بایک لقب پر فروش ترین سازنده خودروهای برقی جهان را از تسلا ربود

عکس نویسنده
گروه خودرو
نویسنده
شرکت چینی بایک در سه ماهه نخست سال 2018 توانسته است در جایگاه اول فروشندگان خودروهای برقی قرار گیرد.
بر اساس این آمار که توسط موسسه JATO دینامیکز منتشر شده است کمپانی بایک توانسته است در این مدت زمان 25 هزار و 630 دستگاه خودروی برقی را به فروش برساند و به این ترتیب جایگاه نخست بازار فروش خودروهای برقی را از نیسان لیف گرفته و از آن خود کند. لازم به ذکر است که فروش نیسان لیف 22 هزار و 124 دستگاه بوده است.
رتبه سوم فروش خودروهای برقی نیز متعلق به تسلا مدل 3 است که 11 هزار و 450 دستگاه فروش داشته است.
خودروی بایک EC که محصول برقی بایک است در دو مدل عرضه می شود. مدل اول با نام EC180 دارای 40 اسب بخار قدرت و 140 نیوتن تر گشتاور است و می تواند با هر بار شارژ 156 کیلومتر را طی کندو مدل بعدی نیز با نام EC200 دارای 48 اسب بخار قدرت و 140 نیوتن متر گشتاور است و با هر بار شارژ 162 کیلومتر را طی می کند.

با توجه به اینکه دولتمردان چینی به شدت مردم را به خرید خودروهای هیبریدی و پلاگین هیبریدی تشویق می کنند جای تعجبی ندارد که یک خودروی انحصاری برای بازار چین تبدیل به پر فروش ترین خودروی برقی جهان شود.
البته اگر فروش جهانی را مد نظر داشته باشیم تسلا با 27 هزار و 529 دستگاه فروش در رتبه اول قرار دارد و پس از آن بایک با 26 هزار و 409 دستگاه و نیسان نیز با 22 هزار و 666 دستگاه در رتبه های بعدی قرار دارند. پس از آن نیز سه خودروساز چینی با نام های جک، چری و زوتی به چشم می خورند.
در بخش خودروهای دارای نیروی کمکی الکتریکی نیز تویوتا پریوس پرایم با فروش 12 هزار و 100 دستگاه پر فروش ترین خودروی پلاگین هیبریدی دنیا است و پس از آن نیز بی وای دی سانگ با 11 هزار و 788 دستگاه و بی وای دی کین با 10 هزار و 96 دستگاه فروش قرار دارند. میتسوبیشی اوتلندر و بی ام و X5نیز در رتبه های بعدی قرار دارند و فروش آنها به ترتیب 8500 و 5285 دستگاه است.
در بازار خودروهای هیبریدی تویوتا و لکسوس در 52 ددرصد بازار را در اختیار دارند و سوزوکی و هوندا نیز 20 و 10 درصد بازار را در اختیار دارند.
در بین محصولات تویوتا مدل C-HR با 50 هزار فروش در رده اول و پس از آن نیز پریوس با 46 هزار دستگاه فروش در رده بعدی قرار دارد. در بین محصولات سوزوکی نیز اسپاسیا پر فروش ترین خودروی هیبریدی است و رتبه های 4 و 5 این بازار را نیز تویوتا پریوس C و تویوتا یاریس هیبریدی در اختیار دارند.
نظرات
 
 
 
S 1397/3/4
بایک واقعا یکی از بهترین شرکت های چینیه. من خودم بیش تر از دوساله که سابرینا دارم و باهاش همه جا هم رفتم واقعا خیلی ازش راضیم. امکانتش خیلی مناسبه قدرت و کشش عالیه و مهم تر از همه اینکه هنوز عین روز اول نرم و بی صداست تنها مشکلش اینه که بدترین شرکت جهان یعنی دیار خودرو تو ایران واردش کرد. مطمنا اگر شرکتی مثل پارس خودرو میاوردش تو فروش رکورد میزد

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران