جیلی و رونمایی از محصولات جدید خود در پکن

عکس نویسنده
سجاد حیدری
نویسنده
کمپانی خودروسازی جیلی در نمایشگاه بین المللی پکن چین، از دو محصول کاملا جدید خود رونمایی کرد که یکی از آنان در سگمنت خودروهای کراس اوور قرار گرفته و دیگری یک خودروی سدان سایز متوسط تحت عنوان " Borui GE" است که در ظاهر خود از جلوپنجره مشبک معروف جیلی، رینگ‌های آلومینیومی، چراغ‌های ظریف و کشیده با لامپ‌های داخل LED و همچنین ورودی بزرگ هوا در اطراف سپر سود می‌برد، اما دیگر محصول جیلی یک چهره کاملا متفاوت داشته و چشم انداز آینده این شرکت را برای تولید یک خودروی کراس اوور تمام الکتریکی نشان می‌دهد که از سوی جیلی تحت عنوان "آیکون" معرفی شده است.
اول از همه خودروی کانسپت "جیلی آیکون" که در فرم بدنه خود شباهت زیادی به خودروی ولوو XC40 دارد، براساس پلتفرم همین خودروی کراس اوور ولوو ساخته شده است که دارای نمادهای کلاسیک در کنار اِلمان‌های پیشرفته ظاهری است تا بیانگر یک محصول آینده نگر با سیستم محرک کاملا الکتریکی باشد، به همین دلیل در قسمت جلوی اتومبیل از حداقل مجرای ورود هوا استفاده شده است تا آیرودینامیک بهتری داشته باشد. هرچند طراحی سقف اتومبیل و شیشه‌های آن تاحدودی به خودروی "رنجروور Evoque" شباهت دارد که می‌توانید جزییات بیشتر آن را در تصاویر شاهد باشید.

جیلی Borui GE

جیلی Borui GE


علاوه بر این، شرکت خودروسازی جیلی در اتومبیل " Borui GE" از سیستم محرک پلاگین هیبریدی استفاده کرده است که علاوه بر یک موتور الکتریکی با قدرت نامشخص و حمایت شده از باتری‌های نامشخص، در بخش فنی خود از موتور 1.5 لیتری سه سیلندر ولوو استفاده می‌کند که نمونه آن بر روی خودروی کراس اوور ولوو XC40 مورد استفاده قرار گرفته و می‌تواند نیروی تولیدی خود را از طریق یک جعبه دنده 7 سرعته اتوماتیک دوکلاچه به سمت چرخ‌های محرک ارسال کند. هرچند بد نیست بدانید که خودروی ولوو XC40 با موتور سه سیلندر T3 خود، امسال به عنوان خودروی سال اروپا لقب گرفته است که حالا قلب تپنده آن بر روی جیلی "Borui GE" هم مورد استفاده قرار گرفته است.
در ادامه گفته می‌شود که خودروی پلاگین هیبریدی جیلی "Borui GE" می‌تواند در حالت ترکیبی، حداقل مصرف سوخت 1.6 لیتری داشته باشد. علاوه بر این، اطلاعات دقیقی از قدرت سیستم محرک ارائه نشده است، اما می دانیم که پیشرانه 1.5 لیتری سه سیلندر ولوو می‌تواند به تنهایی نیروی 156 اسب بخاری در دور 5000 و همچنین حداقل گشتاور 265 نیوتن متر برای دور 1850 الی 3850 دور بر دقیقه داشته باشد.
برچسب ها:
نظرات
 
 
 
ادریس 1397/2/11
و ما همچنان اندر خم یک کوچه ایم و پراید میسازیم و به اسم از تولید داخل حمایت میکنیم ( و مشتری رو هم کاری نداریم. یا باید بخره یا مجبوره بخره)
کیوان 1397/2/15
جیلی از اول با قدرت وارد شد با محصولات قوی اما بعد بقیه چینی ها وارد شدند در مقابل جیلی ضعیف بودند جک و چری لیفان به ناچار از ورود جیلی جلوگیری شد اما امروزه صاحب ولوو است طراحان سویدی ترکوندند حتی با توجه به قیمت رقیب کره ایها ژاپنیها و فرانسویها میشون خلا ء قیمت که بعد از گرونی در رنج قیمت ۱۵۰ تا ۲۵۰ که ایجاد شده اینها پر میکنند

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران