کیا استینگر در ناوگان پلیس؛ رانندگان متخلف استرالیایی زیر سایه سوپرسدان کره ای

عکس نویسنده
علی صادقی
نویسنده
اداره پلیس استرالیا چندی پیش اعلام کرده بود که قصد دارد در کنار دو خودرو فورد فالکن و هولدن كومودور در ناوگان خود از کیا استینگر نیز استفاده کند.
این تصمیم در هفته جاری عملی شده و در حدود 50 دستگاه از کیا استینگر به گشت زنی در خیابان های این کشور خواهند پرداخته است. 200 خودروی دیگر نیز در ادامه این مرحله آزمایشی به 50 استینگر مذکور خواهد پیوست.
مزیت این سدان های کره ای به این است که کارایی بالاتری داشته و راحت تر از خودروهای گشت زنی قبلی پلیس استرالیا می توانند رانندگان متخلف را متوقف کنند.
استینگرهایی که در پلیس استرالیا به خدمت گرفته خواهند شد علاوه بر داشتن رنگ بدنه خاص به آژیر پلیس نیز مجهز می باشند. در مورد تجهیزات داخلی این سدان ها هنوز هیچ اطلاعاتی در دسترس نیست اما احتمالا درون کابین این خودروها پر از تجهیزات مخصوص پلیس است.
استینگر مورد نظر پلیس استرالیا به یک موتور بی توربو 3.3 لیتری که از 6 سیلندر خورجینی برخوردار است مجهز بوده و می تواند 365 اسب بخار قدرت و 510 نیوتن متر گشتاور تولید کند.
کیا استینگر

کیا استینگر

این خودرو می تواند در کمتر از 5 ثانیه از سکون به سرعت 100 کیلومتر بر ساعت برسد. به علاوه نهایت سرعت این سدان چیزی در حدود 270 کیلومتر بر ساعت است.
مایک کیتینگ، یکی از معاونان ارشد اداره پلیس استرالیا در مصاحبه با خبرگزاری ها توضیح داده است که خودروی کیا تاکنون خوب عمل کرده است و در مرحله آزمایشی فعلی، ما تاکنون هیچ گزارشی مبنی بر عدم کارایی خودرو در کشورمان دریافت نکرده ایم و به نظر می رسد که این خودرو کاملا منطبق بر نیازهای اداره پلیس استرالیاست.
هرچند 365 اسب بخار کاملا یک قدرت منطقی و مطلوب به نظر می رسد اما شنیده ها حاکی از آن است که احتمالا اسیتنگرهای قوی تری نیز برای مقابله با رانندگان متخلف راهی استرالیا خواهند شد. گفته می شود که استینگرهای قوی تر قدرتی بیش از 400 اسب بخار داشته و سیستم تعلیق آن ها با یک مدل حرفه ای تر جایگزین شده است.
نظرات
 
 
 
محمد 1397/4/15
دمشون گرم دنیا رو دارن میگیرن
Bijan 1397/4/16
عوضش پلیس های ما هم کیا سراتو دارن خخخخ...!!
ali 1397/4/16
کیاموتورز رو عشقست. بییگ لایک

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران