لگو بوگاتی شیرون را فراموش کنید، ساخت لگو مکلارن در ابعاد واقعی

عکس نویسنده
سجاد حیدری
نویسنده
در روزهای گذشته شرکت "LEGO Technic " از محصول جدید خود با اقتباس از صنعت خودروسازی رونمایی کرد و پروژه آن ساخت یک بوگاتی شیرون در مقیاس 1 به 8 بود که با قیمت کمتر از 350 دلار به مشتریان عرضه می‌شود و دارای 3599 قطعه مختلف است که برای ساخت آن نیاز به چند روز وقت آزاد خواهید داشت، اما طرفداران سرسخت لگو سعی دارند که در ماه اوت خود را به موزه "اتومبیل پیترسن" شهر لس آنجلس برسانند، زیرا یک نمونه 1 به 1 از خودروی مکلارن 720S با استفاده از لگو ساخته شده و در این موزه به نمایش گذاشته خواهد شد تا علاقه مندان را ساعت‌ها محو تماشای خود کند.

لگو مکلارن 720S

لگو مکلارن 720S


در ابتدا ساختنی لگو مکلارن 720S در جشنواره سرعت گوودوود 2017 به نمایش گذاشته شد، اما حالا این لگو به موزه اتومبیل پیترسِن شهر لس آنجلس آمده است تا بار دیگر جلب توجه کند. گفتنی است که این لگو دارای بیش از 280 هزار قطعه لگو بوده و وزن نهایی آن به چیزی حدود 1451کیلوگرم می‌رسد که حتی بیشتر از خودروی اصلی مکلارن 720S است، زیرا خودروی اصلی مکلارن دارای وزن 1282 کیلوگرم بوده و دلیل آن می‌تواند استفاده گسترده از قطعات فیبرکربنی در ساخت این اتومبیل باشد.
به منظور طراحی و ساخت این مدل، شرکت لگو با متخصصین شرکت خودروسازی مکلارن همکاری نزدیک داشته است تا این اطمینان حاصل شود که با نسخه اصلی مکلارن 720S هماهنگ باشد، هرچند این لگو برای اینکه مقاومت کافی داشته باشد، بر روی یک قاب فولادی و کاملا دست ساز ساخته شده است تا بعد از 2000 ساعت کار توسط یک تیم 6 نفره به نتیجه برسد.

نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران