پژو چطور می‌تواند تحریم را دور بزند؟

مهر: دبیر انجمن قطعه‌سازان با بیان اینکه اگر پژو مجاب شود که تولید و تامین قطعات را به ایرانی‌ها واگذار کند، این بار هم می‌تواند تحریم‌ها را دور بزند، گفت: فرانسوی‌ها می‌خواهند با ایران کار کنند.
مازیار بیگلو با اشاره به خروج آمریکا از برجام و سرنوشت قراردادهای خودرویی ایران با فرانسوی‌ها گفت: خودروسازان فرانسوی طی اعلامیه‌ای به خودروسازان و قطعه‌سازان اعلام کرده‌اند که تغییری در سیاست‌های خود در ایران نخواهند داشت و کماکان قرار است با خودروسازان ایرانی کار کنند؛ ولی به هر حال این را هم خوب می‌دانند که اگر بخواهند در ایران بمانند، با مشکلات تحریم و محدودیت‌های بانک‌های بین‌المللی که وصل به آمریکا هستند، مواجه خواهند شد.

دبیر انجمن سازندگان قطعات و مجموعه‌های خودرو افزود: در این شرایط، بهتر است کارگروه‌هایی که وزارت صنعت، معدن و تجارت و بانک مرکزی برای مقابله با تحریم‌ها شکل داده‌اند، راهکارهای مناسب را پیدا کرده و پیش روی آنها قرار دهند؛ ضمن اینکه باید نقش‌آفرینی قطعه‌سازان نیز بیش از شرایط کنونی در نظر گرفته شود.وی تصریح کرد: خودروسازان خارجی با مذاکراتی که با آمریکا انجام می‌دهند ممکن است بتوانند بخشی از تحریم‌ها را به‌صورت کمرنگ اعمال کنند؛ اما به هر حال اگر پژو مجاب شود که سریع‌تر تولید و تامین قطعات را به قطعه‌سازان ایرانی واگذار کند، می‌تواند تحریم‌ها را دور بزند.به هر حال صنعت خودرو ایران متوقف نخواهد ماند، همان‌طور که بحران سال ۹۱ هم در صنعت خودرو به لحاظ تحریم، منجر به توقف صنعت خودروی ایران نشد.
نظرات
 
 
 
مهیار 1397/3/13
بخوان قطعه سازی رو بدن دست ایرانی ها مثل همین جریان 206 ایرانیزه میشه که سیستم مالتی پلکس و خیلی چیزای دیگه حذف شده وموتور ماشین ضعیف شدع و گیربکس 05 روشه میشه بقیه ماشیناشون همون بره بهتره
محم 1397/3/13
پژو اصلا تو امریکا فروش نداره اگر از ایران برن اون ها هم رسما سرویس میشن ....
  • علی 1397/3/19
    هه هه هه. آخه ابله کل اروپای شرقی و شمال آفریقا دستشه. نیازی به ما نداره. باز هم توهم مرکز جهان بودن گرفتمون.
mvm savar 1397/3/13
پژو رو تنها نذارید چجور دلتون میاد با اون ماشینای قشنگ و درپیدش ما خیلی خاطره با پژو داریم..مردم فرانسه مث ما با پژو خاطره ندارم..خدا 405,206,پرشیارا حفظ بفرما..الهی امین!!!!!!
علی 1397/3/13
زرشک. فرانسه تولید قطعات رو به چین میده اما به ویران خودرو و گایپا عمرا.
علی 1397/3/19
خواب دیدین خیر باشه. پژو برای زباله هایی چون شما (ویران خودرو) که خون مردمتون رو توی شیشه میکنید پشیزی قائل نیست. مگه مغز خر خورده که بیاد به زباله هایی چون شما مجوز تولید قطعه بده.