باشگاه روی چهارچرخ؛ ایده عجیب تویوتا برای دنیای آینده

اگر براین تصور هستید که با خودران شدن خودروهای برقی آینده، سرنشینان می توانند آسایشی در حد و اندازه منزل را در حین حرکت تجربه کنند، باید بگوییم که ظاهرا مهندسان ژاپنی تویوتا چندان با این حد از آسایش میانه ای ندارند و می خواهند وظایفی را به گردن سرنشینان خودروهای آینده بیاندازند. ماجرا از این قرار است که تویوتا به تازگی یک طرح را به ثبت تجاری رسانده است که شامل تعبیه چهار رکاب برای سرنشینان خودروهای برقی این شرکت می شود.
این رکاب ها قرار است به عنوان نیروی کمکی سرنشینان برای تامین انرژی الکتریکی خودرو مورد استفاده واقع شوند اما مساله مهم در این رابطه این است که در واقع نیروی ماهیچه ای انسان برای حرکت بخشیدن به یک خودرو سنگین وزن به هیچ عنوان کافی نیست و برخلاف وسایلی مانند دوچرخه یا قایق های پدالی، نمی توان انتظار داشت که اندک توان بشر بتواند یک خودرو سایز متوسط را به حرکت وا دارد. از نظر اقتصادی نیز با توجه به هزینه ناچیز هر کیلو وات ساعت و انرژی تولیدی اندک سرنشینان، نمی توان این راهکار را مثمر ثمر دانست و شاید تنها فایده چنین طرحی در دنیای واقعی این باشد که سرنشینان بتوانند بخشی از انرژی دریافتی خود را از طریق ورزش به کار مفید بدل کنند. در واقع بیش از آنکه تویوتا به فکر تامین انرژی مورد نیاز خودرو باشد، این روش در راستای بهبود شرایط جسمانی سرنشینان بکار بسته و به نوعی باشگاه بدن سازی را به طرح ایده ای خودروهای آینده خود افزوده است.
نظرات
 
 
 
milad 1397/4/3
فک کن در ماشینو باز کنی بوی باشگاه زیر زمینی بده.....

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران