بی وای دی F3 اتوماتیک چه زمانی به بازار عرضه می‌شود؟

همانطورکه در گزارش خودروبانک دیدید، روز سه‌شنبه اولین سری بی وای دی F3 دنده‌ای به مشتریان تحویل داده شد و تا چند هفته دیگر تحویل سفارش این خودرو به روز می‌شود و تمامی خودروهای فروخته شده سر زمان مقرر تحویل داده خواهد شد. اما بعد از این مراسم کنفرانس خبری کوتاهی با جناب آقای پویا سالاری شریف، مدیرعامل کارمانیا داشتیم که در خلال آن خبرنگار خودروبانک از زمان و چگونگی عرضه نسخه اتوماتیک بی وای دی F3 پرسید. مدیرعامل کارمانیا در پاسخ به این سوال اعلام کرد که در حالت قبل گیربکس نصب شده روی بی وای دی F3 اتوماتیک از نوع DCT بود که این نوع گیربکس مناسب شرایط استفاده داخل کشور ما نبود. با مذاکرات انجام شده این گیربکس تغییر کرده و یک مدل از شرکت Aisin ژاپن روی آن نصب شده و هم اکنون در چین در حال انجام تست‌های اولیه برای شروع تولید است. نکته قابل توجه در مورد این خودرو افزایش حجم موتور آن در نسخه اتوماتیک است که البته ایشان اطلاعات دقیق‌تری در مورد حجم این موتور و مشخصات این پیشرانه نگفتند اما اشاره کردند که نسخه اتوماتیک BYD F3 امید است تا آخر تابستان پیش فروش شود. پس تا همین جای کار می‌توانیم بگوییم که تا آخر تابستان بی وای دی F3 اتوماتیک با گیربکس خودکار Aisin که احتمالاً شش سرعته است و البته با حجم موتور بیشتر به بازار ایران عرضه خواهد شد. با ورود این خودرو به بازار باید بگوییم شرایط برای خودروهای رقیب چون بسترن B30 و یا برلیانس H330 سخت‌تر از گذشته می‌شود.
عکس قرار داده شده در اول این گزارش مربوط به نسخه اتوماتیک BYD F3 در نمایشگاه خودرو تهران سال 95 است که البته این نسخه به گیربکس DCT مجهز شده بود.
نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران