تمرکز بر خودروهای الکتریکی، هدف بزرگ فولکس واگن برای سرمایه گذاری

عکس نویسنده
سجاد حیدری
نویسنده
باتوجه به شرایط حاکم در جهان، شکی در این موضوع نیست که آینده صنعت خودروسازی و صنعت حمل و نقل، به سیستم‌های محرک الکتریکی گره خورده و شرکت‌های بزرگ خودروسازی در تلاش هستند تا ماشین‌های الکتریکی راه اندازی کنند، به همین منظور کمپانی خودروسازی فولکس واگن دست بکار شده و یک سرمایه گذاری هنگفت در زمینه طراحی و توسعه وسایل نقلیه تمام الکتریکی انجام داده است، اما آخرین سرمایه گذاری این غول آلمانی برای تولید وسایل نقلیه الکتریکی، برای تولید و تامین باتری‌های این شرکت بوده است که رقم سرمایه گذاری آن به چیزی حدود 48 میلیارد دلار می‌رسد.

سرمایه گذاری بزرگ فولکس واگن برای تولید وسایل نقلیه الکتریکی

سرمایه گذاری بزرگ فولکس واگن برای تولید وسایل نقلیه الکتریکی


به طور دقیق‌تر، شرکت خودروسازی ولکس واگن برای گسترش فعالیت خود در زمینه تولید و راه اندازی وسایل نقلیه الکتریکی و همچنین عقب نماندن از رقبای ریز و درشت خود در بازارهای جهانی، اقدام به سرمایه گذاری 40 میلیارد یورو تنها برای خرید و تامین باتری‌های مورد نیاز خود کرده است تا در وسایل نقلیه الکتریکی آینده این شرکت و همچنین شرکت‌های زیرمجموعه خود مورد استفاده قرار دهد. این درحالیست که رقم قرارداد این غول آلمانی که معادل 48 میلیارد دلار خواهد شد، با ارزش کل بازار تسلا برابر است و می‌تواند زنگ خطری برای این خودروساز آمریکایی باشد که حالا رقبای بسیار زیادی پیشروی خود می‌بیند.
همانطور که گفتیم، کمپانی خودروسازی فولکس واگن می‌تواند یک تهدید بسیار بزرگ برای شرکت خودروسازی تسلا باشد، زیرا این غول آلمانی و همچنین زیرمجموعه‌های متعدد آن از جمله لامبورگینی، آئودی و یا حتی شرکت خودروسازی پورشه به دنبال راه اندازی محصولات الکتریکی اسپرت خود هستند و از طرفی دیگر، شرکت خودروسازی فولکس واگن می‌تواند خودروهای الکتریکی ارزان قیمت بازار را تامین کند که در صورت رسیدن به این هدف، تسلا شانس کمتری برای ماندن در بازار خودروهای الکتریکی با همان قدرت سابق را خواهد داشت.

سرمایه گذاری بزرگ فولکس واگن برای تولید وسایل نقلیه الکتریکی

سرمایه گذاری بزرگ فولکس واگن برای تولید وسایل نقلیه الکتریکی


جالب است بدانید که در حال حاضر تولید 4 روز فولکس واگن و زیرمجموعه‌های آن با تولید 1 سال تسلا برابری می‌کند. به همین منظور مدیر اجرایی کمپانی خودروسازی فولکس واگن اعلام کرده است که به دنبال راه اندازی بزرگ‌ترین ناوگان خودروهای الکتریکی در جهان است که اولین محصول تمام الکتریکی آن در بین خانواده آئودی و اتومبیل e-tron خواهد بود که از ماه اوت سال جاری به خط تولید اضافه خواهد شد. هرچند از سال آینده خودروی سدان اسپرت پورشه "ماموریت E" وارد بازار شده و بعد از آن محصولات الکتریکی فولکس واگن راه اندازی خواهند شد تا به تمامی خواسته‌های مشتریان پاسخ داده شود.
نظرات
 
 
 
BLACK PANTHER 1397/3/13
دم فولکس گرم واقعا

ولی اون ون خیلی خفنه

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران