عملکرد بهتر برای جسور آمریکایی؛ اسب تازه نفس موستانگ با قدرت 526 اسب بخار به مصاف رقبا می رود

عکس نویسنده
سجاد حیدری
نویسنده
در بین خودروهای قلدر آمریکایی، به جرات فورد موستانگ چالشی جدی برای رقبای همتراز خود بوده است و این موضوع بعد از رونمایی رسمی نسل جدید فورد موستانگ افزایش یافته و تاکنون شاهد فروش فوق العاده این اتومبیل نسبت به رقبا در بازارهای جهانی هستیم، حال شرکت خودروسازی فورد برای حمایت بیشتر خود از مصرف کنندگان، نسخه منحصربه فرد "موستانگ شلبی GT350" را بروزرسانی کرده و با مشخصات فنی بهتر و همچنین آیرودینامیک پویاتر به دست مشتریان خود می‌دهد.
همین ابتدای کار گفتنی است که شرکت خودروسازی فورد برای تولید نیرو محرکه این اتومبیل، از پیشرانه توربوشارژر 5.2 لیتری هشت سیلندر 526 اسب بخاری استفاده کرده است که به نظر می‌رسد پیشرفت چندانی نداشته و بدون تغییرات اساسی بر روی این نسخه مورد استفاده قرار خواهد گرفت، اما دیگر بخش‌های فنی اتومبیل متحمل تغییرات نسبتا خوبی شده است تا عملکرد فنی اتومبیل بهبود قابل توجهی داشته باشد، از جمله سیستم تعلیق اسپرت اتومبیل با فنرهای جدید که به صورت الکترونیکی کنترل شده و می‌تواند 3 حالت مختلف رانندگی در اختیار کاربران خود قرار دهد.

فورد موستانگ شلبی GT350

فورد موستانگ شلبی GT350


در آخرین نقطه انتقال قدرت، شرکت خودروسازی فورد برای عملکرد و همچنین چسبندگی بیشتر اتومبیل از لاستیک‌های "میشلن پایلوت اسپرت کاپ 2" استفاده کرده است که بر روی چرخ‌های جلو دارای سایز 35/295 بوده و همچنین بر روی چرخ‌های عقب برای چسبندگی بیشتر، ابعاد بزرگ‌تر 35/305 خواهد داشت، هرچند شرکت خودروسازی فورد برای کاهش وزن خودرو از رینگ‌های جدید کاملا آلومینیومی در ابعاد 19 اینچی استفاده کرده است که توسط سیستم ترمز قدرتمند برمبو با 6 پیستون در جلو و 4 پیستون در عقب مهار خواهد شد.
فارغ از بحث فنی، طراحی ظاهری اتومبیل هم پیشرفت خوبی داشته و قسمت‌های آیرودینامیکی اتومبیل در قسمت عقب تغییرات خوبی دریافت کرده است که می‌توان به اسپویلر جدید در انتهای بدنه، دیفیوزر متفاوت در زیر سپر عقب و یا خروجی‌های اگزوز جدید اشاره داشت، اما قسمت جلوی اتومبیل حداقل تغییرات ممکن را دریافت کرده تا با چهره سابق خود به جنگ رقبا برود.

نظرات
 
 
 
Masih SR 1397/3/25
فقط عشق موستانگ ها میتونن این مطلب رو درک کنن...

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران