انسان در برابر ماشین، کدامیک در مسابقه بهتر عمل می کنند؟ + فیلم

در ابتدا هوش مصنوعی و ربات‌ها را تنها در فیلم‌های سینمایی هالیوودی می‌دیدیم که همیشه مخالف انسان‌ها بوده و سعی بر نابودی آنان داشتند. اما این تئوری رفته رفته به واقعیت تبدیل شده و حالا شاهد استفاده از ربات‌های بزرگ و پیشرفته در کارخانجات صنعتی هستیم که بسیاری از شغل‌های انسان‌ها را تصاحب کرده‌اند و البته دقیق‌تر و سریع‌تر هستند. اما حالا با پیشرفت‌های قابل توجه تکنولوژی و روی کار آمدن سنسورها و هوش مصنوعی پیشرفته، باعث شده تا ربات‌ها به صنعت خودروسازی و بیشتر از آن، در مسابقات اتومبیلرانی هم نفوذ پیدا کنند که آخرین مورد آن به اتومبیل مسابقه‌ای خودران DevBot برمی‌گردد که یکی از رانندگان معروف صنعت خودروسازی، یعنی "رایان تورک" را به چالش میان انسان و ماشین دعوت کرده است که در این بین شاهد ثبت زمان 1 دقیقه و 51 ثانیه و 8 صدم ثانیه از سوی راننده انسانی هستیم، اما آیا هوش مصنوعی ماشین می‌تواند زمان کمتری به ثبت برساند یا خیر که در انتهای مقاله می‌توانید فیلم این رقابت جذاب را تماشا کنید، البته بعد از اینکه چند دقیقه اول فیلم را به صحبت‌های عوامل و "رایان تورک" گوش دادید، به مسابقه چالش اصلی میان انسان و ماشین خواهید رسید.
برای شناسایی و تسلط این خودرو بر محیط، از دوربین های مختلف، رادارهای ماهواره‌ای، رادارهای لیزری نوری و سنسورهای التراسونیک استفاده شده که با الگوریتم‌های تعریف شده برای آن و زیر نظر داشتن 360 درجه‌ای محیط، به رقابت صحیح در داخل پیست خواهد پرداخت که در ادامه می‌توانید جزییات رقابت این خودروی 550 اسب بخاری را با "رایان تورک" تماشا کنید.


نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران