(4.2/5) 242,843 رای

ماشین هیوندای جنسیس کوپه

قیمت:
هیوندای جنسیس کوپه

مزایا و معایب هیوندای جنسیس کوپه

مزایا
 • توانایی‌های حرکتی مناسب، آپشن‌های کافی، طراحی جذاب (در نسخه فیس‌لیفت)
معایب
 • مصرف سوخت بالا، فرمان‌پذیری متوسط (به نسبت یک خودرو اسپرت)

بررسی اجمالی

در سالهای اخیر به لطف حضور گسترده محصولات چینی، تنوع خوبی در کلاس کراس‌اوورها و سدان‌های خانوادگی بوجود آمده اما همچنان در سگمنت خودروهای کوپه و اسپرت انتخاب چندانی در بازار دیده نمیشود. در واقع حتی اگر خودروهایی نظیر کیا سراتو کوپ و هیوندای ولستر که قابلیت مسابقه‌ای خاصی ارائه نمی‌کنند و همچنین محصولات فوق لوکس و گران‌قیمت که 99 درصد جامعه توان خریدش را ندارند را هم در همین دسته جای دهیم بازهم لیست چندان بلندبالایی تشکیل نخواهد شد. در این بین هیوندای جنسیس کوپه جزء معدود انتخاب‌هایی است که هم از نظر قیمتی با سطح درآمد بخشی از مردم جور در می‌آید و هم قادر است با پیشرانه 6 سیلندر قدرتمند و سیستم دیفرانسیل عقب، نشانه‌هایی از یک خودرو اسپرت واقعی را به نمایش بگذارد. همین نکات باعث شدند که نماینده هیوندای در بازار کشورمان به فروش مناسبی دست یابد. با ورود نسخه فیس‌لیفت در سال 2013 انتظار میرفت که این روند موفقیت‌آمیز حتی با قدرت بیشتر ادامه یابد اما متاسفانه با تصویب قانون عجیب منع واردات خودروهای بالای 2500 سی‌سی، عرضه مدل جدید جنسیس خیلی زود متوقف شد تا معدود نسخه‌های فیس‌لیفت حاضر در کشور با افزایش قیمت کاذب (در قیاس با مدل قبلی) مواجه شوند.

فیلم بررسی هیوندای جنسیس کوپه

بررسی هیوندای جنسیس کوپه

در گذشته شاهد تلاش‌هایی از جانب هیوندای برای ساخت یک خودرو کوپه اسپرت بوده‌ایم که به تولیداتی نظیر اس کوپه و تیبرون (یا همان کوپه FX) ختم گردید. خودروهایی که هرچند از نظر ظاهری جذابیت‌های جوان‌پسندانه‌ای در قیاس با محصولات سدان این کمپانی داشتند اما هرگز نتوانستند در سطح یک خودرو اسپرت واقعی عرض اندام نمایند. اما پس از این تلاش‌های نه چندان موفقیت‌آمیز، هیوندای در سال 2008 میلادی پرده از محصول جدیدش یعنی جنسیس کوپه برداشت. خودرویی که برخلاف تیبرون از یک پیشرانه قدرتمند و ساختار دیفرانسیل عقب بهره میبرد و میتوانست به عنوان یک محصول اسپرت واقعی، آن هم با قیمتی ارزان و رقابتی به جنگ کوپه‌های اقتصادی جهان برود. البته ممکن است بسیاری افراد این ماشین را در قیاس با محصولات اسپرت آلمانی و ماسل‌کارهای امریکایی رقیب حقیری تصور کنند اما با در نظر گرفتن قیمت جهانی و مقایسه‌هایی که میان جنسیس کوپه با رقبای 6 سیلندر امریکایی صورت گرفته بود، باید اعتراف کرد که نماینده هیوندای آنقدرها که به نظر میرسد هم خودرو دست و پا بسته‌ای نبوده است و به نسبت قیمت و سال تولید، ویژگی‌های قابل قبولی به مالکین خود هدیه داده و میدهد. بخصوص در مدلهای پس از فیس لیفت که اصلاحات ظاهری و فنی، جنسیس کوپه را به محصولی کامل‌تر از قبل تبدیل نمود.

هیوندای جنسیس کوپه
البته همانطور که گفتیم اکثر مدلهای موجود در کشور از نوع فیس قدیم هستند و همین باعث افزایش قیمت شدید مدل‌های نیوفیس شده است. در نتیجه اگر طراحی به‌روزتر و اندک بهبود فنی نسخه فیس‌لیفت برایتان اهمیت چندانی ندارد میتوانید به سراغ همان مدل قبلی بروید. بخصوص که اکثر مدلهای فیس‌لیفت عرضه شده در کشور از همان موتور قدیمی MPI بهره میبرند و مزیت اصلی نسخه جدید که در قدرت برتر موتور GDI خلاصه میشود در آنها یافت نخواهد شد.
به هر حال هیوندای جنسیس کوپه به نسبت رده قیمتی خود یکی از پرشتاب‌ترین و جذاب‌ترین ماشین‌هایی است که میتوانید خریداری کنید. البته استهلاک و مصرف سوخت نسبتاً بالایی دارد اما به لطف قطعات یدکی ارزان‌تر از رقبای آلمانی، هزینه نگهداری وحشتناکی به شما تحمیل نخواهد کرد. همچنین بدلیل طراحی جذاب (بخصوص در نسخه فیس لیفت)، فضای کافی برای سرنشینان جلو، کیفیت سواری قابل‌قبول (نسبت به یک خودرو اسپرت)، آپشن‌های مکفی، ترمزهای قدرتمند (البته فقط در نسخه برمبو)، حساسیت پایین به بنزین‌های وطنی و ایمنی بالا میتواند حتی برای استفاده روزمره هم تا حدودی کارآمد ظاهر شود. از همه اینها مهم‌تر اینکه جنسیس کوپه شتاب و حداکثر سرعت خوبی را همراه با صدای گوشنواز پیشرانه 6 سیلندر به شما هدیه خواهد کرد که برای خودرویی در این رده قیمتی راضی کننده است. همچنین علیرغم بازار ضعیف خودروهای دست دوم کوپه، جنسیس هنوز هم طرفداران خاص خودش را دارد و با مقداری صبر و حوصله به پول نقد تبدیل خواهد شد.
البته در این بین مشکلاتی هم وجود دارند. مثلاً اینکه نماینده هیوندای به عنوان یک خودرو اسپرت، وجهه و اعتبار چندان بالایی در میان ماشین‌بازها ندارد. همچنین بدلیل ضعف در کنترل گشتاور زیاد خودرو، فرمان‌پذیری ماشین در سرعت‌های بالاتر از حالت ایده‌آل فاصله گرفته و در نتیجه در صورت عدم مهارت کافی نمیتوانید در مسیرهای پرپیچ و خم از حداکثر قدرت و گشتاور ماشین بهره‌مند شوید. البته این مشکل در نسخه فیس‌لیفت تا حدودی برطرف شده اما همچنان نمیتوان از هندلینگ جنسیس کوپه خیلی تعریف و تمجید نمود. بخصوص که نسخه‌های فاقد ترمز برمبو از ضعف ترمز (نسبت به توانایی‌های حرکتی ماشین) نیز رنج میبرند. همچنین باید در نظر داشته باشید که این ماشین به احتمال زیاد در طول این سالها زیر پای جوانان عاشق شتاب و سرعت بوده و در نتیجه احتمال اینکه فشاری بیشتر از سدان‌های هم‌مدل را تحمل کرده باشد زیاد است. به همین دلیل باید با احتیاط نسبت به خرید اقدام نمائید.

داخل هیوندای جنسیس کوپه

در داخل کابین جنسیس کوپه با یک داشبورد نسبتاً شلوغ مواجه میشویم که بواسطه فرم عضلانی و حضور کلیدها و نشانگرهای پرشمار، حس هیجان نسبتاً خوبی به سرنشینان منتقل میکند. البته ممکن است بگوئید تم کلی طراحی مقداری قدیمی شده که با توجه به سال طراحی آنقدرها هم چیز عجیبی نیست. همچنین در خصوص کیفیت هم شرایط از حالت ایده‌آل فاصله زیادی دارد اما با توجه به اینکه در این رده قیمتی رقبای آلمانی حضور ندارند میتوانیم به جنسیس خیلی سخت نگیریم. مثلاً یکی از رقبای قیمتی این محصول تویوتا GT86 می‌باشد که آن هم از نظر طراحی و جنس پلاستیک‌های داخل کابین شاهکاری ارائه نکرده است.

طراحی هیوندای جنسیس کوپه
در نسخه فیس لیفت سه نشانگر به کنسول میانی ماشین اضافه شده‌اند که وضعیت دمای روغن، گشتاور و شتاب را نشان میدهند. این آمپرهای جدید شاید در نگاه اول چندان کاربردی به نظر نرسند اما حس هیجان خوبی را به عاشقان سرعت هدیه میکنند. ضمناً نماینده هیوندای مشابه تمامی خودروهای کوپه، فضای بسیار محدودی در اختیار سرنشینان عقب قرار میدهد که فقط برای شرایط خاص و مسافت‌های کوتاه کاربرد دارد.

طراحی هیوندای جنسیس کوپه

ممکن است بسیاری از طرفداران متعصب برندهای مطرح اروپایی و امریکایی، جنسیس کوپه را خودرویی بی‌اصالت و بی‌کلاس توصیف کنند، اما باید اعتراف کرد که این محصول در زمان خودش توجهات بسیاری را به خود جلب کرده بود. البته دماغه نسخه‌ اولیه حالتی ساده و محافظه‌کارانه داشت و با جلوپنجره کوچک و فرم ساده سپرهایش نمیتوانست حالت اقتصادی خود را پنهان نماید. اما در نسخه فیس‌لیفت بسیاری از این مشکلات برطرف شدند و قسمت جلویی جنسیس با ورودی هوای بسیار بزرگ، چراغهای خشن‌ و درب موتور اسپرت مجهز به هود، خشونت و جذابیتی دوچندان را به نمایش گذاشت.

طراحی هیوندای جنسیس کوپه
البته تغییرات قسمت کناری و انتهای خودرو به موارد جزئی نظیر بازطراحی رینگ‌ها و چیدمان داخلی متفاوت چراغهای عقب محدود شده اما با این حال باید از نسخه جدید به عنوان خودرویی زیباتر و مدرن‌تر از مدل قبلی یاد کنیم. در واقع درست است که جنسیس کوپه به خشونت خودروهای قلچماق امریکایی، ظرافت کوپه‌های اسپرت ژاپنی و اصالت و فرم بی‌نقص محصولات آلمانی نمیرسد اما باید اعتراف کرد که در مجموع جذاب و دوست داشتنی از کار درآمده است. بخصوص اگر قیمت و شرایط خاص بازار خودرویی کشور را در نظر بگیریم، متوجه علت محبوبیت این محصول خواهیم شد.

عکس هیوندای جنسیس کوپه

مشخصات هیوندای جنسیس کوپه

زیر کاپوت هیوندای جنسیس کوپه یک پیشرانه 6 سیلندر تنفس طبیعی 24 سوپاپ به حجم 3.8 لیتر قرار گرفته که قادر است در بهترین حالت 306 اسب بخار قدرت و 360 نیوتن‌متر گشتاور تولید نماید. البته فیس جدید در کشورهایی مثل امریکا با پیشرانه GDI عرضه شده که حدود 42 اسب بخار قدرت و 40 نیوتن‌متر گشتاور بیشتر از مدل MPI تولید میکند اما بدلیل حساسیت بالاتر این مدل به کیفیت بنزین، اکثر نسخه‌های موجود در خاورمیانه (حتی پس از فیس‌لیفت) با پیشرانه ضعیف‌تر MPI ارائه شده‌اند که این مورد شامل ایران هم میشود. همچنین در نسخه جدید از یک گیربکس 8 سرعته اتوماتیک استفاده شده که نسبت به جعبه‌دنده 6 سرعته اتوماتیک قبلی، مصرف سوخت را اندکی بهبود بخشیده است.
ضمناً هیوندای برای جنسیس کوپه از دو نوع سیستم ترمز ساده و مدل گران‌قیمت برمبو استفاده نموده که نسخه معمولی به نسبت توانایی‌های حرکتی ماشین عملکرد متوسطی از خود نشان میدهد. بخصوص اگر رانندگی اسپرت شما برای مدتی ادامه یافته و فشار مضاعف و طولانی بر سیستم ترمز وارد کنید، شاهد افت عملکرد محسوسی خواهید شد. اما در طرف مقابل نمونه‌های مجهز به ترمز برمبو از شرایط بسیار مطمئن‌تری بهره میبرند، هرچند تعویض لنت‌های این مدل هزینه بیشتری بر دوش شما خواهد گذاشت.

موتور هیوندای جنسیس کوپه
سیستم تعلیق ماشین هم از نوع مستقل است که اتومبیل را از حرکات عرضی و گهواره‌ای مصون نگاه میدارد، بخصوص که مرکز ثقل پایین و عرض زیاد ماشین در کنار حضور سیستم‌های کمکی پایداری الکترونیکی، دست به دست هم داده‌اند تا کوپه هیوندای به این راحتی‌ها به سمت واژگونی متمایل نشود. اما با این حال فرمان‌پذیری جنسیس از حالت ایده‌آل فاصله دارد. مشکل اصلی در مهار گشتاور بالایی است که به چرخ‌های عقب منتقل میشود و در پیچ‌های تند میتواند دردسرساز شود. البته سیستم کنترل پایداری دو مرحله‌ای نسخه جدید، نسبت به مدل‌های قبلی، واکنش‌های دقیق‌تری دارد؛ با این حال همچنان استفاده حداکثری از قدرت جنسیس، مهارت بالایی از جانب راننده میطلبد. دقیقاً به همین علت است که در درگ‌های غیر رسمی شهری، شاهد شتاب‌گیری بسیار متفاوتی از جنسیس هستیم چراکه شتاب این ماشین بسته به نوع لاستیک و مهارت راننده (کنترل هرزگردی در زمان لانچ کردن) میتواند بسیار متغیر باشد.

مشخصات فنی هیوندای جنسیس کوپه

نام خودرو هیوندای جنسیس کوپه
کشور سازنده
پرچم کشور
کره جنوبی
سال (طراحی) 2013

مشخصات فنی

موتور 6 سیلندر 24 سوپاپه
حجم موتور 3778 سی سی
تنفس موتور تنفس طبیعی
انتقال نیرو دیفرانسیل عقب
حداکثر قدرت 306 اسب بخار در 6300 دور در دقیقه
حداکثر گشتاور 360 نیوتن متر در 4700 دور در دقیقه
جعبه دنده 8 دنده خودکار شیفت ترونیک
شتاب 0 تا 100 5.9 ثانیه
حداکثر سرعت 240 کیلومتر در ساعت
وزن 1580 کیلوگرم
اندازه (میلیمتر) 4630 طول - 1864 عرض - 1384 ارتفاع
فاصله بین دو محور 2819 میلیمتر

مصرف سوخت و استانداردها

مصرف سوخت داخل شهر 14.7 لیتر در هر صد کیلومتر
مصرف سوخت خارج از شهر 9.4 لیتر در هر صد کیلومتر
مصرف سوخت ترکیبی 12.4 لیتر در هر صد کیلومتر
حجم باک 65 لیتر
استاندارد آلایندگی
میزان تولید CO2 - گرم در هر کیلومتر
استاندارد امنیت

امکانات و تجهیزات هیوندای جنسیس کوپه

این نسل از جنسیس کوپه متعلق به سال 2013 است و طبیعتاً نمیتواند شما از نظر سطح آپشن شگفت‌زده کند؛ با این حال روئیت گزینه‌هایی نظیر سیستم‌های ترمز و پایداری شامل ESC , TSC , ABS, EBD BA , EBA , SCS ، ایربگ‌های جلو، جانبی و پرده‌ای، سیستم صوتی اینفینیتی، سیستم ورود و استارت بدون کلید، کروز کنترل، سانروف برقی، آینه الکتروکرومیک، سیستم تهویه مطبوع دوگانه اتوماتیک، شیفترهای تعویض دنده در پشت فرمان، سامانه TPMS و مواردی از این دست برای خودرویی که سالها از تکنولوژی روز فاصله داشته میتواند راضی کننده باشد. بخصوص که طرفداران این قبیل ماشین‌ها به خصلت‌های فنی بیش از آپشن‌های رفاهی اهمیت میدهند و اصولاً مواردی مثل رادار هشدار خروج از خط برای این قشر خاص، کاربرد چندانی نخواهد داشت. ضمناً در مدل‌های پس از فیس‌لیفت چند گزینه مثل چراغشور، تنظیم اتوماتیک ارتفاع نور چراغهای جلو، سنسورهای پارک جلو و نشانگرهای تکمیلی کنسول میانی به ماشین اضافه شده‌اند تا لیست امکانات ماشین تکمیل‌تر از قبل گردد.

امکانات هیوندای جنسیس کوپه

ترمز و پایداری ESC - TSC - ABS - EBD - BA - EBA - SCS
کیسه هوا کیسه هوای سرنشینان جلو - کیسه هوای جانبی - کیسه هوای پرده‌ای
سیستم صوتی سیستم صوتی اینفینیتی با 10 اسپیکر - آمپلی‌فایر 360 واتی - قابلیت پخش CD و MP3 - خروجی USB - بلوتوث
دیگر تجهیزات انتقال نیرو به چرخ‌های عقب - نشان‌دهنده باد لاستیک - بال عقب - چراغ‌های زنون - تنظیم صندلی راننده در 6 جهت و صندلی کمک راننده در 4 جهت - روکش چرمی صندلی‌ها، دنده و فرمان - صندلی‌های عقب تاشو - آینه‌های برقی - گرمکن آینه‌ها - کروز کنترل - قابلیت تنظیم سیستم صوتی و کروز کنترل از روی فرمان - فیلتر هوای داخل - قطب‌نما - دماسنج - کامپیوتر سفری - سیستم تهویه مطبوع خودکار - تجهیزات قابل سفارش: نویگیشن - سنسور عقب - سیستم ورود بدون کلید - سیستم استارت بدون کلید - سانروف

رقبای هیوندای جنسیس کوپه در بازار

همانطور که در مقدمه اشاره کردیم، در کشورما گزینه‌های کوپه چندان زیادی وجود ندارند که بخواهید از میان آنها خودرو مورد نظر خود را انتخاب نمائید. البته اگر بحث محدودیت بودجه مطرح نباشد هنوز هم دست شما تا حدودی باز است اما در رده قیمتی جنسیس کوپه شاید جدی‎ترین رقیب موجود تویوتا GT86 باشد. خودرویی که در نمونه استاندارد مجهز به موتور 2 لیتری، شتاب و حداکثر سرعت ضعیف‌تری نسبت به جنسیس دارد اما در عوض هنگام بازی با فرمان و دریفت زدن، حس تسلط و کنترل مثال زدنی به شما هدیه می‌نماید که مشابهش را در نماینده هیوندای پیدا نخواهید کرد. همچنین GT86 از قابلیت تیونینگ بالاتری هم برخوردار است. از نظر استهلاک باید گفت علیرغم اینکه نماینده تویوتا از قطعات مقاوم‌تری استفاده کرده و به لطف موتور کوچک‌تر، کم‌مصرف‌تر می‌باشد، ولی بدلیل حساسیت بیشتر پیشرانه نسبت به بنزین‌های وطنی (بدلیل ضریب تراکم بالای موتور) و گرانی برخی قطعات، در نهایت هزینه نگهداری کمتری از جنسیس نخواهد داشت. البته با قیمت مشابه میتوان به محصولات قدیمی‌تر آلمانی نظیر ب‌ام‌و 320 و 330 کوپه اتاق E92 یا حتی کروک E93 هم نیم‌نگاهی داشت که از نظر پرستیژ، هندلینگ، کیفیت ساخت و اعتبار برند گزینه‌های بسیار بهتری محسوب میشوند اما نباید فراموش کنیم که نمایندگان باواریایی اکنون پا به سن گذاشته‌اند و با توجه به قیمت سرسام‌آور قطعات یدکی، هزینه نگهداری بسیار بیشتری از یک خودرو کره‌ای بر دوشتان خواهند گذاشت.

قیمت و نمایندگی

قیمت - - بروز رسانی در دوشنبه 7 آذر
نمایندگی فروش آسان موتور

سوالات متداول

زیر کاپوت هیوندای جنسیس کوپه یک پیشرانه 6 سیلندر تنفس طبیعی 24 سوپاپ به حجم 3.8 لیتر قرار گرفته که قادر است در بهترین حالت 306 اسب بخار قدرت و 360 نیوتن‌متر گشتاور تولید نماید. البته فیس جدید در کشورهایی مثل امریکا با پیشرانه GDI عرضه شده که حدود 42 اسب بخار قدرت و 40 نیوتن‌متر گشتاور بیشتر از مدل MPI تولید میکند اما بدلیل حساسیت بالاتر این مدل به کیفیت بنزین، اکثر نسخه‌های موجود در خاورمیانه (حتی پس از فیس‌لیفت) با پیشرانه ضعیف‌تر MPI ارائه شده‌اند که این مورد شامل ایران هم میشود
در نسخه جدید از یک گیربکس 8 سرعته اتوماتیک استفاده شده که نسبت به جعبه‌دنده 6 سرعته اتوماتیک قبلی، مصرف سوخت را اندکی بهبود بخشیده است
هیوندای برای جنسیس کوپه از دو نوع سیستم ترمز ساده و مدل گران‌قیمت برمبو استفاده نموده که نسخه معمولی به نسبت توانایی‌های حرکتی ماشین عملکرد متوسطی از خود نشان میدهد. بخصوص اگر رانندگی اسپرت شما برای مدتی ادامه یافته و فشار مضاعف و طولانی بر سیستم ترمز وارد کنید، شاهد افت عملکرد محسوسی خواهید شد. اما در طرف مقابل نمونه‌های مجهز به ترمز برمبو از شرایط بسیار مطمئن‌تری بهره میبرند، هرچند تعویض لنت‌های این مدل هزینه بیشتری بر دوش شما خواهد گذاشت
در رده قیمتی جنسیس کوپه شاید جدی‎ترین رقیب موجود تویوتا GT86 باشد. خودرویی که در نمونه استاندارد مجهز به موتور 2 لیتری، شتاب و حداکثر سرعت ضعیف‌تری نسبت به جنسیس دارد اما در عوض هنگام بازی با فرمان و دریفت زدن، حس تسلط و کنترل مثال زدنی به شما هدیه می‌نماید که مشابهش را در نماینده هیوندای پیدا نخواهید کرد. همچنین GT86 از قابلیت تیونینگ بالاتری هم برخوردار است. از نظر استهلاک باید گفت علیرغم اینکه نماینده تویوتا از قطعات مقاوم‌تری استفاده کرده و به لطف موتور کوچک‌تر، کم‌مصرف‌تر می‌باشد، ولی بدلیل حساسیت بیشتر پیشرانه نسبت به بنزین‌های وطنی (بدلیل ضریب تراکم بالای موتور) و گرانی برخی قطعات، در نهایت هزینه نگهداری کمتری از جنسیس نخواهد داشت
نظرات
 
 
 
sina 1391/3/31
وای این دیگه اخر ماشین.امیدوارم تو مدل جدید مشکلات نسل قبلی شامل ترمز و تعلیق خشک برطرف شده باشه.قیمتشم کمی بالاست.
shayan 1391/3/31
خیلی توپه ولی کاشکی ارزونتر بود.یکی فقط جلو افشین بگیره ک نظر نده.
ram 1391/3/31
be gheimatesh miarze man savare modele ghadimish shodam oon alie in dige hatman .... lotfan doostani ke peraid savaran nazar nadan mamnoon
محمد 1391/4/1
95 ملیون تومن پول واسه یک ماشین کره ای دادن اشتباه محض هست .اون هم هیوندای که نه ماشین ساز قدری هست و کیفیت ماشین هاش از برند های معتبر خیلی خیلی پایین تر هست . گزیته های خیلی بهتری با این پول میشه خرید ار تویوتا و بنز و بی ام و ..........
 • محمد 1399/7/19
  داداش کجایی که با ۹۰ تومن الان پراید مدل ۹۲ میدن 🤦‍♂️
 • علی 1399/10/26
  الان پراید شده ۱۲۰ تومن ای خداااااا
 • آریان 1399/11/16
  نمیدونم کی این پیامو گزاشتی ولی الان ۱۶ بهمن سال ۹۹ هست پراید ۱۰۰ ملیونه🙂
 • Hossein 1400/8/11
  ۱۴۰۰/۸/۱۱
  کجایی که گوز بهت نمیدن با ۹۰تومن.
 • وحید 1400/11/21
  برادر الان کجایی که پراید شده 190 میلیون
 • محمد 1401/4/13
  داداش کجایی که پراید الان شده ۲۰۰ و خورده ای میلیون
 • سما بانو 1401/8/2
  داداااااش الان سال ۱۴۰۱ ،جنسیس یک ملیارد و پراید ۲۰۰ ملیونه🤯😂
شهریار 1391/4/1
با ۹۳ تا لاگونا میخرم.
شتاب و نوشته ۵.۹ ولی نمیدونم چرا بهش گاز میدی بیشتر صدا تولید میکنه تا راه بره.
نوید 1391/4/1
با محمد موافقم. من خودم عاشق جنسیس کوپه هستم ولی هرگز پولم رو دور نمیریزم. با این پول میشه یه ماشین بهتر از بی ام و حداقل خرید. البته این رو هم در نظر داشته باشید برای پولدار ها که هر ماشینی بگید دارن مهم نیست!
ab 1391/4/2
تو رو خدا شما ک نمیدونید ماشین چیه حرف نزنید . هیوندای اول کوپه ساخت غوغا ب پا کرد بعد با جنسیس کوپه ترکوند من ک میگم این جنسیس کوپه ب اندازه بمب اتم انفجار داره . متاسفانه ذهن خودمون رو الکی ب کره ای و ژاپنی بودن پر کردیم . من خودم طرفدار خودرو های تویوتا هستم ولی اول اجازه بدین این ماشین رو چند نف خریداری کنه بعد نظر بدین . در ضمن شتاب این ماشین 5 تا 5/2 ثانیس
pooria 1391/4/2
ghabele tavajohe onaii ke migan gensis kope be dar nemikhore man khodam 2012 sefidesho daram akherate mashine khodaiii vaghti savar in mashin mishi ehsase ghodrat be adam mide midonin chera chon hich mashini az jome bmw630ya benz cls350ya kheili az mashinaye dg jorat nadarn baghale shoma gaz bedan chon in mashin akherate shetabo sorate . khodaiiam kheili khoshgele man ke kheili dosesh daram hala berin begin bmw ya benz behtare :)
احمد رضا 1391/4/3
شما هم که از گفته هاتون معلومه واقعا هیچی از ماشین نمیدونید . اولا که ماشین های کره ای با ژاپنی زمین تا اسمون فرق دارن کره (هیوندای و کیا ) باید خالا حالا ها بدوند تا به نصف تجربه و کیفیت و اعتبار غول های ژاپنی چون تویوتا و نیسان و هوندا برسند .بعد هم هیوندای کوپه کجا غوغا به پا کرده ؟ هیچ ماشینی از هیوندای و کیا از سال 1984 تا حالا حتی جزء 15 ماشین برتر سال هم نبوده . البته همین جا هم بگم که مقصودم این نیست که هیوندای رو بد جلوه بدم یا ازش بر بگم ولی در مقابل برند های معتبری مثل بنز و بی ام و و تویوتا و هیوندا و نیسان هیوندای اصلا به نظر نمیآد چه از نظر کیفیت و از هر نظر که فکر کنی .
 • مرتضی غلامیان 1398/7/12
  سال ۲۰۱۰ موتور ۴۶۰۰ هیوندای جزو ۴ تا موتور برتر سال قرار گرفت
  امسال ی شرکت آمریکایی اعلام کرد کم استعلاک ترین شاسی سایز کوچک هیوندای توسان هستش
  هیوندای سنتنیال سال ۲۰۱۰ جزو ۵ تا خودروی برتر سال قرار گرفت.
  یکم اطلاعات دریافت کنید بد نظر بدین.
  بنده ۴ ساله کارشناس فنی شرکت آسان موتور هستم و ۹ ساله که تعمیرگاه تخصصی خودروهای وارداتی توی تهران دارم و کارم و تخصصم روی این خودروهاس که شما دارین راجبش صحبت میکنید .پیشرفت این ۲ خودروساز کره ای توی ۱۰ سال اخیر ۳۳ درصد یالاتر از رقبای ژاپنیشون بوده و خودروساز چینی شرکت جیلی و جک ۴۵ درصد رشد بیشتری نسبت به تمام خودروساز ها داشتن.
ab 1391/4/3
احمد جان داداشی حرفت درست اصلا من کجا و ماشین کجا ولی شما پاشو ی sl500 یا باکستر ک هر دو بالای 200 میلیونن بیار با جنسیس بات کورس میذارم بینم این کیفیت کیفیت ک میگی چقد ارزشش رو داره . ماشین باید هیجان داشته باشه باید نسبت ب پولی ک بدی ارزش داشته باشه شما ی هیوندای رو 2 سال بیشتر نگه نمیدارین چون زود ازش خسته میشی ولی اون دو سال خیلی باش حال میکنی . ب هر حال داداش من از شما کوچیکترم حق رو ب شما میدم و البته برادر عزی من گفتم ک طرفدار پر و پا قرص محصولات تویوتا هستم و کلا از ماشین کره ای بدم میاد و بهتون پیشنهاد میکنم ی چرخ کوچولو با جنسیس کوپه بزنید مطمئنم نظرتون عوض میشه زم
احمدرضا 1391/4/4
ab عزیز فقط همین پورشه باکستر حتی با کل کارخانه و محصولات هیوندای هم قابل مقایسه نیست به خصوص از نظر کیفیت و اعتبار و اصالت و کلاس. برو تو همین سایت باکستر رو با همین جنسیس مقایسه کن بعد میفهمی که باکستر باموتور 2893 و توان 255 اسب بخار سرعت نهایی 265 کیلومتر بر ثانیه رو داره اما جنسیس با موتور به مراتب قویتر (3788) سی سی و قدرت 348 اسب بخار نهایت سرعتش 240 کیلومتر هست پس یقینا توی سرعت هم جنسیس فقط یک بازندست . اون sl 500 , رو هم که گفتی اون که دیگه با یک نیش گازش جنسیسو اساسی بی ابرو میکنه خودت برو با هم مقایسشون کن . ماشین های هیوندای فقط با هم کلاس ها و هم رده های خودش قابل مقایسست و هیچ چیز در خرید خودرو مهمتر از کیفیت و اعتبار نیست .
ramin 24 1391/4/6
mikham ye moghayese na dorost konam man i20 daram yani arzoon tarin mahsoole in karkhoone va pesar khalam bmw 120 i dare ranandegi va rahatie savarishoon daghighan yeksane ghabele tavajohe doostan faghat sooratesh yekam az 120 kamtare vali i20 ke arzoon tarine ba motore 1.6 fogholadas dige in ke 100/. harf nadare oonai ke savar nashodan nazar nadan lotfan mersi!
mohsen 1391/4/7
منظوراز پیشرانه چیه؟اسب بخارهم یعنی چی؟
محسن 1391/4/7
mohsen، پیشرانه همون موتور خودمونه اسب بخار هم یه واحدیه برای قدرت موتور
محسن 1391/4/7
این لینک هم تخصصی گفته که اسب بخار چیه دقیقا: http://mercedes1.blogfa.com/post-57.aspx
ab 1391/4/8
داش احمد پس میشه برام بگی ک چرا تو 200 و 300 متر باکستر عقب می افته ؟ خودم با چسای خودم دیدم چند وقت پیش هم مجله ماشین ازمایش کرده بود . و چرا ازمایش درگ جنسیس کوپه با sl500 من با جنسیس شد 14/2 ثانیه با سرعت 160 تا اما sl500 شد 15 ثانیه با سرعت 152 تا ؟ با این ک جنسیس رو 6/5 ثانیه رفت رو صد اما sl500 رو 6 ؟ من مخالف کیفیت این دوبرند معتبر نیستم اتفاقا خیلی هم بهشون علاقه دارم ولی خدایی جنسیس با این قیمتش خوب شاخشون رو شکست . هنگ کردم
در ضمن شاید من فقط سرعت و شتاب برام مهم باشه و کیفیت مد نظرم نباشه . نمیدونم
احمدرضا 1391/4/8
گر چه باکستر و sl500 اصلا با هم در مقام مقایسه و قیاس نیستند ولی برای روشن شدن موضوع برای شما باز هم این دو رو با جنسیس برات مقایسه میکنم . در سته در شتاب ازرا تا 250 متر اول جلو میافته اما بعد از گذشت تقریبا 7 ثانیه برنه نهایی در مسابقه سرعت باکستر خواهد بود . در مقایسه سرعت و شتاب جنسیس با sl 500 که اصلا مقایسه منطقی نیست حتما میدونی که sl 500 با موتور بسیار پر توان 5460 سی سی و قدرت موتور 388 اسب بخار و 8 سیلندر و 32 سوپاپ اونقدر توانمند و پر قدرت هست که اصلا نه در بحث کیفیت و نه سرعت و شتاب از هیچ دیدگاهی با جنسیس قابل قیاس نیست . مشخصات خودرو ها رو با هم در هر سایتی مقایسه کنی متوجه میشی .
ab 1391/4/10
ولی ازمایش های من چیز دیگه ای رو نشون میدادن . بازم بهتون پیشنهاد میکنم ی دور کوچولو با جنسیس کوپه بزنید . در ضمن این رو هم بدونید ک این مدل جدید ب دلیل افزایش قدرت موتور ک اگه اشتباه نکنم تغییراتش رو تقویت سیستم سوخت پاش بوده شتابش شده 5/2 ثانیه و صفر تا 400 متر شده 12-13 ثانیه با سرعت بالای 160-170 کیلومتر برساعت . ک این عدد شتاب تو sl500 نوشته 5/4 !!!
ab 1391/4/12
من خاک زیر پاتم داش نیما بالاخره ی ادم ماشین شناس پیدا شد خدا رو شکر
نیما 1391/4/12
سلام واقعا باورم نمیشه که جنسیس با بنز و پورشه داره رقابت می کنه خوشم میاد از جنسیس که پوزه همه رو به خاک مالیده واقعا هیولاست جنسیس کوپه...مجله ماشین بخونید ماله این ماه بعد متوجه میشید که جنسیس ترکونده پورشو ....جنسیس کوپه شاهکار 2 در تو جهان شده تو امریکا هم کلی مورد استقبال قرار گرفت برید حتما بیبینید......
نیما 1391/4/13
با ورود اتومبیل‏های پورشه به کشورمان در طی یک و نیم سال گذشته بازار خودروهای کوپه و کابریو اسپرت جانی تازه گرفت و رقبای قدری در کنار کوپه و کابریوهای مرسدس‏بنز و ب‏ام‏و شروع به خودنمایی کردند! اما دراین میان با ورود جنسیس کوپه به کشور که در رسانه‏های خودرویی معتبر دنیا گرد و خاک به پا کرده بود، معادلات بازار تغییر کرد. . . و فاکتورهایی همچون قیمت و کیفیت پائین تراما قدرت و شتاب بیشتربه چالش کشیده شد. به خواست خوانندگان «مجله ماشین» و به همین دلیل دو خودروی اسپرت دو در مطرح و البته خوش فروش بازارکشور یعنی جنسیس کوپه و پورشه باکستررا که هر دو دارای شتاب اولیه نزدیک به هم و البته تعریف نسبت وزن به اسب‏بخار یکسان در قالب یک موتور 6 سیلندر بودند را رو در روی هم قرار دادیم تا ببینیم ارزش پول پرداختی در برابر سرویس گرفته شده با وجود این اعداد فنی مشابه چقدر است!
گزارش کامل این آزمایش را در «مجله ماشین» شماره 353خرداد 1391مطالعه فرمایید
شهروز 1391/4/13
95 تومن واسه یک اشغال کره ای پول دادن یک کاره خیلی مسخره ای هست ماشین های هیوندای کلهم بهد 2 یا 3 سال رسما به لگن متحرک تبدیل میشن. واقها ماشین هاش 1 بار مصرف و به معنای واقعی کلمه بی کیفیتن .
 • جنسیس 1398/6/1
  هیییس
maxima 1391/4/13
مقایسه پورشه با هیوندای ؟؟؟؟؟؟ مثل مقایسه هواپیما با گاری میمونه . بعد ادعای ماشین شناس بودنتونم هم میشه . پورشه خریدن و سوار شدن کار هر کسی نیست هم پول میخواد هم درک و فهم . هیوندای این فرصت رو فراهم کرد تا با 1 ماشین درجه 3 سوار شدن خیال کنید ماشین لوکس سوارید منتها با مواد بسیار بی کیفیت این ماشین رو ساختن تا قیمت نهایی اش پایین بیاد . امار هم از خودت نده هیوندای تو امار فروش و اعتبار در هیج جای دنیا مقامی بهتر از 8 یا 9 نداشته تو بازار امریکا هم 20 هم نبوده چه برسه به 10 چرا اینقدر مسخره اظهار نظر میکنید
ab 1391/4/13
حالا من جهت اطلاع بعضی افراد ک الکی ادعای دانا بودن دارن اعلام کنم ک بعضی اوقات در صنعت خودرو سازی اتفاق هایی می افته ک واقعا ادم رو شگفت زده می کنه . مثلا همین نیسان gtr محصول شرکت نیسان در کشور ژاپن . این اتومبیل با این ک لامبورگینی نیست کیفیت دار نیست تو اروپا ساخته نشده موتورش 6 سیلندر v شکله ک ساخته مرسدس بنز !!! بی ام دبلیو !!! و هیچ کمپانی و کارخانه ای جز نیسان ژاپن نیست ولی4 مین خودروی پر شتاب دنیاس ک قیمتش فقط 95000 هراز دلاره ! نکته جالب اینه ک تو شتاب 0-70 کیلومتر بر ساعت از بوگاتی جلو تره و کارشناس ها گفتن اگه شتاب گیری در همین رده باشه نیسان gtr اولینه
ab 1391/4/13
گزینه دیگر محصول شرکت لامبورگینیه . لامبورگینی اونتادرو . این ماشین با قیمت 4000000 هزار دلاریش دومین خودرو ی پر شتاب دنیاس . طراحیش ک جای حرف زذن نداره دوستان عزیز خوردو رو دیدن امکانات و کیفیت هم ک ماشاالله . ولی واقعا قیمتش عالیه نسبت ب خود ماشین . کارشناسا گفتن این اتومبیل یک افراط گیر کامل تو صنعت خودرو سازیه !!! پس بعضی وقتا چیز های جالبی هم تولید میشه ک بنز نیست !!!!
ضمنا ب بعضی از دوستان ممممممححححححتتتتتتترررررررممممم پیشنهاد میکنم ک اولا جوش نزنن دوما اگه ی روز خواستن ماشین بگیرن برن شرکت مرسدس بنز یا هر کدوم ک دوس داشتن رو بخرن ی چند تا چرخ غول پیکر بگیرن بندازن زیرش تا راضیشون نگه داره و خدایی نکرده ب دیگران توهن نکنند !!!
مسعود 1391/4/13
بچه ها بزارین این ماشین بیاد تو بازار بعد نظر بدین.
یکی میگه آخرشه یکی میگه آشغاله!
خواهشا کلیشه ای نظر ندین.
احمد رضا 1391/4/13
هر چی بیشتر اظهار نظر میکنی بیشتر به بی اطلاعیت نسبت به مسائل علمی و فنی خودرو و خودرو سازها یقین پیدا میکنم . هیوندای یک خودروساز مبتدی و درجه سوم هست وقتی حرف از نیسان و پورشه و تویوتا و هوندا و بنز و بی ام و لمبورگینی میاید همه مطمئن هستند که نهایت کیفیت و نهایت دقت و با کیفیت ترین قطعات در ساخت این خودرو ها دخیل بودند . و لی وقتی اسم هیوندای میاید اولین چیزی که جلب توجه میکنه استفاده از قطعات بی کیفیت در سر تا سر خودرو به خاطر کم کردن قیمت نهایی است که دلیل پایین بودن قیمت هم همینه . شما در کمال بی اطلاعی م یک مثال خیلی خنده دار میزنی . به نظر تو نیسان gtr بی کیفیت هست . نیسان خودش یکی از بزرگنرین و قدرترین سازنده های موتوره خودش صاحب سبکه خیلی از اروپایی ها در ساخت موتور ازش کمک میگیرن طبیعی که چنین خودرویی رو بتونه بسازه در عین با کیفیت بودن . و لی هیوندای یک کپی کننده تمام عیاره و اساسا مقایسه اون فقط و فقط با خودرو های کره ای و چینی معنا داره . فکر کردی دلیل قیمت پایین هیوندای نسبت به نیسان و پورشه و سایر غول های خودرو سازی چیه ؟؟؟؟؟
در نهایت بحث با شما بی فایدست چون هر بحثی نیازمند یک سری اطلاعات فنی و علمی هست که به نظر میرسه شما اطلاعاتتون خیلی خیلی ناقص و بی محتوا است . در ضمن من نگفتم بهترین ماشین بنز هست من میگم وقتی برند های معتبر و با سابقه و با اصالت و صاحب سبکی مثل تویوتا و نیسان و هوندا و بنز و بی ام و لکسوس و.... هستند خرین یک ماشین درجه 3 کره ای مثل هیوندای 1 اشتباه خیلی بزرگه که فقط تازه کارا اونو مرتکب میشن
نیما 1391/4/14
خوشم میاد از جنسیس که دارندگان خودرو bmw630 -bmw330-bmw320va hata bmw 335 و پورشه باکسترو پانامرا هم دیگه حرفی برای گفتن ندارن و واقعا قدرت کلکل با این هیولارو ندارن حالا برید بگید برند معتبر تو دنیا چی هست........
ali ghoo 1391/4/15
همه ی این بحث ها وقتی جالب میشه که بدونید لامبورگینی و پورشه و فراری برای شرکت فلکس واگن هستند و موتورهای مرسدس بنز رو توی جنرال موتورز امریکا طراحی میکنن و بزرگترین طراحشون پیتر شرایر هست که الان کیا استخدامش کرده ومارک وبر قهرمان اتومبیل رانی فرمول یک کارشناس فنی کیا شده واگه اینم بدونید که رولز رویس برای BMW هست که بزرگترین طراح بی ام و رو کا اقای کریس بنگل باشه رو هیوندای استخدام کرده و اگه اینم بدونید که هیوندای فقط 30 ساله تاسیس شده(همسن ایران خودرو) قابل توجه ایران خودروی عزیز دیگه نمی گید که مرسدس بنز و بی ام و ایندشون روشنه و اینم خوب میدونید که بنز و بی ام و الان با بحران طراحی مواجه شدن ببینید دوستان گل سرسبد خودرو ساز ی دنیا تویوتا هست که گل سرسبد تویوتا هم سلطانی است بنام (لکسوس) که 5 سال متوالی به گفته ی جرمی کلارکسون و نظر سنجی TOP GEAR عنوان با کیفیت ترین و بهترین خودروی امریکا را از ان خود کرده و از همه ی دوستان بدلیل زیاد نوشتن معذرت میخوام چون فکر کردم لازم بود
سهیل 1391/4/16
من علاقه مندم بدونم بعضی از افراد که برای 1 ثانیه و 10 اسب بالا و پایین بودن با هم بحث میکنن و دیگرن و پراید سواران رو مسخره میکنن با سرعته 180 - 200 - 250 چه جاهای مهمی میخوان تشریف ببرن؟؟؟؟؟!!
ma 1391/4/17
عالیه پر قدرت دهن پرکن
یادمه اولین بار که دیدمش مدل 2011 یا 2012 بود اول با خودم فکر کردم بوگاتی یا لامبو هستش!! محوش شدم و از اون موقع عاشقشم( یه عشق پاک!!)
حالا بریم سر خونه اصلی:
اون دانای کلی که میگه اشغاله و بی کیفیته و مزخرفه و... میخوام بدونم با پراید باباش مقایسش کرده?!!
و نسبت به اون دوستانی که درمورد هیوندا بد میگن عارضم سن هیوندا از ایران خودروی شما کمتره( دیگه هیچی نمیگم,اگه عاقل باشی میفهمی)
و درمورد مقام و از این حرفا:
هیوندا النترا که ندیدیش و نخواهی دیدش در آمریکا در سال 2012 به عنوان بهترین و مورد توجه ترین خودرو شده
و اینکه عقده ای ندید مدید که فقط بلدی بگی هیوندا مزخرفه,اولا مزخرف من هستم که تو این مملکت زندگی میکنم ( چرا? خوب یه مثال میزنم: جنسیس کوپه 2013 فقط 2 هزار دلار از 2012 گرونتره حالا شما تفاوت قیمت این دو رو ببین تو ایران( علاوه بر چند صد درصد گمرگ)
و اینکه اگه هیوندا مزخرف بود چطور میتونست خودرویی بزنه که شاخ خودروی 550 میلیونی بنز رو تو سرعت و قدرت شکسته?!!
البته باید بگم از لحاظ امکانات و راحتی صد در صد بنز و بی ام و بهتر هستن (چون قیمتشون. خیلییییییییی بهتره)
و اعتقاد من:
قیمت 0 تا 200 میلیون> جنسیس کوپه
بالای اون فقط بی ام و ( چون بی ام و مدل های گران ترش واقعا محشره و پایین تراش در مقابل جنسیس کوپه حرفی ندارن)
این همه نوشتم بخاطر روی گل همتون,ببخشید
milad 1391/4/17
man chand rooz pish ye ghermezesh ro az abbas abad tehran 101 million kharidam , hodoodan gheymati ke hame midan 102 hastesh . system tormoz alie . otagh fogholade rahat o shik , faghat sandalie aghab vaghean kasi nemitoone beshine . felan ham kasi naboode ke too otooban natoonam begiramesh . faghat ye moshkel dare ke vaghti kapoot ro midi bala , motor aslan dar poosh nadare ...
rasti hood ham ke rooye kapoote alakie . faghat ye tikke pelastik chasboondan oonja ...
vali dar kol vaghean mashin ziba o kamelan sporte . kamtar az 6 sanie ham 100ta ro por mikone
milad 1391/4/17
behtarin chizi ke in mashin dare rasti ine ke vaghti ba dande 2 , 100ta por mikonam , sedaye egzoz ...
نیما 1391/4/17
ali ghoo va ma دوستون دارم دمتون گرم که با حرفهای منطقی پوزه همرو زدین.....تو قدرت سرعت شتاب جنسیس کوپه حرفه اولو میزنه وسلام
غلام 1391/4/18
فقط 1 اسباب باری اشغال و مصرفی کره ای هست این ماشین مثل بقیه ماشین های کره ای مفتشم گرونه
pooria 1391/4/19
man gensis kope ghablio daram khodaii akherate shetabe raghibash faghat porshas vali in jadida ke zadan faghat lamborgini o ferari f430 mitone begiratesh age kesi gheymate daghighe 2013 sho daram lotfan bezare
شهروز 1391/4/22
این سطل زباله و لگن متحرک کره ای چیه سوار میشید تازه ازرش تعریف هم میکنید ......1 بار لمبورگینی سوار شید بفهمید چیه با 1 نیش گازش له میشه این اشغال... البته همه کس نمیتونند سوار شن :دی
حمید 1391/4/22
هیوندای هم خودشو مسخره کرده با این ماشین زدنش . ماکسیمای قدیمی که مال 20 سال پیش هست تو سرعت نهایی این ماشین بی ریختو میگیره . سرعت نهایی ماکسیما 255 سرعت نهایی جنسیس 240 فکر کن 100 ملیون پول اینو بدی بعد تو کفی یک ماشین مال 20 سال پیش سوسکت کنه .......... به درد نمیخوره بیشتر صدا تولید میکنه تا راه بره
neda 1391/4/22
be nazare man vaghean mashin zeshtie
yashar 1391/4/22
من همین پریروز ساعت 2 بعد از نصف شب تو اتوبان کرج با ازرا 2012 که دارم و عاشقشم با یکی از همین جنسیس کوپه ها کورس گذاشتم رسما بدجوری خفتش دادم خیلی باحال بود تو شتاب اول جلو رفت ولی بعد بدجور ضایع شد قیافه یارو دیدنی بود
 • mostafa 1399/8/30
  بچه جون اون من بودم نمیخاستم بزنمت اخرین بارت ا
  ینجوری بگی
pooria 1391/4/22
agha shahroz-hamid-yashar va neda age az ghiafe mashin khosheton nemiad ke salighie vali harf az sorato shetab zadid ke bayad begam etelati ke dar bare gheymat vashetabo sorat to in sait kami bala paine in mashin 95 melyon nist 115 melyone bad harf az sorat zadin ke 280 taro kheili sari por mikone na 240ta golam shomaha behtare aval inaro bedonin bad harf bezanid . to ba azera ino gerefti vaghean khandam migire chon man ba 2012 ke shetabesh 306 asbe bokhare bmw z4 ba inke turbo dare to sorat gereftam . khahesh mikonam age chizi az mashin nemidonin harf nazanin.:)
حمید 1391/4/22
اتفاقا توی این سایت درباره مسائل فنی خیلی دقیق بحث شده ( با تشکر از دقت مدیر سایت) سرعت نهایی این مدل هیوندای240 کیلومتر بر ساعته و سرعت نهایی ماکسیما 255 کیلومتر بر ساعت هست . مشخص که این مدل اساسی کم میاره و 1 ماشین مال 20 سال پیش تو سرعت نهایی پوزشو میزنه . بعد هم واحد سنجش شتاب خودرو اسب بخار نیست پوریا جان . جالب هنوز ابتدایی ترین چیز ا رو نمیدونی میای نظر کارشناسی هم میدی . ار همه مهمتر میای یک ماشین 115 ملیونی میخری میبینی 1 ماکسیما قدیمی 60 ملیونی که تاریخ ساختش 15 یا 20 سال پیش هست تو سرعت نهایی راحت ازت میگذره والا سوختن داره منم بودم زورم میگرفت .
ma 1391/4/23
آخه من نمیدونم تا حالا کدومتون با ماشین 250 رفتین که کم آوردین؟!!
واقعا خجالت داره بعضی افراد غیر متخصص که نظر بیخودی میدن
نهایت اگه بخوای بترکونی 180-190-200 میری دیگه!!
بیشتر از این مطمئن باش اگه ماشینت هم بره تو رانندش نیستی
و اگه بخوای بری برو لامبو یا بوگاتی بخر!!!
سهیل 1391/4/25
ماشالاه همه لامبورگینی سوارن.. دوسته عزیز (ما) 250 تا که سهله اگه با همون 180 200 تا هم برن گواهینامشون باطله!! ادم عاقل که داخله اتوبان 200 250 تا نمیره. همینا هستن که دیگران رو بد بخت میکنن. یارو به قوله خودش ازرا 2012 داره به شتاب میکه اسب بخار!!!!!!!!!!!
امیر 1391/4/25
چقد بعضیا تو رویاهاشون زندگی میکنن
با 240 میرفته تو با 250 تا سوسکش کردی؟
جلدل خالق
امیر 1391/4/25
راستی دوست عزیزم لامبرگینی و فراری برای فیات گلم نه فلکس
نظرات بعضیا من یاد بچه گیا میندازه سر کارتای ماشین دعوا میکردیم
pooria 1391/4/25
hamid akhe man behet chi begam be khodaaaaaa in mashin 275 sorate akhareshe vali ro kilometresh zade 280ta ke ro sorate 275 dg ghofl mishe dg bishtar nemishe man chejorii behet sabet konam bekhoda khodam sefideshi daram albate 2012 sho . bad chera harfe alaki mizani migi ba azera gereftish bekhoda nemishe makhsosan in jadidasho be hamin rahati gereft . dada hamid asbe bokhar chie to tarif kon bebinam chi migi ????
rad 1391/4/26
240 کیلومتر برساعت سرعتی هست که به موتور فشار نیاد.وگرنه شک نکنید جنسیس کوپه مثل آب خوردن 240پر میکنه .280سرعت خورده .مطمن باشید بیشتر از240 هم میره
مهران 1391/4/28
واقعا هرچي کامنت ها رو بيشتر مي خونم بيشتر به فقر اطلاعاتي مردم پي مي برم . داريد اين ماشين رو با لامبو و فراري يا پرشه مقايسه مي کنيد !!!!!! شما تقصيري نداريد چون اين ماشين به قيمت واقعي فروخته نميشه که بخوايم در مورد رقباش نظر بديم ولي براي اطلاع ميگم که رقباي اين ماشين تو بازار جهاني فورد موستانگ سوبارو BRZ نیسان 370Z مزدا MX5 هستند
مسعود 1391/4/28
عمر مفید جنسیس 1 ساله. ضمنا سر پیچ ها بدجوری لنگر میندازه! تو سربالایی هم کم میاره. کولر هم اگه بگیری که دیگه تعطیل میشه!
فقط و فقط 0 تا 100 خوبی داره همین.
pooria 1391/4/29
masoood mage peykane ke to sar balaiii kam miare khodaiii damet garm kheili khandidam:)))
افشین 1391/4/30
واقعا واستون متاسفم
چند وقتی نبودم، مثل اینکه فراموش کردید بهترین ماشین سال تو همه نظرسنجی های معتبر سال آزرا شناخته شده، بعد شما اومدین در مورد این ماشین ها که فقط به درد بچه سوسولا میخوره نظر میدین، آپشن های آزرا رو اگه با این ماشین مقایسه کنید، خودتون متوجه میشید، تازه قیمت آزرا 60 تومن و این ماشین مسخره 100 تومن! پولتونو دور نریزین، من که میگم فقط آزرا بخرین، حالا میل خودتونه!
حسین 1391/4/30
من 4 ماه داشتم اصلا به درد نمیخوره اصلا سواری نداره فقط ظاهر گول زننده و اپشن های فریبنده داشت مثل اکثر ماشین های هیوندای که من رو هم گول زد فروختم یک بنز e230 خریدم واقعا تفاوتش مثل زمین تا اسمونه یعنی پشت بنز بشینی بعد 10 متر هم نمیتونی بشینی پشت این . اینقدر هم الکی و متعصبانه نظر ندید . مطمئنم تمام اون هایی که اکثر این نظر های مسخره رو دادن پیکان هم ندارن .کسی که ماشین 100 ملیونی داره نیازی نداره بیاد تو 1 سایت وقتشو با نظر الکی دادن تلف کنه کار های با ارزش تری داره . منم اتفاقی گذرم افتاد این نظر های خنده دارو دیدم..........
نیما 1391/5/1
آقای حسین خان حالا اگه باز گذرت خورد بیا پیش خودم... تو سواره بنز خوشگلت شو منم سواره جنسیس من 5 کیلومتر از تو عقب تر وایمیسم قول میدم بهت که بنزت در عرض 5 دقیقه بگیرم تو اون لگنوو مثل (افشین)که ازرا داره با جنسیس مقایسه میکنه واقعا امیدوارم 1 روزی بفهمین که شتاب 5 ثانیه یعنی چی؟؟؟؟350 اسب بخار یعنی چی؟؟؟؟؟یعنی 1 هیولایی که بنزو بی ام دبیلیو پورشه 500 میلیونی هم هنوز نمی تونن جنسیس کوپه روو بگیرن و هنوز مونده به این اعداد برسن....واقعا هیولاست جنسیس کوپه...آقای حسین شمارتو بذار تا باهم قرار بزاریم منتظرتم.....
سرور 1391/5/1
جنسیس کوپه ماشین مردی نیست یک جورایی سوسول و بچگانه میمونه . ازرا 2011 و 12 خیلی بهتر و با ابهت ترند. من الاو ازرا 2012 زیر پام هست واقعا ماشین مردی هست شدیدا هم عشق سرعت و کورسم تا حالا هم با ازرا 2012 چند تا جنسیس کوپه رو اساسی بی ابرو کردم . نه شتابس با ازرا میرسه نه سرعتش کلا در برابر 2012 ازرا سوسکه این ماشین بی ریخت . دنیا ازرا 2012 با کلاس و جنتلمن و با ابهت و پر قدرت با 1 نیش گازش این اسباب بازی بی وجود میشه
سهراب 1391/5/1
من فقط به اون دوستای کم سن و سالی که تو خرید این اسباب بازیه کره ای به شتاب و سرعتش ( و نه به کیفیت و راحتی و سواریش ) نیگا میکنن باید بگم شما هنوز گیر هیولاهایی مث پراید با موتور BP نیوفتادید ببینید لگنای 100 میلیونیتون تو گرد و خاک یه پراید با 206 توربو 20-30 میلیونی گم میشه !!!
نیما 1391/5/2
آقای سرور آقای افشین و کسانی که ادعا میکنن آزرا 2011یا 2012 میتونه جنسیس کوپه رو بگیره از نظر علمی بهشون ثابت میکنم که این خبرا نیست...ازرا 2012 که 250 اسب بخار داره و متاسفانه شتاب 8 ثانیه که همین باعث شده هیچ وقت نتونه با جنسیس کوپه رقابت کنه چون که جنسیس 350 اسب بخار و شتاب حیرت انگیز 5 ثانیه بتونه با پورشه و بنز بی ام دبیلیو و مازاراتی...خیلی برندهای دیگه مثل فورد موستانگ و شوولت رقابت کنه که کلیپش در سایت www.aprat.irمیتونید ببینید ......قدیمیا ضرب المثل قشنگی میگفتن (گربه دستش به گوشت نمیرسه میگه پیف پیف بو میده)حالا اونای که جنسیس کوپه ندارن براشون رویاست که ی روزی داشته باشن........واقعا هیولاست جنسیس کوپه
ab 1391/5/3
سینا جان بهتره بحث رو ادامه ندیم از اینا کسی ننشسته پشت این چند تا ماشین ک نظر بده فقط رو شرکت خودرو سازی ادامه میدن . من ک ب بی اطلاعیشون پی بردم فقط نظراشون رو میخونم میخندم اتفاقا خیلی هم حال میکنم هه هه هه
شمام این کار رو کن
alireza 1391/5/3
اخه یک ماشین کره ای اونم هیوندای که اونقدر افتزاحه که عالم و ادم میشناسنش اونم جنسیس کوپه اصلا ارزش فکر کردن رو هم نداره بعد شما اومدید اینقدر سر این ماشین بی ارزش بی کیفیت بحث کردید .
جواد 1391/5/3
حیف پول .......................
ppp 1391/5/5
مثل همه کره ای ها یک ظاهر پر زرق و برق و گول زننده داره اما در باطن دنیایی از مواد مصرفی درجه 3 و با کیفیت خیلی پایین وجود داره ترمزش که واقعا افتضاحه جز موردای که با ترمز برمبو ساخته شده ( اگه خواستید بخرید به این نکته توجه کنید ، ولی در کل 100 تومن پول ماشین کره ای دادن عین بی تجربگی و پول حروم کردنه) سیستم تعلیقش بیش از حد خشک و نچسب هست که اصلا در حد و اندازه های این کلاس نیست قیمتش هم در برابر کیفیتش خیلی بالاست . فقط امیدوارم مثل ازرا 2010 و بعضی مدل های هیوندای دیگه سوپاپ ها م سیستم گیر بکس در حدی باشه که بیشتر از 4 سال دوم بیاره
ازرا 1391/5/6
در مقابل ازرا 2010 و 2011 سوسکه. رسما هیچ حرفی برا گفتن نداره سواری ازرا خیلی بهتر از این ماشین هست سیستم تعلیق این مدل و سواری خیلی خشکش واقعا تو ذوق میزنه سوار جنسیس کوپه که شدم 1000 بار خدا رو شکر کردم که ازرا سوارم
پیام 1391/5/6
سلام به همه عزیزان.مسلما نمیشه جنسیس کوپه رو با برند های پر تجربه مثل پورش یا بنز وب ام و مقایسه کرد ولی از حق نگذریم در رنج قیمت 65 میلیون هیچ ماشینی با شتاب زیر 6 نداریم.از نظر کیفیت و لذت رانندگی همه دوستان نظر منطقی رو میدونن.
pooria 1391/5/8
onaii ke migan gensis kope khob nist . gensis bara sherkate hiondast vali malome bme o benz kheili az sherkate hionda behtaran ino hame ghabol daran vali ghabol konid to renje 100 melyon mashin be in shakhi nist in mashin sorat shetab tarahie kheili ghashangi dare vali khob har mashini eshkalatiam dare vali ma darim in mashino nesbat be gheymatesh naghd mikonim vagarne mashine behtar az in ke kheili ziad pas manteghi bashin
ارش 1391/5/9
من هر جور حساب میکنم نمیفهمم چطور ماشین 22 هزار دلاری شده 95ملیون!
شاید هیوندای نسبت به برندای معروفی مثل تویوتا و بی ام و کم تجربه تر باشه....اما نسبت به تجربه ی کم ترش خیلی خوب داره عمل میکنه!
محمدحسین 1391/5/12
340 اسب بخار فقط 240 کیلومتر میره. ماکسیما با 200 اسب بخار 255 تا میره.یا پرشیایی ال ایکس با110 اسب بخار195 تا میره.واقعا متاسفم برای کسانی که میگن این ماشین خوبه؟با 340 اسب بخار حداقل باید 280 تا300 تارو می رفت
سهیل 1391/5/13
من 300 تا رفتم باهاش..
علیرضا 1391/5/18
واقعا که از خنده روده بر می شه آدم وقتی این همه کامنت جالب می خونه.مثل سرکاری می مونه.مجله ماشین رو شما بعنوان مدرک ارئه میدی؟ این مجله که همیشه برای حرفه ای ها تابلو بوده. انقدر سوتی و مقایسه ها و پیشنهادهای مزخرف تو این مجله که کاملا تحت تاثیر خط دهی شرکتهای درگیر در ایران انجام شده که دیگه کسی جدی نمیگیره اینا رو.
جنسیس کوپه با بنز و پورشه باکستر؟! واقعا که ...
سهیل 1391/5/20
من تو کوچمون 300 تا باهاش رفتم. اگه بعضی از اقایونه مدعی میخان کورس بذارن بگن تا ادرس بدم! واقعا دیگه بعضیا گندشو در اوردن. به جای ان حرفا برین فکره عاقبت کنین!!!
محمد 1391/5/22
اگه امکان داره یه صفحه ای رو درمورد هیوندا کوپه رو در نظر بگیرید.ممنون از مدیر سایت
نیما 1391/5/31
کسانی که ادعا میکنن آزرا 2011یا 2012 میتونه جنسیس کوپه رو بگیره از نظر علمی بهشون ثابت میکنم که این خبرا نیست...ازرا 2012 که 250 اسب بخار داره و متاسفانه شتاب 8 ثانیه که همین باعث شده هیچ وقت نتونه با جنسیس کوپه رقابت کنه چون که جنسیس 350 اسب بخار و شتاب حیرت انگیز 5 ثانیه بتونه با پورشه و بنز بی ام دبیلیو و مازاراتی...خیلی برندهای دیگه مثل فورد موستانگ و شوولت رقابت کنه که کلیپش در سایت www.aprat.irمیتونید ببینید ......قدیمیا ضرب المثل قشنگی میگفتن (گربه دستش به گوشت نمیرسه میگه پیف پیف بو میده)حالا اونای که جنسیس کوپه ندارن براشون رویاست که ی روزی داشته باشن........واقعا هیولاست جنسیس کوپه
نانچیکو 1391/6/4
همین 2 روز پیش با ماکسیما تو اتوبان کاشان یکیشو بد خفت گیر کردم . یعنی تو سرعت نهایی عملا و رسما از ماکسیما هم کم میاره مثل همه کره ای ها مصرفی و به درد نخور
mani 1391/6/4
حیف پول خیلی دوست دارم 1 نفرو که بالای 100 ملیون برا 1 ماشین به این مزخرفی پول میده رو ببینم ازش بپرسم انگیزش از این کار چی بوده
:D 1391/6/5
منم از نظر علمی ثابت میکنم ایم ماشین جلوی ماکسیمای 20 سال پیش تو سرعت نهایی بدجور این کره ای رو نابود میکنه .سرعت نهیی جنسیس 240 هست و ماکسیما 250 پس داش نیما اگه 1 روز دیدی 1 ماکسیما پشت سرت چراغ میزنه اروم برو کنار چون در نهایت سوسکت میکنه از نظر روحی هم اذیت میشی که 1 ماشین 50 تومنی اونم مال 20 سال پیش جنسیس 120 تومنی ات رو سوسک میکنه . آخیییییییییی
حمیدرضا 1391/6/16
در 1 جمله گرون و به درد نخور . حیف پول
پيمان 1391/6/17
به جاي اين toyota gt 86 رو وارد كنن بهتره موتورش 2000 هست با 200 اسب بخار شايد بگيد براي كوپه كمه اما صفر تا صدش 6.7 هست اما باز شايد بگيد كمه اما فرمان الكتريكيش جز بهترين فرمان هاي دنياست .تويوتا با قرار دادن پيشرانه boxer در كم ارتفاعترين جاي ممكن مركز ثقل خودرو را هر چه بيشتر به زمين نزديك كرده كه به نحوي كه مركز ثقل ان حتي پايين تر از فراري 458italia است اين موضوع علاوه بر افزودن بر توانايي هاي حركتي خودرو راننده را قادر ميسازد تا در جايگاهي عالي و در ارتفاع پايين پشت فرمان قرار گيرد و از لحاظ فني toyota gt 86 رو مي توان با مدل پايه پورشه كايمن مقايسه كرد با اين تفاوت كه قيمتش خيلي پايين تر از پورشه كايمن هست مجموعه خودرو علي رغم بهره گيري از پيشرانه نه چندان قدرتمند .چالاك تر از TTو فولكس واگن شيراكو هست چرا كه بالغ بر 85 درصد از گشتاور خودرو در دور 3000 در دسترس هست .و در كل كوپه اي استثنايي هست و قيمتش تو خارج 23000_24000 هزار دلار هست و امكاناته داخل كم در حد TT هست و خيلي هم قيافه زيبا و شكيلي داره و اگه وارد بشه خيلي فروش خوب و زيادي خواهد داشت نسبت به جنسيس چون سواريش هم از جنسيس فوق العاده بهتر است
lpln 1391/6/22
http://www.youtube.com/watch?v=rcByYBsQO3Q
شهداد 1391/6/24
با اینکه اساسا با محصولات هیوندای موافق نیستم و کیفیت اون ها رو نسبت به برند های معروف خیلی خیلی پایین تر میدونم اما با این وجود ازرا 2011 و 2012 رو خیلی بیشتر از جنسیس کوپه قبول دارم . جنسیس کوپه سواریس واقعا خشک و افتضاح هست
علی عسجدیان 1391/6/28
سلام.من اتفاقی این سایت رو دیدم.به عنوان کارشناس مستقر در نمایندگی 703 شیراز تسلیم که البته بخشی از مجتمع مرکزی خودرو تسلیم هست برترین خودروهای کشور را سوار شده و هرروزه با انها سرو کار دارم.جنسیس موتور بسیار قوی داره ولی ضعف عمده در فرمان پذیری در مقایسه با بدنه داره که هر روزه باعث میشه تصادفات زیادی برای این خودرو اتفاق بیفته.در مجموع به قیمتش نمی ارزد.از دیگر ضعفهای کل ماشینهای هیوندا تاخیر در تعویض دنده است که انها را از رقبا
عقب میندازه.از مزایای هیوندا وجود فراوان لوازم این برند در بازار است.جهت دریافت مشاره 09125487067
m 1391/6/30
این قیمت برای بازار ازاد هست
m 1391/6/30
در ضمن مثل قبل اون صدای وحشتناکو نمیده
alireza 1391/7/11
فقط نیسان GTR
siavash 1391/7/16
vahshitarin khodroe sale 2012 benazare injaneb,azizan man tabehal bish az 20 modele sport az bmw ta mercedes va porshe ra dashtam,amma genesis salar hamashune,karan kharid o forushe melke,taze 2013sanad khordasho gereftam 140 toman ke june mano az shetab dar miare,eeshalah hameye javuna 2ta 2ta bekharano keif konan,mamnoon az vare konandeyaye khobemun va az masulin bekhosus vezarate mohtarame bazargani
jokol 1391/7/17
با سلام.دوستان وقتی که می بینین348 اسب بخاره مطمئن باشید با ی هماشین فوق العاده قوی وسریع نگاه می کنید.ماکسیما 200 اسب بخار نمی تونه با اون رقابت کنه.آریون268 اسب بخاره سرعتشو زدن 228.یعنی با این قدرت نمی تونه240تاروبره.این ماشین که348اسب بخاره 240 تا رو راحت ویره.تعصب الکی نداشته باشین به قدرت ماشین ها توجه کنین.
من با آریون 250 تا رفتم.
رضا 1391/7/18
هیوندای جنسیس فقط و فقط در مسیر مستقیم قابلیت کل کل و رسیدن به این سرعت رو داره و میتونه راحت هر ماشین دیگه ای رو بگیره اما جنسیس کوپه به علت سیستم تعلیق بسیار صعیف و فرمان پذیری بسیار بد که اصلا در حد و اندازه های این کلاس نیست در مسیر هایی که با پیچ روبرو میشه خیلی خیلی ضعیف عمل میکنه که باعث کیشه هر ماشین با موتو بالای 3000 کمپانی های اسم و رسم دار داحت سوسکش کنن .البته جنسیس تو مدل 2012 عیب های خیلی خنده داری داشت (مثل بقیه محصولات هیوندای ) متل خشکی خیلی زیاد ماشین تاخیر در تعویض دنده ها خرابی زود هنگام جلوبندی و کیربکس اتومات بعد از 40 یا 50 هزرا کیلومتر مصرف سوخت خیلی بالا میرفت و ....... بعد هم اون دوستی که اومده ایم کره ای 1 بار مصرفو با بنز و بی ام و پورشه مقایسه کرده مطمئن باشید تا حالا فرغونم نداشته وگرنه کسی که بنز و بی ام و سوار باشه 1 متر هم نمیتونه پشت این بشینه
omid 1391/7/18
دوست عزیز همین طور که در این سایت میبینی و همینطور همه سایت های دیگه نهایت سرعت کوپه 240 ولی ماکسیما ماکی سرعتش 250 تا هست پس تو سرعت هم کوپه نابود نابوده . کلا ماشین خوبی نیست ارزش خرید ندارن محصولات هیوندای
payam 1391/7/21
این ماشین به دلیل تجربه کم در این زمینه نواقص فنی زیادی داره از سایز بزرگ بدنه گرفته تا مقاومت شاسی و گیربکس (کندتر نسبت به رقبا) و... که با قرار دادن موتور قدرتمند سعی کرده تا این نواقص به چشم نیان. تنها کارایی این ماشین فقط تو مسیر مستقیم هستش(البته اگر کنترل هرزگردیش خاموش باشه که هدایتش خیلی سخته). من بیشتر از 4 هزار کیلومتر سوار جنسیس 2011 با کیت اسپرت شدم و به طور تجربی هم بهم این مسائل ثابت شد. در ضمن بعد از مدتی تمایل به ارتقای فنی و ظاهری این ماشین داری چون زود دلتو میزنه..! در کل هیوندای راه طولانی در پیش داره تا به طور کامل بتونه به پای رقبای ژاپنی و اروپاییش برسه ولی الان تو ایران با این رنج قیمت میتونه واسه بعضیا مناسب باشه .
behnam 1391/7/21
قربونش برم. آخر ماشینه. خودم یه زرد 2011 دارم محشره بوگاتی و لامبورگینی که تو ایران کمه.هر کسی میخواد بخره بره بخره تصمیم درستی گرفته.کسی بهش توهین کنه با من طرفه.
ابراهیم 1391/7/21
http://www.aparat.com/v/TFEJ5
mohammad 1391/7/22
تعصب الکی نداشته باشین اگه این ماشینو با گیربکس 8 دنده سفارش بدین سرعتش بیشتر میشه
saman 1391/7/25
اقا تعصب بی جا نداشته باشید باور کنید این ماشین اصلا در حد و اندازه بحث و جدل هم نیست . یک ماشین از یک خودروساز درجه 3 کره ای اصلا اینقدر حرف و حدیث نداره جنسیس پر است از عیب و ایراد های عجیب و غریب فنی و کیفی وو باور کنید ماکسیمای 25 سال پیش شرف داره به این ماشین حتی از نظر سرعت تا کسی پشت جفتش نشینه متوجه نمیشه . هر ماشین دیگهای از کمپانی های اسم و رسم دار بگیرید شرف داره به این
m 1391/7/25
هیوندای کمپانی ای است که از خود نبوغ و ابتکاری ندارد و خودروهای آن بیشتر کپی کاری هستند . چه در بررسی های فنی و چه در سواری گرفتن دراز مدت ، ما به زودی متوجه این خواهیم شد . اگر از نظر کلی بخواهیم محصولات هیوندای را بررسی کنیم باید گفت محصولات هیوندای فریبنده هستند و بیشتر مشخصات خوبی که خودروهای با تجربه مانند فورد و تویوتا و هوندا و ب ام و و آلفا و . . . . دارند را ، ندارد ولی با ظاهر شبیه به آنها یا بعضا بهتر ، دلربایی می کند . همه ما می دانیم که هیوندای جنسیس کوپه در برابر نوآوری های فنی خودرویی چون فورد موستانگ ، دقت مهندسی چون تویوتا و . . . بسیار نا توان است . ولی با این حال واقعا در مقابل بهای پرداختی ارزشمند است . قیمت 25 هزار دلار برای مدل دنده دستی آن ( دبی ) بسیار دلربایی می کند . با این حال قدم های هیوندای که روزی از شرکت ایران خودرو ( ایران ناسیونال سابق ) کمک مشاوره ای برای ساختن جفنگیاتی مانند مدل های اکسل و اکسنت و سوناتا و . . . . می گرفت بسیار مستحکم و رو به جلو است .
mojtaba azizi 1391/7/25
http://www.aparat.com/v/ZRb0g

اینم دومین کلیپ از سوسک شدن جنسیس کوپه در برابر ماکسیما . واقعا کیفیت و برند معتبر تو انتخاب خودرو خیلی مهم هست . ماکسیما تو کیفیت حرف نداره . تکه
امین 1391/8/13
بچه ها اینو باید بهتون بگم سوختش خیلی بالاست .
علیرضا 1391/8/16
دروغ‌گویی بزرگ‌ترین خودروساز کره درباره مصرف سوخت
صنعت - ایسنا نوشت:

شرکت‌های خودروسازی کره‌ای هیوندای و کیا اعلام کردند که به مالکان خودروهایشان در بازار‌های آمریکا و کانادا به دلیل اغراق انجام شده در مورد میزان سوخت این خودروها جریمه پرداخت می‌کنند.

چندی پیش آژانس حفاظت محیط زیست آمریکا اعلام کرد که مصرف سوخت بنزین تعدادی از خودروهای کیا و هیوندای با آنچه از سوی این دو خودروساز اعلام شده مغایرت دارد.

بر این اساس، تحقیقاتی درباره میزان مصرف سوخت خودروهای این دو خودروساز کره‌ای انجام شد. نتایج این تحقیقات نشان داد که آنچه که این دو خودروساز کره‌ای درباره‌ی مصرف سوخت خودروهایشان اعلام کرده‌اند، صحت نداشته و به دور از واقعیت بوده است.

این تحقیقات نزدیک به 1.1 میلیون دستگاه از خودروهای مدل‌های 2011 تا 2013 هیوندای و کیا را در آمریکا و کانادا در بر می‌گیرد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه در همین حال یکی از مدیران بخش فن‌آوری هیوندا و کیا با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد: من از بابت اتفاق رخ داده از مشتریان عذرخواهی می‌کنم. ما در پی حل مشکل به وجود آمده هستیم. هیوندای بزرگ‌ترین خودروساز کره 34 درصد از سهام کیا را در اختیار دارد.
از یک شرکت کره ای که حتی اسمش هم دزدی از هوندای بزرگ هست انتظاری بیشتر از این نمیره.
reza 1391/8/19
دقیقا با علیرضا موافقم . هیوندای = فقط ظاهر سازی و دروغ در برابر کیفیت افتضاح من خودم داشتم و اینو درک کردم
محمد حسین 1391/8/19
با سلا خدمت دوستان.کره ای ها به خاطر اشتباه کردن در اعلام مصرف سوخت(دروغ گفتن)دقیقا یادم نیست ولی فکر کنم362میلیون دلار جریمه شده. راستی از کجا معلوم که درباره ی چیزای دیگه اشتباه نکرده باشن(دروغ نگفته باشن)مثلا قدرت موتور؟
nariman 1391/8/20
واقعا تا برند های معروفی مثل بنز و بی ام و پورش و تویوتا و نیسان و مزدا و حتی برند های اروپایی مثل رنو تو بازار ایران هستند واقعا خرید 1 ماشین کره ای خیلی اشتباه هست یعنی کار عاقلانه ای نیست هیوندای یک شرکت تازه کاره مسلم هست که محصولاتش فاقد کیفیت و اصالت و از همه مهمتر فناوری و علم بومی هستند
پویا 1391/9/25
اگه 200 تومن داشتم حتما میخریدم
Er. 1392/3/6
آخه عزیز من چرا الکی نظر میدی؟؟
هرکسی با توجه به شرایط زندگی و خصوصیات شخصیتی ش از یه نوع ماشینی خوشش میاد و هر کسی برای خرید ماشین یه معیار هایی داره و نباید الکی ماشین هارو با هم مقایسه کنیم.هیوندای واقعا ماشین های خوبی میزنه درسته که به کیفیت ماشین های آلمانی نمیرسه ولی واقعا حس واقعی رانندگی رو تو آدم ایجاد میکنه.من که به شخصه خیلی ازش خوشم اومد
labrine 1392/3/23
من 2011 شو داشتم.خدا رحم کرد به من.ای ماشین شتاب خوبی داره رانندگیش بد نیست.اما قابل توجه دوستانی که از این ماشین دارن.سری جدید تفاوتی ان چنانی نکرده با سزی قبل.مواظب ترمزهاتون باشید.در مواقع که لازم داری جواب نمیده.سر خودم اومده که میگم.لطفا با ماشین اروپای مقایسه نکنید اشتباست.دوست عزیزی که میگه با cls500 کورس میندازی,نیازی نیست چونکه ماکسیمایه دندیه خودمون هم تو شتاب سوتش میکنه
رامین قنبری 1392/4/6
خیلی عالیه ای ول هیوندای
amirmasoud 1392/4/14
دوستان عزيز من چرا اين قدر بحث ميكنيد اول بايد مشخص كنيد كه مقايسه جنسيس با پورشه از نظر كيفيته يا شتاب ؟ از نظر كيفيت داخلي و مواد به كار رفته توي داخل ماشين بايد منصف باشيم و بگيم كه پورشه سر تر از جنسيسه ولي توي شتاب شايد پورشه توي ثانيه هاي اول كمي سر باشه ولي زماني كه گشتاور بالاي جنسيس وارد كار ميشه پورشه حرفي برا گفتن نداره .
محمدرضا 1392/4/30
اخه این گمرکی های احمق ماشین این جوری رو میزارن بیاد تو ایران بعد رنو اسپرت رو نمیزارن بیاد واقعا هر چی بگم کمه اخه ماشین کره ای به درد هم نمیخوره
محمدرضا 1392/4/30
اصلا به در نمیخوره امکانات هیچی قیافه هم نداره لاگونا خیلی بهتره
بهدشم لاگونا هم امکانات بیشتری داره هم اینکه خیلی خوشگل تره پشتسش هم خیلی خوشگل تره بعدش لاگونا فرانسوی هستش این کره ای اشغاله
محمد 1392/5/8
جنسیس کوپه فقط در مسیر های مستقیم حرفی واسه گفتن داره به محض اینکه وارد یک مسیر با پیچ بشه خیلی سریع افت میکنه و یک ماشین تو چند تا کلاس پایین تر هم راحت از پس جنسیس بر میاد. ترمز هاش خیلی ضعیف هستند سواری جنسیس اصلا در حد و اندازه های این کلاس نیست و از همه مهم تر کیفیت بسیار پایین قطعات به کار رفته در موتور و تمامی قسمت های ماشین هست البته این سیاست هیوندای هست تا بتونه قیمت تمام شده رو پایین بیاره تا بتونه رقابت کنه. در حقیقت هیوندای کمیت رو فدای کیفیت کرد و به همین خاطر هم افت فروش و خارج شدن از لیست 10 خودرو ساز برتر دنیا رو ( از منظر کیفی ) تجربه کرد.استهلاک بسیار بالا مخصوصا بعد از کارکرد های بالای 40000 کیلومتر هم از نقطه ضعف های بسیار بزرگ این مدل هست .
shayan 1392/5/12
از بهتر نمیشه
soktor 1392/5/27
faghat kia motors cerato kupe 2000 ino jer mide
محمدرضا 1392/6/26
واقعا گمرك ايران فقط شخصيتش در حد اين !,!??\€~!£~~+*}[>+>£{+\>*
حرف هاي سانسور شده هستش ماشين به اين اسپرتي رو وارد ميكنن بعد اون
مگان Hb رو گير ميدن كه زيادي اسپرته
معلومه ديگه زير ميزي گرفتن كه وارد ميكنن ماشين اين جوري رو
رضا 1392/7/7
من نمیدونم این کدوم احمقیه که پورشه رو با هیوندای مقایسه میکنه؟
ALIREZA 1392/7/7
برادرا وخواهرا اگه پول دارین حتما بگیرینش<واقعا عالیه>
من که راضیم
تویوتا 1392/7/15
هیوندای به درد نخوره . همشون یه بار مصرفن . من دو سال تویوتا GT86 دارم آخره کیفیت و لذته
mohammad javad 1392/7/22
harki mige tormozesh khob nist zer mizane man khodam 2013 daram khaili azash raziam berembo marof tarin tormoze donyast male ferarie.. darzem vaghean mashine khobie faghat khoshke ke onam harcheghad pool bedi ash mikhori valli dar kool miarze gt86 khaili behtare soraat onoo pare mikone
محمد 1392/7/23
من 2 سال سوارش ميشم والا اينايي كه شما ميكي نديدم كيفت لكسوس رو نداره ولي مرد ميخواد سپر به سپرش بياد پورشم فقط ميتونه دود اكزوزشو بخوره البته نه هر مدليش ولي بيشترشون با قيمت چند برابر
mohammad 1392/7/26
جنسیس کوپه عالی .بعضی از مدل های لکسوس وپورشه به آن نمیرسند حتی مدل هایی که با موتور 8سیلندر و قیمت هایی خوشکل تر هستند جنسی در کلاس خودش و با موتور 6سیلندر 3800 فوق العاده است
h 1392/8/2
خیلی حال میده وقتی ماشینای بالای 500میلیونو باهاش جرواجر میکنم.حالا هرکی هرچی میخواد بگه اصصصصصصصصن مهم نیست.هیچی انقدر ارضام نمیکنه که با یه ماشین ارزون قیمت اشتودکاردیهای پر مدعا رو بترکونم وااااااااای که چه حالی میده
محمد 1392/8/15
اتومبيل عاليه در مقابل سراتو كوپه كاملتره ولي موتور سراتو كوپه رديفتر
در ضمن طرف مگه معلول ذهني ك 380 ميليون بده ب جنسيس وقتي ميتونه با 350 پورشه بگيره
قيمتش خيلي فضايه خريدار پيدا نميكني
atila 1392/8/16
فقط پورشه 911gts turboمن دارم خیلی عالیه2013هست.امتحانش کنید بعدجروبحث کنید
rad 1392/8/27
تویوتا آَشغال ژاپنی ....هنوز 1 سال نمیشه کهgt86 امده داخل ایران.بعد تو چه جوری میگی من 2سال هست دارم.بار آخرت باشه جنسیس رو با بچه سوسک ژاپنی مقایسه کنی...
احمد 1392/8/27
این ماشین فقط و فقط یک اسباب بازی 1 بار مصرفه تا تازه وارد ها و ناوارد هارو گول بزنه تا اونو بخرند . جنسیس کوپه فقط و فقط تو مسیر های مستقیم میتونه حرف هایی واسه کفتن داشته باشه تو مسیر های مثل یک پیست استاندارد و مسیر هایی که زیاد پیچ داره جنسیس 2 زار هم نمیارزه . ترمزش اصلا جواب نمیده تعویض دنده هاش خیلی کنده و استهلاکش واقعا بالاست . جنسیس سدان 2014 خیلی از این سر تره
در ضمن دوستایی که خیلی به سرعت و شتاب این اسباب بازی کره ای مینازن حتما میدونند که ماکسیمای دندهای 20 سال پیش که تازه یک سدان هم هست نه یک کپ اسپرت خیلی راحت جنسیس رو سوسک میکنه
محمد 1392/8/28
حیف پول اتفاقا همین 3 روز پیش با ماکسیما 1 کیشو خفن سوسک کردم چیه این اشغال کره ای میرید میخرید
فرغونیه واسه خودش
نیما 1392/8/28
بابا شمام شورشو دراوردین اخه این ماشینه که بخواید واسش بحث کنید من 2 سال یکیش از صفریش زیر پام بود فکر میکردم اخر ماشینه بعد 1 لتیتود گرفتم و الانم یک لکسوس ls 640 l گرفتم دسته 2 با موتور 4600 سی سی و 8 سوپاپ با 1 نیش گازش جنسیس بی و جود میشه تازه یک ماشین اسپرت هم نیست . من تازه وقتی با لتیتود رانندگی کردن فهمیدم لذت رانندگی و 1 ماشین عالی داشتن یعنی چی لکسس که دیگه اخرشه با جنسیس فقط یک احساس پوچ و کاذب به ادم میده .
اصلا هیوندای در حد و اندازه ای نیست که بخواد دربارش بحث شه فقط 1 برند درجه 3 کره ای
نیما 1392/8/28
اصلاح میکنم 8 سیلندر و 32 سوپاپ غولی واسه خودش
محمد 1392/9/3
ماشینهای کره ای فقط طراحیشون اغراق آمیزه همین
علي 1392/9/18
به خدا همينايي كه ميگن كره اي اشغاله ارزوشو دارن يكي شو داشته باشن( گربه دستش به گوشت نميرسه ميگه پيف پيف بو ميده) بله
احمد 1392/9/19
اشغاله 2 زار کیفیت نداره . ماکسیمای 20 سال پیش 1 سوته سوسکش میکنه.
علي 1392/9/19
واقعاً اين ماشين عليه و ماكسيما اصلاً در حدي نيست كه بخواد جلو جنسيس شاخ بشه
امید 1392/9/24
سلام دوستان عزیز من دو سال پیش جنسیس کوپه داشتم صفرشو گرفته بودم راضی نبودم ازش فروختمش آزرا گرفته که 6ماه کارکرده بود بهتر از جنسیس بود اتوبان تبریز تهران بودم نصف شب مسافت طولانی رو با یه ماکسیما کورس گذاشتم مسافت هفتصد کیلومتری رو هر چی به آزرا فشار آوردم نتونستم ماکسیما رو بگیرم باور کنید ماکسیما یه چیز دیگه هست که حریف نداره جالبتر اینکه پمپ بنزین نگه داشتم دیدم ماکسیما اتومات بوده ....الانم بنز سی ال اس 350 2011 دارم و چندین بار با ماکسیما کورس گذاشتم حتی یک بار دیر وقت با 250 تا سرعت ماکسیما بغلم بود اصلا تا به حال با ماکسیما رانندگی نکردم هیچ تعصبی هم به ماشین ژابتی و کره ای ندارم فقط انصاف نیست که بخواییم ماکسیما رو با خودروی کره ای که واقعا اسباب بازیه مقایسش کنیم
امیر 1392/9/24
سلام .احمد جان عزیز .چه فرق میکنه چرا باید جنسیس سدان از جنسیس کوپه بهتر باشه ؟کره همان کره است و اسباب بازی همان اسباب بازیه....آزراش هم به درد نمیخوره کلا ماشینای کره ای اسباب بازی و یه بار مصرفن چون مشت نمونه خروار است در واقع جنسیس کوپه و سدان و آزرا وسوناتا همشون مادر بزرگه پراید خودمونه که ساخت کره بوده که وارد ایران شد..احمد جان مگه اسباب بازی کوچیک و بزرگ داره ؟کره چیه که ماشینش چی باشه
amir 3kam 1392/9/26
onaei k migan maximaro k mashine 2dahe ghable ba in mashin moghayese mikonn vaghan chizi az mashin nemidoonan ,shayad khoseshun maxima daran mikhan yejori kelase mashineshuno bbran bala, ama in jensis mashini mesle 330 ro migire bad onvaght shoma az maxima harf mizani ,vaghan khande dare
majid 1392/10/4
lotfan gheymata ro berooz konid
sina 1392/10/18
من خودم با ماکسیما اتومات 84 اتومات با جنسیس2011 دوستم کورس گذاشتم هربارم بردم هر بارم ازش جلو میزدم فقط صدای گوش خراششو میشنیدم
علیرضا 1392/10/20
خیلی خوب و قشنگ به خصوص رنگ زرد . کی گفته کره بد میزنه خیلی هم خوبه هر کی میگه از ماشین سر در نمیاره
مری 1392/11/7
248 اسب بخار با گیربکس دستی ماکسیما که هیچی سی 350 هم نمیتونه بگیرش
علی رضا 1392/11/8
سلام من نظرات دوستان رو خوندم
اما تعجب میکنم اونایی که میگید جنسیس کوپه فقط میتونه 240 تا بره اول بهتره برن یه نگا به کلیومتر شمارش کنن بعد نظر بدن. عکس گرفتم تو سایت تیونینگ تاک هست 330 تا رو کیلومتر شمارش نوشته که من خودم تا 245 رفتم اما چون اولین بارم بود به شدت ترسیدم و دیگه این کارو تکرار نکردم. در ضمن اصالت ماشین کوپه کمی خشکی رو به همراه داره.اما این خشکی در این حدی که دوستان میگن نیست و دارن کمی اغراق میکنن. مورد دیگه این که بعضی ها هی ماکسیما ماکسیما میکنن معلومه اصلا تا حالا از نزدیک رقابتشو با جنسیس کوپه ندیدن. رفتن 4 تا فیلم این ور اون ور دیدن که معلوم نیست راننده شل کرده گازو یا از چیزا. ماکسیما که هیچ من خودم cls350 گرفتم. لینک فیلمش هم تو تیونینگ تاک هست .هرکه شک داره هم اردس ایمیل میدم قرار بذاریم دفعه بعدی بیاد ببینه.
در ضمن ترمز ها هم در حد قابل قبولیه.فقط کیفیت متریال داخلی یه مقدار کمه که این مورد در مقایسه با قدرت موتور قابل چشم پوشیه.
یه توصیه دوستانه هم به این اقایونی که نظر میدن دارم . ایرانیا عادت دارن راجع به چیزی که ندیدن و تا حلا اصلا چیزی راجع بهش نشنیدن نظر بدن. اول برید به بار بشینیند تو این ماشن یه گاز بدین تعویض دنده اش رو ببینید تا اینقدر نگید سرعت تعویض دنده اش کمه. در ضمن یه مورد دیگه که من فقط تو این ماشین دیدم اینه که بعد از چرخوندن فرمون تو پیچا استارت خوبی میزنه و تعادلشو خوب حفظ مینه. اکثر ماشین های کوپه تو این شرایط این احساس رو به سرنشت میدن که داره پرت میشه بیرون. اما جنسیس کوپه این جوری نیست.
اگه پولشو دارن و این سبک ماشین رو میپسندید خوبه بگیرید. راضیتون میکنه مصرفش هم قابل قبوله میانگین 12 تا بستگی به شرایط داره.
اینم ادرس ایمیلم هرکه شک داره نشونش بدم اقایون ماکسیما وپورشه سوارا که این قد ادعا دارین ایمیل بدین قرار بزاریم و کورس بندازیم اون وقت معلوم میشه کی راست میگه.
alireza.aut133@gmail.com
محمد شفیعی {تعمیر کار جنسیس} 1392/11/9