رونق بازار خودروی اروپا

دنیای اقتصاد : بازار خودروی اروپا در ماه آوریل شاهد رشد ۶/ ۹ درصدی بود. به گزارش اتوموتیو نیوز، فروش برندهای فولکس‌واگن، تویوتا، سئات و داچیا در پنج بازار عمده اروپایی بیش از سایر خودروسازان رشد کرد.
آمارها نشان می‌دهند در ماه آوریل سال‌جاری ثبت پلاک خودروهای نو در اروپا یک میلیون و ۳۴۰ هزار دستگاه افزایش یافت. شرکت خودروسازی سئات در این مدت با رشد ۲۵ درصدی فروش پیشتاز بود و سبب شد برند مادرش، گروه خودروسازی فولکس‌واگن، در مجموع رشد ۱۳ درصدی را تجربه کند. فروش محصولات فولکس‌واگن، برند محوری این گروه نیز ۱۹ درصد افزایش یافت. فروش تولیدات پورشه و اشکودا دیگر زیرمجموعه‌های فولکس‌واگن نیز به ترتیب ۱۳ و ۱۰ درصد رشد کرد. شرکت رنو نیز رشد ۱۰ درصدی خود را مدیون رشد ۲۴ درصدی برند ارزان‌قیمت داچیا بود؛ چراکه برند رنو در این مدت تنها ۲/ ۴ درصد رشد کرده بود. پژو سیتروئن دیگر خودروساز فرانسوی با رشد ۴۴ درصدی برند دی‌اس و رشد ۱۵ درصدی برند پژو از این رونق بهره‌مند شد.
برچسب ها:
نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران