ثبت‌سفارش غیر‌قانونی ۳۴ هزار خودرو

تسنیم : مدیرکل دفتر مقررات صادرات و واردات سازمان توسعه تجارت گفت: همان‌گونه که در سامانه ثبت‌سفارش برای ثبت ۳۴‌هزار خودرو نفوذ شد، در سامانه گمرک نیز این اتفاق افتاد و بیش از هزار و ۹۰۰ خودرو از گمرک ترخیص شد که غیر‌قانونی است. علی علی‌آبادی گفت: از ۱۳ دی ۹۵ تا ۲۲ دی همان سال، بیش از ۳۴ هزار خودرو ثبت‌سفارش شد.
وی افزود: برخی در دوره توقف ثبت‌سفارش، واردات خودرو را ثبت کرده‌اند که غیر‌قانونی است. وی افزود: این مساله را با نامه رسمی به سازمان تعزیرات، سازمان حمایت از تولیدکننده و مصرف‌کننده و گمرک اعلام و هیچ گاه ورود ۶ هزار و ۴۸۱ خودرو و ثبت‌سفارش ۳۴ هزار دستگاهی را تکذیب نکردیم. وی افزود: سامانه ثبت‌سفارش به‌جز خودرو برای ۸ هزار تعرفه گمرکی است و بر این اساس اشکالاتی که در ثبت‌سفارش‌ها به چشم می‌آید، به حراست و شرکت پیمانکار اعلام می‌شود. علی‌آبادی گفت: در جریان این بررسی‌ها به واردات غیر‌قانونی ۶ هزار و ۴۸۱ خودرو پی برده شد. وی افزود: پیش از ۲۸ تیرماه سال گذشته، ثبت‌سفارش‌های قانونی با اعتبار ۶ ماهه وجود داشت و بر این اساس خودروهایی که از گمرک ترخیص می‌شدند، مشخص نبود چه زمانی ثبت‌سفارش شده‌اند. علی‌آبادی گفت: زمانی که گمرک از ما استعلام کرد رسما به آنان اعلام کردیم از ۲۸ تیر تا ۹ دی ماه هیچ ثبت‌سفارش خودرویی انجام نشده است. وی افزود: هر کس که از ما مساله را پیگیری کند شفاف پاسخ می‌دهیم اما اینکه گفته می‌شود در نیمه شب سامانه ثبت‌سفارش باز شد و عده‌ای ثبت‌سفارش خودرو کردند، تشویش ذهن مردم است؛ زیرا اگر کسی توان نفوذ به سامانه داشته باشد در روز نیز می‌توانست این کار را انجام دهد.
نظرات
 
 
 
milad varamini 1397/4/16
این بندگان خدا روی غیر قانونیم سفید کردن،اخه ۳۴هزارتا یعنی چی غیر قانونی،خدا خودت ظهور کن
مهرداد 1397/4/16
رحمت بر پدر و مادر امیر خسته
تنها جایی که به رایی که دادم افتخار میکنم

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران