دستگیری مظنون اصلی پرونده تینا خودرو؛ کلاه برداری در روز روشن

عکس نویسنده
آراد فلاح
نویسنده
در پی شکایت تعدادی از مالباختگان در دادسرای ناحیه 5 تهران روشن شد ده‌ها نفر در شرکتی تحت عنوان «تینا خودرو» ثبت‌نام کرده بودند تا با شرایط اقساطی خودرو تحویل بگیرند، اما مدیرعامل این شرکت بدون انجام تعهداتش پول‌هایی را که به حساب شرکت واریز کرده بود به جیب زده بود.
به این ترتیب پرونده‌ای در این خصوص با موضوع «کلاهبرداری» در شعبه هشتم بازپرس دادسرای ناحیه 5 تهران تشکیل شد و پرونده جهت شناسایی و دستگیری مدیرعامل فراری در اختیار پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.
سرهنگ احمد نجفی، رئیس پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ با اشاره به نحوه فعالیت غیرقانونی این شرکت گفت: کارآگاهان پایگاه دوم پلیس آگاهی با مراجعه به محل شرکت «تینا خودرو» در محدوده بزرگراه شهید اشرفی اصفهانی، به بررسی اسناد و مدارک این شرکت پرداخته و روشن شد که این شرکت فاقد هرگونه مجوز قانونی و لازم جهت فعالیت در زمینه فروش اقساطی خودرو است. اما از چندی پیش با انتشار آگهی در تعدادی از روزنامه‌های کثیرالانتشار اقدام به جذب متقاضیان برای فروش خودرو کرده است.
در ادامه تحقیقات مشخص شد مدیرعامل شرکت قلابی زن 29 ساله‌ای به‌نام رویا است که تمامی پول‌های مالباختگان به حساب بانکی او (تحت عنوان شرکت تینا خودرو) واریز شده است.
با این سرنخ‌ها متهم در محدوده غرب تهران شناسایی و دستگیر شد.رئیس پایگاه دوم ادامه داد: بررسی‌های مقدماتی نشان داده است بیش از 60 متقاضی خرید خودروی اقساطی، بین 4 تا 25 میلیون تومان پول به حساب بانکی این زن واریز کرده‌اند و زن جوان با کسب نزدیک به یک میلیارد تومان، بدون انجام حتی یک مورد از تعهداتش از دفتر اجاره‌ای شرکت متواری شده بود.
به نقل از روزنامه ایران، با دستگیری این زن شیاد، تمامی مالباختگانی که در مراجعه به شرکت غیرقانونی تینا خودرو مورد کلاهبرداری قرار گرفته‌اند می‌توانند جهت پیگیری شکایت‌های خود به نشانی پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ در جنت آباد‌شمالی- خیابان شاهین شمالی مراجعه کنند.
نظرات
 
 
 
احمد 1397/4/11
چقدر جدا یه سری ساده لوح هستند
خب مشخص که کلاهبرداری ییه!!!
  • پاسخ احمد 1397/5/30
    همه که مثل شما زرنگ نیستن.
    نمیدونم چرا وقتی اتفاقی می افته همه زرنگ میشن

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران