ممنوعیت واردات خودرو حداقل تا پایان سال ادامه خواهد یافت

عکس نویسنده
آراد فلاح
نویسنده
وزیر صنعت امروز در نشست خبری خود نکاتی را در رابطه با ممنوعیت واردات خودرو به کشورمان مطرح کرده است. بر این اساس به نظر می رسد که با توجه به شرایط ارزی، واردات خودرو حداقل تا پایان سال ممنوع خواهد ماند، به گفته وزیر صنعت امکان گشایش مجدد واردات در صورت تغییر شرایط قبل از پایان سال وجود دارد اما در وضعیت فعلی خروج حدود 1.8 میلیارد دلار ارز برای واردات خودرو ضروری به نظر نمی رسد. ایشان در خصوص واردات قطعات منفصله نیز از پرداخت 400 میلیون دلار طی ماه های اخیر خبر داده اند و ظاهرا رویه تخصیص ارز به قطعات منفصله خودرو تا سقف دو میلیارد دلار ادامه خواهد یافت. براین اساس بعید نیست که در آینده شرایط برای تولید خودروهای مونتاژی که قطعات وارداتی زیادی را شامل می شوند نیز سخت تر از حالا شود.
این موارد درحالی مطرح می شود که در پی بسته شدن سایت ثبت سفارش در سال گذشته و افزایش تعرفه خودروهای وارداتی در اواخر پارسال، شرایط بازار خودروهای وارداتی دچار نوسانات شدیدی شده است و بسیاری از شرکت ها عملا از تعهدات خود برای عرضه خودرو های ثبت نامی عقب افتاده اند. این شرایط افزایش قیمت شدیدی را در بازار به دنبال داشته است و حالا نیز با ممنوع شدن واردات، اشتغال چند هزار نفری که به شکل مستقیم و غیر مستقیم درگیر پروسه واردات خودرو بوده اند در معرض خطر قرار گرفته است.
نظرات
 
 
 
کیان 1397/4/9
وزیری که به حرف رییس جمهور گوش نکرد !!!!!!!!!!
علی 1397/4/9
بله تا زمانی که شما و دوستانتان خودروهایتان را بصورت کامل بفروشید
امیر 1397/4/9
تو ژاپن قطار ۲۰ ثانیه تاخیر میکنه یارو استعفا میده
اینجا نه تنها مشکل رو حاشا میکنن ("مشکلی از بابت تامین ارز نداریم!")
نه تنها مسئولیت گندی که زدنو قبول نمیکنن("فتنه‌های دشمن!")
بلکه نه شهامت عذرخواهی دارن و نه از مسند قدرت کنار میرن
بدجوری تقاص میدین
نفرین ۸۰ میلیون آدم پشت سرتونه
حامد 1397/4/10
بدترین وزیر تاریخ ایران

رامین 1397/4/11
با کنسل شدن واردات خودرو تعداد زیادی شرکت تعطیل میشه در ضمن 10 هزار نفر در ایران بیکار میشن
محمد جان 1397/7/30
ضعیف ترین وزیر صنعت از ابتدای انقلاب تا کنون

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران