کاهش تعرفه واردات چین

دنیای اقتصاد : دولت چین پیشنهاد کاهش تعرفه واردات خودروهای سواری را بررسی می‌کند. به گزارش بلومبرگ در‌صورت تصویب این پیشنهاد، تعرفه ۲۵ درصدی کنونی واردات خودرو به ۱۰ تا ۱۵ درصد کاهش خواهد یافت.
تصمیم نهایی دولت در این خصوص ماه آینده اعلام خواهد شد. بیش از یک دهه از تعیین تعرفه واردات ۲۵ درصدی برای خودروهای سواری خارجی در چین می‌گذرد. برخی کارشناسان این اقدام را گامی در جهت بهبود روابط تجاری با آمریکا ارزیابی می‌کنند، اما آمار فروش خودروهای سواری خارجی در چین نشان می‌دهد خودروسازان اروپایی و کره‌ای بیش از رقبای آمریکایی خود از این تغییرات منتفع خواهند شد. چین پیش‌تر در بحبوحه مناقشات تجاری با آمریکا تهدید کرده بود تعرفه واردات خودروهای ساخت این کشور را به ۵۰ درصد افزایش خواهد داد. البته دولت چین اعلام کرده است بررسی‌ها برای تغییر تعرفه واردات خودروهای سواری از مدت‌ها پیش آغاز شده و با مناقشات تجاری اخیر مرتبط نیست. در پی انتشار این خبر ارزش سهام خودروسازان چینی کاهش یافت.
نظرات
 
 
 
amir 1397/2/8
این هاوال انگار میگن کیفیتش خوبه اپشن که واقعا خوبه
amir 1397/2/8
زود ظرفیت ها پر شد خدا را شکر اگه مثل قبل باشه دوباره بعد چند وقت اعلام شرایط میکنه ونمیذاره کار به دلال برسه

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران