سنت شکنی به سبک کرایسلر؛ عرضه جیپ رانگلر با موتور 4 سیلندر اقتصادی!

عکس نویسنده
گروه خودرو
نویسنده
سال گذشته جیپ مدل 2018 رانگلر JL را با موتور V6 به بازار معرفی کرد و در همان زمان نیز اطلاعات مصرف سوخت این خودرو منتشر شد با این وجود اما تا کنون اطلاعاتی در خصوص عملکرد موتور 4 سیلندر این خودرو وجود نداشت تا اینکه به تازگی آژانس حفاظت از محیط زیست آمریکا اطلاعات مصرف سوخت این مدل را منتشر کرده است.
سازمان EPA این خودرو را به دلیل دارا بودن سیستم برق 48 ولتی و موتور برقی کمکی در لیست خودروهای هیبریدی-بنزینی طبقه بندی کرده است.
مدل چهار سیلندر دو در این خودرو با موتور 2 لیتری دارای مصرف شهری، جاده ای و ترکیبی به ترتیب 10.2 لیتر، 9.4 لیتر و 9.8 لیتر در هر 100 کیلومتر است که این اعداد در مقایسه با مدل شش سیلندر 3.6 لیتری بسیار بهتر است.

جیپ رانگلر

جیپ رانگلر

مصرف سوخت مدل چهار در جیپ رانگلر 2 لیتری نیز 106 لیتر در هر 100 کیلومتر در شهر و 9.8 لیتر در هر 100 کیلومتر در جاده است.
اما بد نیست در انتها نگاهی نیز به مشخصات جیپ رانگلر چهار سیلندر داشته باشیم. موتور 4 سیلندر خطی 2 لیتری این خودرو تنها با یک گیربکس 8 دنده خودکار قابل سفارش است. این موتور می تواند 268 اسب بخار قدرت و 400 نیوتن متر گشتاور را تولید کند. این در حالی است که مدل 6 سیلندر 3.6 لیتری رانگلر 280 اسب بخار قدرت و 350 نیوتن متر گشتاور دارد.
از نظر قدرت و گشتاور خروجی، مدل 6 و 4 سیلندر رانگلر به هم نزدیک هستند اما مدل 4 سیلندر جدید گشتاور خود را در دور موتور پایین تری تولید می کند.
نظرات
 
 
 
رضا 1397/7/19
با سلام
لطفا بفرمایید چه روغن موتوری برای جیپ رانگلر مناسب است.
آیا sl 1pw40 مناسبه؟

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران