حراج موتور تقویت شده F40 فراری؛ قیمتی عجیب برای یک پیشرانه ۲۸ ساله

عکس نویسنده
علی صادقی
نویسنده
کم پیش می آید که پیشرانه تقویت شده ای برای فروش گذاشته شود. عموما پیشرانه های تقویت شده که از دور موتور و کارائی بالاتری نیز برخوردار اند حاصل ساعت ها کار گروهی برای یک خودروی خاص و یا یک هدف خاص تر می باشند. به تازگی سایت bringatrailer یک موتور F40 فراری را برای فروش به حراج گذاشته است. این موتور افسانه ای توئین توربو V شکل بوده و از 8 سیلندر برخوردار است. هر یک از توربوشارژرهای این موتور توئین توربو هوای موردنیاز یک ردیف از سیلندرها را تأمین می‌کند.
بدنه اصلی موتور در سال 1992 ساخته شده اما هرگز با شاسی و جعبه دنده و سایر قطعات حیاتی پیوند داده نشده است.
نمای نمایشگاهی و یکپارچه موتور

نمای نمایشگاهی و یکپارچه موتور

در واقع موتور بیشتر عمر خود را به عنوان یک قطعه نمایشی گذرانده و اکنون با توجه به اضافه شدن قطعات جانبی و سفارشی ارتقاء یافته مالک آن قصد فروش موتور را دارد. فاکور قطعات موتور نشان می دهد که بسیاری از قطعات از نمایندگی فراری در امریکای شمالی تامین شده اند.
نمونه هایی که تحویل خریدار می شود کاملا جداسازی شده و موتور یک پارچه ای نیست. علاوه بر قطعات مذکور یک سری پیستون و لوازم یدکی نیز به خریدار تحویل داده خواهد شد.
خریدار می تواند از این موتور در خودروهایی مثل فراری دینو 308 جی تی 4 استفاده کند. موتور جدید می تواند در دور موتور 7750rpm یک قدرت 471 اسب بخاری را برای این خودرو فراهم کند.
طبق گزارشات سایت bringatrailer این موتور جداسازی شده در طی پنج روز با قیمت 22 هزار دلار فروخته شده است.
نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران