لزوم آسیب‌شناسی خودروهای داخلی

ايسنا : عضو هیات علمی دانشگاه علم و صنعت گفت: خروج خودروسازان خارجی مشکلی برای صنعت خودرو ایجاد نخواهد کرد، به شرط آنکه خودروسازان محصولات داخلی را آسیب‌شناسی کرده، نقاط قوت آنها را تقویت و معایب‌شان را برطرف کنند. ابوالفضل خلخالی اظهار کرد: خودروسازان داخلی از نظر تکنولوژی و دانش فنی، مشکلی برای طراحی و تولید خودروهای مناسب و با کیفیت ندارند. وی ادامه داد: دلیل اینکه خودروسازان در فضای پسابرجام به سمت تولید مشترک با خودروسازان خارجی رفتند این بود که خودروهای جدید را با قیمت اقتصادی و با هزینه کمتری تولید کنند. این کارشناس صنعت خودرو افزود: حال که برخی خودروسازان خارجی تحت فشارهای آمریکا به‌دنبال خروج از ایران هستند، مشکلی نیست و خودروسازان از این پس می‌توانند بر طراحی و تولید خودرو با برندهای داخلی متمرکز شوند.
وی با بیان اینکه در این راه قدم اول این است که خودروسازان نقاط قوت محصولات داخلی را تقویت و معایب آنها را برطرف کنند، خاطرنشان کرد: اگر برندهای داخلی جدی گرفته شده و روی آنها سرمایه‌گذاری شود، هم نیازهای داخلی برطرف می‌شوند و هم امکان صادرات و ارزآوری وجود خواهد داشت.خلخالی ادامه داد: از این پس باید تمرکز خودروسازان بر توسعه خودروهای داخلی و به‌ویژه تقویت زنجیره تامین قطعات خودرویی باشد؛ در حال حاضر یکی از مشکلات صنعت قطعه‌ این است که بخش تحقیق و توسعه در آن چندان فعال نبوده و قطعه‌سازان همگام با صنعت خودرو پیشرفت نکرده‌اند. وی تصریح کرد: درواقع دلیل مشکلات کیفی برخی خودروهای داخلی، پایین بودن کیفیت قطعات آنها است که در این مورد دولت باید به قطعه‌سازان کمک کند تا سرمایه‌گذاری لازم را برای ارتقای تکنولوژی و افزایش کیفیت انجام دهند.
نظرات
 
 
 

حامد

1397/3/20
چه جالب.کسی آدرس یا شماره این استاد را داره؟

kiomars

1397/3/20
پایین بودن کیفیت قطعات یکی از کوچکترین معضلات خودروسازان وطنی است. در لیست بلندبالای ایراد های خودروسازان کشور عدم احترام به مصرف کننده، فقدان انگیزه جهت رفع نواقص به دلیل احساس امنیت در بازار بسته ایران،منفعت طلبی و .... را میتوان نام برد. جاییکه سایپا زه روی درب پراید را آپشن محسوب میکند ایراد از بی کیفیتی قطعه نیست ایراد از بی انصافی خودروساز است

علی

1397/3/21
عمو جون لگن سازامون ۴۰ سال وقت داشتن آسیب شناسی کنند. دیگه الان خیلی دیر شده. شما هم اگه صاحب نظر بودی زودتر اعلام میکردی. نه الان که دیگه سبو بشکسته و پیمانه هم ریخته. حتما تا الان خواب تشریف داشتید و تازه بیدار شدید استاد.