شکستن رکورد نوربرگ رینگ توسط پورشه 919 هایبرید + فیلم

بعد از 35 سال سرانجام پورشه رکورد قبلی خود در نوربرگ رینگ را شکست. راننده مسابقه ای پورشه Timo Bernhard موفق شد با پورشه 919 هایبرید EVO این پیست را در مدت زمان 5 دقیقه و 19.54 ثانیه طی کند که یک رکورد بسیار شگفت انگیز است. رکورد قبلی این پیست 6 دقیقه و 11.3 ثانیه و مربوط به سال 1983 بود که توسط Stefan Bellof با خودروی پورشه 956 C ثبت شده بود. اکنون پورشه فیلم این ثبت رکورد را منتشر کرده است تا همه ببینند سریعترین رکورد در این پیست چگونه ثبت شده است.
بعد از تماشای این فیلم به سختی می توان تصور کرد که خودروی دیگری بتواند تایمی سریعتر از این را ثبت کند. Bernhard یک راننده حرفه ای و 919 یک خودروی فوق العاده است. این خودرو مجهز به یک موتور 4 سیلندر خورجینی V4 با حجم 2.0 لیتر و مجهز به توربوشارژر است که 710 اسب بخار قدرت تولید می کند و دو سیستم بازیابی انرژی دارد که 434 اسب بخار قدرت اضافی تولید می کنند. اگر با دقت گوش می کنید می توانید صدای کارکرد این موتورهای الکتریکی را بشنوید. طبق گفته پورشه حداکثر سرعت 919 در حین ثبت رکورد در نوربرگ رینگ به 369.4 کیلومتر در ساعت رسید و میانگین سرعت آن 233.8 کیلومتر در ساعت بود.
انتظار نداشته باشید که این رکورد به این زودی ها شکسته شود زیرا خودروهایی مانند پورشه 919 EVO معمولا وارد این پیست نمی شوند بنابراین شرکت های سازنده آنها باید با هدف خاص شکستن رکورد پورشه وارد این پیست شوند. با توجه به قابلیت پورشه 919 در ثبت رکورد 1 دقیقه و 41.77 ثانیه در پیست اسپا فرنکورشمس که 0.783 ثانیه سریعتر از تایم لوئیس همیلتون در مسابقه گرند پری بلژیک در سال 2017 است، شاید حتی یک خودروی فرمول یک هم به اندازه کافی سریع نباشد که بتواند این رکورد را بشکند!

پورشه 919 هایبرید EVO

پورشه 919 هایبرید EVO


Timo Bernhard

Timo Bernhard

پورشه این خودرو را با هدف ثبت رکورد در سرتاسر جهان تولید کرد و شاید تا قبل از پایان سال چند پیروزی دیگر نیز با 919 کسب کند. پورشه این خودرو را به فستیوال سرعت گودوود، فستیوال پورشه در Brands Hatch و گردهمایی خودروهای مسابقه ای پورشه در لاگونا سکا نیز خواهد برد. ثبت رکوردهای بسیار سریع در این مکان ها با این خودرو فرصتی برای جلب توجه بیشتر نشریات است.

نظرات
 
 
 
Masih SR 1397/4/10
صدای موتورش شبیه صدای 911

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران