مقایسه کیفیت خودروهای اروپایی و چینی

ايسنا : معاون ارشد طراحی شرکت خودروسازی ولوو اعلام کرده است که کیفیت ساخت و عملکرد نیروی انسانی فعال در خط تولید کارخانه‌های خودروسازی مستقر در چین بسیار بهتر از خطوط تولید روباتیک و هوشمند اروپایی‌هاست. وب‌سایت موتور ۱، گزارش داد که رابین پیج، معاون ارشد تیم طراحی شرکت خودروسازی ولوو در اظهاراتی عجیب عنوان کرده که کیفیت ساخت و خط تولید کارخانه‌های مستقر در چین بهتر از همتایان اروپایی خود است. در سال‌های اخیر بسیاری از کارخانه‌های مشهور جهان نظیر غول‌های خودروسازی بین‌المللی تصمیم گرفته‌اند که کارخانه‌های خود را به چین منتقل کنند تا علاوه‌بر کاهش هزینه در تولید، به افزایش بهره‌وری و میزان تولید و عرضه نیز دست یابند.
بازار چین تحت‌تاثیر جمعیت بسیار بالا و تقاضای فراوان شهروندان برای استفاده از محصولات مختلف، یکی از بزرگ‌ترین و پرتقاضاترین بازارهای جهان است. بنابراین وجود کارخانه خودروسازان بزرگ در این کشور از اهمیت خاص و بسزایی برخوردار است.حالا رابین پیج، معاون ارشد تیم طراحی شرکت ولووی سوئد در اظهاراتی عجیب خطاب به تیم تحریریه نشریه استرالیایی گواتو می‌گوید: با اینکه بسیاری از مردم و شرکت‌ها هنوز هم به کیفیت محصولات و خودروهای چینی شک دارند و درباره آن ابراز نگرانی می‌کنند؛ اما باید بگویم که اتفاقا برخلاف انتظار بسیاری از مردم، کیفیت ساخت خودروهایی که توسط نیروهای انسانی متخصص فعال در کارخانه‌های مستقر در چین تولید می‌شوند، بسیار بیشتر از آن دسته از خودروهایی است که در کارخانه‌های اروپایی با خط تولید روباتیک و کاملا هوشمندانه ساخته می‌شوند. به‌نظر می‌رسد که وی تفاوت عمده و اساسی میان کیفیت کارخانه‌های چینی و اروپایی را تنها به خاطر میزان اتوماسیون آنها می‌داند. وی در ادامه افزود: هیچ‌گونه نگرانی درباره کیفیت عملکرد و ساخت خودروهای تولید شده در کارخانه‌های چینی وجود ندارد و مردم باید خیالشان از این بابت کاملا آسوده و راحت باشد.
نظرات
 
 
 
حامد 1397/2/25
این بنده خدا که این حرفو زده تا حالا سوار ماشین های چینی که تو خیابان های ایران هستند شده؟یا اگر هم شده آیا با این قیمت از جیب خودش برای خرید این ها اقدام کرده؟
navid 1397/2/25
در چنین شرایطی سوال مهم اینه:
رابین پیج چی زدی؟ هرچی بوده جنسش خوب بوده
هو 1397/2/25
تیتر و عکس با محتوای مطلب متفاوته
گفته خودروهای اروپایی که در چین تولسد میشن نه خودروهای چینی
مجید 1397/2/25
دوست بزرگوار تولید یک خودروی اروپایی، امریکایی یا آسیایی در چین خیلی فرق میکنه با یک برند چینی.
احمد 1397/2/25
ولوو رو هم شرکت اشغال سازی چین حیفش کرد. خودرو و جنس چینی مثل ادماش همه بی هویت و باید خریدشان تحریم بشه. در قضیه اخیر حواسمان هست که برای انمین بار چطور داره پشتمون رو خالی گی کنه. اوف بر مسولینی که که مملکت رو کردن اشغال دان چین.
  • مهران 1397/2/26
    دوست عزیز خیلی جوگیر نشی
    همین چینی ها و خودروسازیشون با این پیشرفتهایی که کردن شرف دارن به خودروسازهای داخلی

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران