تولید 2 مدل خودروی DS متوقف خواهد شد

عکس نویسنده
سجاد حیدری
نویسنده
شرکت خودروسازی DS که محصولات آن در کشور عرضه می‌شود و برخی از آنان توسط گروه خودروبانک مورد بررسی قرار گرفته است، در فعالیت بین المللی خود تصمیم به توقف تولید 2 مدل از محصولات خود دارد، هرچند این تصمیم از قبل گرفته شده و برنامه ریزی شده بود که در سال 2018 میلادی عمر این دو محصول به پایان برسد و حالا موعد آن فرا رسیده است.
با تایید شرکت خودروسازی DS، دو مدل خودروی "DS 4" و همچنین خودروی "DS 5 هاچ بک"، در لیست این خودروساز فرانسوی برای توقف تولید قرار گرفته است که دلیل اصلی آن می‌تواند عدم فروش مطلوب آن در بازارهای جهانی، بویژه بازار اروپا باشد که نسخه DS 4 در سال گذشته میلادی تنها موفق به فروش 11 هزار و 746 دستگاه در سراسر اروپا شده است، این درحالیست که نسخه هاچ بک DS 5 شرایط بسیار بدتری داشته و در سال گذشته میلادی تنها 5738 دستگاه از آن فروخته شده است. وضعیتی که باعث شده تا سرنوشت آنان توقف تولید باشد.

DS 5

DS 5


هدف دیگر شرکت خودروسازی DS که حتی سخنگوی کمپانی خودروسازی "پژو سیتروئن" به آن اشاره داشته است، بهینه سازی خط تولید برای راه اندازی محصولات جدید این خودروساز فرانسوی خواهد بود. زیرا این شرکت خودروسازی در تلاش برای حمایت بیشتر از خودروی شاسی بلند لوکس خود یعنی "DS 7 کراس بک" است و از طرفی دیگر، یک خودروی سایز کوچک تمام الکتریکی (احتمالا DS 3 کراس بک) و همچنین یک خودروی شاسی بلند پلاگین هیبریدی (DS 7 پلاگین هیبریدی E-Tense) در برنامه ریزی این شرکت وجود دارد که با توقف تولید دو مدل خودروی "DS 4" و "DS 5 هاچ بک"، فضای لازم برای توسعه خط تولید و همچنین تولید محصولات جدید این شرکت فراهم خواهد شد.
نظرات
 
 
 
رسول 1397/3/17
از مشخصات اصلي خودرو هاي لوكس موتور قدرتمند است كه متاسفانه محصولات DS فاقد آن هستند و فقط به درد عرضه در كشور هاي بدبختي مثل ايران مي خوبند!!!

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران