هشت سیلندر در سینه بارکش ژرمن ها؛ قدرت و سرعت بیشتر برای مرسدس وانت X کلاس

عکس نویسنده
گروه خودرو
نویسنده
در حال حاضر قوی ترین نسخه‌ی مرسدس بنز ایکس کلاس مدل X350d است که موتور آن توانایی تولید 255 اسب بخار قدرت و 550 نیوتن متر را دارد. با این وجود گویا مرسدس بنز برنامه هایی برای تولید نسخه قوی تر از این وانت ساخته شده بر اساس نیسان ناوارا دارد و تمایل دارد تا این وانت را در نسخه 8 سیلندر نیز تولید کند.
مرسدس بنز حتی ممکن است نسخه‌ای AMG از ایکس کلاس را نیز روانه بازار کند چون خبرهایی هم در خصوص احتمال استفاده از موتور V8 مدل S560 که 4 لیتر حجم دارد در ایکس کلاس وجود دارند. مسئول توسعه ی پروژه‌ی ایکس کلاس یعنی فرانک شوماخر در مصاحبه ای گفته است مرسدس از نظر فنی می تواند موتور V8 را روی اتاق ایکس کلاس عرضه کند.
این در حالی است که مدیر بخش خودروهای ون مرسدس بنز سال گذشته در مصاحبه ای که در مراسم رونمایی از ایکس کلاس در آفریقای جنوبی برگزار شده بود گفته بود که از نظر او قرار دادن موتور هشت سیلندر در ایکس کلاس چندان مناسب نیست.
حال گفته های رسمی جدید نشان می دهند که احتمالا این کمپانی نظر خود را تغییر داده است و در آینده ای نزدیک شاهد مدلی قوی از ایکس کلاس و پرچمدار این سگمنت خواهیم بود.
نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران