ممنوعیت پیش‌فروش از سوی غیرمجازها

روابط عمومی سازمان حمایت : معاون سازمان حمایت مصرف‌‌کنندگان و تولید‌کنندگان با توجه به تعدد شکایات دریافتی درباره پیش فروش خودرو گفت: فروش خودرو تنها با قیمت مصوب مجاز است.
وحید منایی، معاون نظارت برکالاهای سرمایه‌ای و خدمات سازمان حمایت مصرف‌‌کنندگان و تولید‌کنندگان با توجه به تعدد شکایات دریافتی درباره پیش‌فروش خودرو، از متقاضیان درخواست کرد تا در خرید خودرو هوشیار باشند. وی درباره پیش‌فروش خودروهای تولید داخل گفت: شرایط فروش و پیش فروش خودرو صرفا از سوی شرکت اصلی تولید‌کننده خودرو مشخص می‌شود، براین اساس کلیه خریداران خودرو‌های مذکور از عقد قرارداد خرید خودرو با شرکت‌های متفرقه که اقدام به تبلیغات فروش این نوع خودروها کنند و در قالب خرید‌های با مدت زمان بیش از ۳۰ روز مبادرت به دریافت کل مبلغ قیمت خودرو از مصرف‌کننده می‌کنند اجتناب کنند. منایی تصریح کرد: فروش خودرو توسط نمایندگی‌های رسمی خودروسازان تحت عنوان کاردکس صرفا با قیمت مصوب و رسمی شرکت‌های عرضه‌کننده مجاز خواهد بود، بنابراین اخذ مبالغ بیش از قیمت رسمی توسط نمایندگی‌ها تخلف بوده و قابلیت پیگیری خواهد داشت.

وی خاطرنشان کرد: شرکت‌های عرضه‌کننده خودرو به استناد ماده ۵ آیین‌نامه اجرایی قانون حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان خودرو موضوع مصوبه شماره ۷۴۱۵/ ت ۵۱۶۸۱‌ها مورخ ۹۵/ ۱/ ۲۸ هیات وزیران، صرفا از طریق اخذ مجوز از وزارت صنعت، معدن و تجارت مجاز به انجام پیش فروش خودرو بوده و اظهارات تبلیغاتی و فریبنده‌ای چون: دارای مجوز از بانک مرکزی، دارا بودن شماره ثبت، ملاک عمل برای پیش فروش خودرو نبوده و قابل‌استناد نیست. عضو هیات‌مدیره سازمان حمایت تاکید کرد: مردم موارد تخلف را با واحد «رسیدگی به شکایات مصرف‌کنندگان» از طریق سامانه تلفنی ۱۲۴ یا مراجعه به سازمان صنعت، معدن و تجارت استان‌ها گزارش کنند تا تحت‌رسیدگی قرار گیرد.
نظرات
 
 
 
علی 1397/2/6
سلام
لطفا یه گزارش درباره پلاک نشدن خودرو های اطلس خودرو تهیه کنید
از برج ۹۶.۱۱ خودرو های تحویل داده شده کارتکس رو به خریدار تا به امروز پلاک ندادن
م ت 1397/2/16
چرا به لیزینگ هایی که مجور از صنعت و معدن ندارن و فقطشماره ثبت دارند اجازه کار میدهید و جلوی آنها را نمیگیرید که مردم به مشکل بر نخورند؟