سلطه برق بر اقلیم 7 آسمان؛ اولین هواپیمای الکتریکی جهان در راه است

عکس نویسنده
سجاد حیدری
نویسنده
سیستم‌های محرک الکتریکی به سرعت در حال گسترش هستند و این پیشرفت باعث شده تا شور و شوق استفاده از سیستم‌های محرک الکتریکی تنها معطوف در صنعت خودروسازی نباشد، درست همانند یک قایق بزرگ تمام الکتریکی که برای حمل کالا در شهرهای "آنتورپ"، "آمستردام" و "روتردام" طراحی شده است، اما این تمام ماجرا نخواهد بود و یک شرکت آمریکایی تحت عنوان "Zunum Aero" که به تولید هواپیما مشغول است، سیستم‌های محرک الکتریکی را به صنعت هوایی آورده و قصد دارد تا سال 2022 میلادی اولین هواپیمای جهان با سیستم محرک الکتریکی را مورد آزمایش قرار دهد.
طبق ادعای Zunum Aero ، برنامه ریزی این شرکت برای تولید مدل‌های مختلف از هواپیما خواهد بود که در این خصوص می‌توان به جت شخصی، هواپیماهای اجاره‌ای و یا حتی هواپیماهای سایز متوسط برای جابجایی افراد اشاره داشت که برای پرواز بین شهرهای "لس آنجلس"، "اوکلند" و یا حتی "لاس وگاس" برنامه ریزی شده است، هرچند اول از همه باید دید که آیا این پروژه با موفقیت آزمایش می‌شود یا شکست می‌خورد.

هواپیمای الکتریکی Zunum Aero

هواپیمای الکتریکی Zunum Aero


شرکت "Zunum Aero" در ادامه صحبت‌های خود اضافه کرد: محل قرارگیری باتری‌ها در بال هواپیما تعبیه شده است و برای هواپیماهای سایز متوسط یک توربین گازی به همراه ژنراتور پیش بینی شده است تا بخشی از انرژی مصرف شده باتری‌ها در لحظه جبران شود. علاوه بر این گفته می‌شود که هواپیمای سایز متوسط این شرکت با سیستم محرک تمام الکتریکی می‌تواند به سرعت 547 کیلومتر بر ساعت برسد، این درحالیست که برای تیک‌آف آن نیاز به محدوده 670 متری خواهد بود و یا در مسافت 762 متری امکان فرود آن مهیا خواهد بود.

نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران