هشدار خودروسازان ژاپنی

دنیای اقتصاد : اتحادیه خودروسازان ژاپنی اعلام کرد به‌شدت نگران افزایش تعرفه واردات خودرو به آمریکا است.
به گزارش نشریه تایمز ژاپن آکیو تویودا، مدیر شرکت تویوتا و رئیس این اتحادیه در بیانیه‌ای ضمن ابراز نگرانی از احتمال افزایش تعرفه واردات خودروی آمریکا تاکید کرد: «در صورت اعمال تعرفه، با افزایش قیمت خودرو و کاهش تنوع مدل‌ها در حقیقت مصرف‌کنندگان آمریکایی تاوان این تصمیم را خواهند پرداخت.» علاوه‌بر این خودروسازان ژاپنی تهدید کردند برنامه‌ توسعه فعالیت‌هایشان در آمریکا تحت‌تاثیر افزایش احتمالی تعرفه‌ها قرار خواهد گرفت: «توقف برنامه‌های توسعه کسب‌و‌کار تولید خودرو و قطعات آن درآمریکا محتمل است. تاثیر سوء چنین شرایطی متوجه اقتصاد و بازار کار آمریکا خواهد شد.» در این بیانیه آمده است: «هم‌اکنون ۲۴ کارخانه خودروسازی و ۴۴ مرکز تحقیق و توسعه خودروسازان ژاپنی در آمریکا فعال هستند.» خودروسازان ژاپنی اظهار امیدواری کردند با تبعیت آمریکا از قواعد تجارت جهانی و رقابت منصفانه این فعالیت‌ها ادامه خواهد داشت.
نظرات
 
 
 
رسول 1397/3/19
ورود مردم آمريكا به عرصه ي (خدا رو شكر عوضش امنيت داريم!) را به تمامي مسلمين ايران و جهان تبريك عرض مي كنيم!!!
 • عماد 1397/3/19
  وقتی انقدر طرز فکرت سطحی ه که فکر میکنی آمریکا مثل ایران ه باهات بحثی ندارم
  ولی اینو بدون الان نرخ بیکاری تو امریکا به ۳.۸%رسیده(با جمعیت حدود۳۰۰میلیون)
  ایران این نرخ بالای ۲۵%ه
  دیگه حرفی ندارم
 • محمد 1397/3/20
  بی مزه یکم سواد و شعورتو بیشتر کن
مریم 1397/3/19
اجازه بدید اونجاشون بسوزه تا دیگه ایران رو تحریم نکنن!!
Amiri 1397/3/19
با اینکه خودم به شخصه از ترامپ و کلا آمریکا خوشم نمیاد ولی به نظرم خودروساز های ژاپن به خصوص تویوتا بهتره واسه آمریکا زرت و پرت نکنن چون با از دست دادن بازار آمریکا ضربه جبران ناپذیری رو میخورن. اگر این صحبت ها و شاید اقدام ها از سوی اروپایی ها یا کره ای ها انجام میشد تا حدی منطقی بود چون فروششون تو همه ی کشورها تقریبا متعادل هست ولی ژاپن، آمریکا رو بازار اصلی و کلیدی خودش تعیین کرده!(منظورم به شکل بیش از حد و افراطی هست.)

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران