گزارشی از اولین راند مسابقات سرعت پیست اتومبیلرانی آزادی

از روزهای پایانی سال گذشته و با پایان یافتن مسابقات ریس سال 96، زمزمه‌هایی مبنی بر تغییر قوانین مسابقات به گوش می‌رسید و با جدی شدن آن رفته‌رفته برخی از رانندگان از این اعلام دیر هنگام، اعلام نارضایتی کردند. البته در تمام مسابقات جهانی و تمامی کشورها تغییر قوانین وجود دارد و این امری بدیهی است اما مشکل از آنجایی بود که این قوانین جدید تنها دو ماه پیش از شروع فصل جدید مسابقات اعلام شد و تغییر قوانین مساوی بود با تغییر بخش‌های فنی برخی خودروها در صورتی که برخی از شرکت‌کنندگان به تازگی در خودروی خود تغییراتی داده بودند و یا خودرویشان نخستین مسابقه را در آخرین راند سال 96 حضور داشت و این به گفته شرکت‌کنندگان مساوی بود با هدر رفتن بخشی از هزینه‌هایی که به تازگی بر روی خودروها اعمال شده بود. به هر حال یکی از این قوانین جدید دو بخش شدن مسابقه در روزهای پنجشنبه و جمعه بود و به این ترتیب کلاس‌های شهری مانند پراید استاندارد، پژو 405 و باقی کلاس‌ها در روز پنجشنبه انجام و مابقی کلاس‌های GT در روز جمعه برگزار می‌شد که البته می‌تواند برخی مسائل مانند طولانی شدن مسابقه و سنگینی کار را از بین ببرد. اما برای کلاس‌های روز پنجشنبه می‌تواند باعث افت تعداد تماشاچی باشد و البته اگر افرادی قصد حضور در هر دو روز مسابقه را داشته باشند باید دو بلیط تهیه کنند.

اولین راند مسابقات سرعت آزادی

اولین راند مسابقات سرعت آزادی

مسابقه در روز جمعه 21 اردیبهشت ماه برگزار و طبق وعده قرار بر پخش تلویزیونی به صورت زنده بود که البته این اتفاق انجام نشد. کلاس‌های 1600 جی‌تی، پراید جی‌تی ، 6 سیلندر توربو و سوپر جی‌تی، کلاس‌هایی بودند که در راند اول ریس 97 حضور پیدا کردند و خبری از کلاس آزاد نبود. دلیل آن همین قوانین جدیدی بود که باعث شد بسیاری از خودروها به این راند نرسد و تنها دو شرکت‌کننده برای این مسابقه و کلاس ثبت نام کنند.
باید منتظر بود و دید که راندهای بعدی این مسابقات رنگ و بوی تازه‌ای به خود خواهد گرفت و یا به همین صورت انجام می‌شود.
نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران