تحول در بازار اتوبوس های الکتریکی؛ ناوگان شهری سانفرانسیکو تمام برقی می شود

عکس نویسنده
آراد فلاح
نویسنده
ظاهرا هرچه می گذرد، اعتقاد عمومی نسبت به آینده خودروهای تمام برقی افزایش می یاد و مشکلات مربوط به باتری و تامین برق هر روز کمرنگ تر می شود. در تازه ترین خبر در این زمینه، قرار است ناوگان شهری اتوبوس های سانفرانسیسکو از سال 2025 به تدریج کاملا برقی شود. طبق مصوبه جدید این شورای این شهر، سفارش گذاری اتوبوس های دیزلی از سال 2025 متوقف می شود و تا سال 2035 به تدریج تمام ناوگان اتوبوس های شهری این کلان شهر آمریکا تبدیل به اتوبوس های الکتریکی می شود.
این درحالیست که تکنولوژی فعلی باتری های لیتیوم یونی از نظر فرایند ساخت، تکنولوژی تمیزی محسوب نمی شود و معادن لیتیوم در جهان به شیوه ای غیر مدرن فعالیت می کنند که هماهنگی چندانی با معیارهای جامعه مدرن ندارد.
بنابراین امید می رود که با بهبود تکنولوژی باتری ها و احتمالا توسعه بیشتر انرژی های پاک شاهد سلطه تمام عیار خودروهای برقی در سرتاسر کره خاکی باشیم.
نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران