رقیب سنگین وزن تسلا؛ با کامیون های الکتریکی دایملر به زیستگاه خود احترام بگذارید

عکس نویسنده
سجاد حیدری
نویسنده
دو سال پیش بود که شرکت خودروسازی مرسدس بنز در راستای تحقق سیاست‌های سبز اندیش خود، یک ون حمل کالا با سیستم محرک تمام الکتریکی رونمایی کرد تا به دیگر خودروسازان نشان دهد که چطور می‌توان سیستم‌های محرک الکتریکی را در خودروهای تجاری بکار برد، یک پله فراتر از آن، دو هفته بعد شرکت خودروسازی مرسدس بنز اقدام به رونمایی از کامیون تمام الکتریکی "اوربن (Urban)" کرد که جزییات بیشتر آن را در خودروبانک مورد بررسی قرار دادیم، اما حالا کمپانی خودروسازی "دایملر" بر فعالیت‌های خود جامع عمل پوشانده و بجای معرفی کامیون‌های تمام الکتریکی کانسپت، حالا یک کامیون کشنده و همچنین یک کامیون باری تمام الکتریکی رونمایی کرده است، اما اینبار توسط زیرمجموعه آمریکایی خود یعنی "فریتلاینر" چنین کاری انجام داده است تا یکی پس از دیگری رقبای کامیون "تسلا" قبل از اینکه وارد بازار شود، خود را نشان دهند.
کامیون‌های تمام الکتریکی دایملر و شرکت "فریتلاینر" با اسم‌های متفاوت معرفی شده‌اند که نسخه کوچک‌تر باری تحت عنوان eM2 معرفی شده و کامیون سنگین وزن این شرکت هم با اسم eCascadia رونمایی شده است که در واقع نسخه‌های استاندارد آنان در بازار وجود دارد و حالا یک حرف e جلوی اسم آنان قرار گرفته است تا نشان از الکتریکی بودن آنان داشته باشد.

کامیون های الکتریکی دایملر

کامیون های الکتریکی دایملر


اول از همه کامیون سنگین وزن eCascadia که نسخه استاندارد آن به عنوان موفق‌ترین کامیون‌های سنگین وزن در آمریکای شمالی شناخته می‌شود، در بخش فنی خود به مجموعه باتری‌های 550 کیلووات ساعت مجهز شده است که با یکبار شارژ کامل آنان می‌توان تا حداکثر مسافت 400 کیلومتری رانندگی کرد، این درحالیست که با استفاده از شارژرهای سریع و همچنین صرف تنها 90 دقیقه زمان برای شارژ مجدد باتری‌ها، می‌توان انرژی لازم برای طی کردن 200 کیلومتر دیگر را فراهم کرد، هرچند در مقایسه با کامیون تمام الکتریکی شرکت خودروسازی تسلا حرف‌های زیادی برای گفتن ندارد، زیرا ایلان ماسک ادعا می‌کند که محدوده حرکت بزرگ‌ترین کامیون تمام الکتریکی این شرکت چیزی حدود 966 کیلومتر خواهد بود!.
علاوه بر این، کامیون باری eM2 هم در دسترس کاربران قرار خواهد گرفت که دارای قدرت 480 اسب بخاری بوده و نیروی مورد نیاز خود را از مجموعه باتری‌های 325 کیلووات ساعت تامین می‌کند. با شارژ کامل باتری‌های مذکور می‌توان تا حداکثر 370 کیلومتر رانندگی کرد، اما با شارژرهای سریع می‌توان حدود 80 درصد از ظرفیت باتری‌های کامیون را در عرض تنها 60 دقیقه شارژ کرد تا انرژی لازم برای طی کردن مسافت 300 کیلومتری بدست آید.
نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران