4 کشته نتیجه ایراد فنی خودروهای کیا؛ فراخوان بیش از نیم میلیون خودرو

عکس نویسنده
علی صادقی
نویسنده
شرکت خودروسازی کیا بیش از نیم میلیون اتومبیل خود را در ایالات متحده آمریکا به خاطر یک مسئله الکتریکی فراخوان می‌دهد، هرچند این فراخوان برای یک موضوع کوچک الکتریکی نخواهد بود و مسئله بسیار جدی‌تر بوده و به سیستم‌های ایمنی اتومبیل مربوط می‌شود.
این مشکل از سوی اداره ایمنی ترافیک بزرگراه موسوم به (NHTSA) در ایالات متحده آمریکا گزارش شده است و مربوط به نقص فنی در سیستم کمربند و مهم تر از همه، در سیستم ایربگ اتومبیل خواهد بود، هرچند مشکل ایربگ‌های اتومبیل همانند فاجعه "تاکاتا" نخواهد بود، اما باعث می‌شود که در مواقع بروز حادثه ایربگ‌های ایمنی اتومبیل باز نشده و نتواند از جان سرنشینان محافظت کند که پیرو همین موضوع، تاکنون 4 کشته و 6 زخمی مربوط به این مشکل گزارش شده است.

کیا فورت (سراتو)

کیا فورت (سراتو)


در ماه‌های فوریه و آوریل سال جاری، کمپانی خودروسازی هیوندای برای 580 هزار اتومبیل خود فراخوان صادر کرده است و حالا شرکت خودروسازی کیا به دنبال شریک اصلی خود، برای 507 هزار دستگاه خودروی مختلف خود در بازار ایالات متحده آمریکا فراخوان صادر کرده است تا در مجموع شاهد فراخوان حدود 1.1 میلیون دستگاه از سوی اتحاد "هیوندای و کیا" در طول امسال باشیم.
منابع خبری مدعی هستند که این مشکل ناشی از قطع برق سیستم به هنگام بروز حادثه خواهد بود و به نظر می‌رسد که مشکلی مشابه با محصولات فیات کرایسلر دارد که در سال 2016 میلادی باعث شد حدود 1.4 میلیون خودرو فراخوان دریافت کنند.

کیا اپتیما

کیا اپتیما


در بین محصولاتی که از سوی شرکت خودروسازی کیا فراخوان دریافت کرده‌اند، می‌توان به خودروی کیا فورت (سراتو) سدان و کوپه در مدل‌های 2010 الی 2013، خودروی کیا اپتیما در مدل‌های 2011 الی 2013 و همچنین می‌توان به خودروی "کیا اپتیما هیبریدی" و مینی ون "کیا سدونا" در مدل‌های 2011 الی 2012 اشاره داشت که بعد از تعیین تاریخ از سوی شرکت خودروسازی کیا می‌توانند به نمایندگی‌های مجاز این شرکت مراجعه کرده و نسبت به رفع عیب خود اقدام کنند.
نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران