همکاری فولکس واگن و اپل برای تولید یک ون الکتریکی خودران

عکس نویسنده
سجاد حیدری
نویسنده
پس از سال‌ها توسعه، خیلی‌ها می‌گویند که کمپانی "اپل" به دنبال تعلیق فعالیت‌های خود در زمینه توسعه وسایل نقلیه خودران است، هرچند انتظار نمی‌رود که پروژه خودران "اپل" در صورت رسیدن به نتیجه نهایی در دسترس عموم قرار گیرد، با این حال برخی از منابع ناشناس در صحبت‌های اخیر خود با نیویورک تایمز اعلام کرده‌اند که شرکت خودروسازی فولکس واگن برای تولید یک ون الکتریکی خودران، با کمپانی "اپل" همکاری کرده و از دانش فنی این غول تکنولوژی در زمینه فناوری‌های رانندگی خودکار استفاده خواهد کرد.
در حالی که نه شرکت خودروسازی فولکس واگن و نه کمپانی "اپل" این شایعه را تایید می‌کنند، منابع خبری متعددی به این موضوع اشاره کرده‌اند که هر دو کمپانی فولکس واگن و اپل در اواخر سال 2017 میلادی با یکدیگر همکاری داشته‌اند. علاوه بر این، استودیو "ایتال دیزاین" که متعلق به کمپانی خودروسازی فولکس واگن است، وظیفه تبدیل ون "ترانسپورتر" به یک خودروی پیشرفته را دارد که در این خصوص داشبورد اتومبیل به کلی تغییر کرده و از سنسورهای پیشرفته صنعت خودروسازی و همچنین سیستم‌های رانندگی خودکار استفاده خواهد کرد که پیش بینی می‌شود برای تامین این موارد، از کمپانی "اپل" و بخش توسعه دهنده سیستم‌های رانندگی خودکار این کمپانی استفاده شده باشد که برای تایید این موضوع باید تا واکنش رسمی فولکس واگن صبر کنیم.

ون ترانسپورتر

ون ترانسپورتر


به گفته منابع خبری، کمپانی اپل از "ون" خودران فولکس واگن برای حمل و نقل کارکنان این شرکت در منطقه Silicon Valley استفاده خواهد کرد، هرچند پشت فرمان این اتومبیل همچنان یک راننده خواهد بود تا در شرایط لزوم کنترل اتومبیل را بدست بگیرد و از خطرات احتمالی جلوگیری کند.
نیویورک تایمز گزارش می‌دهد که کمپانی "اپل" سعی دارد تمامی وسایل نقلیه خود را به سیستم‌های رانندگی خودکار مجهز کند و در برنامه ریزی شرکت این هدف دیده می‌شود که تا پایان سال جاری میلادی، فعالیت رسمی وسایل نقلیه خودران اپل آغاز شود.
نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران