فروش 55 درصدی وسایل نقلیه تا سال 2040

عکس نویسنده
سجاد حیدری
نویسنده
شاید تا چند سال پیش وسایل نقلیه الکتریکی هیچگونه جایگاهی در بین مردم نداشتند، اما با پیشرفت‌های چشمگیر تکنولوژی و روی کار آمدن نسل جدید ذخیره کننده‌های انرژی، امید به تولید خودروی تمام الکتریکی کاربردی در صنعت خودروسازی ایجاد شد و امروزه شاهد تولید وسایل نقلیه الکتریکی از سوی شرکت‌های بزرگ خودروسازی هستیم که محدوده حرکت آنان نیاز مشتریان را برآورده می‌کند. حال اگر صنعت خودروسازی و توسعه وسایل نقلیه الکتریکی با همین سرعت پیشرفت کنند، می‌توان انتظار داشت که تا سال 2040 میلادی، حدود 55 درصد از فروش کل بازارهای جهانی را وسایل نقلیه الکتریکی تشکیل دهند.
باتوجه به گزارش اخیر پایگاه خبری "بلومبرگ"، تا سال 2025 میلادی حدود 11 میلیون وسیله نقلیه تمام الکتریکی در سراسر جهان فروخته خواهد شد و این مقدار در سال 2040 میلادی به چیزی حدود 60 میلیون دستگاه افزایش پیدا می‌کند که باتوجه به این آمار، حدود 33 درصد از فروش کل بازارهای جهانی را تشکیل خواهد داد، هرچند منابع خبری پیش بینی می‌کنند که در سال‌های آینده رشد پیشرفت و فروش وسایل نقلیه الکتریکی چند برابر شده و این انتظار وجود دارد که آمار فروش وسایل نقلیه الکتریکی تا سال 2040 میلادی حتی به میزان 55 درصد افزایش پیدا کند.

نیسان لیف

نیسان لیف


یکی از اصلی‌ترین دلایل افزایش فروش وسایل نقلیه الکتریکی در سال‌های آینده، می‌تواند کاهش قیمت آنان باشد که در حال حاضر شرکت‌های بزرگ خودروسازی سرمایه گذاری لازم را انجام داده‌اند تا هزینه تولید وسایل نقلیه الکتریکی بویژه باتری‌های اتومبیل کاهش پیدا کرده و در هزینه پایانی اتومبیل تاثیرگذار باشد که در صورت تحقق این هدف، تا سال 2024 میلادی قیمت وسایل نقلیه الکتریکی کاهش پیدا کرده و از سال 2029 میلادی می‌توانند قیمت کمتری نسبت به سایر وسایل نقلیه موجود در جهان داشته باشند، هرچند در این بین نباید حمایت‌های دولتی و مشوق‌های در نظر گرفته شده برای خرید وسایل نقلیه الکتریکی از سوی دولت‌ها فراموش شود.
در موضوعی دیگر اشاره شده است که تعداد وسایل نقلیه الکتریکی در جهان برای فروش به مشتریان، حدود 155 مدل خواهد بود که تا سال 2022 میلادی رشد چشمگیری داشته و به میزان 289 مدل خواهد رسید که همین موضوع در ایجاد فضای رقابتی تاثیرگذار بوده و کاهش قیمت وسایل نقلیه الکتریکی را به همراه خواهد داشت.
برچسب ها:
نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران