هشدار «بی‌ام‌و» به رئیس‌جمهور آمریکا

ایرنا : شرکت خودروسازی «بی‌ام‌و» آلمان به «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهوری آمریکا هشدار داد که اعمال تعرفه‌های خودرو، فرصت‌های شغلی در آمریکا را به خطر می‌اندازد.خبرگزاری اسپوتنیک گزارش داد که این شرکت خودروساز این پیام هشدار را در واکنش به تهدید تازه ترامپ درباره وضع تعرفه برای خودروها و کامیون‌های وارداتی از اروپا صادر کرد.
این شرکت طی نامه‌ای به «ویلبر راس» وزیر بازرگانی ترامپ که به رویت خبرگزاری فرانسه هم رسیده است، نوشت: مالیات‌های اضافی بر خودرو می‌تواند تبعات بلندمدتی در سرمایه‌گذاری‌ها و فرصت‌های شغلی در آمریکا داشته باشد. این شرکت افزود: در جریان تبادلات مالی ۷۷/ ۱۵ میلیارد دلار به اقتصاد آمریکا کمک کرده و در استخدام بیش از ۱۲۰ هزار نیروی کار به‌طور مستقیم و غیرمستقیم نقش داشته است.مسوولان این شرکت آلمانی یادآوری کردند که فضای باز تجاری آمریکا مشوقی برای این شرکت در تاسیس کارخانه‌ای در ایالت کارولینای جنوبی بوده که در ایجاد ۱۰ هزار فرصت شغلی نقش داشته و سالانه ۳/ ۶ میلیارد دلار به اقتصاد آمریکا کمک کرده است.ترامپ چندی پیش به وزارت بازرگانی این کشور دستور داد تحقیقات درباره تعرفه واردات خودرو را براساس بخش ۲۳۲ قانون توسعه تجاری آغاز کند. این قانون به رئیس‌جمهوری آمریکا اجازه می‌دهد واردات کالاها را محدود کند. ترامپ به بهانه نگرانی‌های امنیتی، خواستار اعمال تعرفه بر کالاهای وارداتی از اروپا و برخی از همسایگانش شده است.هشدار بی‌ام‌و، در بحبوحه جنگ کنونی بین آمریکا و اتحادیه اروپا بر سر تعرفه‌ها و تهدید وضع تعرفه ۲۰ درصدی بر واردات خودروهای اروپایی مطرح شده است. ترامپ تهدید کرده اگر اتحادیه اروپا اقدام به رفع موانع تجاری نکند، تعرفه خودرو را اعمال خواهد کرد.
نظرات
 
 
 
عرفان 1397/4/14
تعرفه ۲۰% دیگه قرتی بازی نداره بیا ایران تعرفه ۲۸۰% خخخخخخ خخخخخخ خخخخخخ

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران