو به چرخ‌های عقب با استفاده از گیربکس ۶ دنده خوکار ساخت ZF آلمان انجام می‌شود. با این مشخصات، هیوندای سنتنیال می‌تواند در ۶.۴ ثانیه جثه ۲۰۰۵ کیلوگرمی خود را به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت و در نهایت به حداکثر سرعت ۲۴۰ کیلومتر بر ساعت برساند. از این نظر می‌توان توانایی حرکتی آن را با بی ام و 528i مقایسه کرد. مصرف سوخت ترکیبی این خودرو نیز ۱۰.۷ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر اعلام شده است.

آزمایش رانندگی

عایق بندی کابین در هیوندای سنتنیال بسیار خوب است. گرچه نباید انتظار اس کلاس ولی در نوع خود بسیار خوب است و صدای موتور به هیچ وجه داخل کابین نفوذی ندارد. با اینکه وزن خودرو بیش از ۲ تن است اما شتاب گیری آن قابل قبول است و موتور توان و کشش خوبی دارد. عملکرد گیربکس نیز نرم و بی نقص است اما نباید فکر کنید واکنش‌های آن به خوبی گیربکس ۸ سرعته جدید بی ام و یا گیربکس‌های دوبل کلاچ است. دی عمل این گیربکس طوری تنظیم شده است تا آرامش کابین زیاد بر هم نخورد و به همین علت معکوس دادن‌های آن آنی نیستند.
یکی از بهترین و در حقیقت بزرگ‌ترین نقطه قوت هیوندای سنتنیال نرمی سواری این خودرو است. سنتنیال مانند یک کشتی از روی دست اندازها رد می‌شود و سیستم تعلیق آن با کمک‌های بادی به خوبی آرامش کابین را حفظ می‌کند. هر قدر که در بخش‌های دیگری مانند کیفیت، هندلینگ و شتاب، سنتنیال از مرسدس بنز عقب باشد اما در نرمی سواری و القای حضور در یک خودروی لوکس توانسته فاصله خود را با مرسدس بنز کم کند. این مزیت اگر قیمت زمان صفر کیلومتر بودن این خودرو را با رقبا مقایسه کنید بسیار مهم می‌شود.
در هنگام عبور از پیچ‌ها نیز هندلینگ خودرو بیشتر یادآور جنسیس است اما حتی به آن نیز نمی‌رسد. وضعیت پایداری با قرار دادن سیستم تعلیق در حالت اسپرت مقداری بهتر می‌شود اما به هر حال به یاد داشته باشید که این خودرو برای لذت بردن از پیچ‌ها طراحی نشده است، بلکه هدف آن تجربه یک سفر راحت و بی تنش در اتوبان است. عملکرد سیستم ترمز نیز نسبت به رقبای آلمانی پایین‌تر است که این مورد در جنسیس نیز دیده می‌شد.

مشخصات فنی هیوندای سنتنیال

نام خودرو
هیوندای سنتنیال
کشور سازنده
پرچم کشورکره جنوبی
سال (طراحی)
2010
موتور
8 سیلندر 32 سوپاپه
حجم موتور
4600 سی سی
تنفس موتور
تنفس طبیعی
انتقال نیرو
دیفرانسیل عقب
حداکثر قدرت
366 اسب بخار در 6500 دور در دقیقه
حداکثر گشتاور
438 نیوتن متر در 4500 دور در دقیقه
جعبه دنده
8 دنده خودکار شیفت ترونیک
شتاب 0 تا 100
6.7 ثانیه
حداکثر سرعت
250 کیلومتر در ساعت
وزن
-
اندازه (میلیمتر)
5160 طول - 1890 عرض - 1495 ارتفاع
فاصله بین دو محور
0 میلیمتر

مصرف سوخت ماشین هیوندای سنتنیال

 • داخل شهر
 • خارج از شهر
 • ترکیبی
 • حجم باک
 • استاندارد آلایندگی
 • میزان تولید CO2
 • استاندارد امنیت
 • -
 • -
 • 12.3 لیتر در هر صد کیلومتر
 • 77 لیتر
 • یورو 4
 • -

امکانات و تجهیزات هیوندای سنتنیال

هیوندای هر قدر که در کیفیت ساخت یا سبک طراحی نسبت به رقبایش عقب باشد اما سعی کرده تا این ضعف را در بخش امکانات رفاهی خودرو جبران کند. در بدو ورود به خودرو اولین امکاناتی که توجه شما را به خود جلب خواهند کرد، تهویه مطبوع چهار کاناله، گرمکن و سردکن صندلی‌های جلو و عقب، ماساژور صندلی‌های جلو و عقب، مانیتور عقب، تنظیم برقی صندلی‌های جلو و عقب و پرده‌های برقی جانبی عقب هستند. موارد دیگری مانند درهای سافت کلوز، کروز کنترل هوشمند، کنسول مرکزی عقب، سیستم صوتی ۶۰۸ واتی Lexicon، گرمکن فرمان، تنظیم برقی فرمان در ارتفاع و عمق، تنظیم ارتفاع، تنظیم حالت رانندگی، ترمز پارک برقی، سنسور نور و باران، سانروف برقی، سنسورهای پارک جلو و عقب، دوربین دید عقب و چراغ شور نیز در هیوندای سنتنیال به صورت استاندارد دیده می‌شوند. این خودرو در گونه VIP چهار سرنشینه نیز تولید شده است که البته نمونه مورد آزمایش از آن دسته نیست. در مدل‌های VIP در بین صندلی‌های عقب یک کنسول ثابت بزرگ وجود دارد و امکانات بیشتری مانند میز کار و یخچال نیز دیده می‌شوند.
در بخش ایمنی نیز سنتنیال به داشتن ۹ ایربگ، سیستم کنترل پایداری و سیستم کنترل کشش موفق به کسب ربته ایمنی خوب از موسسه IIHS آمریکا شده است.

امکانات هیوندای سنتنیال

کیسه هوا
کیسه هوای سرنشینان جلو - جانبی - پرده ای - کیسه هوا جهت محافظت از زانوی راننده - مجموعا 9 کیسه هوا
سیستم صوتی
سیستم صوتی حرفه ای Lexicon مجهز به 16 بلندگو، آمپلی فایر و ساب ووفر - قابلیت پخش MP3 و 6 عدد DVD به صورت چنجر - دارای پورت های USB و iPod و AUX - نمایشگر 8 اینچی - مجهز به سیستم نمایش چند رسانه ای از طریق سیستم پیشرفته DIS - مجهز به بلوتوث برای تلفن
ترمز و پایداری
ESC - VSM - ABS - BAS - TCS - CBC - EBD - EPB - AVH - SCC
دیگر امکانات
کنترل الکتریکی کمک فنرها با قابلیت اسپرت و اتوماتیک - قابلیت تنظیم ارتفاع خودرو به صورت دستی و اتوماتیک – سیستم کنترل کیفیت هوا – سنسور کنترل دمای اتاق – سیستم کلید هوشمند – تنظیم صندلی ها به همراه 2 حافظه – سرد کن و گرمکن صندلی ها – صندلی های عقب مجهز به سیستم VIP، ماساژور، یخچال، مانیتور، تنظیم برقی و مجهز به چراغ زیر صندلی – سیستم راهنمای پارک PGS – دوربین نقطه کور – گرمکن غربیلک فرمان – آینه های داخل و کناری الکتروکرومیک – سنسورهای باران و پارک – سیستم وکیوم دربها – قرارگیری باطری در کف صندوق عقب برای ایمنی بیشتر

رقبای هیوندای سنتنیال در بازار

در پایان تست باید اعتراف کرد که هیوندای به عنوان اولین تجربه گرچه مهندسی و عملکرد مانند خودروهای اروپایی و بالاخص آلمانی را ارائه نداده است ولی توانسته فاصله خود با آنها را بسیار کم کند و به همین دلیل باید به هیوندای تبریک گفت.
هیوندای سنتنیال برای رقابت با بزرگانی آمد که قدمتشان بیش از ۵ دهه است و به همین دلیل راه سختی در پیش داشت. با این حال شجاعت هیوندای در تولید چنین خودرویی بسیار قابل تحسین است. در سنتنیال همچنان مواردی مانند طراحی داخلی، عملکرد فنی و استفاده زیاد از پلاستیک همچنان به شما یادآوری می‌کنند که چرا این خودرو در زمان نو بودن حدود ۳ هزار دلار از مرسدس بنز رقیب خود ارزان‌تر بود، اما در سایر بخش‌ها سنتنیال خودرویی کاملا لوکس است که حتی امروزه نیز بسیاری از امکانات آن را در هر خودرویی نمی‌شود دید. سنتنیال بدون شک جایگاه خوبی در بازار ایران ندارد و فروش آن به سادگی خرید آن نیست اما اگر برای بازه زمانی طولانی دنبال خودرویی بسیار راحت و لوکس هستید که قیمت و هزینه نگهداری کم‌تری از سدان‌های لوکس آلمانی داشته باشد، هیوندای سنتنیال می‌تواند نیازهای شما را برآورده کند.

قیمت و نمایندگی

 • قیمت
 • نمایندگی

نظرات کاربران

200 نظر

دیدگاه های شما پس از تایید توسط خودروبانک نمایش داده خواهند شد

1390/4/29
من که با نمایندگی هیوندا صحبت کردم اینطور بهم گفت که سال 89 ...100 تاش وارد کشور شده که همشونو سفارتها برداشتن!!! عجیب نیست؟؟؟ راست و دروغش پا خودش ...
1389/7/13
واقعا باحاله خيلي خوبه-پدرم واسه تولدم خريده برام-5 مهر.فوق العادس.توصيه مي كنم حداقل يكبار سوارش بشيد.
1398/2/30
مجردی؟ بیاییم خواستگاری 😜
1398/3/8
جوری گفته حتما یه بار سوارش شین مثل اینکه بستنیه برن بخرن یه مثلا شهربازیه خانم عزیز مال شخصی یه نفره شما ماله خودتو بده مردم تست کنن
1398/5/19
مبارک باشه ولی به رخ کسی نکش
1398/6/7
قربون بابت برم با این دخترش که کادو تولد به این خوشگلی داده مبارک باشه
1399/6/27
ایشون یه هفته مارو به فرزندی قبول نمیکنه
1401/4/3
اون بابا رو باید اول صدتا ماچ بعدش مجسمه اش رو با طلا ساخت🌺
1401/8/11
فهمیدم دروغ نمیگی😂😘
1389/8/3
asheghe emkanatet hastam
1389/8/21
دوسش دارم.
1389/10/11
با توجه به قیمتش به درد نمیخوره..در کل با این قیمت میشه BMW سری 7 خرید
1389/11/9
ghalataye ezafe az hyundai ,vase kasayi ke oghdeye benzo bmw daran
1398/5/2
Bebakhshid ke az seri 5 va e250 geron tare oghde brand oni dare ke in dota ro migire 😊
1401/5/25
Vaght kardi ye negah be gheimatesh bendaz mifahmi ooni ke oghdeye brand dare ino nemikhare
1389/11/25
ماشین خیلی راحتیه. حتی از خیلی از مدلهای BENZ و BMW هم سرتره. فقط یه بار برونی متوجه میشی
1398/6/15
چرت گفتیا دیگه این حرفو جایی نزن
تو هیوندای کره ای رو با بنز و bmwابر قدرت های آلمانی مقایسه میکنی؟ مثلا ماشین شناسی؟
1389/12/15
mashin narundi to kojash bahale be darde amash mikhore
1396/5/11
تو خودت پراید بیشتر سوار شدی یا فقط چون این هیونداعه بدرد نمیخوره یبار سوارش بشو بعد نظر بده ما الان 3 سال این ماشینو داریم جز کمک فنر که اونم تو گارانتیش بوده هیچ مشکل دیگه ای نداشته لطفا تعصب رو کنار بذارید
1390/1/3
دوستم روز والنتاین یکی برام خریده . خیلی ازش راضیم
1390/1/26
حالاکه بازار خالی بندی گرمه:
پسرم جدول ضربو حفظ کرد یکی براش خریدم
1390/2/11
tahe mashin piremardi
1390/2/11
راست میگه منم شاهدم برا پسرش خریده
1390/2/15
gf am roza tavallodam vasam kharide??????
1390/2/25
ماشین بسیار عالی وبا امکانات عالی توصیه میکنم یه دونشو بخرید و باهاش زندگی کنید
1400/8/25
تو که خودت میگی بده تا ما سوار شیم
1390/2/27
ننه ام 2تاش برام خریده در کل ماشین بدی نیست در ضمن پول بنزینش ندارم چون 2تاست!!!
1390/3/2
همکلاسیم بهش تقلب رسوندم برام خرید

البته یه خورده فرمونش تیزه!!!!!!!!!
1390/3/2
من دارم اما چه فایده که بنزین ندارم!!!!!!کسی بنزین نداره؟؟؟؟!!
1390/3/8
babaye dust dokhtaram yekisho baram kharide!
1390/3/27
روز پدر یکی برای بابام خریدم خیلی ازش راضیه
1390/3/27
من هنوز نخریدمش اما خیلی ازش راضیم
1390/4/4
من دو تا خریدم که ده تا کارت سوخت داشته باشم . ماشین خوبیه شما هم بخرید
1390/4/10
راستی یادم رفت بگم جدیدا حراج شده من یکی خریدم یکی مفتی گرفتم اما خوشم نیومد
1390/5/3
www.machine.blogfa.com
1390/5/5
سفارت آدمای مهمشو سوار مارک هیوندای نمی کنه!
چون این مارک تو خارج با این قیمتا که فروخته نمی شه خیلی ارزونتره مثلا خود همین حول و حوش 35 تومنه.
1390/5/8
کمک یدونه بابایی برام خریده بلد نیستم رهشنش کنم
1398/6/6
بابا این جملات را از کجا پیدا میکنین به هم میگیم. واقعا شماها استادین. مخلص همه.
1390/6/10
واي واي واي چه خانوما وآقايون باكلاسي داريم. كادوي تولد والنتاين روز مرد و ... اصلا به رختتون نمياد.
اگه اينكاره بودي توي اينترنت پلاس نبوديد
1390/6/13
ba 132miliun tuman chanta MAXIMA mishe kharid???va aya 1doone maxima bekhario esportesh koni behtare ya ino dashte bashi???inam shod mashin!!faghat maxima
1390/6/24
سلام هیوندا اوانته ما سگش شرف داره به این اسباب بازی مسخره.
1390/6/25
اخه چیه این ماشینا من خودم یه پراید 132 دارم فرمونش هم هیدرولیکه و abs هم نداره .خیلی هم ازش راضیم ولی اگه کسی تمایل داشت با یکی از ماشینا عوض میکنم
1390/7/2
تو جاده های ایران فقط شاسی بلند خوبه...
www.irfair.com
1390/7/22
من يكي از اينا دارم ولي راضي نيستم ميخوام بدم به بابابزرگم بعدش يه الاغ بخرم .تازه بنزينم نميخواد
1390/7/24
سلام خدمت همه دوستان.امیدوارم روزی برسه که قیمت این ماشین ها با قیمت تو بازار های جهانی برابر بشه.....با آرزوی موفقیت برای همه دوستان....
1390/7/28
من دیروز یه دونه گرفتم/نمیدونم چرا کلاچ داره/تازه کیلومترشم شبیه 206/فکر کنم گفته 16 بلندگو داره/چند تاشم گذاشتن زیر ماشین/

تازه دارم یارانه هامو جمع میکنم خدا قسمت کنه نزدیک که بخرمش
1390/8/9
baba hame tavajoh konan behnaz kheyli maye daran.mashino bikhial behnazo be4asb
1390/8/18
سلام بر و بکس جک
ما یه پیکان مدل72 داشتیم سواره اون شده بودم یه دوس خر مایه دارم (( خودمم تعجب میکنم که چرا با من دوسته) از این خریده بود به من گفت بیا برونش پشت ماشین که شستم نتستم حتی روشنش کنم .
دهاتی نیستم ولی 95% مردم ایران سوار شدن و خریدن اینجور ماشینا واسشون افسانه اس پس بیخیال بشین این همه هم سر هم دیگه کلاه نزارین اگه ما ایرانیا یکم صداقت و پشتکار داشتیم الان ایران خودرو و سایپا یه ماشینای میزدن که بنز و بی ام و و بوگاتی و فراری از ما ایده میگرفتن
حیف که نه صداقت است نه پشت کار
1390/8/21
ماهی 25 هزارتومن قسطی میدن ماهم یکی بخریم
1390/9/6
پول لنتشو ندارم
1390/9/13
فقط مردم رو مسخره میکنن. آخه به یه ماشین کره ای این همه پول میدن. تازه قیمتش امروز در بنگاه در ارومیه به 143000000 تومن هم رسیده
1400/6/18
کجایی که بیای و ببینی پراید شده ۱۴۳ میلیون... سال ۱۴۰۰!!!
1390/9/22
یادش بخیر سال 46 که با پیکان 58 تو خیابونا دور میزدیم چه کلاسی داشت!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
1390/9/30
من كه 2 تا دارم ازش راضيم.مسافرش هم زياده
1390/10/20
لاشه ماکسیما به این می ارزه.
در ضمن با این وضع بنزین و با این وضع جاده ها که 120 تا بیشتر نمیتونی بری پراید سوار شی بهتره
1390/10/21
من که اصلا ازش راضی نیستم.واسه تولد دوستم دادمش به اون......
1390/10/21
ماشی خووی نی
1390/10/16
مشقام خوب نوشتم بابام بهم عیدی داد یه دونه اسنتشیال صدفی داد
1390/10/17
بلندپروازی کره ای!! ما یکیشو خریدیم واسه کلفتمون جهت خرید منزل. آخه قد یه وانت جا داره...
1390/10/24
من یکیشو گرفتم دادم کلفتمون تا راحت برو بیاد .پاش درد میکنه.توفکرم یه اس500 بگیرم براش ....
1390/11/3
بهناز یادته سوار ماشینت بودی با بوگاتی ویرونم ازت سبقت گرفتم آتیش اگزوزم سنتنیالتو پرت کرد؟!!!
1390/11/17
این مگه هیوندای نیست؟
پس چرا ارم هیوندای نداره؟
1390/11/23
vaghan namifahmam chera bayad to iran enghadr pole mashin bedim ba pol audi r8 savare .... masgharast
1390/12/1
من یکی داشتم ازش خیلی راضی بودم سفارش دادم برام یه کوپه ازش درس کنن
1390/12/6
سلام.همه که دارن.من که ندارم ولی دیروز اومده بودن با پرایدم عوض کنن که میخواستن روش یه 2 تومنی هم بدن که فهمیدم میخوان سرم کلاه بذارن واسه همین ندادم.
1390/12/6
سلام امید جان.بهت تبریک میگم واقعا انتخاب منطقی ای انجام دادی....
1390/12/6
emkanatesho kamel naneveshtan soratesham ro 250 lahdod kardad dar asl 360 ba ein gheymat to iran nemishe hich mashini ba ein emkanat kharid sl 500 ein emkanato dare vali gheymatesh 540milyone
1390/12/10
واقعا از لحاظ امکانات با بنزs500 قابل رقابته.همچنين من توي قراردادش ديدم که بعد از سه روز که ماشينو خريدي 3 نفر ميان تا کارباهاشو يادت بدن
1390/12/14
ایران خودرو اعلام کرد به کلیه مشتریان که یکی از محصولات این شرکت را خریداری کنند یهههه دونه هیوندای سنتینال جایزه میده به این دلیل که آشغال خریدند.
شرکت سایپا هم دید داره بازارو از دست میده با یه ابتکار جالب اعلام کرد به ازای خرید:
1- خانواده پراید یک عدد
2- ریو دو عدد
3- زانتیا سه عدد
4- تندر90 چون بقیه شرکتها ازاین نوع تولید دارن رو بیخیال شدن
5- تیبا پپپننننججججج عدد
و...
ببخشید بقیه محصولات رو چون عجله دارم نمیتونم بنویسم.
میخوام برم تا فروش تیبا تمام نشده یه زنبیل بزارم پول یارانه ها رو جمع کنم یه دونه تیبا بخرم به امید اینکه صاحب یه دونه از این هیونداها بشم بعدشم تیبا رو ببرم توی سطل آشغال جلوی کارخونه سایپا بندازم بگم مال بد بیخ ریش صاحبش
آخه خسته شدم عجب پیام طولانی بود ها
1391/1/29
nemidonam sharayete mashinaye varedati chijorie vali fekr mkonam ba in pool beshe ye mashine amrcaeie fogholade avord
kesi k hamchin polli dare enghad dare k mamoraye dolatam bekhareo pelek kone
allan in kar dge adie mishe ba pole kam ghsnono avaz koni
1391/2/5
تو خواب روندمش ازش خيلي رلضي بودم
1391/2/19
من فکر میکنم بهترین و زیبا ترین ماشینی که بین کمپانی های هیوندا-نیسان-مزدا-کیا-لگزوز-ام وی ام ها هستش
1391/2/22
یه هفته پیش دوست دخترم برام هدیه گرفته خیلی عالیه من که راضیم
1391/3/3
babam baram kharid. asan razi nabudam azash. dadasham kheyrie. rangesh kheily too zogh mizad. koreie dg! alan benz cl500 daram kheily raziam
1391/3/21
سلام! ماشین واقعا عالی و درازیه! اما من می خوام ماشین بگیرم و بین دوتا ماشین موندم یکی لکسوس RX350 و دیگری هیوندای سنتنیال ! اگه میشه یه راهنماییم بکنی ؟
1391/3/23
سلام
اخه ادم سالم ماشین های اروپایی مثل بی ام و رو ول می کنه میره 180 میلیون پول هیوندای بده
به نظر من که دیوانگیه!من خودم بی ام و 320iدارم هیچ وقت هم با این ماشین عوضش نمی کنم !
1391/4/26
ما یه سگ داشتیم یه نگهبان واسش گذاشته بودیم واسه اون خریدم
1391/5/4
میبینم برو بچ روم های یاهو همه ریختن اینجا
به قول مهران مدیری نامرد:
ماساژور؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
1391/5/6
ghorboonesh beram hameye mashinash eine hame,la masab ye kam ebtekaram bad nist,heife pool ke babate in mashin adam bede,mage inke divane bashe.rasti yadam raft ,vase seraidare khoonamun ye doone kharidam bahash bere vase khoone kharid kone
1391/5/10
با این قیمت و این حجم موتور و این همه قدرت فقط 1.3 ثانیه شتابش از نیسان ماکسیما بیشتره
1391/6/3
ما یکی داشتیم، زیر سیگاریش پر شد، انداختیمش دور
1391/6/17
از 100 بهش 85 میدم ماشین خوبیه یک سال این ماشینو داشتم فروختم یه دونه آئودی Q5 خریدم این که الان دارم خیلی بهتر از اونه از همه لحاظ
1391/6/21
با سلام داش وقتی بوگاتی داشت ازش سبقت بگیره من تا بهش رسیدم با سنتیال تا اومدم سبقت بگیرم از خواب پریدم
1391/6/30
خیلی خوشگله واقعا می خوامش.البته واسه دوست دخترم
1391/11/25
340 ملیون تومن بدی واسه 1 ماشین درجه 3 کره ای. با این پول میشه بنز و بی ام و خرید حالشو برد
1391/11/29
خدا لعنت کنه باعث و بانی این گرونی رو...1 سال پیش بود 140 تومن.همون 140 تومنم از قیمت واقعیش بالاتر بود.حالا جدا از بحث قیمت ماشین خیلی خوب و لوکسیه.با همین امکانات و ظاهر اگه فقط ارم بنز جلوش بود قیمتش میشد 2 برابر
1401/7/21
عزیز دل کجایی که الان توی سال ۱۴۰۱ قیمتش بالای سه و نیم ملیارد شده
ماشینی که ده سال کارکرده
بنظرت الان با قیمت واقعیش چقدر فاصله داره؟
1392/1/1
ببین چشم افغانیا چه چیزایی می سازن
1392/4/1
اشرافیه
1392/5/4
نمیری الهی اخه &%%@%=%=+= سقف پاناروما که ماشینی که یک چهارم قیمت اینه داره اون وقت این شتک نداره حرفی برای گفتن ندارم
1392/5/10
be darde ma nemi khore
1392/5/12
رفتم سر خیابون تاکسی بگیرم...تاکسی نبود از عباس اقا بقال یه دونه سینتبال خریدم
1392/5/23
به تمامی اونایی که عشق واز پانمرا و سری 7 هستن بگم که تمام امکانات زیبایی هایی که اونا دارن داره من 1ملیارد هم داشتم بازم اینو انتخاب میکردم
1392/6/6
ماشین خوبیه ولی یه کم خشکه!
1392/6/7
ماشین خوبیه من تو 2 3 ماه اخیر ی چند نفری بهم از اینا کادو دادن ولی اون آونتادوری ک بابام روز تولدم بهم داد خیلی بهتر بود حالا ی 2 3 تاشو دارم بدردم نمیخوره بازم برام کادو میارن دیگه کسی خواست بیاد بهش یکیشو بدم
1392/6/28
آره داداش میشه خرید اما امکاناتش 1 صدم اینه و توشون عین پراید کوچکه.
1392/6/31
توپه
1392/7/5
سلام
همین الان که من تو سایت شما بودم تو ارومیه زلزله شد.البته مرکز زلزله نمیدونم کجاست؟
1392/7/12
ماشین خیلی خوبیه اما حیف کره ای و بعد یه مدت از قیافه میوفته و دیگه جذابیت نداره اما اگه یه نگاه به بنزای قدیمی کنیم هنوزم میگیم اااا چ بنزه تمیزی اما اگه یه هیوندای کوپه رد بشه نگاشم نمیکنی
1392/7/25
in yek mashine lookse ashrafi ast ke hamechi tamoome va tamam niaze yek khanevadeye 4ya5 nafareye pooldare morafah ra bartaraf mikone va bezoodi jaie genesis ra migire
1392/8/2
این همه پول واسه چی؟کی!!!
1392/8/14
آش......غال
فکر کن 390 تومن بدی واسه این ماشین یا بهتره بگم واسه این برند.
1392/8/18
واقعا،البته نظر همه محترمه،هر كس يه سليقه اى داره ولى اگه من ٣٩٠ مليون داشتم ميرفتم مازراتى يا پورشه مى خريدم!
1392/9/28
سلام دوستان
این ماشین خوبیه ولی به پای کیا کوریس نمیرسه اون قولیه واسه خودش اما حیف 6 سیلندره .
1392/10/5
برین تو سایت اسان موتور می فهمین چه امکاناتی داره
1392/10/17
منم با كاميار موافقم چون ما الان يه s500 2014 داريم خيرى نرمتر و بهتر از سنتنيال يا ايكاس هستش . ولى ما قبل از s500 يه s65 داشتيم وقبلش هم سنتنيال ولى قبل از خريدن s500 فكر ميكردم راحت ترين ماشين دنيا سنتنيال هست . و الان هم پدرم دنبال يه 2011 براى مادرم است ولى ماشين فوق الاده ايه .هر كى ميخواد بخره بجنبه
1392/11/2
یدونه سفید S65 2014 رو امروز خریدم صدای موتورش مثل صدای شیره! اصلا فضا هستش توش! :دی
1392/11/19
اس٥٠٠ اين ماشين را ميخوره
1393/1/9
سنتنیال فوق الاده ماشین خوبیه تا جایی که کیفیت قطعات داخلیش از s500 بالاتره و کیفیت کل قطعات کلش در حد لکسوس ls460 هست و 3 سال پیش برنده 10 موتور برتر در جهان بوده.اینا مطالب برگردان از مجله معتبر خارجی میباشد.اگر این کلیپ رو تو اپارات بزنید hyundai centannial fluidic comfortببینید میدونید که چه ماشینیه.کلیپ رو حتما ببینید.
1393/1/27
عالی
1393/2/9
S500 کجا این آشغال کجا.بنز و لکسوس رو خراب نکنین با این حرفاتون
1393/2/15
جناب m شما که اصلا ای ماشینو تو عمرت ندیدی نظر نده این ماشین نمونه جدیدی از کیفیت در این ماشین خاص رو به نمایش گذاشته البته تا حدودی شاهد بهبود کیفیت در جنسیس بودیم امااین بی نظیره مدل 2014 که حجم موتورش 5 هزار cc هستش و گیربکسشم 8 دندست. من آخرین مدلشو تو دبی سوار شدم بنز که داره پول مارکشو میگیره عزیز من باز 780li یه چیزی حداقل طراحیش قشنگه لکسس هم از نظر کیفی و قیمتی با این زیاد تفاوتی نداره.
من به شدت دنبال اینم که یک وارد کننده مدل 2014 اینو بیاره تا بخرمش الانم که جنسیس دارم واقعا به نظرم از هما ماشین های کلاسf در قیمت خودش سره.
1393/2/19
من با samimi موافقم.که چی میگین اینو با بنز مقایسه نکن؟ هی میگین ماشین کره ای بده؟ ما از 2008 اپیروس داریم هیچ مشکلی هم نداره.هیوندای اتو 2013 جز 5 برند پرفروش دنیا بوده بنز کجتش موتورش 5000 سی سی هستش؟
1393/2/23
دوستان اونهای که مثل آقای صمیمی میان و فقط ماشین رو از رویه قدرتش حساب میکنن واقعا تا بحال پراید هم سوار نشدن دوسته عزیز یه بار بنز اس 500 سوار شو بعد قضاوت کن تو اصلا تا بحال بنز سوار شدی؟ بعدشم موتوره بیشتر یعنی آلایندگی بیشتر و شما میبینی که این مقدار اسب بخار رو برند های دیگه دارن از موتور های 3000 سی سی میگیرن بعدشم من این ماشینو در حده سی ال اس 350 نمیبینم چه برسه اس 500 بعد این ماشینا کره ای تو درگ کم میارن ناراحت نشی از حرفام فقط گفتم که بدونی
1393/2/23
چی ؟ شوخیتون گرفته ؟ بنز s500 اصلا تا به حال مشخصات اونو خوندی؟ اصلا تا به حال عکسشو دیدی؟ خود بنز میگه این شاهکار تمام بعد تو میای اینو با هیوندا مقایسه می کنی ؟ بعد تازه میگی بهتره؟ به خدا تو اصلا عکس اس 500 ندیدی اینا یه چیزیشون میشه ها بنز داره پول مارکشو میگیره ؟ مگه مثل ایرانیا دزده ؟
1393/2/27
آقا من خودم سنتنيال دارم و خيلي ازش راضيم
ولي خدايي بايد هممون قبول كنيم كه سنتينيال به گرد پاي S500 نمي رسه
آخه شما چطور مياين يه ماشين 450 مليوني رو با يه ماشين 1ملياردو خورده اي مقايسه مي كنيد؟؟!!
بازم مي گم كه من خيلي از اين ماشين راضيم
1393/3/6
معلومه که باید راضی باشی 300 میلیون مگه پول خورده ؟ ولی از این تاسف میخورم که یارو میاد میگه این s500 میخوره . تازه میگه از s500 بهتره . آخه آدم عاقل تو لا عقل میگفتی این از e200 بهتره باز یه درمانی میشد برات پیدا کرد ولی وقتی میگی از s500 بهتره .... من دیگه حرفی ندارم آقا ...
1393/3/15
واقعا به عقل کسایی که میگن هیوندای از بنز بهتره باید شک کرد
1393/3/22
1پیچ ماشینایی مثل بنز،بی امن دبلی وتویوتا می ارزه به این اسباب بازیه مزخرف
1393/3/29
آخه همچین خاصی نداره چی داره مگه یه موتور 8 سیلندر داره نه طراحی داخلی نه طراحی خارجی نه کیفیت نه امکانات نسبت به بنز و بی ام و که البته نبایدم قابل مقایسه باشه
1393/4/7
ما سنتنيال داريم واقعا عالى هست اگه توش بشينى ديگه سوار حيچ ماشين ديگه اى نميشيد و من كه ميگم هر ماشينى ارزش خودش رو داره و نميشه با هم مقايسه كنيم و ميتونم بگم كه اگه تويه ماشين هاي بنز بخواحيم سنتنيال و اس500رو با هم مقايسه كنيم بايدبگم كه اول بنز اس500وبعد هم سنتنيال وبعد حم بقيه ماشين حاي بنز چون سنتنيال هم زيبا هست وهم قدرت وهم اپشن حاى بالاي داره و بقيه ماشين هاي بنز كه در ايران هست غير از اس500سنتنيال ماشين خوبى هست.
1393/4/15
آغا اين خيلي مشتيه
نون هم ميره واست ميگيره :)
1393/4/18
سلام دوستان ببخشید...من خودم تعمیرکار هیوندای هستم درسته برند هیوندایی واقعا عالی در اومد ولی عقل حکم میکنه هیچوقت مقایسه بین خودروهای اصیل و هیوندای رو مصرح نکنید...بازم میگم هیوندای واقعا خودروهای کم نظیری داره...من مشهد تعمیرگاه تخصصی هیوندای دارم.09159225014
1393/4/20
واقعا نسبت به قیمتش بهترین ماشینه
1393/5/3
اس500قیمتش یک میلب
1393/5/31
آقایون دست مارو هم بگیرین.به مام کمک کنین.گناه داریم بخدا.شما اینجور ماشینارو از کجا میارین؟؟؟؟؟پولشو میگما.
1393/6/5
in mashin khobiye motore ghaviyi dare emkanate kheyli khobiyam dare ama hichkodom az systemaye benzo nadare va asan keyfiyate s500 nadare
1394/2/22
اخه عزیز من اومدی به ماشین 400میلیونی رو بایه ماشین سه میلیاردی مقایسه میکنی!
الان قیمت دقیق s500 دومیلیاردو هفتصد میلیون تومنه.
واقعا که.
1393/6/9
نسبت به قیمتش حرف نداره..اقای عزیز هر وقت پول داشتی خریدی سوار شدی بنز هم خریدی اونوقت بگو بدرد نمیخوره.وقتی نداری در موردش قضاوت نکن اتفاقا نسبت به قیمتش حرف نداره
1393/6/26
دوستانی ک دارین سنتنیال رو با s500 مقایسه می کنین در نظر داشته باشین ک قیمت این ماشین یک چهارم s500 هستش. پس از یک ماشین با قیمت چهار صد میلیونی توقع امکانات ماشین یک میلیارد و هشت صد میلیونی رو نداشته باشین.
قیاس کردن شما مثل این میمونه ک بخواین c240 های نیرو انتظامی رو با می باخ قیاس کنین.
1393/6/30
عکس های بیشتری بگدارید
1393/7/1
اقا واقعا متاسفم برا دوستايي كه ميان اين ماشين رو با اس ٥٠٠ مقايسه ميكنند
مقايسه سنتيال با اس ٥٠٠ واقعا بي معني هست
فقط و فقط كسايي اين مقايسه رو ميكنند كه هيچ چيز از ماشين نميدونند
مقايسه سنتيال با اس ٥٠٠ مثل مقايسه پرايد با هيونداي جنسيس سدانه

1393/9/26
بی نظیره واقعا حرف نداره
1393/9/27
تومحلمون یدونه از اینا هست از کنارش رد میشی حال میکنی چه برسه سوار شی.
1393/11/27
ماشینهای کره ای پر آپشن وزیباند ولی نسبت به ماشینهای اروپایی وآمریکایی کیفیت ندارند.شنیدم این ماشین برا رقابت با مرسدسS500ساخته شده(مثل موهاوی که برا رقابت باتویوتالندکروزر ساخته شد قیمت موهاوی8 سیلندر یک چهارم لندکروز8سیلندرهستش خب حتما دلیلی داره این اختلاف قیمت)قبلا جنسیس سدان داشتم زیروبندش زود به خرج افتادحالام تویوتا آریون دارم از لحاظ کیفیت ونرمی یه پیچش شرف داره به این ماشینهای کره ای .
1394/1/2
سلام به دوستان گل به هر حال هر کس یه سلیقه ایی داره ولی به نظر من ادم باید دیوانه باشه 400 تا پول یه لش کره ای رو بده ،مقایسه ماشینهای فرانسه، المان، ایتالیا،امریکا.با ماشینای اسیایی مخصوصا کره ای اشتباه ،البته ژاپنیا به مراتب قویتر از کره ای هستن
1395/3/16
اقا مهدی‌میخام بگم ادم نباید عقده ای باشه داداشه گلم تو‌در مورد کل ماشین های کره ای این حرف را‌میزنی قرار نیست ادم چیزی را نداره یا کم بود داره به همه بفهمونه ثانیا ادم با ۳۰۰ یا ۴۰۰ تومان اصلا نمیتونی ماشینی بخری که از همین سدان باشه این سدان سلطنتی که با سرس s500 بنز یا سری ۷۵۰ بی ام و قابل قیاسه نه با ماشین های دیگه‌ای الان تو بازار ایران موجودن
1395/3/16
برادر من درسته خودم اصلا از هيونداي و ماشين مره اي خوشم نمياد اما سنتنيال يك ماشين ساخت آمريكا هست به سفارش هيونداي كه اگه توجه كنيد آرم هيونداي اصلا هيچ جاي ماشين نيست
بعدشم از كي تا بحال ماشين ٨سيلندر لش شده
در كل ماشين فوق العاده ايئه
1394/2/5
اقایون داداشا گفته باشم این ماشین پولش زیاده
1394/2/23
با سلام خدمت دوستان من در خوزستان زندگی میکنم و یه سنتینیال 2013 داشتم و فروختمش یه بنز s400 2015 پلاک اروند دارم... حاضرم شرط ببندم که هیچ فرقی نداره و فقط ترمز های سنتینیال نسبت به بنز یکم ضعیف تره وگرنه هیچ فرقی ندارن...
1394/4/20
من تا دو روز ديگه يدونه ٢٠١٣ رو ميخرم و از سه شب پش حدود ٢٠٠ تا كليپ ازش ديدم اگه با اين ٤٠٠ تومن بخاى بنز يا بى ام و بخرى نهايتاً E250و528iميتونى بخرى كه در برابر سنتنيال حرفى براى گفتن ندارن حالا من در مورد s500 كه قيمتش ٤ برار اينه ميخوام بگم كه حد اقل سنتنيال نصف s500 هست يا نه؟؟؟
خودتون قضاوت كنيد
1394/4/30
واقعا من از دید این ماشین لذت بردم ایشا الله من این ماشینو بگیرم.
1394/6/9
کف کردم عجب چیزی بود ... میرم تو فکرش شاید خوابشو دیدم شاید تو فکرر و خیال خودم بخرمش . تو همون خواب و فکر و خیال هم خریدنش و سوار شدنش و داشتنش سخته والا هه
1394/6/30
ما چند روز پیش سنتنیال دوهزار و سیزده گرفتیم . عالیه فوق العاده س
1394/8/3
ما ماشين كره اي ، آلماني و ژاپني رو تجربه كرديم و داشتيم ، ماشين آلماني (ب ام و)هر روز خراب بود ، ماشين ژاپني بي آپشن بود ، ماشين كره اي هم آپشن داره هم كيفيت ، هم بازار خوب خريد و فروش ، خلاصه انتخاب با خودتونه و اين يه راهنمايي دوستانه بود
1394/8/7
ماشین های ژاپنی جدیدا آپشن های بهتری دارند
1395/7/11
بی ام و هر روز خراب بود؟؟؟
1394/8/12
سلام مطمئنید که این ماشین و جنسیس 16و17بلندگو دارن
1394/9/6
من يه كليپ از اين ماشين گرفتم تا حالا صد بار ديدمش قيافم توري شده كسي منو ببينه فك ميكنه سنتنيال دارم '
1394/10/6
فوق العاده هست . انشالله خدا به منم یه پولی بده بتونم بخرم.
برام دعا کنین
1394/10/12
در عوض این ماشین سایپا هر روز یه مدل پراید میسازه!!!!!!!!!!
هه.....
1394/11/13
من یک دونه 2012داشتم یکسال هم استفاده کردم حرف نداره اشاره پدال گاز کنی سبقت انجام میشه هیچ سر وصدایی داخل اتاق ماشین نیست دست انداز جاده اصلا احساس نمیشه تمام امکانات بنز اس 500در سنتنیال با یک چهارم قیمت موتورهشت سیلندر4800سی سی32سوپاپ که در حرکت انگار ماشین خاموش میباشد الان هم درفکر خریدمدل 2013 میباشم
1394/11/17
من یدونه 2012 شو دارم واقعا عالیه نسبت به قیمتش بی نظیره.
1394/11/29
دوست عزیز مطمئن باش که پولت رو دور ریختی .
1394/11/29
چرا یه سری هفت آلمانی نگرفتی؟یعنی اینقدر کره ای دوستی که فناوری آلمان رو قبول نداری؟
1395/1/24
سلام من هم تویوتا اریون داشتم هم سنتنیال الان هم بی ام و 750li دارم به نظر من فقط بی ام و که واقعا از همه نظر یه ماشین همه چی تمامه و واقعا قدرتمتد و باز هم تاکید کنم واقعا قدرتمند
1395/3/25
آقا هر کسی الکی میگه کره ای ها ماشیناشون خوب نیست آدم جاهلیه. الکی که نباید راجع به یه ماشین نظر بده. بابای من ۴ ساله ix55 داره ماشینی خیلی خوبیه.
1395/4/13
آقا کم اسم بنز اس 500 رو بیارید و اینو با اون مقایسه کنید ....... این کجا و اس پونصد کجااااااا ..........اصلا نباید کنار هم پارکشون کنی چه برسه به مقایسه !!!!!!!!!!!!
1395/4/21
ب نظر من ک باید با پراید مقایسه بشه
تا چند سال اینده هم قیمت میشن
فقط یکم فقط یکم اپشنای پراید از s500 بیشتره
1395/4/21
ب نظرمن اینارو ک هیچ پرایدو باید با بنز clsمقایسه کرد
1395/5/2
هرکسی نظر خودش روداره و قابل احترامم...ولی به نظر من با هزینه ی که باید برای یک سنتنیال 2013پرداخت کرد رو بده یک لکسوس es350مدل 2013بخره بهتره...از همه نظر بهتره...کیفیت...تکنولوژی...امنیت....برند معتبرتر و...
1395/5/11
آقا امير عزيز بنده هم سنتنيال 2013 داشتم و هم لكسوس سواري و نرمي سنتنيال يه چيز ديگه هستش واقعا با بنز S500 قابل مقايسه نيست ولي براي كساني كه پولشون به بنز S500 نميرسه بهترين انتخابه . با اين قيمت كجا ميشه ماشين 8 سيلندر فول و VIP با اين همه امكانات سوار شد.
1395/11/13
داش مسعود چجوری میتونم یه تماسی باهاتون بگیرم؟
1395/9/25
اینو واقعا دوس دارم چون بهتر از ماشین هایی مثل تویوتا هست ولی حیف تولید نمیشه
1396/2/25
دوستان من هم ب ام و 520 داشتم، هم S350 ، هم سنتنیال 2013 و هم خیلی ماشین های لوکس خوب دیگه. بدون اغراق میگم که هم بنز و هم ب ام و فقط دارن پول برند رو میگیرن. چون هم هر روز خراب بودن (بالاخص ب ام و) و هم مخارج وحشتناک. اما سنتنیال بینظیره. هم از نظر نرمی و لذت سواری از اس بهتره هم از نظر آپشن.
متاسفانه بعضی از دوستان میان الان میگن که چرا مثلا با اس مقایسه میشه. من چون خودم هر جفتشون رو داشتم بدوت تعصب میگم که واقعا اگه میخواید ماشینی بگیرید که خیالتون راحت باشه که اگه تو جاده موندید کسی هست که به دادتون برسه، یا اگه لذت سواری و نرمی میخواید و دلتون برای پولتون میسوزه تو خرید سنتنیال اصلا شک نکنید
فوق العاده است
1396/3/13
این کسایی که میگن بنز و بی ام و هرروز خراب میشه بدونید تابحال حتی تو ماشین آلمانی ننشتن. پرخرج ترین برند آلمان پورشس بعد توی ماشین هاشم توربو ها پرخرجترینن با اینحال دوست من کاین توربو داره 6 ساله فقط سرویس های دوره ای میبره با خرج های مصرفی مثل بنزین روغن لنت اینا...هیچ هزینه خرابی نداره.......خودتون فک کنید شما یه پژو میخرید 5سال براتون راحت کار میکنه بعد بنز بخرید بعد دوسال خراب بشه ؟؟!؟!؟؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟
این یه موجه که تو مردم پیش اومده نصف کسایی هم که اینا رو میگن خودشون تجربه نکردن فقط دارن حرف دیگرانو انتقال میدن که اینم از نداشتن اطلاعاته....
منظوری هم ندارم به ماشین های کره و ژاپن و چین توهینی کنم اونا هم به نوبه خودشون خوبن...
1396/7/4
آقا احسان عزیز قرار شد بدون تعصب حرف بزنیم. من همه ماشین هایی رو که گفتم رو داشتم و بزرگترین اشتباه زندگیم هم خرید S350 بود که 350 خریدم و 73 میلیون خرجش کردم آخر سرم 360 فروختم. من اگه میام و تجربیاتم رو میگم دوست دارم بقیه راه اشتباهی که من رفتم رو نرم. آره منم روز اول مثل شما فکر میکردم و گفتم مگه میشه بنز خراب شه!! آره برادر من خراب شد و بیچارم کردش... در ضمن برای اثبات صحبت های من میتونی به تعمیرگاه مهدی اسکندری تو جمهوری یه سر بزنی ببینی که مملو از بنز و ب ام و و پورشه است که همه مشکلاتی دارن که وقتی میری عمرا زیر 1 میلیون نمیشه. بازم میگم من چون خیلی از پولام رو اینجوری به هدر دادم که فقط پول برند و اسم و رسم رو دادم دلم نمیخواد کسی اینجور بشه... شما میگی دوستت داره در صورتیکه من خودم داشتم و با پوست و گوشتم هزینه ها رو لمس کردم
1397/3/23
آخ آخ آخ گفتی دادچ... من فکر کردم فقط S من دهنمو...... خیلی مخارجش سنگینه. البته ناگفته نمونه این بنز مال سال 2008 و خوب سنتینیالی که شما میگی مال 2013! چون متاسفانه تو مملکت ما یجور شده که مجبوریم ماشین های قدیمی رو به قیمت چندین برابری که تو دنیا میفروشند بخریم (الان جفتشون تو رنج 600 تومنه).
من یکی از دوستام داره خیلی راضیه از کم خرجی و بیصداییش.
1396/3/23
من فقط سنتیال و ix55 رو تجربه کردم ک هردو خوبن ولی سنتیال چیزه دیگه ای هست
1396/4/19
سلام
نمیدونم چرا کسانی که حتی هیچ کدوم از این ماشینا را نداشتن اینقدر متعصبانه در مورد برندها بحث میکنند ؟
بعضی ها مثلا فکر میکنن این بنز وبی ام و وحی الهی هستند و پای هیچ خودرو ساز بهشون نمیرسه نه جونم الان شرکتها چند ملیتی هستند وممکنه شرکتی که سیستم ترمز بنز تولید میکنه مثل ate سیستم ترمز هیوندا راهم تولید کند والبته کیفیت و کارکردش به سفارش شما بستگی داره
من سالها انواع ماشینها را داشتم در ایران وکشورای دیگه بدون تعصب بگم اگه خودرویی در کلاس خودش وباتوجه به قیمت خودش مقایسه بشه نتیجه واضح تره سری 7بابای یه ملیارد را با سنتنیال آخرش370مقایسه میکنید ونتیجه میگیرید سری هفت بهتره ؟
نجونم هردوشو سوار شدم و بهتون میگم اگه صد تومن فرقش بود برید سری هفت بخرید می ارزه این واقعیت است وباقیش پول برنده
و ال آخر
1396/5/16
سلام دوستان...من یه دونه پراید دارم که بخداصفرتاصدش زیریک دقیقه اس...شایدباورنکنیدسیستم گرماش توی تابستون قشنگ داغتون میکنه.زمستوناهم صندلیش مثل یخ...حال میکنید..سیستم ترمزش لامصعب عین قطار..!!باسنتیال وبنزعوض نمیکنم..چون واقعا پولشا ندارم...
1396/5/26
یه حرف کاملا درست تو همه چی
موتوری که روی ماشینه مهم نیست کسی که رانندگی میکنه مهمه مثلا من با سوناتا ۲۰۰۷ موتور 3300 سی سی موتور آزرا تونستم یدونه BMW 730 i رو سوسک کنم ‌و یدونه benz s5
سوسک کردم اونم تو سر بالایی
1396/6/20
هرکی میگه ماشین بدیه خیلی خره من زیر پامه مدل 2013 از s500خیلی سره ولی بنز فقط داره پول مارکشو میگیره وجدانن درحد s500 یا شایدم بالاتر باشه پس لطفا هیچی نمیدونین حرف الکی نزنین حاضرم قسم بخورم هیچکدومتون از نزدیک سنتنیال ندیدید ک اینجوری درموردش حرف میزنین
اونی ک میگه بده یه گوسفند به تمام معناس
1396/7/7
انسافن خیلی عالی هر کی اگه 300میلیون میخواد بده پول ماشین من این ماشین میگم راستی تو رو خدا فیلم برسی شو نشون بدین
1396/9/16
والا ما هم قبول داریم ماشین خوبیه, خیلی هم عالیه ولی دیگه به مردم فحش نمیدیم. شما که ماشین 300-400 میلیونی سوار میشی ادب هم رعایت کن. اقلا بخاطر حفظ ظاهر و کلاس ماشینت هم که شده در حد برند ماشینت رفتار کن.
1396/7/10
من به نظرم واقعا بینظیره. یعنی از همه لحاظ ها هم قیافه، هم قدرت موتور، هم نرمی، هم آپشن. اگه از کنار یک سنتنیال وقتی داره توی خیابون از روی دست اندازا رد میشه نگاه کنید متوجه میشید که ماشین مثل کشتی روی آب تکون میخوره. من واقعا خدا رو شکر ازش راضیم. فقط الان قیمتش یکم تند شده نزدیک 410 تومن شده. اما من واقعا به کسایی که دنبال ماشین بی دردسر، بی هزینه با خدمات پس از فروش عالی و آپشن فراوان در کنار رانندگی فوق العاده میخواند، 100% سنتنیال رو پیشنهاد میکنم. یعنی تا پشت فرمونش نشینید نمیتونید حتی تصور کنید که رانندگی چقدر میتونه حتی توی شهر و ترافیکم لذت بخش باشه. در ضمن من کاملا با دوستانی که میگن از BENZ S سرتره موافقم، چون یکی از آشنایان ما داشت نه از لحاظ نرمی و نه از لحاظ آپشن بهش نمیرسید. فقط بنز و بی ام و به نظرم بیم مردم خوب اسم در کردن و من از اون بنده خدا هم شنیدم که یکم خرجش بالاست (حالا دیگه خدا میدونه)
1396/9/11
سلام دادا به نظر من خيلي آبشنش زياده اين كره اي ها هر چي آبشن داشتن و اختراع كردن ريختن تو اين ماشين
1396/7/14
روزی رویس کره ای
1396/7/22
برند فقط تویوتا
ماشین فقط اف جی تمام شد رفت
1396/8/13
عکسها واطلاعات دقیق از هیوندای سنتنیال 2014 وذکرقیمت
1396/9/3
از دولت محترم درخواست دارم قیمت ارز های خارجی رو‌ افزایش دهد تا تولید کننده داخلی اسیب نبیند با تشکر
1396/9/11
سلام
به نظر من هيوندا اومده يك وانت نيسان لب تالب پر آپشن ريخته تو سنتنيال
عجب ماشينيه
دم كره اي ها گم با اين طراحيشون
1396/11/3
تو بازه قیمت زیر ۸۰۰میلیون الان بهتر از این نیست از نظر لوکس بودن امکانات رفاهیو هرآنچه که همه خوبان دارند سنتنیال یکجا دارد
1396/11/7
نمیدونم چجوریه که من هروقت این سات و باز‌کردم چه بررسی پراید چه بررسی سفینه فضایی نود درصد نظرها نوشته شده بود من این ماشین و داشتم چهارتا بنز و بی ام و و دودج چلنجر هم داشتم این از همه بهتره
اقا باور کنین اصلا برامون ماشین های شما مهم نیس
درباره این ماشین نظر بدید
نه اینکه همش خودتونو پولدار نشون بدیدهمین فردا مطمئنم اگه برسسی پاگانی هووایرا هم بزارن ک کلا چهارصد تا تولید شد ازش هفصد نفر میگن ما اینو داشتیم واقعا فوق العاده بود
بسه دیگه
1396/11/7
سنتنیال ناشناخته ترین وشاید مظلوم ترین خودرو وارداتی بازار است یکی از دلایل این موضوع ، واردات کم این ماشین به ایران بود، به معنای واقعی کلمه لوکس وایمن با پرستیژ، قیمت این ماشین با توجه به قیمت بنز s500 وب ام دبلیو سری ۷ در بازار ، درمدل ۲۰۱۳ باید حداقل ۸۰۰میلیون باشد تقریبا آپشنی اختراع نشده که روی سنتنیال نباشه وچقدر پر ابهت ولوکس هستش ، خداییش این ماشین نماد تکنولوژی روز دنیا ست
1396/12/12
سلام ميخواستم بدونم مدل ٢٠١٦ هم در ايران موجود هست و اگر هست قيمتش چقدرهستش
1397/10/2
به جای خالی بندی نظر بدید.به نظر من به قیمتش نمی ارزه.هم از نظر خدمات خیلی به دردسر می افتید.گزینه های بهتر هست با این قیمت.این موتور با این قدرت تنفس طبیعی یعنی فاجعه.مصرفشم فوق العاده بالاست.دیگ همه دنبال ماشین های هیبری هستن
1397/12/15
هفته بعد به محض واریز یارانه ها یکی میخرم
فقط اگه اونطوری که گفتین کیفیت نداشته باشه من نیدونم با شماها
1398/1/1
همه که واسه روز پدرو ولنتایین یکی خریدن پ کادو دادن و پز پولداری میدن و همش هم دروع منم یه دروغ میگم:زمانی که رییس جمهور بودم 5تاش داشتم بجاش فروختم بی ام و سری هفت گرفتم

ملت کم دروغ بگید کسی با دروغ پولدار نشده یکم به خودتون بیاید
1398/3/25
ساعت چنده؟ 😝😝
1398/5/19
سلام بچها.
من ۸ سالمه
اومدم درباره ی این ماشین نظر بدم
(خواهر بزرگم تایپ میکنه)
ما یدونه از این ماشین داریم .
البته بابام با هزار جور بدبختی و قسطی و سود بالا با کارکرد بسیار بالا (120000 هزار کیلومتر کارکرد) مدل 2012 شو تونست بخره مدل چهار نفر سرنشین رو
خیلی سواری نرم تری از ماشین قبلیمون (جنسیس مدل ۲۰۱۰) داره
قدرتش هم بیشتره (البته روی ورقه)
در ضمن من خیلیییییییییییییییی ماشینا رو دوست دارم
تازه عشق لندکروزم امیدوارم بابام پولش جور بشه بتونه یدونه ازون مدلای هشت سیلندرش رو بخره
تازه من تو سایت شیپور یدونه پیدا کردم 160000 تا کارکرد 990 میلیون 8 سیلندر مشکی مدل 2009
به بابام نشون دادم گفتش که از کجا ۱ میلیارد بیارم بدم لندکروز بخرم
ما خودمون هنوز لنگ یدونه خونه ایم تو داری به من لندکروز نشون میدی ؟؟ و ازین حرفا
شما جواب هاتون رو توی قسمت پاسخ بنویسید منم میام نگاه میکنم جواب میدم
با تشکر
امیر
1398/9/29
من همون امیرم ...
جواب نبود ؟؟؟؟
1398/9/13
جالبه . . . از سال 89 تا سال 98 نظر دادیم درباره این ماشین . عزیزان قیمت در نظرات سال 89 تقریبا 120 میلیون بوده الان همون ماشین با 10 سال کارکرد قیمتی نزدیک به یک میلیارد تومن داره ... کجای این دنیای خراب شده اینجوریه.
و جالبتر از همه اینکه ما هیچوقت نمیتونیم بخریم حتی اگه با قیمت اولیه ارائه بشه .
تاریخ تلخی داریم
1398/9/16
بنز جای خودش داره ولی تا زمانیکه سوار سنتنیال نشوید مفهوم و لذت رانندگی را متوجه نمیشوید خاک برسر خودروهای داخلی هزار سال از سنتنیال عقبند موتور ۸ سیلندر قدرتمند بدون کوچکترین سر وصدایی داخل ماشین کمکها فوق العاده نرم و همچون کشتی من پنج سال پیش مدل ۲۰۱۲ گرفتم و دوسالی داشتم و فروختم و الان پس از چند سال و عوض کردن چندین ماشین باز مجبور شدم مدل ۲۰۱۳ کم کار گرفتم فقط یک چیز میدونم محشره و سلطنتی اشاره گاز بدون کوچکترین صدایی و شتاب فوق العاده فوری مکش اتوماتیک دربها مکش اتوماتیک کمربندها فرمان برقی صندلیها ماساژور یخچال صفحه کیلومتر دیجیتال کروز هوشمند با حفظ فاصله با ماشین جلویی ۸ سیلندر ۴۹۰۰سی سی ۶ عدد سی دی خور دنده هواپیمایی سردکن
1398/10/20
خداخیرتون بده از خنده روده هام ترکید
1398/11/25
من یک دونه مدل ۲۰۱۲ داشتم عالی بود چند سال پیش فروختم بعدش چندین بار ماشینم رو عوض کردم دیدم هیچکدوم اون راحتی سنتنیال نداره دوباره دل ۲۰۱۳ گرفتم مهمترین مزیت این ماشین تو این رنج قیمت موتور ۸ سیلندر ۴۶۰۰ سی سی که با اشاره گاز بدون کوچکترین صدایی داخل ماشین سبقت انجام میشه ضمن لذت رانندگی شرکت کره ای تمامی امکانات رفاهی رو تو این ماشین ریخته و رودست نداره
1398/12/14
اصلا به درد نمی‌خوره.لکسوسLS460l سگش به این آشغال کره ای میرزه
1399/3/3
اگر یک بار سوار این ماشین بشید و حس جذاب و فوق العاده این کره ای رو درک کنید دیگه این طوری در موردش حرف نمی زنید
1399/5/13
حالا که بازار خالی بندی گرمه(بیشتر داغه تا گرم) پس منم یه سنتنیال دارم ۸ سیلنده سرخ و سفید و آبیه گاز بش میدم هوا میره نمیدونی تا کجا میره من این سنتنیال و نداشتم مشخ۱ات و خوب نوشتم بابام بهم عیدی داد یه سنتنیال مشکی داد
1399/6/2
اصلا به درد نمیخوره
من یه پوسترشو خریدم 20 هزار تومن تو عکس با پراید فرق نداره حیفه پولی که دادم بابتش بازم اگه بنز و بی ام و بود تو عکس یه کاری می کردن
خخخخخخخخخخخخ
1399/7/11
سلام خدمت دوستان سنتنیال تو این بازار و قیمتها ارزش خرید بالاتری داره قطعات و فنیش با موهاوی v8 شباهت داره الان هم تولید میشه البته به اسم جنسیس ولی موتور قطعات همونه لذت رانندگی تو جاده و شاید هم تو شهر به قدرت موتدر ربط داره من خودم ترجیح میدم ۳ ساعت بشینم رو صندلی ماشین با آپشن کمتر به مقصد برسم تا ۶ ساعت با موتور ضعیف و آپشن بالا
1400/7/15
من اینو داشتم قبلا . ولی فروختم به جای لکسوس خریدم 460 ولی لکسوس از نظر من یه چیز دیگه بود ولی اینم خوی بود
1400/9/20
بهترینها من هفت تا ازش خریدم عالی هست سری هفتم دو تا دارم ولی هر دو خوبن
1401/4/3
من بنزین دارم کسی ماشینشو داره بیاد
1401/8/26
سلام عرض ارادت ، ۲ تا سوال اول اینکه بخرم یا نخرم ؟ دوم اینکه فرق فول و نیمه فول در چی هست
1401/10/5
کامنت هارو میخونم خندم میگیره،طرف از پژو بالاتر سوار نشده نظر میده این ماشین خوبه یا بد،من که ب ام و سری ۷ سوار نشدم نمتونم نظر برا اون بدم ولی سنتنیال و اس پونصد سوار شدم جفتش نرمی و امکانات مثل همه فقط جنس مواد داخل خودرو چرم و داشبورد بنز خیلی بیشتره کیفیتش،ما خودمونم موهاوی هشت داریم که بعد پنج سال جز بوش طبق و لنت هیچ مصرفی حتی لامپ نسوزونده،مصرفش هم جاده ۹ و شهر ۱۴ داره میزنه،اونایی که نداشتن و سوار نشدن میگن نه بیشتره،خب احمق ما که داریم نمیدونیم چنده تو که ندیدی و نداری میدونی چند مصرفشه،یکم شعور و جنبه داشته باشید ب نفع خودتونه
1401/12/10
من تو کارواش کار میکنم میاد میشورمش خیلی حال میده
1402/2/30
انصافا ماشین عالی هستش
بالاسریم موق لیدریم بهم کادو داد
زنده باد Qi
1402/11/2
سلام من دیروز یک دونه واسه پسرم خریدم ولی اون دوستش نداره و میگه میخوام با هواپیمای بازی کنم