قیمت های مضحک در بازار خودروهای وارداتی؛ از کیا سراتو 320 میلیونی تا تویوتا هایلوکس 700 میلیونی

عکس نویسنده
آراد فلاح
نویسنده
شاید در طول تاریخ هیچ وقت شرایط بازار خودرو از شرایط فعلی آشفته تر نبوده است. قیمت خودروهای وارداتی سر به فلک کشیده است و با توجه به ممنوعیت واردات و نامشخص بودن نرخ ارز توافقی و سایر متغییر های اقتصادی، چشم اندازی نیز برای بهبود وضعیت موجود دیده نمی شود، با این حال بسیاری از خودروهای خارجی در بازار تهران بدلیل نبود مشتری با ریزش قیمت مواجه شدند.
پس از چند هفته افزایش قیمت خودروهای وارداتی در بازار، این‌بار شاهد برگشت قیمت‌ها به عقب هستیم که نمایشگاه‌داران آن را بدلیل رکود سنگین در بازار عنوان می‌کنند و اعتقاد دارند بازار دیگر کشش افزایش قیمت را ندارد و احتمال دارد در هفته‌های پیش رو شاهد ریزش قیمت شدید این محصولات در بازار باشیم. با این حال در شرایط فعلی خریدن خودروها وارداتی می تواند اشتباهی مهلک در جهت ترویج دلالی تلقی شود. چرا که یک خودرو کاملا نرمال اقتصادی در سطح جهان مانند هیوندای النترا حالا با قیمتی بیشتر از 300 میلیون تومان آگهی شده است یا قیمت لکسوس NX از 870 میلیون تومان گذر کرده است. بنابراین حتی در صورت افزایش قیمت ها در هفته های بعدی، با توجه به نبود چشم انداز مثبت در شرایط بازار، فروختن خودروهای خریداری شده با چنین قیمت های گزافی بسیار بعید به نظر می رسد و از این رو بهتر است تا مصرف کنندگان واقعی ریسک چنین خرید پر هزینه ای را به جان نخرند و فعلا از رفتن به بازار خودرو خودداری نمایند.

قیمت خودروهای وارداتی در بازار

قیمت خودروهای وارداتی در بازار


قیمت خودروهای وارداتی در بازار

قیمت خودروهای وارداتی در بازار


قیمت خودروهای وارداتی در بازار

قیمت خودروهای وارداتی در بازار

نظرات
 
 
 
منوچهر 1397/4/20
يكي از دلايل همين قيمت هاي مضحك همين سايت هاي خودرو مثل اين سايت و ديگر سايت ها هستند كه بي خود و بي جهت از خودرو هاي بي كيفيتي مثل اكثر خودرو هاي ساخت داخل از جمله دنا و تيبا و تقريبا تمام خودروهاي چيني بي كيفيت به تمام معنا ميان تعريف ميكنن و همرو جو ميگيره فك ميكنن چه خبره و بعدش همين قيمت هاي مضحك رو مشاهده ميكنيم.چون وقتي يه خودرويي مثل جك s5 مياد حدود ١٧٠ ميليون آگهي ميشه و شما مياين ازش تعريف ميكنين پر و بال ميديدن بهش مردمم تويوتا هايلوكسشونو ٧٠٠ ميليون آگهي ميكنن.مرسي اگه چاپ كنين
محمدرضا T 1397/4/21
ملت همیشه در صحنه مثل اینکه برای یکبار هم شده صحنه رو ترک کردن :)
رضا 1397/4/21
تبریک به خودم تبریک به شما تبریک به همه،با این مردم متحد وهميشه در صحنه!!!واسه دلخوشی هم نشد یه بار یه چیز گرون نشه این ملت هجوم ندارن برا خریدش،آقا نخر،برادر نخر،انسان نخر...
ایرانی 1397/5/29
اینا مضحک هستن ولی مضحک تر و مسخره از هایلوکس 700 میلیونی،پژ پارس 80 میلیونی و پراید 30 میلیونیه

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران