وانت معدنی پاک؛ جایگزینی موتور V8 توربو دیزل تویوتا لندکروزر با موتور برقی

عکس نویسنده
آراد فلاح
نویسنده
محیط معدن یکی از خشن ترین محیط های کاری قابل تصور برای انواع وسایل نقلیه است و طبیعتا انتظار نمی رفت که به این زودی شاهد ورود خودروهای تمام برقی به چنین محیط خشنی باشیم، اما یک معدن در استرالیا در این زمینه پیش قدم شده و با همکاری کمپانی VOLTRA و تیمی تحت عنوان BHP نسبت به جایگزینی موتور توربو دیزل هشت سیلندر تویوتا لندکروزر وانت با یک مجموعه موتور برقی و باتری های لیتیوم یونی اقدام کرده است.
ولترا این پروژه را به عنوان نمونه اولیه انجام داده است و خودروهای سری نخست حالا در حال گذراندن مراحل آزمایشی هستند. از این رو در صورت موفقیت شاهد برقی شدن تمام ناوگان وانت های این معدن با نمونه های برقی خواهیم بود، چرا که طبق برآورد های اولیه این کار به کاهش 10 الی 12 درصدی هزینه های حمل و نقل ناشی از صرفه جویی در هزینه خرید سوخت منجر می شود.
نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران