لوتوس اگزیج اسپرت 410 در کلاس خودش بی رقیب است

لوتوس اگزیج اسپرت 410 یک مدل فراموش نشدنی دیگر از لوتوس بر پایه مدل اگزیج S است که سال 2011 در نمایشگاه خودروی فرانکفورت رسما معرفی شد. اگزیج اسپرت 410 نیز مانند دیگر مدل های جدید و بهبود یافته سری اگزیج نقطه اوج یک خودروی خیابانی اسپرت توصیف می شود و از این نظر در کلاس خودش بی رقیب است.
عدد 410 در نام این خودرو به معنای قدرت موتور آن است که در اصل 416 اسب بخار است. گشتاور موتور 3.5 لیتری V6 سوپرشارژ آن که برگرفته از موتور تویوتا می باشد 420 نیوتن متر است. قدرت این موتور از طریق یک گیربکس 6 دنده دستی با ضرایب دنده نزدیک به هم به محور عقب منتقل می شود.
لوتوس اگزیج 410 تنها 1054 کیلوگرم وزن دارد و در نتیجه نسبت نیرو به وزن آن 389 اسب بخار به ازای هر تن است که با نسبت نیرو به وزن اگزیج کاپ 430 یکسان است که تا حد زیادی بر جنبه های اسپرت این خودروی خیابانی شگفت انگیز تاکید دارد. لوتوس به آیرودینامیک این خودرو نیز توجه داشته و 150 کیلوگرم نیروی دانفورس برای آن اعلام کرده است.
شتاب 0 تا 60 مایل اگزیج اسپرت 410 و حداکثر سرعت آن به ترتیب 3.3 ثانیه و 290 کیلومتر در ساعت اعلام شده است. سیستم تعلیق این خودرو که شامل ضربه گیرهای قابل تنظیم سه حالته و میله های موجگیر قابل تنظیم ایباخ است با مدل کاپ 430 مشترک است. تایرهای میشلین پایلوت اسپرت کاپ 2 چسبندگی فوق العاده و پیوسته ای را برای این خودرو ایجاد می کنند. لوتوس اگزیج اسپرت 410 مجهز به رینگ های آلیاژی فورج به رنگ سیاه یا نقره ای است.

لوتوس اگزیج اسپرت 410

لوتوس اگزیج اسپرت 410


لوتوس اگزیج اسپرت 410

لوتوس اگزیج اسپرت 410


کابین لوتوس اگزیج اسپرت 410

کابین لوتوس اگزیج اسپرت 410

سیستم اگزوز تیتانیومی و بسیاری از امکانات برگرفته از فناوری خودروهای مسابقه ای مانند حذف ایربگ، سوییچ الکتریکی قطع سوخت، سیستم اطفای حریق، کمربند با 4 نقطه اتصال و میله محافظ سرنشین هنگام واژگونی مطابق با استاندارد فدراسیون بین المللی اتومبیلرانی جزو آپشن های این خودرو هستند.
نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران